Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @pin Ankara yogunlugundan dolayi benim dosyami in transit pozisyonunda 2 hafta bekletti dusunun… ready oldugundada zaten randevu yok. Toplamda in transitten itibaren 1 ay oldu hic bir islemsiz bekliyoruz. Umarim Ankara’da bir seyler degisir de ayni seyi her birimiz yasamayiz 🙏🏻

• Arkadaslar 2. Onayi beklerken Tr vatandasi olan ben yeni bi ise girdim burda bunu bildirmek gerekiyormu Uscise?

• @dalailama hayır.

• Arkadaşlar az önce kontrol ettim Aralık ayına bi kaç randevu günü vardı

• @nunu çok şükür sonunda alabildim. ben bakarken aralıktan sadece 3 randevu kalmisti. ocak ayından da 10 randevu vardi.

• güzel bir haber, @suleo, umarım mülakattan sonrası çok daha hızlı geçer.

129F gönderimi :09/09/2021 ✅
    NOA1 onay : 11/09/2021 ✅
    NOA2 onay : gg/aa/yyyy

• @madamcoco
    yeni bir gelişme var mı acaba NVC ile ilgili? tarihlerle güncelleme yaparsanız çok seviniriz takip etme açısından.

129F gönderimi :Sep 09/2021 ✅
    NOA1 onay : Sep 11/2021 ✅
    NOA2 onay : ...

• @suleo çok sevindim inşallah her şey çok güzel olur hepimiz için✨

• @akaraca merhaba
    NOA1 Nisan 2021
    NOA2 16 Ağustos 2022
    in transit 4 Ekim 2022
    Ready 12 Ekim 2022
    Şu an bir mail yok randevu alabilmek için bakalım

• @nunu cok tesekkur ederim insallah 🥹😍 guzel haberlerimizi paylasmak dilegi ile 🙏🏻

• @akaraca tesekkur ederim darisi basiniza InsAllah 🙏🏻

• @madamcoco elçiliğe siz mail atın dosyam ready sizden talimatlar için mail bekliyorum diye hemen dönüş yapıyorlar.

• ⭐⭐

@madamcoco bir çok kişi konsolosluktan mail gelmeden randevu alıyor sorun olmuyor. Eğer randevu görebiliyorsanız alabilirsiniz zaten o ara randevu maili geliyor

• @madamcoco çok teşekkürler, umarım en kısa zamanda randevu alabilirsiniz.

• Merhabalar, biz nisanlilik vizesine bu ay icinde basvuracagiz ama sunu merak ediyoruz, butun islemler bittikten sonra nisanlim amerikaya geldiginde ne kadar sure sonra calismaya basliyabiliyor. Nisanlilik vizesi varken calisabiliyor mu? Calisamiyorsa eger ne zaman bu mumkun oluyor?
    Ve bir diger sorumda, nisanlilik vizesi ile ilk geldiginde ehliyet alabiliyor mu? Yoksa green card'i beklemek zorunda mi? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, simdiden tesekkurler.

• @hilaldm, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar, biz nisanlilik vizesine bu ay icinde basvuracagiz ama sunu merak ediyoruz, butun islemler bittikten sonra nisanlim amerikaya geldiginde ne kadar sure sonra calismaya basliyabiliyor. Nisanlilik vizesi varken calisabiliyor mu? Calisamiyorsa eger ne zaman bu mumkun oluyor?
    Ve bir diger sorumda, nisanlilik vizesi ile ilk geldiginde ehliyet alabiliyor mu? Yoksa green card'i beklemek zorunda mi? Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, simdiden tesekkurler.

Nisanliniz amerikaya geldikten sonra 90 gun icinde evlenip uscise tekrardan greencard icin basvuru yapmaniz lazim bu surecte work ve travel icin de basvuru yapiyorsunuz. Eyalete gore degisiyor ehliyet almasi onu sorup ogrenmeniz lazim bulundugunuz eyalette. Greencard icin de surec ayni tamamen dosyaniza bulundugunuz eyalete gore degisiyor sure

• @hilaldm SSN numarası olmadan ehliyet alınmıyor 1-2 istisna eyalet hariç. evledikten sonra aos süreci var i485 ( green card için ) , çalışma izni ve advance parole ( yurt dışı giriş çıkış izni ) , çalışma izni ile diğer izin 6-7 ay içinde yolluyorlar çok uzun sürmüyor , ama green card için bekleyebilir biraz , yine diğer arkadaşın dediği gibi eyaletten eyalete göre değişiyor , kalabalık olmayan bir yerdeyseniz çok uzun sürmez . Nişanlılık vizesi ülkeye girmeye için gerekli olan kağıt parçası başka bir özelliği yok. SSN numarası olmadan banka hesabını bile zor açarsınız. Bank of america vs açıyor ama chase ve diğer bankaların ilk sorduğu şey SSN , aslında başvuruda kim amerikan vatadanşı bilmiyorum ama SSN olmadan bir çok işlemin yapılamadığını biliyor olmalı.

• Herkese tekrar merhaba,
    Arkadaslar biz 12 Agustos 2022 tarihinde NOA2'mize kavustuk fakat aradan 73 gun gecmesine ragmen Nvc sureci ile ilgili en ufak bir bildiri alamadik. Bunun uzerine 52. gunumuzde Nvc'ye e-mail gonderdik ve Inquiry forumu doldurduk. Hemen ertesi gun dosyamizin ellerinde olduguna dair e-mail aldik ve hala bir gelisme yok. Bu durum normal mi ? Bu asamada yapmamiz gereken bir sey var mi ?
    Bir de Nvc e-mail de gonderiyor mu yoksa sadece mektup mu geliyor ?

• @Ayse-Cemre-Sertdemir öncelikle hayırlı olsun. Noa2 den sonra uscis in dosyayı ne zaman gönderdiği önemli şu an nvc 22 Eylül dosyalarına bakıyor. Bu tarih sürekli güncelleniyor. Eğer uscis sizin dosyayı geç yolladıysa beklemeniz biraz normal. İsterseniz tekrar mail atın durumu açıklayan 73 gündür bekliyoruz dosyanın işlenmesini talep ediyoruz diye çünkü 30 günde nvc sisteme giriyor dosyayı olağan dışı birşey olmazsa. Tarafınıza email gelecek başka bişey gelmiyor. Ank ile başlayan bir numara o kadar. O numara ile dr dosyayı takip edeceksiniz.

• @ob16222 Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Mail için
    [email protected] adresini kullanıyoruz. Bunun haricinde bildiğiniz bir e-mail adresi mevcut mu ? Öyleyse ben bir kaç mail ile kendilerine dosyam ile ilgili ne yapmaları gerektiğini hatırlatsam bir sorun olmaz herhalde, değil mi ?

Benzer Başlıklar

• 114
  • 10449
  • 116
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |