Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 1572988134222-dv2021-takvim.png

Sayın @semavi Kadir ZORA'nın Greencard'a Kim Basvurmali? ABD Tek Yol Mu? başlıklı videosunu izleyebilirsiniz.

[event-invalid][name]DV2021 Sonuclari aciklanacak![/name][allday]true[/allday][startDate]1591416000000[/startDate][endDate]1591502399999[/endDate][reminders][][/reminders][location]dvlottery web sitesi[/location][description]

DV2021 Sonuclari 6 Haziran gunu https://dvprogram.state.gov/ sitesinde aciklanacak.

[/description][mandatory]false[/mandatory][/event-invalid]

• Şimdiden yerimizi alalım..

• hop selamlar... 🙂

• Aynen öyle şimdiden selamlar 😂

• Başvurular ne zaman 😂😂

• 2021 için spoiler verim mi hı 😃

• ⭐⭐

Merhaba, buradayız. Maalesef 2020'de büyük hayal kırıklığına uğradım. Sanırım yüzde bir şans için kendimi fazla gaza getirip coşturdum. Haliyle psikolojimdeki yıkımı da büyük oldu. Dakikaları bile sayıyordum fakat gördüğüm olumsuz sonuç karşısında yaşadığım ölüm gibi bir şey oldu ama ölmedim. Ne derler bu saatten sonra olmuşla ölmüşe çare yok. Yeni çekilişte şansımızı deneyecegiz artık. 2021 grubuna selamlar ve sevgiler. Umarım bu çekiliş bizi hayallerimize kavuşturur. Hay sadece ben değil 2020 başlığında aktif olan tayfadan bir kişiye bile çıkmadı. Nasıl bir baht anlamadım.

Hatta sonuç açıklandı bitti, hala el alışkanlığı kendimi foruma girerken buluyorum. Resmen hayatımda bir boşluk oldu. Yaşama amacı gibi bir şey olmuştu bende green card. Oyuncağı elinden alınmış çocuk gibiyim şu anda.

• ........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

alt metni

henuz resmi bilgiler aciklanmadi ama acildigi zaman iletiyi guncellerim.

guncelleme:

2021 yili icin Green Card cekilis basvurulari 2 ekim 2019 - 5 kasim 2019 tarihleri arasinda yapilacaktir. Basvuru sonuclari 5 mayis 2020'de yine ayni siteden ogrenilebilecek.

pasaport bilgileri

• beklenildigi uzere bu yil pasaport bilgileri de forma eklenecek. basvuru yapabilmek icin gecerli ve suresi bitmemis bir pasaporta sahip olmaniz gerekiyor.

• ana basvuru sahibinin pasaport numarasi, pasaportu veren kurum ve pasaport gecerlilik tarihinin basvuru formuna yazilmasi gerekecek. es ve cocuklarin passaport bilgisi vermesine gerek yok. (es icin ayri basvuru yapilacaksa, tabii ki o durumda esinizin de kendi basvurusunda kendi pasaport bilgisini girmesi gerekecek)

• forma yazdiginiz pasaportun gecerli ve gercek olmasi gerekiyor, yanlis veya hatali bilgilerle cekilise katilmaniz diskalifiye olmaniza neden olacak.

• eger cekilisten secilirseniz mulakat gunu bilgilerini girdiginiz pasaportu -suresi gecmis olsa dahi- ibraz etmeniz gerekecek. pasaportun kaybolmasi durumunda onlem olarak fotokopisini cekip saklayabilirsiniz ama fotokopiyi kabul edip etmemek konsolosun takdirine kalmis. o nedenle isinizi garanti altina almak icin bu pasaportu cok iyi saklayin.

• pasaportun cekilise basvuru sirasinda gecerli olmasi yeterli, daha sonra suresi gecse dahi problem degil, yeni bir pasaport ile surece devam edebilirsiniz. fakat her yil bu islemlerle ugrasmak yerine tek sefer 10 yillik pasaport basvurusu yapmanizi tavsiye ederim.

• eger devletsizseniz ve bir ulkeniz yoksa ya da pasaport vermeyen komunist bir ulkenin vatandasiysaniz o durumda bir pasaporta sahip olmaniz gerekmeyecek. fakat eger turkiye ya da azerbaycan vatandasiysaniz bu durumda olmadiginiz icin bir pasaport bilgisi girmeniz gerekecek.

fotograf

• bu yil da -son 2 yil oldugu gibi- basvuruya yeni cekilen ve gecen yillarda kullanilmayan bir fotograf eklemeniz gerekecek. basvuru fotografini evde kendiniz cekip bilgisayarda editlemek isterseniz su video'dan yardim alabilirsiniz:

• fotograf konusu araci kurumlar tarafindan bilerek ve isteyerek abartilmaktadir, ozellikle de sizi korkutup kendilerine para vermeniz icin bunu yapiyorlar. eger elinizde bir fotograf varsa bunu yukaridaki video'nun son 5 dakikasini izleyerek (17:00'dan sonrasini) cekilise uygun hale getirebilirsiniz, basvuru ve fotograf icin hicbir araci kurumu kullanmaniza gerek yok.

vize sayisi

• onceki yillarda 55.000 cekilis vizesinin maksimum 5000'i NACARA programina aktariliyordu, NACARA programinin sonuna gelinmesiyle artik bu 5000 vize yine sadece cesitlilik vizesi olarak kullanilabilecek. Bu nedenle bu yil verilecek vizelerin sayisi onceki yillardan farkli olarak 55.000.

2021 Green Card Cekilis Basvurusu

2021 yili Green Card cekilisleri 2 Ekim- 5 Kasim arasinda yapilacak.

• ilerde buralar çok değerlenir bende geldim

• İngilizce dil seviyeniz ne durumlarda? Duruma göre bir çalışma programına başlayabiliriz.
    İnanıyorum ki düzenli olarak 1 yıl çalışmak ingilizce düzeyini çok ileri noktalara taşıyacaktır.

•••Gramer (İngilizce dilbilgisi)
    •••Reading (İngilizce okuma, okuduğunu anlama)
    •••Listening (İngilizce dinleme, dinlediğini anlama)
    •••Speaking (İngilizce konuşma)

Ana başlıklarında çalışmalara başlayabiliriz.

• ........

• Bence Biraz Erken Bu Konuyu Açmak için Fakat DV2021 İnşallah Çıkar Ve Benim Haricimdede Diğer Insanlara Bol Şans Çok Bel Bağlamayın Ama Ha 😃 Sonrası Hüsran Olur

• Yerimizi alalım

• Yerimizi alalım

• Merhaba arkadaşlar. Ben de bir süredir forumu takip ediyorum fakat DV2020 için başvuru yapmamıştım ve bu yüzden herhangi bir konuya yazmadım daha önce. 2021 için başlık da açıldığına göre artık dahil olabilirim diye düşündüm.
    Bu arada, bu forum sayesinde epey bir bilgi sahibi oldum. Yani dersime çalıştım ve önümüzdeki senenin çekilişi için artık hazırım 🙂
    Herkese şimdiden bol şanslar.

• Olacak bir gün 🙂

• ⭐⭐

Merhaba arkadaşlar herkesin hakkında ne ise hayırlı olan o olsun

• biraz erken olmadı mı ya ? neyse safımız belli olsun, burdayız.

• Tekrar bakayım diyorum, site açmıyor.. insan ona bile heyecan yapıyor. Sanırım azıcık bile değil hiç önemsemeden yola devam etmek lazım... çıkarsa adı üstünde Loto gözüyle bakmak lazım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.2k

| | | |