Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ekop10 1 yılı geçmediği sürece cok ciddi bi problem yaşamazsınız. Ama bu kesin yaşamazsınız anlamına gelmez. Girişte arka odaya alınıp sorgulanabilirsiniz , ABD’de domilice olup olmadığınız sorgulanabilir. 5-6 yıl ABD dışında kalıp girenleri de gördük 3-4 ay ABD dışında kalıp sorgulananları da kestirmesi zor bi soru 🤷♂

• Merhaba @Ryback ,
    Pasaportu giris yapmadan once yeniledim ve ilk giris yapacagim vizem eski pasaportumda yer aliyor. Bu durumda iki pasaport (eski ve yeni) ile birlikte ilk giris yaptigimda sorunla karsilasir miyim? Bu durum hakkinda bilginiz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ceng, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba @Ryback ,
    Pasaportu giris yapmadan once yeniledim ve ilk giris yapacagim vizem eski pasaportumda yer aliyor. Bu durumda iki pasaport (eski ve yeni) ile birlikte ilk giris yaptigimda sorunla karsilasir miyim? Bu durum hakkinda bilginiz var mi?

Sorun yaşamazsınız.

• @knnrn yanit icin tesekkur ederim.

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba,

Yakin zamanda, uzun suredir ziyaret etmedigim ailem'i ziyaret etmek istiyorum. Yaklasik 4 yil oldu Turkiye'ye gitmeyelim.
    Bu konuda sormak istedigim ufak bir soru var. Turkiye'ye giris ve Turkiye'den Amerika'ya donuste gumruk gorevlilerinin Green Card alim sureci veya kategorisi hakkinda herhangi bir sorgulamalari oluyor mu, merak ediyorum?
    Daha once tecrubesi olan, bilgilerini paylasabilirse cok sevinirim. Tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aintabb, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese merhaba,

Yakin zamanda, uzun suredir ziyaret etmedigim ailem'i ziyaret etmek istiyorum. Yaklasik 4 yil oldu Turkiye'ye gitmeyelim.
    Bu konuda sormak istedigim ufak bir soru var. Turkiye'ye giris ve Turkiye'den Amerika'ya donuste gumruk gorevlilerinin Green Card alim sureci veya kategorisi hakkinda herhangi bir sorgulamalari oluyor mu, merak ediyorum?
    Daha once tecrubesi olan, bilgilerini paylasabilirse cok sevinirim. Tesekkurler!

Hayir, genelde boyle sorular sorulmuyor. Hem Turkiye'de hem de ABD'de ayri ayri yasal oturumunuz var.

Sadece bu baslikta bahsedildigi gibi ne kadar kaldiginiz onemli oluyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekop10, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Abd den Türkiye ye dönerken 6 ay ve uzun dönüşlerde USCIS veya başka bir yere bildirim yapmamız gerekiyor muydu ve yapmamışşak başımıza bişey gelir mi? ne gibi sorunlar la karşılaşabiliriz?

ne kadar uzun kalacaksiniz? ilk sayfalari gozden gecirmenizi tavsiye ederim. Eger cok uzun kalacaksaniz I-131 re-entry permit almanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba @Ryback ,

Vizenizi delmediler, degil mi?

• @crazycells Çok teşekkür ederim, zaman ayırıp cevap verdiğiniz için.

• @crazycells Bildiğim kadarıyla pasaport yenilerken artık eski pasaportu delmiyorlar. Sistemden iptal ediyorlar sadece. Herhangi bir delme işlemi yapılmamıştı benimkinde.

• Hayir deldirmemistim, sadece sistemden iptal edilmisti.
    Gorusmeler sonucunda iptali de kaldirttim, yani vize basili pasaportumla giris yapabilecegim.
    Yanitlariniz icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Hayir deldirmemistim, sadece sistemden iptal edilmisti.
    Gorusmeler sonucunda iptali de kaldirttim, yani vize basili pasaportumla giris yapabilecegim.
    Yanitlariniz icin tesekkur ederim.

o zaman vizeyi kullanirken bir problem yasamazsiniz.

• @ceng @srhnkskn Ben yakin zamanda pasaport'umu yenilettim. Delme islemi yapildi, eski pasaportum icin.

• @aintabb Ben haziran ayında yeniledim pasaportu. Vize basılı kısmı delmeyin dediğimde zaten delmiyoruz direk sistemden iptal ediyoruz demişti. Ben Bordodan yeşil pasaporta geçmiştim acaba o sebeple mi bilemiyorum ama bordo pasaportumun süresi de dolmuştu.

• @srhnkskn İlk iki sayfayı deldiler ama diper sayfalara dokunmadılar.
    Ben L.A konsolosluğunda yaptırdım işlemimi. Konsolosluk’tan konsolosluğa işlem değişiyor olabilir.

• @aintabb Ben Türkiye'de yenilettim muhtemelen burada delmiyorlar artık.

• Selamlar herkese,

ABD'ye ilk girişimi Eylül ayında gerçekleştirdim ve Aralik sonunda cikis yaptım. Yaklaşık 10-11 ay ABD disinda kalacağım. Ne yazık ki reentrye başvurmaya vaktim olmadı ani kararla dönüş yapmam gerektiğinden.
    ABD disinda kalacağım 10-11 sure disinda bir eğitim almayı düşünüyorum. ABDye giriş yaparken aldigim eğitimi kanıtlasam ve vergi beyannamesi gibi dokümanları sunsam memurları ikna etme konusunda elim güçlenir mi dersiniz?

Degerli görüşleriniz icin teşekkürler.

• @gyesilkayaa
    Merhaba,

Başlıktaki geçmiş tecrübelerden öğrendiklerimize göre, vizeyi henüz aldığınız için ilk girişten sonraki 10-11 aylık sürecin Amerika'ya taşınma hazırlığı olarak nitelendirilip makul görüleceğini düşünüyorum. Ben de sizinle çok benzer bir durumdayım .Henuz yeni göçmen olduğumuz için sorun olmayacaktır. Ama girişte size neden hala ABD'ye taşınmadığınızı sorabilirler. Bu noktada belirttiğiniz gibi öğrenim sürecinize dair belgeleri göstermek elbette elinizi güçlendirecektir. Bunun dışında amerikaya olan bağlılığınızı gösteren banka hesabı / ehliyet / düzenli kira ödemeleriniz gibi belgeleriniz var ise onlar ile de elinizi güçlendirebilirsiniz.

Girişte önemli olan husus pasaport görevlisini amerikaya kalıcı olarak geldiğinize dair ikna edebilmek. Olası bir problem çıkarmaları durumunda Amerika'ya yerleşmek için geldiğinizi ve bunun bir daha asla tekrarlanmayacağını uygun bir dil ile belirtirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |