Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir gün vize görüşmesi ve ülkeye ilk giriş anılarımı buraya yazacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum 😅

• ⭐⭐

İlk kez bu sene başvuru yaptığımı nasıl mı unuttum? Konuyu bağlıycam merak etmeyin; Afad çalışanı olarak depremi daha bir canlı gördüğüm için çok korktum ve evimiz yok ama deprem öncesi satılık daire bakıyorken şimdi vazgeçip eşime arsa üzeri tek katlı bina için ısrar etmeye başladım. Eşime dedim ki "sen arsa al bu evi yap, sana söz bahçeye kümes kurup tavuk besler, bostan ekerim" . Önce biraz şaşırdı sonra da gülerek bana artık "Amerika'ya gitmek istemiyorsun herhalde" dedi. Ben Ağustos'ta Kanada turist vizesine başvurmuş, Kasımda ise ret almıştım ve artık 12. greencard başvurusuna ek olarak masrafı bir yana bu Kanada vizesi için 1 hafta parmak izi vermek için yollarda çoluk çocuk dolaşmıştık (1 hafta yol boyu aile ziyaretleri yaptığımız için sürdü). Ret gelince önce üzüldüm, sonra kabullendim. Eşim dayanamadı beni yurtdışında yaşayan arkadaşımın yanına götürdü teselli olmam için. Sonra nedense vazgeçtim ve aklımdan çıkmış. Eşim söyleyince fark ettim sanırım artık istemiyorum, Birkaç saat geçti ben nasıl hayallerimden vazgeçtiğimi düşündüm sonra da eşime "burada da Amerikadaki gibi yaşarız dedim" o da nasıl olacağını sorunca "mutfağı Amerikan yaparız" diyerek gülüştük. Evet sevgili Forumdaşlarım buranın eski müdavimi ve eski ateşli Amerika Rüyası hastası biri olarak bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim ama sonuç olarak diyorum ki umarım bana çıkmaz çünkü çıkarsa da gitmem bu saatten sonra. Şimdi çıkarsa başkasının günahına girdiğimi düşünebilirsiniz çünkü ben olsam düşünürdüm ama başvuru yaparken bu düşüncede değildim. Gene de bu forumu seviyorum ve sizlerle her yıl nasıl sonuç gününü beklerken güzel sohbetler ediyorsak hüznümüzü de paylaşmamız gerekir diye düşündüm.
    Merak etmeyin sonuçlar açıklanınca çıkıp çıkmadığını yazarım.
    Hepiniz çok değerlisiniz, kendinize iyi bakın.

• @Emrah-Borazan benim de o, dizi gibi😂 2. Sezonu bekliyorum merakla 😬

• ⭐⭐⭐

@gariban Yeni kararınız sizin açınızdan hayırlı uğurlu olsun.

• @gariban bu sene gözüm seni aradı ama yazmayınca yoğunsundur dedim. Hakkında hayırlısı olsun ama çıkarsa yine de bir düşünürmüşsün gibi geliyor bana😉

• ⭐⭐

@dytmelek keşke düşünmek fikri cazip gelse, o kadar depremzede ile görüştüm o kadar ağlayanla konuştum o kadar çok acıya ortak oldum tahmin bile edemezsin. Şimdiki hedefim sadece yaşamak çok daha güzel ya da az enflasyonlu bir ülkede fazlaca eşya stokladığım büyük bir evde yaşama hayali mi yoksa sadece çocuklarımın büyüdüğünü görmek mi. Bu deprem bana çok şey öğretti hayatın süs püs olmadığını an-ı yaşamanın en değerli hazinemiz olduğunu. Hayalim artık yurtdışında rüya gibi bir hayat değil elimdeki hayatı en sürdürülebilir şekilde yaşamak.

• Herkes farklı kararlar alıyor işte ne garip 🙂 Ben de acaba naparım oralarda falan derken bu dönemde çeşitli kesin karar aldım. Benim de ilk kararlarımdan biri her şeyi kafaya takmamak.

• @debbieLA77 Aynı Heyecanı her gün yaşıyoruz.
    Hatta orada ben olsan öyle yapardım Sarı Saçlı MAvi Gözlü konsolasa İngilizce Whats Your Neyim? Sorup Çıkışta Foruma
    His Name İs .... Diye buraya yazarım
    Düşünceler Kafamı bimilyon yapıyor? Acaba Biyokimyamıza müdahale mi ediyor GıRinKart

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ytrbilgisayar kafalar o kadar güzel olur ki konsolos çalışanı soruyor

• what do you do?

bizim cevap ne olur tabiki de yattı uyudu olur 🙂

Allahtan 1-10 kadar saydırmıyorlar yoksa en sonuna biz ekleme yaparız

• koca g.tlü ayten biz ingilizceyi böyle öğrendik. 🙂
  • ⭐⭐

@gariban Çok geçmiş olsun yaşadıklarınızdan sonra fikriniz değişti diye kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Umarım siz Türkiye’de mutlu mesut yaşar bu acıları en kısa sürede atlatırsınız. 🙏

• ⭐⭐⭐

@gariban hakkınızda hayırlısı, çıkarsada kimsenin hakkına girmiş değilsiniz merak etmeyin DS formunu doldurmazsınız olur biter

• Herkese iyi akşamlar abilerim ablalarım kardeşlerim. Uzun zamandır forumda aktif değildim ama ara ara girip okuyordum. En son aralık ayı gibi sürekli giriyordum. Aralıkta girerken daha mayısa çok varya diyip hevesimi kaçırıyordum ancak zaman çok çabuk geçiyor. Şimdi ise mart ayına giriyoruz ve 2 ay gibi bi süre kaldı açıklanmasına. Pek bi ümidim yok ama insan yinede heyecanlanıyor işte ara ara 🙂 . Eğer size de ara ara heyecan geliyorsa eski dv bekleme odalarına girip mayıs ayındaki konuşmaları okumanızı tavsiye ederim hem bilgilendirici şeyler oluyor hem de vakit geçirmek için güzel bir aktivite. Sizlerden de kalan şu 2 aylık süreç için vakit geçirici aktivite tavsiyelerine açığım. Öyle bir garip süreç ki kafaya takıp araştırıyorum okuyorum sürekli sonra bi bakmışım unutmuşum 2-3 hafta geçmiş sonra tekrar aklıma geliyor tekrar araştırıp okuyorum 🙂 İnşallah canı gönülden isteyen herkese çıkar

• ⭐⭐

kayseri merkezli deprem olmus, herkese gecmis olsun 🙏

• Evet Heyecan Dorukta
    Şafak 66 Yozgat Saymakta Keramet var Derler / 🙂 \

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@AstamRua, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam @ErdalK 199 üzerinden cimer üzerinden ve twitter üzerinden iletişim kurdum. 58 gün oldu halen bir hareket yok. Halen gönderilmedi pasaport

199u gün içinde 2-3kez arayıp tavırlı bir şekilde uçak biletim var şu tarihte çıkıcam deyin, ben o sayede 4.günde almıştım pasaportumu,
    Bizim sistem deh deh sistemi bilmiyor musunuz kibarlıktan anlamazlar 😅

@Lossantosdy ya o kadar haklısın ki yani Aralık ayında başvurduk biz de hala basım öncesi kontrol aşamasında yazıyo

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

🙂 ya öyle oluyor değil mi hepimiz kendimizi yerlerine koyup hayal ediyoruz...oradaymışız gibi ameirkaya giriş yapan bizmişiz gibi... çok komik hayal etmesi bile çok güzel... mesela insanlar için yazı hayal etmek yazın tatile gittiğini hayal etmek falanda çok güzel ama bu başka bişey garip yani her yaz izinim yaklaştığında tatile gidicem diyede heyecanlanırdım ama böyle değil

@debbieLA77 evet evet aynen ben de böyle hissediyorum mülakat denetimlerini ve devamlarini okumak çok hoşuma gidiyo hayal ediyorum kendimi yerine koyuyorum hatta itiraf edeyim ben bı tık öteye gecip sorulara kendi cevaplarımi veriyorum 🙈 ay iyi değil miyim acaba 🤭

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bir gün vize görüşmesi ve ülkeye ilk giriş anılarımı buraya yazacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum 😅

@ErdalK ahhhh hangimiz beklemiyoruz kiii 🗽

• galba bu ara forumda fazla takılıyorum benim bilinç altı amerika ile dolu dün gece rüyamda new york uçağına yetişmeye çalışıyordum 🙂 galiba psikoloji nanay 😂 😂

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

galba bu ara forumda fazla takılıyorum benim bilinç altı amerika ile dolu dün gece rüyamda new york uçağına yetişmeye çalışıyordum 🙂 galiba psikoloji nanay 😂 😂

Yetişebildiniz mi peki?

• ⭐⭐

@yenihayaletadam anca rüyanda görürsün anlamına gelmediği sürece sıkıntı yok :)) daha çok gör daha çok umutla dol 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |