Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @charon muhtemelen öyle oldu zaten hep söylüyorum ona da senin mesleğinin ekmeğini ben daha çok yiyorum diye 😅

• @mesut1905 sizin randevu ne zaman ve nerede

• @ErdalK 2025 nisandı ama dün gruplarda açılma oldu 4 haziran 2024'e çektim ankara'da. ben istanbul da yaşıyorum

• @mesut1905 hayırlısı olsun, Ankara da sarı saçlı çekik gözlü personele denk gelmemeniz ümidiyle, sizin profil nasıl pasaport dolu mu

• @ErdalK inşallah denk gelmeyiz. 2024 tarihinde aldığım 2 schgen var. Seyahatlerimde oldu farklı avrupa ülkelerine. Aktif ingiltere vizemde var eylül sonuna kadar.

• @mesut1905 sizin profil bizimkine göre epey dolu umarım alırsınız.

• @ErdalK, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@mesut1905 hayırlısı olsun, Ankara da sarı saçlı çekik gözlü personele denk gelmemeniz ümidiyle, sizin profil nasıl pasaport dolu mu

Ben o adamı istedimde aldım erdal niye dedin şimdi böyle 😂 gerçekten şakası bir yana hissedip gitmiştik o denk geldi bizden önce kimseye onay vermemişti çok isteyen kimseye denk gelmez umarım o adam 🙏

• @ilkerkaynar90 ya bro forumda namını çok duyduk o kişinin aslında o gün de baya güler yüzlüydü hiç ret veren biri gibi de değildi aslında ama çözemedim 😂 önümde 20-25 kişi vardı son 4-5 kişi kalana kadar tek bir memur vardı sonra bir anda bankonun perdesi açıldı ve karşımda onu görünce inceden lan bu işaret mi dedim 😅😂

• Herkese merhaba, ailesi için b2 vizesine başvurmuş tecrübeli kişilerin fikirlerine ihtiyacım var 🙂 Temmuzda doğum yapıcağım için annem de yanımda olsun istiyorum. Bir kaç ay kalıp dönecek. O yüzden b2 vizesine başvurdum. Nisanın 15inde vize mülakatı var ama bazı arkadaşları doğumdan bahsetme temelli kalıcağını düşünüp vermeyebilirler, gezmek için gideceğini söyle demişler. Böyle bir konuda tecrübesi veya fikri olan benimle paylaşabilirse çok sevinirim zira bizde kafalar çok karışık😊 şimdiden teşekkürler 🙏🏼

• @Eda-Kurtcu-Özel dogumda yada bebek bakiminda yardimci olacak gibi bisey dersen bunu calismaya sokabilir oradaki memur kafasinda bebek sevmeye gelecek gezecegiz gibi bisey diyebilir.

Benim esimi alilesi ve benim ailem b2 aldi ki daha once yurt disi cikislari yoktu, ben mumkum mertebe sunude bunu de demedim, oradaki memur eger ezberden konustugunu anlarsa vermez.

Evrak olarak da bir zarf yaptim benim ve esimin sirketinden yazi aldim uzerine birde dilekce yazdim eger uygun gorurseniz su tarihte gelecekler suralari gezecegiz, masraflari ben karsilayacagim gibi onlardan da tapularinin fotokopilerini goturmlerini istedim ama hic bir belge istememisler normal muhabbet etmis kayinlarimla biraz turkiyedeki torunlarindan konusmuslar, annemin de tek ogluyum, tek cocuk muhabbeti yapmis vermisler.

• @fxu abd belgeye bakmaz 😉
    Hep diyoruz.

• @fxu çok teşekkür ederim cevap için ama ben zaten amerikadayım. Mülakata kendisi girecek. Kendisi emekli fakat sponsorsuz amerika seyahatini geçirebilecek finansmanı mevcut. 2 çocuğu da amerikada yerleşik yaşıyor. Aslında ezberlik pek bir şeyi yok sadece hamile olup olmadığımı söylemesi artı mı eksi mi olur onun için endişeleniyor😊

• @charon evet bende isteyene pek denk gelmedim ama vize başvuru onay sayfasında şöyle bir yazı var.
    “Yüz yüze görüşme için istenebilecek ek bölge örnekleri aşağıdakilerle ilgili kanıtları içerebilir:
    Seyahatinizin amacı
    Seyahatin ardından Amerika Birleşik Devletleri'nden ayrılma niyetiniz ve/veya
    Seyahatinizin tüm masraflarını karşılayabilmeniz.
    Seyahatinizin amacını ve ülkenize dönme niyetinizi göstermeye yeterli olacak iş ve/veya aile bağları
    kanıtı.
    Seyahatinizin tüm masraflarını karşılayamıyorsanız, başka bir kişinin seyahatinizin masraflarının
    tamamını veya bir kısmını karşılayacağının kanıtını gösterebilirsiniz.”

Bu yüzden tedbiri elden bırakmıyor olabilirler😊

• @Eda-Kurtcu-Özel
    genel geçer kural şudur;
    belge istiyorsanız beyanınızı inandırıcı bulmamıştır ve red almanız yüksek ihtimaldir(eger konferans,seminer vs. davetiyesi gibi birşey değilse).

• @charon biliyorum da ellerinde belge olunca kandine guvenleri arrtiyor.

• @Eda-Kurtcu-Özel Tedbirli olmak çok faydalı, bu belgeleri toparlayacak kadar vakti olan arkadaşlar toparlasınlar bunda bir sakınca yok; ama bu bilgilerden birisi talep ediliyorsa konsolos bir noktada şüpheye düşmüştür.

• @fxu konsolos belge isterse sikinti var demektir.
    Abdde isler beyana gore yurur.

• @Eda-Kurtcu-Özel
    Merhaba, bizde de anneme babama kız kardeşime ve kayınvalideme B2 vizesi aldık geçtiğimiz Ocak ayında.

Bebeğe bakacağım falan sakın demesin. Torunum doğacak görmeye gidiyorum diyebilir. Ama ülkesine geri döneceğini gösteren bir şey varsa onu da söyleyebilir. Mesela benim annemle babam ayrı ayrı mülakata girdiler ve aynı zamanda gitmeyeceklerini söylediler, çünkü babaannem vardı aynı evde, yaşlı olduğu için onu tek bırakamayacaklarını o yüzden ayrı zamanlarda gitmeyi planladıklarını söylediler.

Yaşı geçkin insanları çok zorlamadıklarını görüyorum, bir iki soru soru sonrasında onaylandı diyorlar. Umarım sizin aileniz de kolayca vizelerini alırlar ❤

• @gozdelymn cevabınız için çok teşekkür ederim. Umarım güzel bir sonuç alırız 😊

• Merhaba,

Anne babam B2 vizesi görüşmelerinden onay aldılar. Profilleri; çalışan ve emekli devlet memurları, bir adet yurtdışı seyahati şeklinde idi.

(Memur görüşme sonunda pasaportlarını geri vermiş ve vizelerinin 1 hafta sonra geleceğini söylemiş. Anne babam hiçbir şey anlamadan çıktılar. Biz durumu sorguladığımızda memurun kendilerine ne söylediğini aktardılar. Biz de anlamadık ve geri dönüp pasaport kontrol memuruna durumu izah ettiğimizde babamı tekrar içeri aldılar ve hata yaptıklarını kabul edip pasaportlarını tekrar almışlar.)

Kardeşimi de aynı gruba eklemeye çalışmış ama başaramamıştık. Denemek adına o da yanlarında konsolosluğa gitti. Anne babam DS160 belgelerinde kardeşim ile beraber (acil?) seyahat edeceklerini belirtmiş olsaydılar kardeşim de -randevusu daha ileri tarihte olmasına rağmen- onlara eşlik edebilecekti sanırım.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   I ICu 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   I ICu 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |