Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Bizde esimle Feb 16 da basvuruyu tamamladik ve ucreti odedik.2-3 hafta sonrasinda biometric icin randevu geldi onu da gecen hafta tamamladik.
    Suan icin 9 ay gorunuyor bekleme suresi
    (Location : Los Angeles)

• @Betfair39 umarım hızlı sonuçlanır biz hala yanıt bekliyoruz 😣

• Herkese merhabalar, Washington DC bolgesinde(Northern Virginia'dayim) bekleme suresi ne kadar herhangi bi bilgisi tecrubesi olan var mi 🙂

• @sakine-birinci benim de korkum bu, bende isim değişikliği yaptım başvuru yaparken n400 e ve 5 nisanda civic teste gircem newark uscis lokasyonunda. İsim değişikliği yapınca aynı gün oath ceremony yapılmıyormuş normalde 1 ay sonra veriliyormuş ama Suan çok yoğun olduğu için birkaç ayi bulur deniyor, sizin deneyiminize göre 6 ay da bile bir action yok processte:/

• @bjkamil3365 Selam benim Norfolkta 7 ay olacak seramoni icin mektup bekliyorum.

• @aliarmgn Tesekkurler bilgi icin 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   sytahmt sytahmt 

• Herkese Merhaba,

Daha once de bu gruplardan bir tanesine sorumu iletip cevap almistim. En guncel olmasi adina burayi kullanmak istedim, simdiden geri donusler icin tesekkurler. Greencard uzerindeki tarihim 27 Mayis 2018, 5 yilimin bitmesine 90 gunden az bir sure kaldigi icin birkac sorum olacak. LA'da ikamet ediyorum ve son 3 ay icerisinde ulkeden cikis yapmadim. Su an itibariyle zaman ve sartlar acisindan resmi olarak N-400 formunu yollamak icin dogru bir surede miyim ? Haziran ayinda bir aylik bir Turkiye programim olacak, ulke disinda olacagim bu donem vatandaslik surecine herhangi bir sekilde etki eder mi ? Asagi yukari belge gonderiminden sonra yemin torenine kadar ne kadarlik bir zaman sureci bizi bekliyor ? Son olarak bazi gruplarda girdigim linklerde 'page not found' yazisiyla karsilastim, ihtiyacim olan sayfalarin guncel linklerini paylasabilirseniz cok memnun olurum. Yardimlar icin simdiden tesekkurler!

• ⭐⭐⭐

@johnserim hayır en az 3 aydır LA’da yaşıyorsanız N400 doldurup işlemlere başlayabilirsiniz bu süre içerisinde yurtdışına çıkıp geri gelebilirsiniz ama biometrik randevunuz geldiği zaman ABD’de olmalısınız.

• @merbej biz bu islemlere basvurduktan sonra ogrendik bizim hatamiz bu oldu maalesef yoksa ayni gun bitiyor butun islemler 😔 sure uzadikca diger islemler de uzayacak cok bekliyecegiz guncelleme henuz gelmedi

• @merbej nacizane tavsiyem sinav sonrasinda belgeyi doldurmus olsaniz bile tekrar soruyorlar henuz tam anlamiyla isleminiz bitmedigi icin vazgecmeniz cunku cok yorucu bekleme suresi eger vazgecme hakkiniz var ise teyit edin ve vatandasliginizi tamamladiktan sonra yapin

• Herkese selam,
    12 Nisan'da sinava giriyor olacagim. Bana gelen mektuptaki tum belgelere ek olarak yanimda goturmem gereken belgeler var mi acaba? Tax return ve nufus kayit ornegi gibi seyler okudum ama gerekiyor mu diye sormak istedim. Durduk yere karsimdaki insani da kagitlara bogmak istemem 🙂

• Selamlar,
    Ben Eylul ayinin basinda Internet uzerinden N400 icin basvuru yaptim, Martin 27si oldu halen haber yok. Sistemde sadece As of September 7, 2022, we are actively reviewing your Form N-400 diyor.
    Esim vatandas oldugu icin 3 senede basvuru yaptim, bunun bir etkisi var mi?
    Dun gorustugum bir arkadasim Aralik 2022'de Internet uzerinden basvuru yapmis, Mart 2023'de Interview'e girmis, yemin torenini bekliyor, ancak benim case'imde hicbir ilerleme yok.
    Diger arkadaslarin surecleri bu aralar ne kadar suruyor?
    Sureci hizlandirmak icin herhangi birsey yapabilir miyim?
    Bu arada hem benim hem bahsettigim arkadasimin basvuru yeri ayni, Boston MA.

• ⭐⭐⭐

@pozithron süreci hızlandırmak için yapacağınız herhangi bişey bildiğim kadarıyla yok. Bazen uscis centerlar değişik sıralamalarla insanları çağırıyor. Eş üzerinden aldığınız için bir problem yaşamazsınız bol sabırlar

• @pozithron Merhaba, sanirim gecen yaz sonu yapilan basvurularda genel olarak bir gecikme soz konusu. Ben Temmuz sonu basvurdum, bana Mart 15'te geldi. Sizinki de muhtemelen onumuzdeki aylar icinde gelecektir, sabredin 🙂

• @pozithron, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Selamlar,
    Ben Eylul ayinin basinda Internet uzerinden N400 icin basvuru yaptim, Martin 27si oldu halen haber yok. Sistemde sadece As of September 7, 2022, we are actively reviewing your Form N-400 diyor.
    Esim vatandas oldugu icin 3 senede basvuru yaptim, bunun bir etkisi var mi?
    Dun gorustugum bir arkadasim Aralik 2022'de Internet uzerinden basvuru yapmis, Mart 2023'de Interview'e girmis, yemin torenini bekliyor, ancak benim case'imde hicbir ilerleme yok.
    Diger arkadaslarin surecleri bu aralar ne kadar suruyor?
    Sureci hizlandirmak icin herhangi birsey yapabilir miyim?
    Bu arada hem benim hem bahsettigim arkadasimin basvuru yeri ayni, Boston MA.

buyuk ihtimalle yerinden yerine gore degisim olabilir. LA de 9 aydir baska yerde 3-4 bilemiyorum.

• Herkese merhaba tekrar, N-400 basvurusu yapmaya calisiyorum fakat USCIS sistemi login olduktan sonra "Encountered an unknown error" hatasi veriyor ve file bolumune atlayamiyorum bir turlu. Bu konuda tecrubesi olup yarimci olabilecek var mi ? Cevaplar icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@johnserim Türkçe karakter kullanıyor olabilir misiniz? Sistemde bakım çalışmasıda yapılıyor olabilir.

• @waterman cevabiniz icin tesekkurler. Sanirim o an icin bakim calismasi mevcuttu, an itibariyle basvurumu olusturdum. Bundan sonrasinda surec tam olarak nasil isleyecek acaba ? Yaklasik ne kadar sure sonra mail alacagim ve neler daha yapmam gerekecek ? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@johnserim konunun ilk iletisini inceleyin bütün süreci anlarsınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |