Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @trbilgin Thanks for your experience. I'm a bit confused. If everything is up-to-date what will you edit on the form?

• selam ben cr1 viza basvurum var. ds260 forum doldururken hic usa visa bas vurusunda refuse oldunuz mu sorusuna hayir tikladik. lakin ben daha once dv loterry bas vuru yaptim amma kazanmadim. bu problem olur mu? genel olarak daha once dv loterry bas vurmam mulakatimi olumsuz etkiler mi?

• @diana hayır hiç bir sorun olmas turist vize redleriniz varsa onuda sorgulamıyolar

• @cokbekledik86 hayir tiklamak dogru bir cevp mi?

• Vize başvuru yapmamışsınızsanız doğru bir cvp lotery farklı bişey vize başvurusu değil

• Merhaba 3 ayı geçti hala mülakat tarihi bekliyorum kasım ayında DQ oldum Ankara konsolosluğu ne zaman mülakat tarihi vericek 4 aya yaklaştım

• @SNGMSF bende 5 ayı geçti hala mülakat tarihi bekliyorum
    Eylul 24 ayında DQ

• Arkadaşlar ben anlayamıyorum neye göre randevu veriyorlar.Eylül ve ekim aylarında DQ olup randevu alamayanlar var ama kasımda DQ olup randevu alanlar var.Lütfen biri bana bunu anlatabilir mi?

• @SNGMSF @koro listeye ekleyebilir misiniz

• Selamlar herkese, Nvc ye gerekli evraklar avukatimiz tarafindan yuklendi. DQ olmasi icin ne kadar sure geciyor asagi yukari?

• Öncelikle herkese merhaba .Bu soruma acil cevap verecek arkadaşlar olursa çok mutlu olurum .Ben depremzede bir vatandaşım.Sevgilim ABD vatandaşı bir Türk .önümüzdeki haziran ayında Türkiye’ye gelecek ve ya nişan yapacağız ya da direkt nikah kıyacağız.Benim merak ettiğim şu .Ben ohal bölgesinde olduğum için mülakat tarihimin öne alınma gibi bir şansım var mı ? Erkek arkadaşım konsolosluğa bunu bildirirse süreç daha hızlı işler mi ?

• @SNGMSF Bizim Ağustos 30 hala ses yok☺

• @fitvegan 1 ay içerisinde haber gelir muhtemelen

• @Handan 🥺😭🤲🏼

• @yasmin982 Yakında güzel haberler gelecek umarım👍

• Arkadaslar selam, biz esimle bekleme cr1 vize mulakat tarihi bekleme surecindeyiz. Ortak bir 6 aylik bebegimiz var. Bir sorum olacak eger bu konuda fikri olanlar paylsabilirse sevinirim;

• mulakatta red edilme olasiligi var midir eger varsa nedenleri ne olabilir. (Finansal sebebler disinda)

• @canaykarahan32 merhaba öncelikle geçmiş olsun. Ne yazık ki önünüzde uzun bir süreç var. Evlendikten sonra I-130 formunu doldurup yollayacaksınız ve bir süre (3 ay-16 ay arası) bekleyeceksiniz. Form onaylandıktan sonra NVC aşamasına geçip bir takım dökümanlar yükleyeceksiniz ve yaklaşık bir ay daha bekleyeceksiniz. Eğer burada da olumlu ilerlerseniz mülakat aşamasına geçeceksiniz. Burada yapmanız gereken bir şey yok ancak bekleme süresi şu an için minimum 5 ay. Eğer her şey yolunda giderse en iyi ihtimalle 10 aylık bir süreç var önünüzde. Bu süreç I-130 formunuzun onaylanma süresine, NVC'ye yüklediğiniz dökümanların ilk seferde onaylanmasına ve konslosluğun bu hızda çalışmaya devam etmesine bağlı. Toplam bekleme zamanınız 24-25 aylara da çıkabilir.

Tekrardan geçmişler olsun, kolay gelsin.

• Merhabalar, biz farkli bir sponsor sececegiz sanirsam. Benim sorum son 3 senenin tax'lerine mi bakiyorlar. Ornegin bir tane arkadasim sadece gecen hazirandan beri calisiyor. Ondan onceki seneler calismamis. Onu nasil hesapliyorlar? Arkadasim sponsor olabilir mi?

• @fitvegan mülakat beklediğinize göre finansal sponsorluk işleri bitti demek oluyo bir sorun yok demekki ortak bebeğiniz olduğuna göre evliliğinizde gerçek bu şekilde reddedilme olasılığı yoktur eksik evrak olurda süreciniz uzar sadece bol şans

• Arkadaslar merhaba, IRS ten bana istedigim tax return transcript geldi. Onun tasdiklenmesi (imzalanmasi) gerekiyor mu IRS ofisine gidip. Tax hakkinda bilgili bir tanidigimiz tasdiklenmesi gerekir gibi birsey dedide. Yoksa geleni yukleyebilmiyim? Tax return transcript diye google da fotolara baktigimda aynisi, liste seklide birsey degil mi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |