Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@TravelerAn Vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim.🙏

• ⭐⭐⭐

@TravelerAn Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@AKIN-DİLEK Hayırlı uğurlu olsun. Yolunuz açık olsun.
    Hemşirelik lisans mezunuysanız denklik işlemlerini buradayken başlatmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan ve @felemez ikinize de çok geçmiş olsun. Kısmet değilmiş, hayırlısı olsun. Sizlere bir şey olmasın.

• @Programmer size ve tüm arkadaşlara teşekkürler. Evet, hayırlısı olsun.

• @TravelerAn Allah Hayırlı ve Mübarek etsin Vizeniz Size Ailenize Hayır ve Bereket getirsin

• @Programmer Teşekkür ederiz. SAğ olun. Eşim hemşire ve evet denklik süreci için ABD giriş çıkış yapacağız en kısa zamanda IELTS sınavından muaf olabilmek için.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@selim06 elbette, bunun hiçbir sakıncası yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AKIN-DİLEK teberikler, abd'deki hayatınızda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TravelerAn tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve huzur diliyorum. yolunuz açık olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baranpeltek_, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Merhaba, ds260 formunu doldururken Almanya'da ikamet ediyordum. ancak formda daha önce 16 yaşından beri başka bir yerde yaşadınız mı sorusuna hayır cevabı vermişim. Bu mülakatta önemli bir sorun yaratır mı? O dönem oturum kartımın olup olmadığına emin değilim ve hatırladığım kadarıyla türkiye de de ikametgahım gözüktüğü için türkiye adresimi vermiştim. Bana daha önce başka bir ülkede yaşadınız mı diye sorduğu takdirde almanya diyeceğim. Sizce bu sorun teşkil eder mi?

mülakat aldığınızda konsolosluğa mail atıp ilgili kısmı güncelleyebilirsiniz.
    peki almanya'da ne kadar bir süre kaldınız?

• @felemez umarım hakkınızda hayır olan budur. sizin adınıza bizler de çok üzüldük. umarım başka kimse yaşamaz.

• @AKIN-DİLEK hayırlı olsun. Amerikadaki yaşamınızda başarılar dilerim ✈

• @gucarslan bey benim kızımın ve babamın 2 ismi var. DS260 formunu doldururken isim alanına (aşağıda ekran görüntüsü ekledim) sadece tek ismi yazabilmiştim. İkici ismi dolduramamıştım. Bu şekilde doldurup geçmiştim fakat kızımın kendi formunu doldururken 2 isminide yazdım. Kendi formunda 2 ismi yazıyor benim formumda tek isim yazması sorun olur mu?

996edf7c-29b1-404c-9f16-d36bec872a5e-image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozyuruk mülakat alınca bunu düzeltmek için [email protected] adresine mail atarsanız onlar düzletir, telaş edecek bir durum yok.

• @gucarslan çok teşekkürler

• @gucarslan Uğur Bey tüm emekleriniz ve yol gösterimleriniz için tekrar çok teşekkürler. Değerli admin arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum. Sayenizde çok kolay bir şekilde vize alım sürecini başarıyla tamamladım.
    Bugün saat 11 itibarı ile de CEAC den kontrol ettiğimde "Issued" olduğunu öğrendim. Bugün saat 16:50 de PTT kargo mesajı da cep telefonuma ulaştı. Kargo ile pasaport ve vizemin ulaşmasını bekleyeceğim. Birkaç hafta sonrasında da Boston'a giriş yapmayı planlıyorum.
    Darısı tüm bekleyen arkadaşlarımıza.
    Hepinize kolaylıklar diliyorum.
    🙏🇺🇸❤🏆🙏

• 🏥10 Aralık 2022 Unganlar Sağlık Deneyimim
    Binada 4. Kata çıktım unganların kapıyı çaldım kapıyı açtılar
    merhaba dedikten sonra;
    (Passaport
    Ds260 confirmation page
    Covid ve diğer Aşı kartlarım)
    eksiksiz birşekilde istedikleri evrakları verdim resmimi çekip bana iki sayfalık bir kağıt verdiler ve bir alt kattaki düzen laba yönlendirdiler acayip derecede yoğundu vezne de çalışan personele pasaportumla birlikte kağıtları verdim
    55 dakika bekledikten sonra kan için çağrıldım
    Devamında testleri idrar tahlili ve göğüs röntgeni izledi.ücreti ödedim Lab için 2.187 TL
    Daha sonra tekrardan yukarıya çıktım ve biraz da orda bekledikten sonra
    Lobi alanından iç Odaya çağrıldım
    Boy kilo ölçümü yapıldıktan sonra
    Çalışan yetkili Perdeyi çekti ve Orda üstümü çıkarıp siyah bir önlük giydim
    Daha sonra Mehmet Hoca geldi
    Sedyeye uzanmamı istedi ve aşılama işlemini yaptı ve aşı yaparken aynı anda soru bölümüne geçti
    İlk soru;
    -Hastalığın var mı ?
    +Yok
    -Sigara kullanıyormusun?
    +7 aydır içmiyorum
    -Kaç yıl içtin ?
    +4 yıl
    -Piskolojik sıkıntı yaşadın mı hiç ?
    +Hayır
    -Haydi hayırlı olsun.
    +Teşekkür ederim
    Dedikten sonra giyinip
    Lobiye geçtim orada ücreti ödedim unganlar için 6353 TL
    Cumartesi günü olduğu için sonucu pazartesi 3-5 arası alacağımı söylediler teşekkür ettim ve çıktım
    Pazartesi sonucumu aldıktan sonra eve döndüm.

🏛6 Ocak 2023 Mülakat Deneyimim
    08:15’teki mülakatım için 07:30’da elçilik önündeydim .
    İçeriye 2’şer kişi olarak alıyorlar. 8.00 da Gerekli kontrollerden sonra içeri girdiğimde pasaportumu verdim ardından bir sıra numarası ile geri aldım. Ve sonrasında numaramın yanmasını bekledim. O bekleyişte perde ne zaman açılacak, görüşmem için acaba tüm evraklarım tam mı ? Acaba bir sorun olacak mı? endişesiyle zaman bir türlü geçmemekteydi. o ara numara yandı ve ücretimi ödedim ve aldığım faturada 8.11 yazmaktaydı kalbim çok hızlı atmakla birlikte yerime tekrar oturdum
    Evrak teslimi için ikinci kez numaram yandı ve evraklarımı teslim ettim (Sadece Yetkili Konsolos memurunun istediklerini vermeye özen gösteriniz.) Bir kaç soru sordu
    (G)Evli misin
    (G)İngilizce biliyormusun?
    (B) “Evet biliyorum. ancak mülakatımı mümkünse Türkçe yapabilirmiyim dedim”
    (G) Tamamdır dedi.
    Mülakat için tekrar yerime oturdum ve mülakat sıramın yanmasını bekledim
    saatim yanımda olmadığından yetkili beyefendiye sordum saat 8.22 dedi
    Perde açıldı ve Numaram yandı
    bankoya doğru heyecanla ilerledim.

• (G) Merhaba Günaydın
    • (B) Hello,Good morning Sir
    • (G) Sağ elini kaldırıp verdiğin tüm bilgilerin doğru olduğuna yemin edermisin?
    • (B) Sağ elim havada Gür bir sesle Yemin ederim. (İç sesim Tüm Kalbimle doğru konuşacağıma yemin ederim)
    • (G) İngilizce biliyormusun?
    • (B) Yes sir I can speak little bit
    • (G) Evli misin ?
    • (B) Hayır
    • (G) Çocuğun Varmı ?
    • (B) kendimi tutamadım gülerek Hayır Yok efendim (Görevlimiz de güldü)
    • (G) Let’s speak English
    • (B) Yes sir 🙂
    • (G) Where do you want to go in USA
    • (B) Virginia
    • (G) Do you have a friend in Virgina
    • (B) Yes sir I have a friend therein
    • (G) What will you do ?
    • (B) Here Currently I am working gastronomy department of the university. and that’s why I am gonna work kitchen in Virginia first off. By later I will look to find new opportunities.
    • (G) Herşey harika gözüküyor, vizeni onaylıyorum 5 iş günü içinde elinde olucak yeni hayatında başarılar dedi.
    • (B) O kadar mutlu oldum ki O sevinçle Görevliye bakarak gülmeye başladım karşılıklı gülüştükten sonra ahahahahah Thank you so much sir Have a Good one.Dedim 🙂
    • Ve O mutlulukla Konsolosluktan ayrıldım Süreç Tamamlandı.Hotel’e geçtiğimde saat 8.52 idi (7 dakika mesafedeydi.) Akşama kadar Ankara’da bekledikten sonra eve dönüş yolu başladı.

Umarım Tüm Kazanan talihliler bu anı Yaşar Herkese kendi sürecinde Başarılar.
    🙏🏼🙏🏼Teşşekkür Bölümü 🎈🎈
    YeşilkartForum’u bana öneren Mustafa Sayılan’a sorduğum Her soruyu Hiçbir maddi koşul gözetmeksizin cevaplayan ve yardımcı olan @gucarslan Uğur Abi’ye,
    DV2023 başında gün gün mülakat Şafağı sayarak beni umutlandıran ve muhteşem hayat tecrübelerinden dolayı Erkan Abi’ye ve
    özür dileyerek söylüyorum diğer ismini anamadığım geriye kalan tüm grup yöneticilerine, Böyle güzel bir forumu kuranlara @crazycells Teşekkür ederim.
    Sevgiyle Ve Saygıyla Kalın

-DV2023 Hatırası 📔

• ⭐⭐⭐

@Yalifrat

Tebrikler.

Yeni hayatında mutluluklar. Şans seninle olsun.

• @Yalifrat Mutluluğun daim olsun Amerika Virginya seni bekler😎

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |