Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ecom merhaba, bu bahsettiğiniz belgelerin tümünü e devletten mi aldınız? Farkli birimlerden aldıysanız yazabilir misiniz?.. teşekkürler.

• @ecom Dediğiniz gibi orijinal olan bütün Türkçe evrakları QR kare kodlu olarak E-Devlet'ten aldım ve sisteme yükledim, ölçülere uyumlu olarak 600x600 fotoğrafı da sisteme yükledim. I-864 Formunun ıslak imzalı olması gerektiğini bilmiyorduk sayenizde öğrenmiş olduk.

Yardımınız için teşekkürler.

• @Samet-Ünlü
    Merhabalar, imzanızda service center değişikliği gördüm. Acaba bunu nasıl öğreniyoruz? 13 Mayıs’ta başvuru yapmıştık. Nebraska’da görünüyor dosyamız. neredeyse 1 yıl olacak ama herhangi bir gelişme yok maalesef.

• ⭐⭐

@Berkan-Duru adli sicili ve nufus kayit ornegini e devletten alabilirsin

• @ahsenas Merhaba, dosyanızın güncel durumunu öğrenmek için uscis'in web sayfasına girip, "Ask Emma" bölümünü kullanmalısınız. Ardından "Expedite request" yazıp açılan sekmede " Connect to Live Agent" bölümüne girmelisiniz. Sonrasında sizden dosyanız hakkında bilgiler istenecek ve ne öğrenmek istediğiniz sorulacak. Ondan sonra istediğinizi sorabilirsiniz ama hızlı olun ve sorunuzu net sorun. Hemen cevaplayıp konuşmayı kapatma derdindeler genelde. Benim dosyam ilk Potomac'e ardından Vermont'a transfer oldu. Ben hâlâ vermontta sanarken Noa-2 California'dan geldi 😃

• Bugün unganlarda sağlık muayenem vardı. Havaalanından taksiyle 330liraya laboratuvara vardım. Saat çok erken olduğu için biraz gezindim, C’viz Cafe de kızımla kahvaltımızı yaptık lezzeti çok güzeldi. Bekle bekle saat geçmeyince cafenin az ilerisinde tunalı otele yerleştik. Gecesi kızım ve ben 1100 ₺ sabahtan yerleşmeme izin verdiler oda müsait olduğu için. Biraz dinlenip gereksiz eşyaları odada bıraktıktan sonra yürüme mesafesi doktora geri gittik. 10:30 işlemlere başladık. Görevliler sizi yönlendiriyor. 5. Katta kan ve röntgen için 800₺ ödedim. 4. Katta muayene için $540 ödedim kızımla bana. Kızıma 2 aşı yaptılar,bana 3 tane. Sorunsuz bi şekilde hallettik.18 yaş altı çocuklara sadece fiziksel muayne ve alo yapılıyormuş. Bana kan tahlili akciğer filmi,çocukluk aşıları yaptılar. Tek Türk vatandaşı bendim binada ve çalışan memurlar. Bu Arada sonuçlarım e mail olarak gidecekmiş konsolosluğa. Bana bişey vermediler ve yarın sonuç almaya gelmenize gerek yok dediler. 2:30 gibi işlerim bitmişti. Uçak biletimi belki yetişmez diye yarın a almıstım artık Ankara’da biraz gezeriz. Herkese bol şans

• Sağlık muayenesinde benden istenen evraklar da şunlardı:
    -pasaport
    -e nabız çıktılı aşı takvimi
    -e nabız çıktılı covid aşı kartı
    -düzenli kullandığım ilacın reçetesi

Diğer evraklara bakmadılar bile ve fotoğrafı orda onlar çekiyor.

• @Samet-Ünlü çok teşekkür ederim biz bir türlü live agent a bağlanamamıştık bu adımları dediğiniz şekilde takip edelim. Bakalım bizimki nereden çıkacak 🙂

• @ahsenas ben denedim bağlanabildim fakat yalnızca petitionere bilgi verebiliriz diyorlar. Yani eşinizin bağlanması lazım

• Bu ileti silindi!

• @Berkan-Duru tamamdir tesekkur ederim. Siz de Mayis ayinda basvuru yapmisiniz. Insallah bir an once bir ilerleme kaydederiz. Sanirim bu surecteki en uzun asama Uscis asamasi..

• @Adil-0 biz henuz uscis asamasindayiz ama nvc icin de simdiden bilgi sahibi olmaya calisiyoruz. Sponsor icin hangi belgeler gerekli acaba?

• @Berkan-Duru e devletten alinabilen belgelerin tümünü e devletten aldım.

• @hanifeersan merhaba benim de bu ay sonunda randevum var. E nabızdan aldığınız aşı takvimi sizin için dolu görünüyor muydu? Yoksa kızınız için mi aldınız bu belgeyi? Benim aşı takvimim boş görünüyor indirdiğimde.

• Merhaba, herkese. Ben bu sabah çok şükür Ankara'daki mülakat için tarih aldım. 20 Haziran'da olacak. Normalde ay sonunda veriyorlar sanmıştım, baya şaşırdım. Umarım bekleyen herkes almıştır 🙏

• Selamlar, bu sabah randevumuz geldi çok şükür Haziran 13, sabah 8:00’de. Umarım bekleyen diğer arkadaşlara da mail gelmiştir. 🙏🏻

• Herkese merhaba bu sabah ben ve 3 çocuğuma da randevu tarihi verildi şükürler olsun 🙏 dq tarihimiz 10 ocaktı görüşmemiz 1 Haziran. Darısı bekleyen bütün arkadaşlarımıza inşallah 🙏

• Merhabalar bu sabah mail geldi 5 Haziran da mülakat tarihimiz , çok şükür

• @ahsenas Biz ABD vatandaşlığını kanıtlar nitelikte bir belge (varsa doğum belgesi veya pasaport gibi), kira sözleşmesi, araba ruhsatı, son 6 ayın maaş bordrosu ve geçtiğimiz senenin vergi beyannamesini sisteme yükledik.

• @Berkan-Duru Siz de petitioner gibi davranın o zaman 😉 İstedikleri bilgileri verdiğiniz sürece dilediğiniz kadar bağlanıp son durumu öğrenebilirsiniz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |