Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@debbieLA77 lüks değil ihtiyaç bu bir gün ama yapamıyoruz işte yazık oğlum her hafta sonu evde anane babanne geziyor biz yaşadık öyle böyle anılar var da üzülüyorum onun için anı biriktiremez olduk diyorum biriktirip bı yurtdışı yaparım bari pasaport güçlenir, geçen markete girdik sadece bir şey alabilirsin dedim gitmiş kutu da Ece çikolata var ya onu almış biliyorum yemeyecek almadım 80 TL olmuş yuh dedim dün gece kumbarasina para atıyor biriksin bayram çikolatası alcam dedi 4 buçuk yaşında
    9 yaşında ki komşu kızı kapılarda ki market broşürlerini topluyor niye dedim yazın fiyatlara bakar gülerim dedi bu şartlar bu yaşta çocuklara enflasyon ekonomi iktisat öğretti

• @waterman Irmağının akışına öldüğüm Türkiye'm yine hiç şaşırtmıyor :,) umarım bir an önce dosya bulunur ve işleriniz tamamlanır...

• Ben 24 yaşında bir genç olarak bu ülkede önümü görememekten dolayı çok üzgünüm şahsen. Hepimiz olması gerekeni yaşamak için yerimizi yurdumuz hatta kimimiz ailemizi sevdiklerimizi geride bırakarak umuda yol almak istiyoruz. Bir sinemaya gitmek bir çikolata almak dışarıda bir öğün yemek yemek bu kadar zor ve maliyetli olmamalı. Güzel ülkemizi bu halde olmaya ve bizi de bu şekilde yaşamaya mahkum edenlere ne desek boş sözler kifayetsiz...

• ⭐⭐

@Zelene oyun oynamayı öğreneceklerine, yeni oyunlar oynayacaklarına güleceklerine hallerine bak çocukların... offf diyecek birşey yok.. şunun için seviniyorum ama ben yengeç burcuyum duygusalım giderken yok anam yok babam vay evim vay eşyalarımda ne güzel dermiyim diye sızlanırdım arada artık hiç sızlanmıyorum yemin ediyorum tam zamanı bugün çıksa allah sağlık problemi vermesin arkama bakmam suanda tam o moddayım belki de bu bir ruhani hazırlıktır öyle düşünelim ...

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 boya badana gibi uzun vadeli işleri bende bekletiyorum aslında çıkacağını düşündüğümden değilde umudumu daha sonuç açıklanmadan baştan kaybettim dememek için 🙂

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bugün annemin doğum borçlanması ile alakalı SGK’ya gittik aldığımız cevaba bakın: Dosyanızı kaybettik bulamıyoruz sizin iletişim bilgilerinizi alalım biz sizi ararız bulunca ☺

Türkiye’deki devlet kurumları kesinlikle güvenini kaybetti gerçekten bugün orda gördüklerimden sonra aidiyet hissimi tamamen kaybettim Türkiye’ye karşı..

ben şuan bişey dedim ama yazmadım anla sen 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 ayrılık özlem sızlanma olayın da hala lider @Orhan-Cabarov ailesi ile ayrılışını okusan zaten ağlarsın. O bile şu anda 15 ay geçti gideli kaldı ki tekrar Türkiye geldi tekrar geri döndü.

• ⭐⭐

@debbieLA77 anlıyorum seni bende yengeç burcuyum 😌 ben haberleri izlemem takıyorum kafaya Ocak itibariyle sosyal medyayı sildim telefondan eskiden çok siyasi paylaşımlar yapardım uyandırma servisi gibi ama değmez diye bıraktım bencillikse bencillik umrumda değil değiştiremeyeceğim şeyler için üzülmekten bıktım

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG Evet maalesef Ankara bu senede oldukça yavaş ilerliyor. Şu 4 aylık süreç her ne kadar geçen seneye göre iyi gözükse de, pandeminin etkilerinin kalmadığı normal bir süreç için oldukça yavaşlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zelene ds 260 kazanınca sosyal medya hesapları sorusuna sakın yok deme silsen de yine de yazmayı sakın unutma

• ⭐⭐

@tolgasatir hmmm güzel taktik diycem ama hepsi aynı kapıya çıkıyor :))) umudumuz hayırlara çıksın gerçek olsun hayallerimiz :)))

• ⭐⭐

@Zelene valla yengeç yengeç amerikaya gidelim artık... bende bezen fazla düşünmekten başım ağrıyor valla

• ⭐⭐

@Lossantosdy hahahahahahahah

• ⭐⭐

@ayvalik10 yok telefondan sildim WhatsApp dahil duruyor hepsi canım isterse PC den açıyorum bir bunaltı geldi Instagram da geçirilen süreye baktım günlük ortalamam 2-3 saat oturup o kadar vakit harcamıyorum sorsan ama arada girip bakmalar o kadar tutmuş gereksiz zaman kaybı oturup günde 3 saat ingilizce çalışırım

• ⭐⭐

şu tiktoku indirin bi yarım saat gezinin nerde Allahın krosu konuşmayı bilmeyen cahil cüheylası amerikada hepside malum yolla çıldırmamak elde degil ya,,,

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

bir şey sorucam şu duygu kimlerde var? üstüme başıma bir şey almıyorum, evde yapılacaklar var badana boya tamir işleri vs yaptırmıyorum... az para harcamaya çalışıyorum... hep erteliyorum ve ağzımda hep nasılsa gidicem ne gerek var şimdi... hem hoşuma gidiyor böyle düşünmek hem korkutuyor beni valla :)))

Benzer psikoloji ile sanki kesin çıkacakmış gibi mal varlığımı nakite döndürmeye başladım. Uzun vadeli yeni iş planlarını, tekliflerini konuşmuyorum, görüşmüyorum vs. Çıkmazsa psikolojik olarak epey boşluğa düşebilirim gibi. İnsan mevcut durumundan memnun değilse, çıkma ihtimalinin ne kadar düşük olduğunu bilse bile bir şekilde kaptırıyor kendini.

• ⭐⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10 yok telefondan sildim WhatsApp dahil duruyor hepsi canım isterse PC den açıyorum bir bunaltı geldi Instagram da geçirilen süreye baktım günlük ortalamam 2-3 saat oturup o kadar vakit harcamıyorum sorsan ama arada girip bakmalar o kadar tutmuş gereksiz zaman kaybı oturup günde 3 saat ingilizce çalışırım

Bence de çok işinize yarayacak. Ayrıca İngilizce sesli ve altyazılı olarak Netflix’s de çok işe yarıyor. Abd de intibakınızı hızlandırıyor Türkçe dizileri bile İngilizce seyrediyorum. Bir zaman sonra Türkçe anlamını düşünmeden İngilizce direk konuşmaya başlıyorsunuz. Türkçe biraz köreliyor. Kelime Unutkanlıkları başlıyor. Sıkıntı değil .

• ⭐⭐⭐⭐

Buraya geldiğimden beri Sosyal Medyadan çok forumda vaktimi geçiriyorum. 2024 grubu formun eski günlerindeki tempoyu tekrar yakaladı. Umarım gönülden isteyen herkese nasip olur. 2019 dan beri diğer gruplarda mülakat ve gidişlerlerle ilgili ciddi sıkıntılar oldu. Bu sene herşeyin normale geleceğine inanıyorum.

• ⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bence de çok işinize yarayacak. Ayrıca İngilizce sesli ve altyazılı olarak Netflix’s de çok işe yarıyor. Abd de intibakınızı hızlandırıyor Türkçe dizileri bile İngilizce seyrediyorum. Bir zaman sonra Türkçe anlamını düşünmeden İngilizce direk konuşmaya başlıyorsunuz. Türkçe biraz köreliyor. Kelime Unutkanlıkları başlıyor. Sıkıntı değil .

işte maalesef eşim öyle izleyemiyor 😕 ama yalnız başımayken öyle izliyorum gerçekten faydası oluyor

• Greencard muhabbetini daha önce duymuştum ama tr de iyi bir konumda çalıştığım için aklımın ucundan bile geçirmemiştim taki 2022 senesine kadar eşimle birlikte oturduk şöyle bir baktık yaş 29 oldu ben maaş + prim 20k maaş alıyorum eşimde 10k en az alıyor şirket aracım var yakıt derdim yok güzel bir konumdayım senelerce emek verdim karşılığını aldık dedik sonra düşündük ya çocuklarımız ne olacak dedik onların gelecekleri bizim gibi olacak mı dedik bencilce davranmanın yanlış olduğunu düşündük ve yurt dışında hayat kuralım dedik başta irlanda ankara anlaşmasını araştırdık gayet iyidi ama bana vize çok kolay çıkıyor hesaplarım yüzünden eşimede kolay çıkıyor ama ikimize aynı anda çıkmıyor göçmen gibi oluyoruz dil okulu ile gidip ankara anlaşmasına başvurup kalalım demiştik sonra greencard dedi arkadaşlar bu sene ilk denemem olacak son mu olur bilmiyorum ama çok umutluyum bu yüzden şimdiden birikim yapmaya başladım tr para değerindne dolayı kendi hesabımdan 10kusd karşılığı ALTIN eşimden de şuana kadar 2kusd kaşrılığı ALTIN VE 2K USD birikim yaptık çıkarsa diye 200gr altın ayırık orada sıfırdan hayat kurmak için çıkmazsa ne olacak ne yapacaksın birikimi dersek sanırım TR de bir ev alacaz kredi çekip umarım herkes için hayılısı olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |