Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Okudum tesekkur ederim, birsey daha soracagim daha dogrusu dogru mu anlamisim dlye; Konsoloslugun istemedigi bir belgeyi gondermek suc mu?
    Bir sorum daha var;
    Ben duzen lab.a tekrar geri dondum , biz sizin icin gonderim yapacagiz dediler saglik raporunu. O zaman bu da yanlis mi oluyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozan54 suctan ote gereksiz. Sadece sizden istedikleri belgeyi gonderin, daha fazlasini degil .
    Saglik raporunu kendileri goturecekse sizin bir sey yapmaniza gerek yok, konsoloslugun yaninda zaten hastahane, o nedenle bir problem olmaz onlarin gondermesi.

• Merhaba. Epey gecikmeli de olsa ben de tecrübelerimi paylaşmak istedim. 8 kasım saat 8’de idi randevum. Aracı yakınlarda bir sokağa bırakıp 7.30 gibi kapıdan girdik. Güvenliğe randevumuz olduğunu söyledik üstümüzü aradıktan sonra fotoğrafımızı kontrol etti ve bahçeye giriş yaptık. Bu arada konsolosluğun sadece Türkiye resmî sitesinde yazdığı gibi “Eğer başvuru sahibi baş örtüsü giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmeli” diye bir şart yok. Yüzünüze herhangi bir gölge düşmesin başörtünüz yüzünüzü kapatmadan yüzünüzün tamamını net şekilde göstersin, sıkıntı yok 🙂 İngilizce orijinal sitede örnek resim de var zaten. Güvenliği geçip binaya girince hemen girişteki masada oturan görevlilerden sıra numarası aldık ve bekleme alanına geçtik. Sanırım göçmen vize sırası 200’lerle başlıyor ve günde 10 mülakat yapıyorlar. Biz 4. Talihliydik. 204. Numarayı aldık. Sakindi, kalabalık yoktu hiç. Çocuklar için ufak bir kaç oyuncak koymuşlar ve televizyondan da TRT çocuk açmışlar. Yaklaşık yarım bekledikten sonra (bu esnada dosyamız çıkarılıp hazırlanıyor diye tahmin ettik) arka taraftaki bankoda bizim numaramız yandı. Zaten anladığımız kadarıyla ön bankolar diğer vizelere bakıyor ve 7 numaralı banko da ödemeleri alıyor. Her neyse. Bizden son mezun olduğumuz okula ait diploma, banka dökümleri, vukuatlı nüfus kayıt, arşivli adli sicil kaydı (polis belgesi) evlilik cüzdanı gibi belgelerimizi istedi. Nüfus kaydını mühürsüz ıslak imzasız olarak e devletten çıktı alıp verdik. Aracın ruhsatı ve değerini gösterir çıktıyı buna bakmazlar buna gerek yok diyerek almadı. Şaşırdık çünkü hiçbirşeyinizi satmayın herşey netleşmeden işinizden ayrılmayın vs diyorlardı. Paramız 2 kişi 15+5k hesabına göre ucu ucuna 20 bin $ oluyordu. Aha dedik mali durum eksik çıkacak şimdi. Ancak problem olmadı. 20.000$ dan 40.000 ₺ eksik olmuş oldu mali dökümlerimiz toplamı. Evrakları istedikleri sıra ile teker teker verdik. Evlilik yeni heralde GC çıktıktan sonra mı evlendiniz dedi. Evet dedik. Ama eski eşimdi.. hımm tamam bu daha iyi o zaman ama sorarlar bilginiz olsun. Tamamdır sıranız yanınca ödeme yapacaksınız dedi ve yine yaklaşık yarım saat bekledik. 7 numaralı bankoda sıramız yandı ve nakit olarak kişi başı 330$ ödedik. Dosyanız sizin olduğunuz bankolarda geziyor. Muhtemelen onu ve diğer evrakların hazırlanmasını bekliyoruz o aradaki sürelerde. Evrak teslim edilen para ödenen mülakat yapılan bankoların hepsi de aynı şekilde banka gişesi gibi. Parayı yatırdıktan Yine yaklaşık yarım saat sonra, Son olarak 3. Bankoda numaramız geldiğinde mülakat için bankoya gittik. Güler yüzlü bayan bir görevli nasılsınız diyerek başladı mülakatımıza. Vereceğimiz bilgilerin doğruluğu için yemin etmemizi istedi. Sağ elimizi kaldırarak yemin ederiz dedik. Parmak izlerimizi aldı ve belgelerimizi kontrol etmeye başladı. Muhtemelen bizden önce dosya eline geldiği için o sırada soracağı şeyleri hazırlamıştı zaten. Nerede çalıştığımızı sordu eşime ve bana. Neden ayrılıp neden evlendiğimizi sordu. Kısaca açıklamaya çalıştık ama mantıklı bulmadığından mı 🙂 yoksa Türkçesi yetmediğinden mi bilmiyoruz “anladım tamam ama anlamadım.” Dedi. ve bir tur da İngilizce geçtik üstünden. Tabi bizde bir telaş... İkna oldu mu olacak mı acep. Sonrasında tamam iyi açıklama dedi. Aralarda bilgisayara Notlar alıyor muhtemelen konuşmalarımız ile ilgili ve sonunda tebrikler vizesiz onaylandı 5 iş günü... bla bla bla. Saat 10.10 gibi işlemlerimiz bitmiş oldu böylelikle. Mülakatımız da 12-13 dk sürdü yaklaşık. 9’u akşamı pasaportlarınız postaya verildi diye bilgi geldi. 10’unda da vize basılmış halde pasaportla birlikte sağlık raporu fotoğraflar dahil verdiğimiz evraklar geldi. Çok şükür kazasız belasız tamamladık süreci. 19’unda giriş yapmayı düşünüyoruz. Beklemek gerçekten zor. Darısı tüm isteyenlere olsun 🙂

• ⭐⭐

@femini92 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba. Epey gecikmeli de olsa ben de tecrübelerimi paylaşmak istedim. 8 kasım saat 8’de idi randevum. Aracı yakınlarda bir sokağa bırakıp 7.30 gibi kapıdan girdik. Güvenliğe randevumuz olduğunu söyledik üstümüzü aradıktan sonra fotoğrafımızı kontrol etti ve bahçeye giriş yaptık. Bu arada konsolosluğun sadece Türkiye resmî sitesinde yazdığı gibi “Eğer başvuru sahibi baş örtüsü giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmeli” diye bir şart yok. Yüzünüze herhangi bir gölge düşmesin başörtünüz yüzünüzü kapatmadan yüzünüzün tamamını net şekilde göstersin, sıkıntı yok 🙂 İngilizce orijinal sitede örnek resim de var zaten. Güvenliği geçip binaya girince hemen girişteki masada oturan görevlilerden sıra numarası aldık ve bekleme alanına geçtik. Sanırım göçmen vize sırası 200’lerle başlıyor ve günde 10 mülakat yapıyorlar. Biz 4. Talihliydik. 204. Numarayı aldık. Sakindi, kalabalık yoktu hiç. Çocuklar için ufak bir kaç oyuncak koymuşlar ve televizyondan da TRT çocuk açmışlar. Yaklaşık yarım bekledikten sonra (bu esnada dosyamız çıkarılıp hazırlanıyor diye tahmin ettik) arka taraftaki bankoda bizim numaramız yandı. Zaten anladığımız kadarıyla ön bankolar diğer vizelere bakıyor ve 7 numaralı banko da ödemeleri alıyor. Her neyse. Bizden son mezun olduğumuz okula ait diploma, banka dökümleri, vukuatlı nüfus kayıt, arşivli adli sicil kaydı (polis belgesi) evlilik cüzdanı gibi belgelerimizi istedi. Sicil ve nüfus kaydını mühürsüz ıslak imzasız olarak e devletten aldığımız çıktıyı verdik. Aracın ruhsatı ve değerini gösterir çıktıyı buna bakmazlar buna gerek yok diyerek almadı. Şaşırdık çünkü hiçbirşeyinizi satmayın herşey netleşmeden işinizden ayrılmayın vs diyorlardı. Paramız 2 kişi 15+5k hesabına göre ucu ucuna 20 bin $ oluyordu. Aha dedik mali durum eksik çıkacak şimdi. Ancak problem olmadı. 20.000$ dan 40.000 ₺ eksik olmuş oldu mali dökümlerimiz toplamı. Evrakları istedikleri sıra ile teker teker verdik. Evlilik yeni heralde GC çıktıktan sonra mı evlendiniz dedi. Evet dedik. Ama eski eşimdi.. hımm tamam bu daha iyi o zaman ama sorarlar bilginiz olsun. Tamamdır sıranız yanınca ödeme yapacaksınız dedi ve yine yaklaşık yarım saat bekledik. 7 numaralı bankoda sıramız yandı ve nakit olarak kişi başı 330$ ödedik. Dosyanız sizin olduğunuz bankolarda geziyor. Muhtemelen onu ve diğer evrakların hazırlanmasını bekliyoruz o aradaki sürelerde. Evrak teslim edilen para ödenen mülakat yapılan bankoların hepsi de aynı şekilde banka gişesi gibi. Parayı yatırdıktan Yine yaklaşık yarım saat sonra, Son olarak 3. Bankoda numaramız geldiğinde mülakat için bankoya gittik. Güler yüzlü bayan bir görevli nasılsınız diyerek başladı mülakatımıza. Vereceğimiz bilgilerin doğruluğu için yemin etmemizi istedi. Sağ elimizi kaldırarak yemin ederiz dedik. Parmak izlerimizi aldı ve belgelerimizi kontrol etmeye başladı. Muhtemelen bizden önce dosya eline geldiği için o sırada soracağı şeyleri hazırlamıştı zaten. Nerede çalıştığımızı sordu eşime ve bana. Neden ayrılıp neden evlendiğimizi sordu. Kısaca açıklamaya çalıştık ama mantıklı bulmadığından mı 🙂 yoksa Türkçesi yetmediğinden mi bilmiyoruz “anladım tamam ama anlamadım.” Dedi. ve bir tur da İngilizce geçtik üstünden. Tabi bizde bir telaş... İkna oldu mu olacak mı acep. Sonrasında tamam iyi açıklama dedi. Aralarda bilgisayara Notlar alıyor muhtemelen konuşmalarımız ile ilgili ve sonunda tebrikler vizesiz onaylandı 5 iş günü... bla bla bla. Saat 10.10 gibi işlemlerimiz bitmiş oldu böylelikle. Mülakatımız da 12-13 dk sürdü yaklaşık. 9’u akşamı pasaportlarınız postaya verildi diye bilgi geldi. 10’unda da vize basılmış halde pasaportla birlikte sağlık raporu fotoğraflar dahil verdiğimiz evraklar geldi. Çok şükür kazasız belasız tamamladık süreci. 19’unda giriş yapmayı düşünüyoruz. Beklemek gerçekten zor. Darısı tüm isteyenlere olsun 🙂

Tebrikler 🙂

• Arkadaşlar Chicago’dan giriş yapacağım nasipse ayın 19unda ama bir aktarma ile de ohio ya uçacağım bekleme süren ise 3 saat 20 dakika. Sizce işlemleri halledip uçağa yetişebilir miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth buyuk bir ihtimal yetisirsiniz.

• @crazycells teşekkürler dostum bugüne kadar bana yaptığın katkılardan dolayı sana da ayrıca çok ama çok teşekkür ediyorum :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth rica ederim 🙂 ABD'de gittikten sonra da sureciniz ve her turlu konularda deneyimlerinizle foruma katkinizi bekliyoruz sayin apostleoftruth

• @crazycells ne demek !

• @femini92 Tebrik ederim. Yolunuz açık olsun.

• @femini92 Öncelikle tebrik ederim ve hayırlı olsun. Benim de 7 aralıkta mülakatım var ve belgeleri hazırlamaya 20 kasımdan sonra planlıyorum. siz tecrübelerinizi aktarırken "Sicil ve nüfus kaydını mühürsüz ıslak imzasız olarak e devletten aldığımız çıktıyı verdik." diye belirtmişsiniz. Sadece teyit amaçlı soruyorum farklı forumlarda farklı arkadaşlar arşiv kayıtlı adli sicil belgesini ıslak imzalı olması gerektiği ve ayrıca nüfus kayıt örneğinin her şahıs için ayrı ayrı alınması gerektiği gibi bilgiler yazmışlardı. siz e devletten aldığını bu çıktılar mühürsüz ve imzasız olması bir sorun yaratmamış anladığım kadarıyla. Sanırım siz de bu konuyu netleştirip öyle gitmişsinizdir mülakata :)) kaygılarım için kusura bakmayın heyecan ve garanti iş yapmaktan kaynaklı yazdım. Teşekkür ederim...

• @mesaha aynı şekilde ben de e devletten aldığım çıktı ile gittim sivil kaydı için. Nüfus kayıt örneği her birey için istediklerini yazmasalar da ben eşim için de almıştım ve istediler. Aslında mülakata 2-3 hafta kala bireylerden istedikleri belgeler için size bir mail atıyor büyükelçilik. O belgeleri alır giderseniz sıkıntınız olmaz.

• Tekrar merhaba ;
    Bugün beklediğimiz vize basılı son pasaportumuz da elimize ulaştı ( bebeğimizin ). Darısı bekleyen herkesin başına 🙂

• @edelweiss teşekkürler :))

• @mesaha nüfus kaydını ayrı ayrı aldık hem eşim hem ben. Arşivli sicil kaydını da ben garanti olsun diye adliyede çalıştığım için kurumdan almıştım. Ama e devletten alanlar sıkıntı yaşamadık demişti

• 8200 olmuş arkadaşlar

• Kazanan ve pasaportu ellerine geçen arkadaşlara hayırlı olsun, umarım mutlulukları daim olur.

• @iskenderp şubat 2018 sıra bizde mi acaba 😄
    10xxx

• @greenleo ben sizin sıranızı garanti görüyorum, bir sonraki ay için. Yani Şubat Mart için çok büyük artışlar olmasa da umarım 3000 ve üzeri artış olur.

• @greenleo aynen Şubat'da kapıyı tırmalamak bizim görevimiz artık :))

Benzer Başlıklar

• 516
  • 1468
  • 1003
  • 2655
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |