Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emrey34 Askerlik konusunu hatırlattığınız için teşekkürler. Tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşantınızda sağlık , huzur ve başarı dilerim.

• @Rychous Vizeniz hayırlı olsun. Yeni yaşantınızda sağlık , huzur ve başarı diliyorum.

• @Ozan-D 1400 Avrupa numarası, sadece Türkiye değil, aynı anda 1400 altındaki numaralar başka Avrupa ülkelerinde randevu ya giriyor

• @Emrey34 Yeni yaşantınızda başarılar dilerim.Hayırlı olsun

• @Emrey34 tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @Rychous vizeniz hayırlı olsun

• @Emrey34 Selamlar, öncelikle vizeniz hayırlı olsun. Merak ettiğim bir husus var avrupa vatandaşı olmadan avrupadan greencard vize görüşmesine randevu alıp girebiliyor muyuz? Yoksa sadece türkiye ve amerika içinden mi.

• @Furkan-Aydın selamlar sağolun bu cok değişken ve tamamen konsolosluğun insiyatifinde bir durum yani dv sürecinde hiçbirşeyin kesin olmadığı gibi buda kesin değil tamamen şans kabul ededebilir çok yoğunumda diyebilir vatandaş olman gerekiyorda diyebilir vize alırsan gel mülakat vereyimde her senenin dinamiği farklı bunun kimse net cevabını veremez bol şans diliyorum.

• @achillesoag efsane bir deneyim tekrar tekrar okuyorum bu deneyime yol arkadaşı olduğum içinde ayrıca keyifliyim tekrardan abd de mutluluklar :)))

• Herkese merhabalar, çok geç oldu farkındayım ama mülakat sonrası çok saçma bir yoğunluğun için düştüm o yüzden şimdi yazıyorum mülakat deneyimimi. Unganlar kısmını herkeste aynı olduğu ve ekstra bir şey yaşamadığımız için onu geçiyorum.
    Asıl mülakat tarihimiz 10 Şubat 08.45 idi fakat maalesef ülkemizin yaşadığı felaket sebebiyle 17 Şubat 08.45 tarihine ertelendi (maalesef kısmı yaşadığımız deprem felaketi, mülakat ertelenmesi değil). 17 Şubat sabah 8de konsolosluğun önündeydik. Sıraya girdik ve kısa bir sürede içeriye alındık. Girer girmez 330 dolar olan ücreti toplamda 990 dolar olacak şekilde ödeyerek evrak teslimi için sıra beklemeye başladık. Kısa bir süre sonra sıramız geldi ve evrakları maildeki sırayla teslim ettik, araç ruhsatını vs istemediler. Kızım için eşimin nüfus kayıt örneğini aldılar.
    Sonrasında tekrar asıl mülakat için beklemeye başladık. Saat olmadığı için ne kadar sürdü bilmiyorum ama kısa süre sonra sıramız geldi. Diğerlerinden farklı kısım işte burada başlıyor, çünkü Azerbaycan doğumluyum ve Türkiye'den katıldım.
    Mülakatı Türkçe yapmak istediğimizi söylemiştik bu sebeple tercüman olduğunu düşündüğüm bir hanımefendi vardı beyefendinin yanında.
    İlk olarak hoşgeldiniz karşılamasından sonra uzun uzun ekrana baktı ve tercümana Azerbaycan'da doğmuş ama katılım Türkiye dedi, o da en azından aynı bölgeden diye cevap verdi(bunları kendi aralarında ingilizce konuşuyorlardı). Bu sırada epey gerildim ama belli etmemeye çalıştım. Bir süre daha ekrana baktıktan sonra ellerimizi kaldırtıp yemin ettirdi ve nerede doğduğumu, ne iş yaptığımı, hangi bölümden mezun olduğumu sordu. Sonra tekrar ekrana döndü, o sırada daha kıdemli olduğunu düşündüğüm biri geçiyordu arkasından, ona durumu anlatıp ne yapayım dedi, o da aynı bölge olduğu için onaylayabilirsin dedi ve İran örneğini verdi, örneğin İran'da doğup Türkiye seçseydi mümkün değildi dedi. Bunu söylemesi beni inanılmaz rahatlattı, sonrasında nereye gideceğimizi, neden orası olduğunu ve ne iş yapmayı düşündüğümü sordu. Bunları da cevapladım tam bitti derken yanındaki hanımefendiye sorsana kız lisesinde nasıl okumuş dedi (evet Bursa Anadolu Kız Lisesi mezunuyum). Bu soruyu da cevapladıktan sonra vizenizi onaylıyorum dedi ve mutlu bir şekilde ayrıldık. 8.45te olan randevudan 9.10 gibi çıktık. Tabi şu an zarflarımız pasaportumuz vs her şey hazır. 10 gün gibi bir süre sonra giriş yapacağız.
    Bizim mülakatımız bu şekildeydi. Ayrıca sorularımıza sabırla cevap veren adminlere sonsuz teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@rdvnzgr vizeniz hayırlı olsun, biraz gergin geçen bir mülakat olmuş tabii FSC nedeniyle ama neyse ki sorun yaratmamışlar. Yeni hayatınızda bol şanslar

• @rdvnzgr vizeniz hayırlı olsun yeni yaşantınız da başarılar dilerim

• @rdvnzgr hayırlı olsun. beklerken insaların güzel haberler vermesi insanları mutlu edyor.

• ⭐⭐⭐

@achillesoag vizeniz hayırlı olsun, tebrik ediyorum🎉 O kadar güzel anlatmışsınız ki kendim deneyimlenmişim hepsini gibi okudum, gerçekten sonuna kadar haketmiş ve karşılığını almışsınız🙏🏻 Yeni hayatınızda mutluluklar…

• ⭐⭐⭐

@Yusuf-Allak vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda mutluluklar 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@Emrey34 tebrikler vizeniz hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar 🙏🏻🎉

• ⭐⭐⭐

@Rychous vizeniz hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@rdvnzgr vizeniz hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar 🎉🙏🏻

• @rdvnzgr vizeniz hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐

@rdvnzgr açıkçası çok şanslısınız baska bir konsolosluk bunu kesinlikle kabul etmezdi ABD’deki hayatınızda bol şans dilerim 🤞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |