Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Sinem-Arslan ds 260 formu biz tamamladik ama islak imza kismi yoktu. Biri aydinlatabilir mi?

• @Berkan-Duru Eşim Amerikan vatandaşı ve onun üzerinden süreç başladı

• @yasmin982 Kapak sayfasında seri no var o yüzden dış iki kapak sayfalarının da yüklenmesi gerekiyor diye biliyorum. Biz de ilk seferinde sizinki gibi kapağı açınca ilk sayfadan başlayıp yüklemiştik ve kabul etmediler diye düşünüyorum. Seri no yazılı sayfada yüklenmeli

• @istanbullover Farketmemiş olabilirsiniz. Sayfanın birinde isim v.s bilgileri ve imza boşluğu var. Biz de ilkinde bilgisayar üzerinden formu doldurup gönderdik ve kabul etmediler. İmzalayıp tekrar yükleyip gönderin dediler. Her sayfaya çok dikkatli bakın

• @yasmin982 Aklınızı karıştırmak hiç istemem, avukatınıza sorun isterseniz.

• @Sinem-Arslan, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Berkan-Duru En önemli ve herkesin unuttuğu ve problem yaşadığı bir konu da 260 formunu doldururken ıslak imzalı kısmı asla atlamayın. Formu doldurup çıktısını alıp imzalayıp tekrar renkli olarak tarayın. İmzanızı mavi kalemle atın.

Merhaba bu biginin doğruluğundan eminmisiniz. Çünkü biz ds260 lari ıslak imza ile imzalamadık. Benim bildiğim kadarıyla sadece sponsorluk formları ıslak imza ile imzalanıyor.

• @Özge-Dengiz hangi pasaport ile başvuru yaptınız peki? Eski pasaportuda ne olur ne olmaz diye yanınızda götürebilirsiniz. Isterlerse gösterirsiniz ama başvurunuzu yaptığınız pasaport önemli eskisi surecinizin bir aşamasında kullanıldıysa görmek isteyebilirler. Sürecinizi imzanıza eklerseniz daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz.

• @cedric, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar herkese
    19 nisan 2022 tarihinde uscis başvuru yapmıştık ve tamamlandı. Bugün nvc’den mail geldi gerekli evraklar için.. sorum şu; bundan sonraki süreç ne kadar sürüyor?
    Konsolosluk görüşme için ne kadar zaman sonra dönüş yapıyor?
    Eşim amerika doğumlu,bu durum süreci değiştiriyor mu? (Green card vatandaşlık almış kişiyle kıyaslarsak)
    Şimdiden teşekkürler

Gözünüz aydın. Bir tarih vermek imkansız şuan en son kasım ayında dq alan arkadaşlar mülakat aldı fakat onlarında tümü alamadı yarıda kaldı ve çok yavaş ilerliyor. Vatandaş eşleri için sürecin en avantajlı kısmı uscis kısmı orda hemen hemen onaylarini green cardli eşlerinden bir yıl önce alıyorlar boylece toplam bekleme süresi epey kısalmış oluyor. Ama nvc ve konsolosluk kısmında pek bir avantajı yok. Nvc süreleri zaten güncel ve sitelerinde gösterdikleri tarihler tutarlı o tarihlerde onayliyorlar. Konsoloslukta kendi yoğunluğuna ve kendi onceliklerine göre randevu veriyor ki bu çok belirsiz. Şuan için tahmini beş altı ay sürer hızlanmazsa.

• @ecom çok teşekkür ederim. Bende umutlanmıştım bu yaz kocama kavuşacağım diye🙁 çok zor geliyor beklemek artık

• @ecom aynen bizde islak imza yapmadik, sample Ds260 a baktim oyle birsey yok. Ds260 kabul edilmisti bizim

• @ecom ds260 formunda tek bir sayfada tek bir kısında tek bir yere ıslak imza isteniyor eminim. Çünkü biz bu yüzden D.Q olmadık ve yeniden o kısmı imzalayıp yükleyip gönderdikten sonra sürecimiz kabul oldu.

• @cedric umutsuz olmayın yinede çok tutarsız süreler hiç belli olmaz birden hızlanır ve iki üç ayda eritirler. Zaten yipratanda aslında bu belirsizlik.

• @istanbullover evet bizde onayı sıkıntısız aldık ve ds260 lari imzalamadık. Sadece sponsorluk formları ıslak imzalaydı.

• @Sinem-Arslan sanırım memur insiyatifiyle alakalı bir durum olabilir. Biz bir sorun yaşamadık imzalamadigimiz halde.

• Joint sponsorumuz evli, vergileri "married filing jointly." Sponsorumuzun kazanci yeterli. Esinin 184A formu doldurmasi gerekiyor mu?

• @Davut-Korkmaz selam Davut, uscis sayfasındaki sana özel processing time da kaç ay kaldığı gözüküyor? Ve hangi service center?

• @istanbullover bu sorunun cevabını en net sanırım @crazycells verecektir. Ama bildiğim kadarıyla sponsorunuz vergi beyannamesini eşiyle birlikte yapıyorsa bu form dolduruluyor. Ayrı ayrı yapıyorlarsa gerek yok diye biliyorum.

• @ecom @crazycells yardimci olabilirseniz cok sevinirim soruma

• Arkadaşlar merhaba, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Eşimin geliri yetmediği için kayınvalidem ekstra olarak bize sponsor olacak ama anlamadığımız konu şu; Kayınvalidemi household olarak mı eklememiz gerekiyor yoksa joint sponsor olarak mı?

Belgeleri şu an yükledik ve I-864A formu ile birlikte household olarak gösterdik ve burada bir hata yapıp yapmadığımızı merak ediyorum ve yaptıysak değiştirme şansımız olur mu?

Eşim ailesinin evinde yaşıyor ve ben gittiğim zaman bir süre aile evinde yaşayacağız kayınvalidem ve diğer aile üyeleri ile birlikte.

Tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim

• Arkadaşlar merhaba, 21 Mart tarihinde elçilikte eşimin görüşmesi var. DS 260 formunu 23 Ağustosta doldurmuştuk, 20 Ekim tarihinde de DQ olduk. Sanırım 6 ay geçince bu formu güncellemek gerekiyormuş, formu doldurduğumuz tarihten itibaren mi yoksa DQ tarihinden itibaren mi sayılıyor bu süre bir bilgisi olan var mı? Ayrıca güncellememiz gerekiyorsa, güncelleme nasıl yapılıyor? Yapan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese iyi günler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |