Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tolgasatir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@KADİR-AYTEKİN Merhaba bildiklerimi cevaplayayım

1. DS160 ları ayrı ayrı doldurup başvuru numarası alacaksınız, daha sonra randevu için farklı bir sayfadan işlem yapıyorsunuz, o sitede birlikte gireceğiniz kişilerin başvuru numaralarını ekliyorsunuz ödeme tüm ekleme bitip randevu talebinde isteniyor.
    2. Pasaportlar için adres bilgisi istiyor.
    3. bildiğim kadarı ile 2 kişiyi de değerlendiriyorlar sayfayı kimin üzerinizden açacağınızın çok bir önemi yok gibi aynı randevu da bir onay bir red bile gördük açıkçası 🙂

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Peki şu konulara cevap verebilecek olan var mı acaba ?

*Vizeye giderken götürülmesi zorunlu olan belgeler ; Pasaport , DS160 Onay , Randevu Onay ve 5x5 Fotoğraf Değil mi ?

*Daha önce Work and Travel ile ABD ye sorunsuz gittim ve geldim. DS160 formuna Social Security Number yazdığımda herhangi antipatik bir durum oluşturur mu ? Göçmenlik algısı yaratmaması açısından work and travel işini ve ssn yi yazmam bir problem oluşturur mu ? Eksiksiz bilgi vermek faydama mı olur zararıma mı kararsız kaldım ?

• arkadaşlar iyi günler 17 şubatta görüşmemiz var eşimle birlikte bir konuda yardımcı olabilir misiniz?
    eşimin abisi abd vatandaşı orada yaşıyor biz onun adresini söyledik kontak adres olarak ve onun bilgileri girdik ırving texsas diye görünüyor
    IRVING, TEXAS 75038 bize nereye gidiyorsunuz sorununa
    1- ırving
    2-texsas
    3- dallas mı dememiz lazım
    ırvin dallasın içinde yer alan bi yerleşim yeri semt
    yada nasıl ne demelyiz.
    ayrıca eşimde bende devlette hemşire olarak çalışıyoruz yeşil pasaportumuz var 3 avrupa ülkesine seyahatimiz oldu en sonu 16-23 ocak almanya birlikte
    eski pasaportumda 8 ülkeye girişim var bir tanesi ispanya schengen olmak üzere onay alma ihtimalimiz nedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avionic o zaman göçmenlik başvurusu yapmış olmuyorsunuz.
    DS160'da verdiğiniz cevap doğru.. değiştirmenize ya da yeni form doldurmanıza gerek yok.

• @KADİR-AYTEKİN merhaba benim ve eşimin ds160 formunu ben doldurdum kendi adınıza doldurduktan sora zaten aile bireylerinden birini birlikte dolduruyorsunuz sistem aileden olanları birlikte tek giriş şifresi veriyor ve düzeltme için yine aynı sayfada tüm aile bireyleri görünüyor ben Kasım ayında aldım vizemi ve şuan Houston da bulunmaktayım yanınıza destek amaçlı birkaç belge götürün fakat benden hiç birşey istemediler sadece ds160 doldurduğunuz resimli onay sayfası pasaport resim ben 2 adet götürdüm benden

• @Rüştü-Gürbüz İstanbul üzerinden başvuru yapın Ankara randevu vermiyor

• Merhaba arkadaşlar ben Kasım ayında aldım vizemi ve şuan Houston Texas ta bulunuyorum ds160 formunu eksiksiz doldurun ve 2 adet resim pasaport ve resimli form belgeniz yeterli görüşmede sakin olun sorulara kısa ve net cevap verin ds160 formuna ne yazdiysaniz aynı cevapları söyleyin farklı cevaplar vermeyin red alma ihtimalinin artar Amerika'da arkadaşım,kardeşim, tanıdığım var onun yanında kalacak derseniz potansiyel göçmen olma ihtimalinin yüksek red ihtimali de o kadar yüksek sorularınıza elimden geldiği kadar cevap veririm

• @text selamlar nasılsınız? Ben 8 Hazirana Ankaradan aldım. İstanbul 2024 veriyor şuan sürekli kontrol ediyorum 🙂 Destekleyici olarak taşınmaz tapuları, iş yerimden tatil dönüşü şirketimizde çalışmaya devam edecektir dilekçesi vs vs . Red alacağımı sanmıyorum ama o gün ne olur bilemem. Aynı durumlar eşim içinde geçerli. Teşekkür ederim tavsiye için. Sonrasında rahatsız edebilirim, neler yaşadığınızı dinlemek amaçlı 🫠👋

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz belgelere bakmıyorlar ya 😢 keske baksalar o kadar bağlayıcı kanıtlar gösterirdim ki…

• @waterman yeni vize almış, 3 aylık eğitime gidecek arkadaşım ile konuştum. Döndüğünde ne yapacaksın diye sormuş tabi onun vize durumu ve özelinde ama iş yerimden shengen için almıştım yine de yanına al destekleyici süper olur demişti o yüzden 🙂 bakar bakmaz yine tatmin etmeye çalışırız 😇

• @yenihayaletadam geçmiş olsun, umarım bir dahakinde onay alırsınız

• @Ping-PONG tebrik ederim 👏

• @Rüştü-Gürbüz bende ne var ne yok götürdüm fakat bizim bilmediğimiz birşey var Amerika'da kişinin verdiği cevaplar ve beyanları esastır yani sen ne dersen o doğrudur mantığıyla yola devam ediyor bu sebebden senin ds160 formunda yazdığın herşey doğru mantığıyla hareket ediyorlar bu sebebden ek belge istemiyorlar,bu ülkeye girerken polise verdiğiniz geliş sebebiniz içinde aynı

• Arkadaşlar ayrıca ben Amerika vizesini almadan önce shengen vizesini almamı ve bir günlük de olsa bir yere giriş çıkış yap dedilier ve gittim shengen vizesine başvurdum ve sonuç RED aldım bir ay sonra ABD randevum vardı şimdi bu almış olduğum RED etkisi ne olur derken kara kara düşünmeye başladım ve gördüm ki hiçbir etkisi yokmuş ve Kasım 2022 de 10 yıllık eşim ve kendim için Vizemiz onaylandı benim aylık gelirim asgarî ücretten biraz fazla resmiyette görünüyordu eşim ev hanımı çalışmıyor zaten mülakatta eşimin ne iş yaptığını sordular ev hanımı çalışmıyor dedim ve Vizemiz onaylandı dediler ve bir kağıt parçası verip pasaportunuz ds160 farmundaki aderse gonderecegiz dediler ve toplam 10 dadika sürmedi almamız.ben çocuklarımın doğumu Amerika'da olsun vatandaşlık alsınlar diye aldım bu vizeyi ve şimdi Amerika'da Texsas Houston ikizlerimizin doğumunu bekliyoruz

• Ds160 formunu doldurupda randevu tarihini aylar sonrasına diye üzülmeyin geriye çekmenin bir yolu var randevu tarihini yenile deyip gün içerisinde ara ara girip kontrol etmeyi unutmayın ben aldığım tarihi parça parça geri çekerek 4 ay geriye alabildim

• @text tebrik ederim. Sağlıkla kucağınıza alın 🙂

• ⭐⭐

@text, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar ayrıca ben Amerika vizesini almadan önce shengen vizesini almamı ve bir günlük de olsa bir yere giriş çıkış yap dedilier ve gittim shengen vizesine başvurdum ve sonuç RED aldım bir ay sonra ABD randevum vardı şimdi bu almış olduğum RED etkisi ne olur derken kara kara düşünmeye başladım ve gördüm ki hiçbir etkisi yokmuş ve Kasım 2022 de 10 yıllık eşim ve kendim için Vizemiz onaylandı benim aylık gelirim asgarî ücretten biraz fazla resmiyette görünüyordu eşim ev hanımı çalışmıyor zaten mülakatta eşimin ne iş yaptığını sordular ev hanımı çalışmıyor dedim ve Vizemiz onaylandı dediler ve bir kağıt parçası verip pasaportunuz ds160 farmundaki aderse gonderecegiz dediler ve toplam 10 dadika sürmedi almamız.ben çocuklarımın doğumu Amerika'da olsun vatandaşlık alsınlar diye aldım bu vizeyi ve şimdi Amerika'da Texsas Houston ikizlerimizin doğumunu bekliyoruz

Bak şimdi gaza geldim shengen alabilmek bir ziyaret yapabilmek için görüşmemizi nisandan temmuza attım millet öne çekmeye uğraşırken siz doğum için mi gittiniz ziyaret amacı ne soylediniz

• @text yazdıklarınızı dikkate alacağım. Ds 160 a okul bilgilerim, çalışma geçmişim ve devam ettiğim şirket bilgilerimi de girdim.

• @denizci10 Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben forma arkadaşımla beraber Turistik amaçlı gideceğimi belirttim (Aralık ayı) Formu tekrar yenilersem harfiyen aynısını yazmam lazım? Randevum 7 Şubatta

• ⭐⭐⭐⭐

@mertsongultekin hayır öyle bir zorunluluğunuz yok

• Yurtdışına çıkış da aşı kartı uygulamasınin adı neydi acaba?

Benzer Başlıklar

• 2
  • 968
  • 40
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |