Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

10 Ağustos Ankara Boş gün var 2 kişilik aile için baktım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

FY2022 - dünyadaki B1/B2 vize istatistikleri

ülkemizde özellikle son yıllarda B1/B2 vize başvurularındaki "red" oranlarını hepimiz biliyoruz.
    ancak durum dünya için baktığımızda pek de öyle değil.

FY2022'de ;

dünyadan aile üyeleri dahil toplam 4,063,202 kişi B1/B2 vizesine başvurmuş.
    bunlardan 3,228,199 kişinin başvurusu kabul edilmiş ✅
    kalan 835,003 kişinin ise reddedilmiş. 🛑

bu veriler de gösteriyor ki, konsolosluklar aslında ciddi bir vize kabul oranı ile hizmet veriyor.
    ülkelerin red oranları, siyasi / politik ve diğer sebeplerle etkilenerek ilerliyor.

ne yazık ki türkiye de bunlardan biri haline geldi.

• @gucarslan Dünyanın her yerinde 160 dolar değil mi ds-160? 835kx160 nereden baksanız iyi para.

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan o sadece red bide 😃 4m total başvuru 🙂 ne kadar masraflı olabilir ki bir vize basımı 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@canaykarahan32 resmî açıklamalara göre göçmenlik sürecini önceden başlatanlar için expedite yapılabiliyor. Ayrıca sizin sorunuzun yeri burası değil K1 vizesine başvurmanız gerekir

• B1/B2 ile yakın zamanda Amerika’ya gidenleriniz var mı? Aşı şartı var mıdır? PCR artık istenmiyor diye biliyorum ama aşı şartı var sanırım. Güncel bilgisi olan varsa paylaşabilirseniz çok iyi olur.

• ⭐⭐⭐⭐

@lavita hayır istenmiyor.

• @Rhonster Son booster shot’ımın üstünden 1 yıldan fazla zaman geçmişti. O yüzden merak etmiştim. O zaman sıkıntı olmayacak. Çok teşekkürler.

• @lavita abd booster istemedi hiçbir zaman

• @tufank merhaba eski pasaportunuz yanınızda olsun benimde 5 yılı geçmiş schengen vizelerim vardı ve form a yazmadım bana vize görüşmesinde daha önce yurtdışı seyehati yaptınız mı sorusu sorduğu zaman eski pasaportumu alıp baktı görevli..baska hicbir belgeme bakmadı bu arada 🙂

• ⭐⭐

@roma48 bilgilendirmeniz için teşekkürler 🙂

• Bu sabah Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu'nun turist vizesinden ret aldığını gördüğünü söyleyenler var. İstanbuldan girmiş ve annen baban ne iş yapıyor ? diye sorulmuş. Çıktığında beni wat öğrencileriyle aynı kefeye koydular vermediler diyip sinirlendiğini söylüyorlar. Konsolosun boşluğuna geldiğini düşünüyorum. Çok garip.

• ⭐⭐⭐

@eyuphanyl neye göre karar verdikleri çok muamma fenerbahçeli yada beşiktaşlı olabilir konsolos 😃

• @eyuphanyl hocam sırp generali reddetti abd elçiliği(sırbistandaki).
    Adamin pentagondan davetiyesi vardi. Sırbistan devlet olarak araya girip çözmeyi denedi, birşey yapamadılar. Elçilik detay bile vermedi.
    Haberlerde çıktı hatta.

Pentagon davetiyeli adam almıyorsa, bizim futbolcunun red yemesi normal.

• @charon hocam ikisi de hiç normal değil. Sırp general beni ilgilendirmez ama bu ülkenin her gencine statüsüne bakmaksızın göçmen gözüyle bakamazlar. Ben kabül etmiyorum bu anlayışı. Tabi vize konusunda neden vermiyorlar şöyle böyle diyip bilgisizce yaygara koparanlardan değilim asla, hatta haklı görüyorum bu davranışlarını ama fazlası da mide bulandırıyor.

• @eyuphanyl neden bakamazlar?
    bunu engelleyecek bir güç var mı? mesela ülkemiz yaşam standartları yüksek, insanına gayet iyi bir hayat sunan, ya kaçak gitmezler, tr gayet güzel diyebileceğimiz bir ülke mi?
    değil.
    olay bu kadar basit.

• @charon Hocam bahsettiğim kişiler bu ülkeden göçmeyecek kişiler, maddi olarak güçleri yerinde ve bir çok nedeni var gitmemesi için. Bu durumda bile göçmen niyeti ile bakılması sizce haksızlık ve bu ülkenin insanına bir önyargı değil mi ? Ben basit bir öğrenciden maaşlı çalışandan bahsetmiyorum.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @eyuphanyl bu tavırlar kabul edilemez hocam bir yere kadar haklısın..eşime dört sene evvel ,referandum zamanları idi yanilmiyorsam,gel dedim burdan gidelim.(eşim matematik ben İngilizce ogretmeniyim,kendisinin de çok iyi derecede İngilizcesi var bu arada matematikçi olmasına rağmen) kanadayi araştırdık,göçmen puanı hesapladım falan.esim bana püskürdü benim burda bir statum var öğretmenim ,yolda gezen birinden farkım fazlasıyla var,istediğimi alıyorum,istediğim yerde yiyip icebiliyorum,mesleğimi de fazlasıyla seviyorum huzurluyum falan dedi...ben baya üzüldüm bugünleri göruyordum, dusundugum o umutsuzluk kapımıza çok fena dayandi.simdi olaylar çok farklı.uzgnum maalesef.saygilarimla.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |