Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Fikret54 Uscis sitesinde yazıyor hocam ama ben kısaca açıklayayım
    Başvuru şartı olarak 2 yıl içinde yüz yüz görüşme şartı aranıyor. Eğer yüz yüze görüşmediyseniz başvuru yapamazsınız. 8 ay içinde tanışmanız önemli değil , 2 yıl içinde yüz yüze görüşmeniz şartı var. yarın görüşüp bugünde başvuru yapabilirsiniz , bugün görüşüp 5 ay sonrada önemli olan başvuru 2 yıl şartı.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaslar Uscis fee ucretmelerini yükseltme karari almiş sitesinde acıklamiş ancak henüz tarihi belirtmemiş.

I-129F Petition for Alien Fiance
    Current Fee : $535
    Proposed New Fee : $720

1-485 Adjustment of Status for K1

Current Fee : $1140
    Proposed New Fee : $1540

1-131 Application for Travel Document

Current Fee : $0
    Proposed New Fee : $630

1-765 Application for Employment Authorization

Current Fee : $0
    Proposed New Fee : $650

Total for Adjustment of Status for K1

Current Fee : $1140
    Proposed New Fee : $2820

• $85 de biometric için ödeniyordu onun için bi açıklama yapılmamış.

• @Fikret54, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@ob16222 hocam çok teşekkür ederim cevap için. Ama bugün bir video izledim. Bu arkadaş ısrarla minimum iki yıl önce tanışmış olmanız gerekiyor diyor. Bir yıl içinde tanışmışsaniz red alırsınız diyor. Başka arkadaşlarda görüşlerini yazarsa sevinirim.
    YouTube linkini bıraktım:

İki yıl önce tanışma zorunluluğu değil son iki yıl içinde en az bir kere yüz yüze görüşmeniz şart. 8 ay önce tanıştığınız biriyle yüz yüze bu 8 aylık sürede görüştüyseniz K1 vizesine başvurabilirsiniz

• @Fikret54 hocam neye inanmak istiyorsanız ona inanın o zaman 🙂 ben uscisin sitesinde olan resmi bilgiyi söyledim size.

• Bu ileti silindi!

• 2 yil olayini soyle aciklamak istiyorum. Cogu kisi yanlis anliyor. Aslinda anlamamiz gereken su: Basvuracaginiz tarihten itibaren geriye donuk son 2 yil icinde gorusuyor olmaniz sarti araniyor. yani bu 3 ay once de olabilir 1.5 yil once de olabilir. Bu sart biriyle tanisip pat diye bu vizeye basvurmanizi engelliyor. Gorusme mevsusuna da cok takılmamak gerek cunku bazi durumlarda(dini, covid) konsolosluk yuz yuze gorusme olmasada kisilerin ozel tercihlerini sorgulamiyor. Sorgulamayi sizin basvuruda gondediginiz kanitlar ile yapiyor. Sonuc olarak sizin 2 yil once tanismaniz değil son 2 yil icinde iliskinizin olup olmadigi onemli.

• Bu ileti silindi!

• @suleo merhaba, gorusmeniz nasil gecti? Bizlerle de paylasmak ister misiniz ☺

• @pin size gelecek cevapları takipteyim. umarım bir an önce randevunuz açılır.

• @pin Merhabalar; elbette:) 9.45 teki randevuya 9.30 gibi gittim ama kapida cok uzun bir sira vardi iceri girmem 10.15 i buldu. Sonrasinda sira numarasi alip bekledim. Siram geldiginde ise saat 11civariydi cunku cok kalabalikti. Benden aldiklari evraklar;
    -I-134 form
    -Irs transkript
    -Employment letter
    (Bunun yani sira ayni sekilde joint sponsor evraklarimiz vardi)
    -Adli sicil arsivli(e devletten aldim)
    -Tam vukuatli nufus kayit (e devletten aldim)
    -2 biyometrik
    -ingiltere yasadigim icin oranin polis kaydi
    -intent to marry letter
    -ds160 confirmation
    -medical records
    -iliski kanitlari

Siram geldiginde oncelikle sag elimi kaldirip verdigim tum bilgilerin gercek olduguna dair yemin ettim. Sonrasinda parmak izimi aldilar. Sonrasinda gorusme soyle gerceklesti;
    -tamamdir simdi dosyanizi inceleyelim. Ingilizce dil bilimi okumussunuz nisanlinizla boyle mi tanistiniz?
    +evet onunda farkli dillere olan ilgisinden dolayi ortak bir etkinlikte tanistik
    -cok guzel. (Iliski kanitlarinda bir bebek fotografi gordu)
    Bu bebek kimin?
    +bizim bebegimiz henuz 1 aylik
    -cok guzel, o zaman bu iliskinin gercek oldugu kesin(gulumsedi)
    +oyle olmasi gerekiyor

Sonrasinda hic bir soru sormadan dosyanin geri kalanina bakti tamam buda tamam buda tamam diyerek ilerledi hepsini inceledikten sonra
    -ABD’de calismayi dusunuyormusunuz dedi,
    +evet akademisyenlige devam edecegim dedim
    -umarim tum istekleriniz gercek olur tebrik ederim dedi
    +tesekkurler pasaportumu ne zaman teslim alirim dedim
    -haftaya elinizde olur dedi

Bu sekilde gerceklesti toplamda 1 dk surmemistir:)
    Ancak bana joint sponsora ait olan tum evraklari geri verdiler, acaba herkese boyle mi yapiyorlar bilmiyorum.
    Bunun disinda iliski kanitlarini, nasil tanistigimiza dair olan yaziyi da geri iade ettiler…
    Persembe gunu randevum vardi, cuma gunu kargoya verdiler cumartesi ise subeye gelmis ancak yarim gun calistigi icin ptt muhtemelen pazartesi teslim edilecek:)
    Bu sekildeydi dilerim herkesinde kolay ve guzel gecer, beklediginize deger 🙏🏻🥹

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fikret54 2 yil once tanismis olmaniza gerek yok, son 2 yil icinde yuzyuze gorusmus olma sarti var, bilginize.

o bilgileri yazan ve soyleyen arkadaslar kurali yanlis anlamislar, lutfen foruma resmi olmayan kaynaklardan bilgi aktarmayin, kimsenin internette yazilan tum bilgileri duzeltecek vakti yok 🙂

• @suleo harika haber 👏🏻Tebrik ederim, umarim yolculugunuz da cok guzel gecer 🙏detayli paylasiminiz icin tesekkur ederim, bizler icin cok faydali olacak...darisi bekleyen herkese...

• Merhaba. Benim mulakatim 4 ocak carsamba gunuydu. Bende deneyimimi paylasmak isterim herkesle. Randevu 9:15 teydi. Cantami, telefonumu yakinima teslim edip elimde sadece dosyamla yarim saat onceden gidip kuyruga girdim. Iceri girdigimde sira numarasi aldim ve cok fazla beklemeden numaram yandi. Benden aldiklari belgeler sunlar;
    2 adet biyometrik fotograf,
    Form l-134,
    Nisanlimin letter of intent to marry,
    IRS tex return transcript,
    Arsivli adli sicil kaydi,
    Nufus mudurlugunden aldigim vukuatli nufus kayit, Medical records,
    Iliskiye dair kanitlar (fotograflar, ucak biletleri, otel rezervasyonlari, whatsapp screenshotlari)
    Belgeleri aldiktan sonra beklememi, numaramin tekrar yanacagini soylediler. Yaklasik 1 saat bekledikten sonra amerikali bir officer ismimi soyleyerek beni cagirdi. Ingilizce konusacagiz degil mi dedi. Tabi ki dedim. Once sag elimi kaldirip yemin etmemi istedi sonra parmak izimi aldi. Sonra nisanlimin tam adini soylememi istedi. Nisanlimin hangi eyalette yasadigini, nasil tanistigimizi sordu. Benim ne is yaptigimi sordu. Nerede evlenecegimizi, planlarimizi, birbirimizin ailesiyle tanisip tanismadigimizi sordu. Çok guleryuzlu bir officer idi, kahkaha attigi bile oldu. Sonra belgeleri gozden gecirdi. Birkac fotografa bakti. Hersey tamam gozukuyor, dosyan pazartesi gunu ptt ye ulasir dedi. Bugun ptt den dosyami aldim. Eger aranizda mulakattan endiselenen varsa icinizi ferah tutun. Iliskiniz gercekse ve dosyalariniz eksiksizse hersey yolunda gidiyor. Ayrica oradaki herkes guleryuzlu ve yardimciydi. Bu da bonus oldu benim için.

• Merhaba bazı sorularım olacaktı internette biraz araştırdım çok bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Nvc bizimle nasıl iletişime geçecek?
      2.Mülakatta ne zaman evleneceksiniz diye sorduklarında nasıl bir tarih verebiliyorsunuz?
      3.Amerika’da nikah tarihi almak için diğer tarafında olması gerekiyor mu?

• Merhabalar ,ben bu k1 vizesi işlemleri ile ilgili bir sorum olcak benim adıma açılmış icra dosyaları var bu dosyalar benim vize almama elgelmidir

• ⭐⭐⭐

@sahin-07 hayır değil Türkiye’deki borçlarınız ABDyi pek ilgilendirmiyor

• Merhaba arkadaslar, ankara randevu tarihleri acti, bekleyen arkadaslar kontrol etsinler 🤗

• @pin merhaba açılmıyor acaba ne kadar randevu vardı bizde bekleyenler arasındayız

• Hala sayfa açık mı bizde görünmüyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |