Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos sizlerede efendim:)

• @Ozan-D kendimle beraber annem babam kardeşlerim ve telefon rehberinden arkadaşlarıma katılmaları için emri vaki yapılarak katılımlarını sağladım. sağlamaya devam edicem... açıklama tavsiyedir. kesinlikle emri vaki değildir...:))

• ⭐⭐⭐

@Ozan-D 1K cn ile bekleyenler var submit date gibi bir şey çıkarıldığı için haksızlık olarak düşünme noktasına gelirsek bu kişiler sizden önce haksızlıktan şikayet etmeli maalesef Ozan bey

• ⭐⭐⭐

@Ozan-D Umarım bütün kazananlar vizelerine kavuşabilir. Kampanyayı imzaladım son kısımdaki paylaş kısmını da yaptığım halde imza sayısı aynı görünüyor, tamamlandı mı emin olamadım?

• @dytmelek öncelikle desteğiniz için minnettarız. en son size mail gelecek. Hangi mail adresini yazdıysanız. Oraya girip onaylamanız gerekiyor

• ⭐⭐⭐

@Ozan-D evet öyle oldu onayladım, tekrardan kolaylıklar diliyorum 🙏🏻

• Hepinize çok teşekkür ederim 🤗

• Merhabalar herkese, normalde deneyim yazmayı düşünmüyordum ancak daha sonra girecek arkadaşlara ufak bir rehber ve fikir olsun diye yazma kararı aldım. Öncelikle belirteyim Viyana’ya dosyamı taşıyarak aldım vizemi. Pek çok talihli gibi bende dosyamı taşımaya kafaya takmıştım. Bunun için erken davrandım ve erken davranmanın faydasını da yaşamış oldum :D. Dosya taşıyacak/gidebileceğim ülkelere mailler atıp, hepsinden teker teker ret yerken Singapur dosyamı taşıyacağını söyledi. Fakat daha sonrasında ölü taklidi yaparak attığım bütün maillere sağ olsunlar, on numara görüldü attılar. Sonrasında, forumdan tanıştığım biri sayesinde (eğer okuyorsan selamlar abim :D), Viyana’nın dosya kabul ettiğini öğrendim zaten yeşil pasaport ile gidebileceğimi bildiğim için hemen mail attım. 1 saat içerisinde dönüş yaparak kabul ettiler, kabul ettikten 3 gün sonrada mülakat maili attılar bunun üstüne. Hızlıca dosyaları hazırlamaya koyuldum, istenilen dosyalar:

• Your valid passport and previous passports with U.S. visas
    • Medical examination results take 5 days to be completed, medical exams can be submitted after the interview. (Sonuçlar mail olarak konsolosluğa gönderiliyor zaten)
    • 2 photos taken within the past 6 months (Amerikan vize şartlarına uygun)
    • Please bring the CEAC confirmation page together with this email and your passport / travel document to the doctor’s office
    • Proof of your qualifications for the DV Program (diploma of educational institute) + one photocopy
    • Your birth certificate + one photocopy
    • The police certificate for Turkey, less than 24 months old and police certificates from any other country of residence for more than 12 months
    • Proof of financial means (savings, stocks, bonds) (Banka hesap dökümü, İngilizce kabul oluyor)
    • DV fee $330.00 (to be paid in cash either in U.S. dollars or Euros, or by credit card)
    • Please bring a print out of your eDevlet documents with the barcode to the interview. No translation is required for the eDevlet documents. (İngilizceye çevirtin yine de)
    • The eDevlet document should consist of your date of birth, marital status, high school and university graduation (if available). This applies to all applicants

Yine de konsolosluğun sitesine bakın veya mail atıp sorun/teyit edin, ilerleyen zamanlarda başka evraklarda isteyebilirler.

İlk olarak kalacak yeri Airbnb ile ayarladım. Sonrasında sağlık muayenesi için randevu aldım, sağlık muayenesini yapan yer; https://visa.medau.at/ . Mail atarak randevu alıyorsunuz. Randevuya bir tık erken gidin, yanınıza case number ve gideceğiniz adreside almanız gerekiyor. İlk gittiğinizde form doldurtuyorlar ve orada bu bilgiler isteniyor. CEAC Confirmation Page ve email çıktısı istemişlerdi gönderdikleri mailde ama muayenede istemediler. Aşı olarak, sadece covid aşılarını gösteren aşı kartımla gittim. Diğer aşıları sordular, bende Türkiye’deki durumu anlatmaya çalıştım, sorun olmadı. Öncelikle bir doktor beyle sohbet havasında konuşuyorsunuz, size İngilizce sorular soruyor sağlık durumunuzla alakalı. Kullandığınız ilaçlar, olduğunuz ameliyatlar vs. Daha sonrasında aşı durumunu konuştuk; Hepatit B, MMR ve Tetanos vurdular. Suçiçeği aşısını çocukken olduğumu söyledim, vurmadılar. 21 yaşında olduğum için idrar testide istediler. Daha da sonrasında sizi başka bir odaya alıyorlar ve fiziksel muayene oluyorsunuz. Orada işiniz bitince, ödeme yapıp (totalde 544€ aldılar) röntgen için başka bir yere yönlendiriliyorsunuz. Otobüs ile gidiliyor, çok uzak gelmedi bana o yüzden yürüdüm ben. 20-30 dakika yürüme mesafesinde. Göğüs röntgeninden sonra bir süre beklettiler, röntgenin CD’sini aldıktan sonrasında ise artık sağlık muayenesi ile işiniz kalmıyor. Sonuçları online olarak konsolosluğa iletiyorlar.

Konsolosluk mülakatı için yanlış yere gitmeyin, Amerikan Büyükelçiliği değil de Marriott otelin yan tarafındaki Amerikan Konsolosluğuna gitmeniz gerek. Binanın karşısından binaya doğru bakarken, binanın sağ tarafında giriş var, zaten duvarda da Amerikan amblemi var. İçeri girince 4. Katta olduğu yazıyor. Tam mülakat saatinde gidin, ben 15-20 dakika erken gittim içeri almadılar. Tam saatinde tekrar gidince X Ray’dan geçiyorsunuz. Yanımda sadece telefon, anahtar ve şeffaf dosyada evraklar vardı. İçeri girdikten sonra 2-3 dakika beklettiler. İsmim anons edilip bir vezneye çağrıldım. Veznedeki hanımefendi sırayla evrakları istedi. Bir evrağın kopyasını az almışım, sorun değil deyip arkadan hızlıca fotokopisini aldı. Kendisi Türkçe biliyor, ben İngilizce konuşmayı tercih ettim. Dosyaları teslim ettikten sonra 330$ olan ücreti ödemek için başka bir vezneye yönlendirdi. Parayı ödedikten sonra başka bir vezneden çağırdılar, orada asıl mülakat başlıyor. Öncelikle yemin ediyorsunuz, öğrenci olduğum için okul ile alakalı sorular soruldu genel olarak. Gösterdiğim paranın kaynağı sorulmadı. Evli olup olmadığım, çocuğum var mı yok mu, ABD de nereye gideceğim, orada tanıdığım var mı, ne iş yapmayı düşünüyorum gibi klasik sorular soruldu. En sonunda tebrikler vizenizi onaylıyorum dedi, diplomanın aslını ve birkaç dosyayı daha geri vereceğini söyledi ve onları da 2-3 dakika sonra teslim aldım. Yani özet olarak, Salı günü Sağlık Muayenesi, Perşembe günü Konsolosluk Mülakatı oldum. Ertesi hafta Pazartesi günüde pasaportu teslim aldım. Viyana konsolosluk çalışanlarına ve vizemi alma yolunda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Buraya kadar okuduğunuz için sizlere de teşekkürler. Umarım yazdıklarım faydalı olur. Sorusu olan var ise, sormaktan çekinmeyin, bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışacağım. İsteyen ve çabalayan herkesin alması dileğiyle...

• Sevgili forum arkadaslarim,

Iki senenin ardindan (evet hem dv22 hem de dv23 kazananiyim😇) yuzlerce kisinin mulakatini alkislamis, arkalarindan el sallamis bir talihli olarak buraya mülakat deneyimimi yazabilmek beni hala cok şaşırtıyor. Gercek mi tüm bunlar😅

Ben mulakatima Viyana'da girdim. Bu sureci su sekilde anlatabilirim sanirim. 17 Subat tarihine kadar numaram (12k) düşük sayılabilen bir numara oldugu ve erken submit etmis (11 Mayis) olmanın verdigi rahatlikla ve umutla Ankara'nin mulakatini bekledim. Ancak olmuyordu ve gecen sene yasadiklarimiz tekrar ediyor gibiydi. Benim harekete gecmemi saglayan Lusaka'da mülakata giren arkadasimiz oldu. Beklemeyin, burasi bombos, gelin diyordu. Bu bir ışık gibiydi. Hemen gecen sene tüm konsolosluklara attigim maili duzenleyip Lusaka'ya attim. Ama neden sadece Lusaka'da durayim. Dünyanın her tarafina mail attim neredeyse. Zaten yesil pasaportum vardi ve vize sıkıntısı cekmeyecektim ulkelerin cogunda. 17 Subat'ta attigim maillere otomatik mailler disinda olumsuz donusler geldi hemen. Sadece Kuala Lumpur eger su an buradaysaniz kabul edebiliriz gibi bir acik kapi birakarak donus yapti. Hemen Kuala Lumpur'a bilet baktim. Nasil gideyim, nerede kalayim diye birkac saat dusundukten sonra Viyana'dan o muhtesem mail geldi (21 Subat). Sizi kabul edecegiz yazmislardi. Dosyanizi tasidiginizda size mail atacagiz yaziyordu. Cok heyecanladim ama kesin olmadigini dusunerek kimseye haber vermeden beklemeye basladim. Bu arada tasidiklarina dair mail bir türlü gelmiyordu. Gunler gecti. Ben de Aos planlamaya basladim. Vizem vardi. Viyana'dan umudumu kesmek üzereyken excel listemizden birkac arkadasa ve tabi iki senedir her soruma bikmadan cevap veren sayin @gucarslan 'a durumumu anlattim. Onlar da mail gondermiyorlar zaten tasidiklarina dair dediler ve hemen birkac saat sonra mulakat mailim geldi. Cok mu sansliyim ne 😉. Önce 28 Nisan tarihi verildi mülakat icin. Ancak ertesi sabah Viyana'dan mulakatimin 7 Nisan tarihine alindigina dair mail aldim. Zaten belgelerim iki senedir hazirdi. Birkac e devlet belgesi ve ceviri gerekiyordu sadece. Zaten yesil pasaportum oldugu icin vize yetismeme sıkıntısı da yasamayacaktim. Cok guzel bir tarihti benim icin. Tüm hazirliklarimi yaptim. Dr randevumu birkac kez degistirmek zorunda kaldim çünkü tarih degistigi icin bana uygun bir tarih veremiyorlardı. Ya mulakattan bir hafta once ya da birkac gun sonra olacakti. Araya haftasonu ve paskalya da girecekti. Ancak bir sure sonra tekrar mail atip 6 ya da 7 Nisan olabilir mi diye sordum. 7 Nisan mulakat günümdü. O gune verdiler saglik randevusunu. Tabi bu sefer yetisir mi sıkıntıları yasamadim degil. Bir gecikme durumun karsi dönüş biletimi mulakatimdan bir hafta sonraya, 14 Nisan tarihine , comfort flex olacak sekilde aldim. Ama benim yaptigim hatayi yapmayin diye buraya yaziyorum. Comfort flexlerde ucretsiz degisilik sadece bir kez oluyormus. Ikinci değişiklik ucretli. Kalacak yer olarak bookinden Dr Molnar'a yakin bir yer ayarladim ki sabah yetisememe, bulamama telaşım olmasın. Ama hic gerek yokmuş, burada toplu tasima o kadar duzenli ve kolay ki. Asla hicbir yere gec kalmaniz ya da bir yeri bulamamaniz mümkün değil. Google haritalardan tüm aktarmalari, duraklari, her seyi kolaylikla çözersiniz.

SAGLIK MUAYENESI

Viyana'da saglik muayenesine Dr Molnar'in kliniginde giriyorsunuz. Daha onceki arkadaslarin da bahsettigi gibi buradan yaptirilan asi ve antikor testlerini kabul ediyorlar. Antikor testi icin hastanelerin enfeksiyon polikliniklerinden randevu alabilirsiniz. Elimde antikor test listesi ve gerekli asi listesiyle Umraniye EAH 'ne gidip durumu anlattim, listelerimi verdim. Kan alan hemsire 15 gunde cikar demesine ragmen 2 gun sonra bir kismi, ondan 1 gun sonra da diger kismi cikti. E nabizdan ciktisini aldim. Ingilizce secmemize ragmen bazi bolumlerinde Türkçe kelimeler olduğundan bu testlerin de cevirisini yaptirdim. Biliyorsunuz, Ankara disinda mulakat girecekseniz ya o ülkenin dilinde ya da Ingilizce olacak belgeleriniz.

Antikor testime göre bende Tdap ve Hepatit B asilari eksikmis. Tdap asisini bize tda seklinde yapiyorlar normalde ancak bu kabul edilmiyor. Tdap asisi cok bulunmuyor. Onlarca eczaneyi arayip sordum ve en son Kadikoy Ziverbey'de bir eczane Adacel markali olanindan getirebiliriz dedi. Fiyati 404tl. Onu aldim ama ayni gun yaptiramayacagim icin yaninda buz kalibiyla eve getirip buzdolabina koydum. Ertesi gun asilarimi aile sagligi merkezinde oldum ve sisteme tdap olarak girildi. Hepatit b ise iki doz yapilmasi gereken bir asi oldugundan bir ay sonra tekrar gelmemi soyledi hemsire. Asilarimin ciktisini almak biraz zor oldu. Sistemde sikinti vardi ve doktorum degismisti. Yeni Dr biraz nazlansa da😁 asilarimin ciktisini kaseleyip imzasini atti (tum antikor ve asilarin cevirisi ve fotokopileri de Viyana'da gerekli).

Dr Molnar'in kliniginde randevum sabah 9'da idi. Saat 8.45'te kapilarindaydim. 9 gibi beni aldilar. Maske takmaniz gerekiyor Dr Molnar'da ve röntgen merkezinde. Ben otelde unutmustum maskemi, sagolsunlar bana bir maske verdiler. Hepsi cok guleryuzlu ve profesyonel burada calisanlar. Aslinda buralarda karsilastigim herkes öyle. Once antikor testlerim, asilar, pasaport alindi benden. Bir de fotograf cektiler. Form doldurttular ve hata olmasin diye bilgisayarda doldururken yanlarina cagirdilar. Formlarin ardından hemsire bir odaya alip sorular sordu, kan aldi. Sonra doktor muayenesi icin baska bir odaya aldilar. Bu oldukca detayli bir muayeneydi. Refleksler, kas gucu, vucuttaki agrilar, kulak, bogaz, dil, göz. Hatta bacagimi sanirim valizi tasirken carpmisim. Ufak bir morluk varmis, onu bile sordu. Her seyin iyi gorundugunu soyledi. Ardindan ucreti odedim (tum aşı ve antikorlarim kabul edildigi icin 390euro odedim) ve bana rontgen (rontgene ayrica para odemiyorsunuz) icin gideceğim yeri tarif ettiler ve harita verdiler. Gerci ben detaycı ve garantici bir insan olduğumdan cok onceden gidecegim yerleri Google mapsten ezberlemistim. Hangi otobuse nereden binip nerede ineceğim vs. Benim gibi olanlar bunu anlayacaklardir😉

Rontgen merkezine 5A otobusuyle geliniyor. Cok az bir yurume mesafesi var. Orada giriste fis aliyorsunuz. Almanca oldugundan arkadaslar daha once soylemisti 2. siradakini tiklayacaksiniz diye. Ben de hatirlatmis olayim. Numaranız yaninca gorevliye gidip belgelerinizi veriyorsunuz. Dr. Molnar bir belge vermisti, onu ve pasaportumu verdim. Sisteme girdi ve biraz bekleyin dedi. Bir sure sonra adımı söylediler ve beni rontgen bolumune aldilar. Rontgen çekildikten sonra da bir sure bekliyorsunuz ve görevli isminizi soyleyip size cd ve belgenizi veriyor. Burada isiniz bitiyor. Benim saglik muayenem, röntgen, yol vs toplam 2 saatten az sürdü.

MÜLAKAT

Konsolosluk randevum 1deydi. 11de oradaydim ve hava cok soguktu. Konsolosluk merkezde oldugu icin biraz yurumeyle hem tarihi, turistik yerlere hem de cok guzel magazalarin oldugu hareketli bir caddeye variyorsunuz. Biraz vakit gecirdikten sonra konsolosluga gittim. Ancak erken deyip almadi beni guvenlik. Asagiya inip bir iki tur binanin etrafinda dolastim ve gecmek bilmeyen sureyi tamamladim. Ya da ben öyle saniyordum. Benden birkac dk once iceriye Ukraynali iki kadin girdi ama onlarin gelis sebebi dv degilmis. 10dk guvenlige derdini anlatmakla ugrasti. 10dk da telefonla icerden bir gorevliyle konustu. Sayesinde 20dk da orada bekledim 😅. O oradayken baskasini alamiyorlamis. Sonunda iceriye girmeyi basardim ama otelde tabletimi birakmak istemediğimden yanimda getirmistim, onu iceriye almadilar, sagolsunlar alip rafa koydular ve 5 numarali giseye gitmemi soylediler. 5 numarada güler yüzüyle "merhaba" diyerek beni o melek ablamiz karsiladi. Ing konusabiliyor musun dedi. Evet deyince ing devam ettik. Istedigi belgeler su sekilde;

• pasaport
      *2 fotograf
      *nüfus kayit ornegi+fotokopisi+ingilizce cevirisi+onun fotokopisi
      *adli sicil kaydi
      *en yuksek egitimin diplomasi( master diplomami verdim. Ingilizceydi zaten. Aslinda veremedim, cok buyuk oldugundan konsolosa gosterirsin, fotokopisi yeter dedi)
      *bosanma belgem+fotokopisi+cevirisi+fotokopisi
      *banka hesap bilgilerim (ingilizce almistim ziraatten. En altinda toplam kisminin uzerini fosforlu kalemle isaretledi. Imza sirkulerini istemedi. Siz yine de alin yaniniza. Arac vs baska belgeye gerek gormedi)
      *en son adres bilgilerimi aldi. Adres yazmamissin, biliyorum dedi 😄

Pasaportumda b1/2 vizemi gordu, bunu iptal edecegiz, artik immigrant olacaksin dedi. Iste bu anahtar cümleydi 😍

Belgelerden sonra 3 numarali bankoya yonlendirdi beni. Orada da cok tatli bir memur vardi. Ucreti (330dolar) odedim ve 7 numarali bankoyu bekledim. Burayi biraz cok bekledim. Konsolosluk gorevlisi yanindaki birine bir seyler tarif ediyordu, nereyi tiklayacak, nereye bakacak gibi. Beni cagirdi ve guler yuzle ismini yanlis soyledim değil mi, nasil söyleniyor diye basladi konusmamiz. Oldukca guler yuzlu ve profesyoneldi.

Sorduklari ve cevaplarim:

K: bosanmissin, ne zaman evlendin
    Ben:... yil once
    K: ne zaman boşandın
    Ben:.... yil once
    K: cocugun var mi? Evlatlik, uvey evlat var mi?
    Ben: No
    K: yakinda evlenmeyi dusunuyor musun, nişanlı misin, partnerin var mi, dini bir evliligin var mi?
    Ben:No
    K: en yuksek egitim aldigin bolum ne?
    Ben: yonetim masteri yaptim
    K: nereye gideceksin
    Ben: Houston
    K: Amerika'da akraban, ailen var mi?
    Ben: No
    K: Ne is yapiyorsun?
    Ben: öğretmenim
    K: Neden dv'ye basvurdun
    Ben: ................................😯
    (Beklemedigim yerden soru gelince sasirdim tabi. Ee I love the Us diyebildim. Sonra oraya önce öğrenci olarak sonra da turist olarak çeşitli defalar gittigimi, bu yuzden basvurdugumu soyledim.)
    K: tebrikler, onayliyorum. Pzt paskalya, sali gunu muhtemelen islemlerin biter. Turist vizeni iptal ediyorum
    Ben: thank you thank you🥰

*** ben ismimdeki hatali bir harf nedeniyle 2018de nufus mudurlugunden isim duzeltmesi yaptirmistim. Pasaportum ve B1/2 vizemi yeni haliyle almistim. Nufus kayit orneginde de isim duzeltmesi, karar tarihi, hangi maddeye dayandigi yaziyor ama diplomalarimda eski hali vardi. Universiteye bunu bir türlü yaptiramadim. Nufus mudurlugunden ayri bir belge istedim. Yok veremeyiz, nufus kayit orneginden, uzerindeki muhurden daha guclu bir belge olmaz dedi. Ben yine de @gucarslan 'in daha onceleri soyledigi gibi degisiklik yapilmasina izin veren o kanun maddesinin cevirisini yaptirdim, hatta kanunun numarasi orada görünmedigi icin tum kanunun Turkce olarak ciktisini da almistim yanima. Herhangi bir problem yasamak istemiyordum çünkü. Bunların hiçbirine gerek kalmadi. Sormadilar bile. Ama yanimda belgeler olmasaydi ve sorsalardi ne yapardim bilmiyorum. Siz de mutlaka boyle bir durumunuz varsa bu belgeleri alin yaniniza.

7 Nisan saglik ve mulakatimin ardindan 10 Nisan pzt burada paskalya tatili oldugu icin 11 Nisan'da saat 11'e dogru Dr Molnar'dan medical sonucumun konsolosluga gonderildigi mailini aldim. Hemen ardindan konsolosluga bunu belirten bir mail attim. Onlar da evet bize ulaştı, pasaport islemlerini bugün öğleden sonra yetistirip sana maille bildirecegiz dediler. 1 gibi bu mail de geldi. Aksam 7 gibi kargo firmasindan (pack weg diye bir kargo firmasi, kendiniz gidip teslim alabiliyorsunuz ve ücret ödemiyorsunuz) da yarin gonderinizi teslim alabilirsiniz maili geldi. Bugun yani 12 Nisan'da gidip pasaportumu ve sari zarfimi aldim.

Benim surecim de bu sekildeydi. Aslinda iki senedir neler neler yasadim ama artik bir onemi kalmadi. The end. Mutlu son. Isteyen herkesin bu guzel anlari yasamasini dilerim. En basta @gucarslan olmak uzere tabi. Gecen sene ve bu sene desteklerini esirgemeyen, sabirla tum sorularima cevap veren tum adminlerim @gucarslan @crazycells @smartcells @EzgiLera @lumos @ahmet_ @achillesoag @Figen ve ismini sayamadigim tum arkadaslarima tekrar tekrar tesekkur ediyorum. Yaptiginiz iyilikler sizin de yolunuzu aydinlatsin, her sey gonlunuzce olsun.

• @burcuburcu Tebrikler. Bundan sonraki süreçte de kolaylıklar diliyorum.

• ⭐⭐

@burcuburcu tebrikler Burcu hanım, uzun süren bu serüveninizin hedefiniz yönünde sonuçlanması hepimizi mutlu ediyor ve umut veriyor. Dilerim yollarımız açık olsun, esenlikler ve yeni hayatınızda güzellikler.

• ⭐⭐⭐

@burcuburcu çok uzun süren bir süreç olmuş sizin için neyse ki mutlu sona ulaşmışsınız. Yeni hayatınızda bol şanslar, vizeniz hayırlı olsun

• @burcuburcu Tebrikler.

• @burcuburcu tebrikler, bol şanslar yeni hayatınızda
    . Bende size şunu sorsam..Şu an aşıları tamamlama derdindeyiz. Hepatit B 1. Dozu olduk eşimle beraber. 2. Doz var sırada. Benim tetanoz aşılarım tam. Tdap aşısı beni şaşırttı biraz. Bu aşının içinde tetanoz aşısı var. Yine de yaparlar mı merak etmiyor değilim. Tdap olarak olmuş olmanızı bekliyorlar doğru mu?

• @burcuburcu tebrikler hayırlı uğurlu olsun !

• ⭐⭐

@burcuburcu vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar

• Cok tesekkurler arkadaslar😊

• @burcuburcu hayırlı olsun vizeniz yeni hayatınızda yeni yeriniz de başarılar dilerim 🙏

• ⭐⭐

@burcuburcu Mükemmel detaylı anlatımınız için teşekkürler. Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• @burcuburcu vizeniz hayırlı olsun Abd de bol şans dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |