Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Beykentli Gc mülakatları Cuma günleri yapılıyor zaten 🙂

• @Beykentli 30 Haziran Kurban Bayramı'na denk geliyor.

• 19 mayis cuma, 30 haziran bayram cuma şans bizden yana degil.

• Temmuz, Ağustos, Eylül de toplam 13 tane cuma günü var.

• @Emre-Kurtulmuş hocam şimdi inceledim, 11. ayda 3 ayrı gün de mülakat tarihi verilmiş, belki önümüzdeki süreçte de bu şekilde bi ilerleme olaiblir. ve inşallah öyle olur 😃

• @Beykentli çok haklısın, bende şöyle düşünüyorum, cuma gününü doldurmuşlar, belki haftanın diğer günleri içinde mülakat verebilirler önümüzdeki hafta ? ne dersiniz ?

• ⭐⭐⭐

@MrDadas DV mülakatlarını cuma dışına vermedi hiç Ankara bu sene öyle bir ihtimal uygulayacağını sanmam

• @Emre-Kurtulmuş ona dikket etmedim hiç, öyle ise dua edelim de bu günden sonra diğer günlere de versin, yoksa zor sıra gelecek gibi.

• @gucarslan günaydın sizce bu yıl mülakat sayısının 25_30 binlere gelmesi için Ankara'nın mucizevi bir şekilde mi çalışması gerekir yoksa hiç beklemeyip ümidi keselim mi

• Merhaba Ankarada yaşıyorum ama dosyamı viyanaya taşımak istiyorum. Orada yaşadığıma dair nasıl bir kanıt sunmam gerekir? Orada yaşayan bir arkadaşım var o bir istekte bulanabilir mi ya da sertifika programı tarzı bir okul mu yazmam gerekir?

• Neden Mayıs ayına hiç mülakat verilmemiş (3 Mayıs hariç) ve doğrudan Haziran ayına verilmiş?

• @basa-k Orda yaşadığınıza dair kanıt derken? Direkt iletişime geççeksiniz hocam ya schengen vizeniz olur ya oturum izniniz. Adam size gel derse bi şekil orda olunda orası adamın umrunda değil. Orda adamı yaşadığına inadırmak zorunda değilsin vizem var alıcam veya gelirim dersin.

• ⭐⭐⭐

@shilaaygun ankaranın kötü performansını bu yüzden söylüyoruz. Nisan ve mayıs ayını randevusuz geçtiler

• @gucarslan telegram grubu için formu doldurdum fakat geri dönüş yapılmadı rica etsem kontrol edebilir misiniz?

• ⭐⭐

@basa-k Kullanıcı adınız hatalı olduğu için eklenmemiştiniz , yeni form doldurarak düzeltmişsiniz yeni eklendiniz.

• DV2023 CEAC Data den bakıyorum yanlış anlamadıysam .toplam vizeye 55 bin dersek. verilen vize 47763. kalan vize 7247.
    dünya geneli.Doğrumudur?Eyer doğruysa Ankara'nın açığı kapatması için bir hayli iyi çalışması lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkan62 tam doğru baktığınız söylenemez;
    öncelikle REfusedleri çıkartmanız gerek, sonra Ready'deki dosyaların hepsinin Issued olması mümkün değil, onlardan da refused olacaklar var. AP'deki dosyaların hepsinin Issued olması mümkün değil, onlardan da çıkacaktır.

ama genele baktığınızda evet, ankara'nın ciddi bir performans göstermesi lazım.
    yoksa ciddi bir kesim vizesiz kapatacak yılı.

289135a6-3353-4cd3-9226-d494906e8022-image.png

• 13 nisan.jpg
    bu 13 nisanda telegramda aldığım görüntü.avrupa kotası(19800)-[ totalde (18916) - refused (374)]=kalan vize(1258)

17 nisan.png
    bu da 16 nisanda aldığım görüntü.
    avrupa kotası (19800)-[total(18940)-refused(422)]=kalan vize(1282) bir öcekine göre vize sayısında 24 kişilik bir artış olmuş. bu bekleyenler için iyiye işaretmi dir.
    birde ap ye kalanlardan ve ready olanlardan yaklaşık %3 lük bir iptal gibi beklesek son fotoğrafa göre (113+1285+7526)*0,003=267,72 yaklaşık 260 kişi dersek
    kalan vize sayısı 1542 kişi diyebilirmiyiz. ustatların yorumu ne olur. diğer arkadaşlara da ışık olur umarım.

• Merhaba, son dağıtım ile 9 hazirana mülakat randevusu aldık (Ankara). Ds-260 formunu açtırma ile alakalı bir sorum olacaktı. Büyük bir hata olmadıkça formu açtırmanın gereksiz olduğunu biliyoruz. Ama hatamız büyük mü küçük mü kararsız kaldık 😕 'Full Name in Native Language' kısmında sadece 'soyadımı' türkçe karakter ile yazmışım. O kısma ismimi yazmayı unutmuşum. (İsmim Türkçe karakter içermiyor). İsim ile ilgili olduğu için kararsız kaldık sadece. Yani formu açtırmalı mıyız? Yoksa bu durumu mülakatta belirtme şansımız var mı? @gucarslan @crazycells @achillesoag yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.

• @volkan62 Ben illegal sekilde hicbir ulkeye girmeye calismadim. Istesem ulkeye girer girmez iltica eder calisma iznimi alir yoluma bakardim ancak Amerikada ogrenci vizemle mastera hazirlaniyorum. Bu insanlar illegal orgutlere 10 binlerce dolar vererek buraya kacak geliyorlar. En yakin mahkeme tarihleri 8 yila veriliyor. Burada duzene ayak uydurmuyorlar bazilari borcla aldiklari 10 binleri odeyemediginden uyusturucuya dusuyor veya kendi canina kiyiyor. Ahmakliklari baska bir ulkeye kacak gidip orada cenneti aramak bulamayinca da sacmalamak. Gecen hafta NJ'de iki multeci grup arasinda bicakli kavga cikti, sinirdan giren bir multeci yine NJ'de bir imami bicakladi. Ulkedeki Turk community icin de kotu imaj ciziyorlar. Turkiyeye kacak yollarla gelenler neyse Amerikaya gelenler de odur. Legal immigration'i destekliyorum ben, illegale karsiyim. Siz herkesin her yere istedigi gibi gittigi bir dunyaya inaniyor olabilirsiniz ben inanmiyorum. Diversity Visa, hani benim 7 kere denedigim, Amerikada legal oturum almanin yollarindan biridir. Herkes gibi ben de legal yollari deneyebilirim. Illegal'i destekleyen sizin Amerikaya DV yoluyla gelecek olmaniz da aslinda bu lotonun gercek bir loto oldugunun acik kanitidir, secici olsalar sizi secmezlerdi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |