Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Bende YouTube da yapmayı düşündüğüm iş ile ilgili yabancıların yaptığı videoları altyazılı olarak izliyorum boş kaldıkça yavaş yavaş neredeyse söylediklerinin çoğunu anlıyorum. Tek sıkıntı çok hızlı konuşuyorlar :))

• ⭐⭐

Udemy den bir ingilizce eğitim aldım orada hoca önce Türkçe alt yazılı izle durumları anla sonra aynı bölüm İngilizce altyazılı izle sonra orjinal izle diyordu denemedim ama etkili olur bence
    Arada craglist de işlere bakıyorum hani gidince orada öğreniriz diyenler var ya zemini burada atmazsanız çok zor basit bir temizlik işinde bile ingilizce isteniyor benim de orada girmek istediğim sektör temizlik oraya bırakmadan öğrenmek lazım

• ⭐⭐⭐

@Zelene evet hiç İngilizce bilmeyen biriyseniz bence de bu şekilde başlamanız cok mantıklı. Arada diziyi durdurun anlamadığınız cümlelerin anlamlarına da bakın. Sürekli söylenen sözcükleri tekrar etmeye çalışın aksan yapmaya çalışın ve komik gelebilir ama dilinizi kullanarak konuşmaya çalışın bastırarak sözcükleri tekrar edin 😂 bu konuda cok detaylı bi konu açmayı planlıyorum hatta saatler uygun olursa zoom üzerinden İngilizce dersleri bile verilebilir 🙃

• ⭐⭐

@waterman ben sadece ana dili ingilizce olmayanların anlıyorum ne dediğini 😄 konuşma tamamen yok ama onu eğitimle izlemeyle yapamam sanırım bir korku ozguvensizliklik var eşim biliyor iyice oturunca onunla konuşuruz ama forumda vardı sanırım öyle bir sayfa

• ⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman ben sadece ana dili ingilizce olmayanların anlıyorum ne dediğini 😄 konuşma tamamen yok ama onu eğitimle izlemeyle yapamam sanırım bir korku ozguvensizliklik var eşim biliyor iyice oturunca onunla konuşuruz ama forumda vardı sanırım öyle bir sayfa

Ne güzel keske benim annemde bilse İngilizce konuşsak evde 😂😂

• ⭐⭐

arkadaşlar hem gc hemde turist vizesi için söylüyorum. ben facebooku 2008de falan açtım ilk günden beri de adım aynı Los santos instagramımda öyle hiç değişmedim hatta instgrm biomda nyc yazmışım kalp koymuşum manifestlemek için 🙂 bi sıkıntısı olurmu bunun

• ⭐⭐

Adı üstünde "Özgürlükler Ülkesi" 🙂 ismini değil de nick tarzı bir isim kullanmak ta Özgürlük sonuçta 🙂

• ⭐⭐

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Adı üstünde "Özgürlükler Ülkesi" 🙂 ismini değil de nick tarzı bir isim kullanmak ta Özgürlük sonuçta 🙂

yav öyle de ne bileyim kafama takıldı 🙂

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

başta irlanda ankara anlaşmasını araştırdık gayet iyidi ama bana vize çok kolay çıkıyor hesaplarım yüzünden eşimede kolay çıkıyor ama ikimize aynı anda çıkmıyor göçmen gibi oluyoruz dil okulu ile gidip ankara anlaşmasına başvurup kalalım demiştik

Irlandayi tercih etmediginiz iyi olmus. Dil okulyla gelip kalmak bekar ve 20 yasindaysaniz olur da coluk cocuk gelirseniz rezil olursunuz. Tam zamanli calisma izniniz yok zaten. Part time calisarak ev tutamazsiniz ancak oda tutabilirsiniz. Onda da ayni evi 3 tane brezilyaliyla paylasirsiniz. Kendinize ait banyonuz bile olmazdi muhtemelen. Onermem irlandayi.

• 109 gün kalmis ha gayret az kaldi abd ye tasinmaya 😃

• Çok az kaldı diyebiliriz 4 aydan daha az zaman var artık ve önümüz yaz 🙂 bahara girişimizi abd hayalleriyle kutlamak müthiş olacak.. çok ümitlensemde şansımızın düşük olduğunuda bilmek bazen modumuzu bizim çok düşürüyor çıkmazsa kısmına hazırlıkta yapıyoruz diyebilirim bu sebeple.. ama eğer ki 3 sene üst üste çıkmazsa kısmında farklı planları bile düşünmeye basladık.. ilk 100 günden düştüğünde herşeyin çok çabuk geçeceğini askerliktede gördük sanırım onun getirdiği pskolojiyle yarın açıklanacakmış gibi hissettiriyor.. yalnız bu zamanda şöyle birşey oldu artık costco fiyatlarını falan düşünmek istemiyoruz 🙂 ikeadan ev eşyalarını nasıl düzeriz nerden ne alırız falan rafa kaldırdık doğaçlamaya basladık 🙂 yarın çıksa green card sanırım okadar inceleme yapmışız ki herzaman gittiğimiz mahalleye taşınacakmış gibi hissediyoruz.. hakkımızda hayırlısı olsun çok çok az kaldı bence..

• @debbieLA77 Bende de var bu durum. Olur da kazanırsam yanımda götüremeyeceğim şeyleri almıyorum.

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 lüks değil ihtiyaç bu bir gün ama yapamıyoruz işte yazık oğlum her hafta sonu evde anane babanne geziyor biz yaşadık öyle böyle anılar var da üzülüyorum onun için anı biriktiremez olduk diyorum biriktirip bı yurtdışı yaparım bari pasaport güçlenir, geçen markete girdik sadece bir şey alabilirsin dedim gitmiş kutu da Ece çikolata var ya onu almış biliyorum yemeyecek almadım 80 TL olmuş yuh dedim dün gece kumbarasina para atıyor biriksin bayram çikolatası alcam dedi 4 buçuk yaşında
    9 yaşında ki komşu kızı kapılarda ki market broşürlerini topluyor niye dedim yazın fiyatlara bakar gülerim dedi bu şartlar bu yaşta çocuklara enflasyon ekonomi iktisat öğretti

bu ülkede maalesef bile isteye "orta direği" yıkıp attılar. zenginler kamarası ve fakirler topluluğu yarattılar. ben trakyalıyım. haftasonları özellikle edirne ve akabinde kırklareli, lüleburgaz, tekirdağ yunan ve bulgardan geçilmiyor. ayıptır söylemesi edirne ciğerini çok severim. benim oğlan da çok sever. adı lazım değil edirne'nin meshur ciğercisinden birine ailecek oturduk. abartmıyorum bir yandan yunanca duyuyorum, diğer masadan bulgarca. biz azınlık gibiyiz. bir porsiyon ciğer olmus 100 tl. e tabi esnaf da cok memnun hallerinden edirne'yi resmen yağmalayıp gidiyorlar. elin yunanı, bulgarı ülke değiştirip buraya geliyor dilediğini alıp gidiyor ama ben kendi vatanımda alacagım şeyle sevgili gibi yarım saat bakısıyoruz. en temel ihtiyaclarımızı dahi kendi vatanımda karsılamakta zorlanacaksam halimiz nicedir. yazılacak çok şey var da gece gece konusturtmayın beni 🙂

• ⭐⭐

@nicky ben Edirne de okudum yıl 2004 göçmen konutları vardı Şükrüpaşa Mahallesi'nde oraya yakın oturuyorduk bizim bakkal kadın Avon satıyordu ama Bulgar kataloğu yarı fiyatından ucuzdu oradan alırdık
    pazarda Bulgaristan ürünleri olurdu çok ucuzdu alırdık, hayalimiz bisikletle sınırı geçip alışveriş yapıp dönmek😄 o zamanlar buradan emekli olan Bulgaristan da kral gibi yaşıyordu bunlar Yeni yeni peydahlanıyordu güzel günlermiş öğrenci halimizle o ciğerci de tıka basa yerdik

• @Zelene evet bahsettiğiniz yıllarda işler tam tersiydi. paramız bulgar levası karsısında tam tersi değerliydi. ben edirneli değilim ama gidip geliyoruz işte arada. uzaktan eş-dost gelirse gezdirmeye. neyse bulgarlar ve yunanlar bizi kıskanıyor diyelim. almanya'ya kırgınım bu aralar kıskanmayı bıraktılar 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Sene 2007 2009.bulgardan adamlar tr de karaborsa araba parcası satmak için bizim milletin pesinde pervane donerlerdi patron cildirdi misali urun satarlardı aldıkları ucbeskurusa oyle sevinirdilerki. 2013 ten sonra naza cekmeye 2017 den sonra telefon acmamaya başladılar. Kaza yapanlar içinde dışında eksiği olanlar ocak bası kasapta oglak kestirir gibi parca alirlardı arac ustunden iki tarafta super mutluydu. Kıçikirik kolpasyon Bulgar bile hakkım olmasınaragmen 6 senedir vatandaslik vermiyor hep bir bahane hep bir yokus bir dilekce bisenede cevabı geliyor. 15 sene önce olsaydı uçarak alırdım

• @Calibraturbo işin rezillik boyutunu ve ülkenin itibarının nerelerde olduğunu anlamak açısından ekleme yapalım: bulgar ve yunan vatandaşları için tr'ye girişte vize mize yok. ama biz oraya gitmek istediğimizde vize var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicky yunanlılar ayvalıkta işin cıvığını çıkarmışlardı. Çeyizler vapurla midilliye kaç defa gitti.

• ⭐⭐

@Mertoidvania hahahah aynen devam aslında bence bu da evrene bir cevap:))

• @ilkerkaynar90 valla hiç ev eşyasıyla uğraşmayacağım zaten yeni evliyim eşyalarımın hepsi sıfır. 20 m3 lük konteyner tutacağım zaten yarısını anca dolduruyor eşyalar. istanbul new york nakliye toplam 3000 dolar dediler. elektronik eşya harici bütün eşyalarımı taşımayı düşünüyorum. IKEA bıb koltuk yatak gibi ürünleri zaten benim hiç hoşuma gitmiyor. o yüzden ben böyle bir yol izleyeceğim. sizinde aklınızda olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |