Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Yrngzgn teşekkürler ilgine İstanbul içi arıyorum sadece 😅

• İstanbul Aralık 15 açık slot var. Hızlı olan kazanır.:)

• Merhabalar, yeşil pasaport sahibi öğrenciyim pasaportumun süresi 27 Haziran 2023'de bitiyor. 16 Mart 2023 tarihine B2 vizesi için randevu aldım fakat pasaportumun süresi 6 aydan az kaldığı için 14 Marta kadar ya iptal etmem ya da bilgilerimi değiştirmem isteniyor, şimdi yeni bir pasaport çıkarttığım zaman tekrar bir ds 160 formu mu doldurmam gerekiyor bu konuda yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

• erkene rezervasyon acık var. ara ara bakınca boşluklar gözüküyor.

• @archix, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba. 4 Ocak'da vize randevum var. Bir kaç sorum olacak daha önce yanıtlarını okudum fakat emin olmak istiyorum. Öncelikle 8.15'de Ankara'da gireceğim. DS160 formunu tekrardan yazmak zorunda kaldım çünkü yapacağım seyahatin bilgileri netleşti ve bunun sonucunda bazı bilgileri güncellemem gerekti.

1- Güncellemiş olduğum DS160 formunu nereye teslim etmem gerekecek ve güncellenmesi için ekstra bir şey söylememe gerek var mı?

2- Yeni yaptığım DS160 formunda "Purpose of Trip to the U.S." kısmına "TEMP. BUSINESS PLEASURE VISITOR(B)" seçtim. Daha sonrasında ise B1/B2 yerine aceleyle "TOURISM/MEDICAL TREATMENT(B2) seçmişim. Çok büyük bir sorun mudur? DS160'u tekrardan doldurmalı mıyım?

Aynı hatayı ben de yaptım napmak gerekiyor acaba?

• Turistik vize için TORURISIM/MEDICAL TREATMENT (B2) seçişim. Sorun olur mu? Olursa nasıl düzeltebilirim?

• ⭐⭐

@Ismet-Can-Bayram Hayır formu değiştirmenize gerek yok, giderken yeni pasaportu yanınızda götürmeniz yeterli

• @Serap-2 Teşekkürler Serap Hanım ben de aynı yöntem ile iki pasaport şeklinde gidip durumu konsoloslukta izah etmeyi düşünüyordum fakat sistem otomatik olarak randevuyu silmekle uyarınca tereddütte kaldım.WhatsApp-Image-2023-01-17-at-20.50.09.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melihguney, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Az önce vize başvurusunda bulundum.
    Ankara için Ağustos, İstanbul için Kasım ayına randevu atıyor.
    Neredeyse 1 sene sonrasına veriyor randevuyu.
    Yalnız şöyle ilginç bir şey var.
    Ekim 2022'den sonra vize için ödenen ücretler 365 gün geçerli olacak diye bir uyarı yazmışlar siteye.
    Bu gidişle randevu alamadan vize ücreti yanacak.:)

merak etmeyin, o tarihi genelde guncelliyorlar ve ucret daha uzun sure gecerli oluyor.

• arkadaşlar merhaba, aklıma takılan birkaç şey var. Konsolosluğa girerken yanımıza kağıt para alabiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@biranne, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, 30.12.2022 sabah 08.00 da vize görüşmemiz vardı
    İlk soru ; nereye gideceksiniz?
    2. Ne iş yapıyorsunuz? Ne kadar süredir?
    3. Son aldigin ücret?
    4. Daha önce yurtdisinda nereye gittin?
    5. Kaç yıllık evlisin?
    Görüşmemiz max 5 dkka sürdü ve çok şükür vizemiz onaylandı.darisi isteyen herkesin basina

tebrikler, simdiden iyi yolculuklar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melihguney, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

16 Kasım'a aldım randevuyu. Her gün tarihleri kontrol ediyorum fakat hiç boşalan bir tarih yok. Kasım'a kadar bekleyeceğiz anlaşılan.:(

o zamana kadar konsolosluk hizlanacaktir diye umuyorum; boyle bir durumda otomatik olarak kendileri de tarihi geri cekebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srdrky78, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selamlar
    20 yıl önce öğrenci vizesi ile geldim trafik kazası geçirdim 6 ay ayağım alçıda kaldı. Herhangi bir bldirim yapmadım. 6 ay sonra kaçak duruma düştüğümü söylediler bende nasılsa kaçak durumdayım diye 8 ay daha kaçak kaldım.
    Sonra yakalanmadan veya deport edilmeden kendim Türkiye ye döndüm. Üzerinden 20 yıl geçti
    Vize için başvursam bu durum red olmasına neden olur mu. Bunun için yapabileceğim bir öneriniz var mı

14 ay kacak kaldiginiz icin ABD'den ciktiktan sonra 10 yillik ban aliyorsunuz, ama bu sure gecmis gibi gorunuyor. Yani su an teoride vizeye basvuru yaptiginiz zaman eger durumunuz vize turune uygunsa vize alabilmeniz lazim; ama tabii ki gecmisinizi de konsolos goz onunde bulunduracaktir.

Sizi Turkiye'ye baglayan guclu nedenler var mi? Geri doneceginize konsolosu ikna edebilirseniz vize alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nnur, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

greencard sürecini bekliyorken (bana çıktı ve mülakat tarihimi bekliyorum) geçen sene lottery sonuçları açıklanmadan vize başvurusunda da bulunmuştum mülakat tarihini 2023 ocak ayına verdiler haftaya çarşamba mülakatım var.
    tıp fakültesi 1. sınıf öğrencisiyim ve turist vizesi başvurusunda bulunmuştum amerikaya gitmeyi çok istiyorum mülakatın olumlu sonuçlanması adına tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi niyet mektubundan bahsedilmiş bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Eger notlariniz iyiyse kesinlikle transcript'inizi yaninizda goturun, basarili bir ogrenci olmaniz okulu yarida birakmayacaginizi ve ABD'den geri doneceginizi gosteren onemli bir neden... Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar GC çıkması negatif bir etki de oluşturabilir. Bununla alakalı şöyle bir yorum duymuştum. GC'ye başvurmanız göçmenlik niyetinizin olduğunu gösteriyor. GC'de mülakat aşamasında Amerika'ya gidişiniz kesinleşmediği için de GC negatif bir etki yaratabilmektedir.

Tabii bu tamamen duyumsal bir şey.

evet, bu dediginiz dogru ama genelde hala okuyan ogrenciler icin durum biraz daha farkli. Okuldan mezun olmasi icin geri doneceginize konsolosu ikna edebilirseniz genelde aliyorsunuz turist vizesini. Sizin genel amaciniz gocmenlik olsa da, onemli olan B1/B2 vizesiyle yapacaginiz seyahatin amaci... Yani konsolos, turist vizesinin amacina uygun kullanilmasini istiyor, eger bu vizeyi alip ABD'de kalmayacaksaniz vizeyi alabiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Wonderland, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese merhaba.Aylardır bu forumun takipçisiyim.Aradığım bütün sorulara net cevaplar buldum.Yardımcı olan,desteklerini esirgemeyen forumda ki tüm paylaşımcılara öncelikle teşekkür etmek isterim.18 Kasım Cuma günü / Ankara / B2 mülakatımız vardı.Diğer arkadaşlara örnek amaçlı paylaşmak isterim.Ben(43)evliyim,kızım(21) üniversite 3.sınıf öğrenci ve diğer kızım (12) öğrenci ile birlikte Ankara Büyükelçiliğe giriş yaptık.12 yaşında ki kızım bahçede kaldı hem çanta ve telefonları ona bıraktık.14 yaş altının mülakata girme zorunluluğu yoktu çünkü.Diğer 21 yaşında ki kızımla güvenlik kontrollerinden geçip içeri girdik.Ds 160 formumuzu güncelleme yapmıştık.Çıktısını aldığımız yeni formu orada bulunan görevlilere verdik ve onlar güncel formu yenilediler.Sıra numarası alıp sıramızın gelmesini bekledik.Çok kalabalıktı.Hatta içimden bu ne herkes Amerikaya mı gitmeye çalışıyor diye geçirdim.Bizden önce ki mülakatları gözlemledim ve herkese aynı soruları sormadıklarını anladım.Yalnız dikkatimi çeken vize başvurusunda bulunan kişilerin nedense giyimine özen göstermemiş olması ve özgüvensiz oluşları oldu.Özgüvensiz,sanki bütün hayatı bu vizeye bağlıymış gibi,sorulan sorulara kelime kalabalığıyla,sözlerini uzatarak cevap verenlerin vizesi onaylanmadı.Orada bulunduğum süre içerisinde onay ve red oranları %50 yarı yarıyaydı diyebilirim.Bizim vizemiz onaylandı.Mülakatımız 5 dk. sürdü.Hiç bir evrak istenmedi bizden.Ben ısrarla davetiyemizi gösterdim.
    Sorular:
    Neden gidiyorsunuz?
    Cvp: Turistik ve arkadaş ziyareti
    Ne kadar kalacaksınız?
    Cvp:15 gün
    Eşiniz neden gelmiyor?
    Cvp:Kendi işyeri olduğu için kapatıp gelemiyor.
    Arkadaşınızla nereden tanışıyorsunuz?
    Cvp:İzmir Alsancakta komşumdu ve çok eski arkadaşız.Birbirimizi özledik.
    Bu kadardı başka hiç bir soru sorulmadı.Sürekli ekrana baktı.
    Vizeniz onaylandı dedi görevli,teşekkür ettik.Pasaportlarımızı aldı ve ayrıldık oradan.
    Hiç heyecan yapmadık açıkçası.Rahat davrandık.Özgüvenli ve abartmadan şık giyimliydik.Bilginize…Sevgilerimizle

tebrikler, iyi yolculuklar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archix, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba. 4 Ocak'da vize randevum var. Bir kaç sorum olacak daha önce yanıtlarını okudum fakat emin olmak istiyorum. Öncelikle 8.15'de Ankara'da gireceğim. DS160 formunu tekrardan yazmak zorunda kaldım çünkü yapacağım seyahatin bilgileri netleşti ve bunun sonucunda bazı bilgileri güncellemem gerekti.

1- Güncellemiş olduğum DS160 formunu nereye teslim etmem gerekecek ve güncellenmesi için ekstra bir şey söylememe gerek var mı?

2- Yeni yaptığım DS160 formunda "Purpose of Trip to the U.S." kısmına "TEMP. BUSINESS PLEASURE VISITOR(B)" seçtim. Daha sonrasında ise B1/B2 yerine aceleyle "TOURISM/MEDICAL TREATMENT(B2) seçmişim. Çok büyük bir sorun mudur? DS160'u tekrardan doldurmalı mıyım?

1. Giriste DS-160'in son sayfasindaki barkodlu kismi vermeniz yeterlidir, sormadiklari surece aciklama yapmaniza gerek yok.

2. Bu, cok ciddi bir sorun degil; emin degilseniz B1/B2 secenebilirsiniz. Cekinceniz varsa mulakat sirasinda konsolosluga durumu bildirebilirsiniz veya yeniden DS-160 formu doldurabilirsiniz.

• öncelikle çok teşekkür ederim. son bir sorum daha var. ben nisan ayının ortasını girmiştim ds160 formuna ama randevuyu erkene aldıkları için (9 şubat) eğer onay verirse şubat ayında gitmeyi planlıyorum. onaylarsa vize direk o tarihten itibaren geçerli oluyor mu? yoksa girdiğim tarihlerde mi başlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@charlotte, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@waterman @historian @uzaysan anlıyorum, teşekkürler.

Bu nasil oldu ya? Mesajima yanit verilmis gibi ama benim mesajimdan once atilmis mesaj. Duzenleme gecmisi de yok.

yeni uyelerin ileti kuyrugunda bekleyen iletileri editlenebiliyor. 👍 gecikmeli onaylaninca bu sekilde gorunmus.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aeemin, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar herkese merhaba, ben AP süreci sonunda vize aldım ama süreç gerek randevu tarihi olmaması gerek AP'ye kalmam vs. ile 2022 Mayıstan 2022 Aralık ayına kadar sürdü, şimdi benim eşim de benle ABD'ye gelmek istiyor. Eşim Mısır vatandaşı ve burada 3 yıllık ikamet izni var ve 6 aylık bir kızımız var bu gezimiz için onu yanımızda götürmeyeceğiz.

1. Sorum Eşimin ABD ye turist vizesiyle gitmiş ve 20 yıldır orda olan ABD vatandaşı kuzeni var ancak onu ziyaret edemeyeceğiz zira ben Seattle şehrine gideceğim o New Jersey taraflarındaymış (bizle adresini paylaşmadı bizde çok istemedik açıkcası) bu olumsuz bir durum oluşturur mu?
    2. Eşimin kuzenine 2024 yazında 15 günlüğüne gidebiliriz çünkü kızımız büyümüş olacak bu durumu belirtmek gerekir mi?
    3. Eşimin pasaportunda isim kısmı var sadece ve ADI-BABASININ ADI-DEDESININ ADI-DEDESININ BABASININ ADI-SOYADI şeklinde ve Türk ikametinde soyadı hariç hepsi adı kısmına sadece soyadı da soyadı kısmına yazıldı ABD nin uygulaması bu şekilde midir?
      Şimdiden teşekkürler.

Vizeniz icin tebrikler.

1. hayir, tam tersi bence, ABD'de akraba olmamasi ve ona gitmemeniz cok daha iyi olur.

2. hayir, bence hic karistirmayin.

3. Turkiye'deki belge gibi yazin, ABD'de "soyadi" uygulamasi var, daha anlamli olur...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |