Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mihmandar DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells dosya numaram 2019EU00000xxx

O durumda size tavsiyem hicbir ceviri yapmadan elinizdeki kayitlari mulakata goturmeniz.
    Eger konsolos gerekli gorurse, sizden ingilizce tercumelerini ister. Eger isterse, nasil istediklerini (tamamini vs. bazi sayfalarini) sorarsiniz; eger istemezlerse zaten yapacaginiz bir sey olmaz.

• Merhaba @crazycells

Ds 260 ta birkaç bilgi guncellemesi yapacaktım, KCC ye açması için mail attım, cevap olarak aşağıdaki metin geldi.. Beklemem mi gerekiyor yoksa yanlış birşey mi yaptım acaba

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email address, [email protected]mailto:[email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only. If you would like to check the status of your entry, please do so at www.dvlottery.state.gov/ESChttp://www.dvlottery.state.gov/ESC. This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing. You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included your case number, first and last name, and date of birth with your inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will be unable to process your inquiry.

For other information and to view frequently asked questions, please visit the Department of State Website at www.travel.state.govhttp://www.travel.state.gov. Under the Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered. The frequently asked questions can be found at the bottom of the instructions.

Thank you for contacting KCC.

• Sayın @sfati siz sanırım yazdığınız mailde kendi case numaranızı belirtmemişsiniz, sizden önce kazanıp kazanmadığınızı kontrol etmenizi istemişler ve bu mail gönderdiğiniz adresin sadece kazananlar için olduğunu belirtmişler.

CN ile birlikte isim, soyisim ve doğum tarihinizi de belirtmeniz gerekiyormuş.

• @volkanu casenumberi sıfırları olmadan yazmıştım, problem bu olabilir mi acaba

• ⭐⭐⭐⭐

@sfati
    yazacağın yazıda aşağıdaki formatı kullan
    tarih
    case no
    isim soy isim
    dogum tarihi

metin
    isim soyisim

bu şekilde olmadığı taktirde ne yazık ki kesinlikle hiç bir şeye cevap vermiyorlar

• @redsat2000 cn tam olarak mı yazılacak, sıfırları eklemem gerekiyor mu

• ⭐⭐⭐⭐

@sfati
    eger kcc ise sıfırlı hali ile eger ankara ise sıfırsız hali ile

• @redsat2000 teşekkürler

• @crazycells ve @redsat2000 Bir sorum daha olacak..

Eşimin formunu açtırmak için de benim mi mail atmam gerekiyor yoksa eşim kendi mailinden mi atmalı.. bu arada piyangoyu kazanan benim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells ve @redsat2000 Bir sorum daha olacak..

Eşimin formunu açtırmak için de benim mi mail atmam gerekiyor yoksa eşim kendi mailinden mi atmalı.. bu arada piyangoyu kazanan benim...

siz tek bir email ile ikisini acabilirsiniz, ayri ayri email gondermenize gerek yok.

Bu arada size gelen email otomatik email. Eger email'de yukarida, arkadaslarin belirttigi bilgileri belirttiyseniz KCC'nin cevabini bekleyin, eger belirtmediyseniz bir daha email atmaniz gerekecek.

Dosya numarasini yazarken 0'lari yazip yazmamaniz farketmez.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells KCC yazılacak mailde sıfırlı şekilde yazmam ile ilgili mesaj ile uyarıldım. İlk durumdaki başvurudaki gibi sıfırlı bir şekilde isteniyor.
    @sfati tek mail ile ikisini bildirebilirsiniz. Benim ile ilgili düzeltme istediğimde eşiniz ile ilgili bir düzeltme istiyormusunuz olarak bana mailde sormuşlardı. Bence onu bekle derim. Eğer vakit yaklaştıysa eşin ile ilgili talebi sen ayrı bir mail ile şuan gönderebilirsin.

• @crazycells gelen mail sonrası tekrar mail gönderdim. Yani iki kez peşpeşe açtırma mesajı atmış oldum, bi sorun olur mu

• sağlık raporunda vize başvurunuza ilişkili olarak daha önce herhangi bir sağlık muanesınden geçtınızmı sorusu var ben daha önce İş için (çalışmaya)başlamadan önce sağlık kontrolleri olmuştu onu yazmalı mıyım?

• nüfus kayıt örneği ve adli sicil belgesini tüm aile bireyleri için ayrı ayrı mı çıkarmalıyız? amerikan vizesi standartlarına uygun fotoğraf biyometrik mi oluyor?

• @dearosemary DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

nüfus kayıt örneği ve adli sicil belgesini tüm aile bireyleri için ayrı ayrı mı çıkarmalıyız? amerikan vizesi standartlarına uygun fotoğraf biyometrik mi oluyor?

Yetişkin bireyler için ayrı ayrı nüfus kayıt örneği ve adli sicil almalısınız. Amerikan resim standartı biyometrik değil 5x5 boyutunda oluyor herhalde. Kendiniz yapmayacaksınız fotocu biliyor zaten. Amerikan vizesi için derseniz onlar halleder.

• @mansfield1 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

sağlık raporunda vize başvurunuza ilişkili olarak daha önce herhangi bir sağlık muanesınden geçtınızmı sorusu var ben daha önce İş için (çalışmaya)başlamadan önce sağlık kontrolleri olmuştu onu yazmalı mıyım?

Yazmanıza gerek yok. Varsa aşı kartınızı götürün.

• @necatiarslan merhaba dosya no nuz kac acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells KCC yazılacak mailde sıfırlı şekilde yazmam ile ilgili mesaj ile uyarıldım. İlk durumdaki başvurudaki gibi sıfırlı bir şekilde isteniyor.
    @sfati tek mail ile ikisini bildirebilirsiniz. Benim ile ilgili düzeltme istediğimde eşiniz ile ilgili bir düzeltme istiyormusunuz olarak bana mailde sormuşlardı. Bence onu bekle derim. Eğer vakit yaklaştıysa eşin ile ilgili talebi sen ayrı bir mail ile şuan gönderebilirsin.

Bilgilendirme icin tesekkurler, ben de bundan sonra oyle yonlendirecegim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells gelen mail sonrası tekrar mail gönderdim. Yani iki kez peşpeşe açtırma mesajı atmış oldum, bi sorun olur mu

sorun olmaz.

• @crazycells Ankara'ya ds 260 formu açtırmak için mail yollarken doldurulması gereken bölümlerde (dosya numarası) alanına case no yu mu girmem gerekiyor..

Bahsettiğim formun linki şu şekilde;

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

34

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |