Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Su ana kadar Ankara’nın sergilediği performans en kötü performans denilebilir mi?
    Daha kötü dönemler oldu mu ?

• @Gökhan-Öz DV2021 daha kotu diye dusunuyorum. Hatta bugune kadar yasanan en kotu surecler DV2020 ve DV2021 yillari.

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz DV20 en berbat dönem denilir bence ama şöyle bir durum var DV20 döneminde ve hatta DV21in başında olağanüstü covid durumları vardı onun için böyle berbat bir dönem geçirdi o sene talihlileri. Ama Dv23 için böyle bir olağanüstü durum yokken kötü giden bir süreç şu anda

• @Emre-Kurtulmuş
    Katılıyorum size.
    Eğer toplu bir mülakat atama olması bu aralar gerçekten bizim gibi 20000 ve üzerindeki kişiler için hayal olacak.

• Merhabalar yeni mülakatlar ne zaman dağıtılır tahminen ? belli bir tarih oluyor mu yani ayın şu günü diye yoksa canları ne zaman isterlerse o zaman mı dağıtıyorlar ?

• ⭐⭐

@ogzylmz Net bir dağıtım tarihleri yok maalesef.

• Belli ki kacak gelenler yuzunden ki 30bin kisi deniliyor bizim dv lottery hayal oldu.

• Merhabalar, benim CN EU342XX ve Bruksel konsolosluguna kayitliyim. Sizce bulten 35k ulasma ihtimali yuksek midir, ve ulasirsa Bruksel'de mulakat alma ihtimalim yuksek midir? Bruksel konsoloslugunda cok az mulakat oldugu icin anlayamadim hizli mi yavas mi gittiklerini.

• kıdemli arkadaşlar yazabilir mi acaba dv 2019 dan önce toplu mulakat olmuş mu acaba?
    ben şahsen herşey normalken olacağını sanmıyorum.(inşallah olur).
    13 bine gelmeden süreç tamamlanır gibi eğer bu hızla giderse.
    yapabilme imkanı olan aos yapsın bence.

• ⭐⭐⭐

@Bora-0 avrupa konsolosluğu şansınızı oldukça fazla arttırır durumda şu anda ankaradaki sizden daha düşük numaradan çok daha şanslı bir durumdasınız bana kalırsa. Benim tahminimce mayıs veya haziranda cut off içine girmiş olursunuz ve çok bekletmeden mülakat mailinizide almış olursunuz. Bunlar tamamiyle şahsi fikrimdir herhangi bir kesinliği yoktur tabii

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@svsucr DV2020'nin ilk 3 ayı (covid'e kadar) ve öncesinde mülakatlar ayın başında ve ortasında olmak üzere iki kere dağıtılırdı. DS erken submit vs kuralı yoktu, evrak onayı olan ve bültende cutoff içinde olan herkes mülakatını er ya da geç alırdı. toplu mülakatlar DV2021 ve 22'de yaşandı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flxeth merhaba, ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

geçmiş seneler gösterdi ki, aos ile sürecine devam edenlerin hepsi vizesini aldı. bu şekilde sürecinize devam etmek istiyorsanız bu başlığı inceleyebilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak/

• @gucarslan şimdilik sormadım forum içerisinden daha önce tecrübe eden varmı diye öğrenmek istemiştim sadece zaman kaybetmemek açısından

• ⭐⭐⭐

@erennlk herkesin kriteri farklı eğer oturumunuz , öğrenciliğinizin olduğu bi ülkedeyseniz kabulde edebilirler etmeyebilirlerde. Benimde gördüğüm kadarıyla oturumu olan hariç kimse dosyasını taşıyamamıs.

• Merhaba ds260 doldurmak için pasaport gerekli mi ? Yani other travel document seçeneğini işaretleyip submit etsek olur mu ?

• ⭐⭐⭐

@erennlk zaman kaybetmemek istiyorsanız eyleme geçin 👍

• @Emre-Kurtulmuş sizin dosyayı yollama tarihiniz 10.06.2023
    anladığım kadarıyla tam düzenli olmasa da geç yollayanları da çağırıyorlar.
    benim yollama tarihimde 06.06.2023 böyle tarihleri görünce biraz umutlanıyorum.

• ⭐⭐⭐

@volkan62 belli bir tarih yok zaten FİFO sistemine göre davet ediyorlar önemli olan 4. Tip maile ne zaman döndünüz bu sayede AV listesine girmiş oldunuz. Listeye ilk giren ilk çıkar durumuna göre mülakatları veriyorlar

• ⭐⭐⭐

@volkan62 kendi sürecimden örnek vereyim 10 haziranda formu doldurdum evet, 4. Tipe dönüşü kontrol ederken 10 kasımda dosya tipim 4. Tipe döndü ve AV listesine girdim yani ben AV listesine girdiğimde bülten henüz 6100 üstüne çıkmamıştı bu yüzden her ne kadar submit tarihi erken olsada numarası aktif olmayan erken submitlilerden önce AV listesine girmiş oldum ve bu sayede mülakat alabildim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

151

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |