Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese günaydın..bugün mülakatımiz vardı. yemin ettikten sonra nereye gideceğimizi sordular. houston dedik. bütun evraklarimiza bakıldı sonra bankodaki bay bize beklememiz gerektiğini söyleyerek iceri gitti. başka bir bayan ile gelerek bilgisayardaki ekrana baktılar sonra bize siz ilk basvuru yaparken yani kasım 2021 deki başvurunuzda eşiniz ve kızınizı yazmamissıniz dediler ve red cevabı veriyoruz dediler. bizde lütfen bakin biz 23 yıllık evliyiz hiç böyle bir şey olabilor mi. her yerde kendimizi eşimizi ve kızımızı yazarak ekledik ve belirttik. ben ne doldurduğumu çok iyi biliyorum dedim. zaten nufus kayıt örneği ve evlilik cuzdani ve fotokopisi elinizde dedim. hem ds 260 formu doldurdukhem kendim hem esim icin dedik. yani nasıl olur bu. bu zamana kadar hiçmi gorülmedi. hem doldurmamaız imkansız dedik. bize isterseniz avukat tutabilirsiniz dediler. bir sinir ile çıktık. bence bu tam bir mazeretti. tüm belgelerimiz bankada yüklü hesabımız bile vardı. bir bahane ile bizi elediler. bu kadar kolay mı ya. biz o doktorlar 780 dolar ve bugün 660 dolar odedik. üstelik yol ve kalacak yerleri saymıyorum bile. yazık inanın çok yazık. çok üzgün ve sinirliyim.

• İlk başvuruyu yaptığımızda oğlumun saçları çok uzundu,omuzlarında idi.Şuan iki numaraya vurdurdu saçlarını.Diyelim ki şimdi mülakata gittik ,görevli hayatta inanmaz fotoğrafta ki kişi olduğuna.Ben bile tanımakta zorluk çekiyorum.Kesin başka birinin fotoğrafını koymuşsunuz diye diskalifiye oluruz

• @cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Herkese günaydın..bugün mülakatımiz vardı. yemin ettikten sonra nereye gideceğimizi sordular. houston dedik. bütun evraklarimiza bakıldı sonra bankodaki bay bize beklememiz gerektiğini söyleyerek iceri gitti. başka bir bayan ile gelerek bilgisayardaki ekrana baktılar sonra bize siz ilk basvuru yaparken yani kasım 2021 deki başvurunuzda eşiniz ve kızınizı yazmamissıniz dediler ve red cevabı veriyoruz dediler. bizde lütfen bakin biz 23 yıllık evliyiz hiç böyle bir şey olabilor mi. her yerde kendimizi eşimizi ve kızımızı yazarak ekledik ve belirttik. ben ne doldurduğumu çok iyi biliyorum dedim. zaten nufus kayıt örneği ve evlilik cuzdani ve fotokopisi elinizde dedim. hem ds 260 formu doldurdukhem kendim hem esim icin dedik. yani nasıl olur bu. bu zamana kadar hiçmi gorülmedi. hem doldurmamaız imkansız dedik. bize isterseniz avukat tutabilirsiniz dediler. bir sinir ile çıktık. bence bu tam bir mazeretti. tüm belgelerimiz bankada yüklü hesabımız bile vardı. bir bahane ile bizi elediler. bu kadar kolay mı ya. biz o doktorlar 780 dolar ve bugün 660 dolar odedik. üstelik yol ve kalacak yerleri saymıyorum bile. yazık inanın çok yazık. çok üzgün ve sinirliyim.

Aaaa bu ne ya şaka falan mı.Çok geçmiş olsun

• ⭐⭐

Bugün konsolosluk insanların hayalleriyle oynamayı seçmiş belli....

• @cemalerhan Geçmiş olsun.

DS formunu doldururken çocuklar için otomatik dosya var mıydı yoksa ADD diyerek mi eklediniz?

Bir de grupta yanınızda çocuklar yok demişlerdi. Siz bugün mülakata çocuklar olmadan mı gittiniz?

• @aemte, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Herkese günaydın..bugün mülakatımiz vardı. yemin ettikten sonra nereye gideceğimizi sordular. houston dedik. bütun evraklarimiza bakıldı sonra bankodaki bay bize beklememiz gerektiğini söyleyerek iceri gitti. başka bir bayan ile gelerek bilgisayardaki ekrana baktılar sonra bize siz ilk basvuru yaparken yani kasım 2021 deki başvurunuzda eşiniz ve kızınizı yazmamissıniz dediler ve red cevabı veriyoruz dediler. bizde lütfen bakin biz 23 yıllık evliyiz hiç böyle bir şey olabilor mi. her yerde kendimizi eşimizi ve kızımızı yazarak ekledik ve belirttik. ben ne doldurduğumu çok iyi biliyorum dedim. zaten nufus kayıt örneği ve evlilik cuzdani ve fotokopisi elinizde dedim. hem ds 260 formu doldurdukhem kendim hem esim icin dedik. yani nasıl olur bu. bu zamana kadar hiçmi gorülmedi. hem doldurmamaız imkansız dedik. bize isterseniz avukat tutabilirsiniz dediler. bir sinir ile çıktık. bence bu tam bir mazeretti. tüm belgelerimiz bankada yüklü hesabımız bile vardı. bir bahane ile bizi elediler. bu kadar kolay mı ya. biz o doktorlar 780 dolar ve bugün 660 dolar odedik. üstelik yol ve kalacak yerleri saymıyorum bile. yazık inanın çok yazık. çok üzgün ve sinirliyim.

Aaaa bu ne ya şaka falan mı.Çok geçmiş olsun

malesef şaka değil. inanın sinirden ne yapacağımızı bilmiyoruz. biz gideceğimize çok inanmıstık hicbir eksiğimiz yoktu. böyle mazeret olamaz. hele bu kadar yol aldıktan sonra.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan öncelikle geçmiş olsun.
    şuna emin olabilirsiniz ki, konsolosluk size vize vermek için mülakat yapar red vermek için değil.

siz 21 yaşıdan küçük çocuğunuzu ilk başvuruda forma yazmış mıydınız?

https://yesilkartforum.com/forum/post/317937

• Nasıl üzüldüm anlatamam.Eminim herkes aynı şekilde üzgündür.Forumun böyle bi etkisi var.Burda herkes kendi hikayesini yazıyor ama etkisi herkesin içine işliyor

• ⭐⭐

660 dolar bana da ilginç geldi eş ve çocuklar diyince 2 çocuk olsa 1320 dolar ödenmesi gerekmez miydi? Bir hata olduğu buradan da belli olmalıydı sanki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aemte böyle bir durum yok, bunun için telaş etmeyin.

• @Emrah-Borazan evet 660 dolar banada garip geldi çocuk varsa daha fazla ödeme alınması gerekti.

• @ahmet_, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@cemalerhan Geçmiş olsun.

DS formunu doldururken çocuklar için otomatik dosya var mıydı yoksa ADD diyerek mi eklediniz?

Bir de grupta yanınızda çocuklar yok demişlerdi. Siz bugün mülakata çocuklar olmadan mı gittiniz?

benim kızım 22 yaşında. zaten kendisi başvurmustu. biz kazandığımiz halde bizimle gelemiyordu. biz ds 260 formu ve ais kaydı olsun hepsini eşim ve ben yaptık.

• @gucarslan biz ekledik applicant yaparak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan o zaman ilk başvuruda yazmamışsınız demek ki cemal bey, ekleseniz ilk ekranda çıkar karşınıza.
    konsolosluğun yaptığı işlem doğru.

• ⭐⭐

@cemalerhan Cemal bey ilk mülakat aldığınızda hatırlarsanız sizlere bu konuyu detaylıca sorduk kızınızın DS260 ekranında çıkıp çıkmadığı veya sizin add applicant ile ekleyip eklemediğiniz sorma amacımız bu konuydu aslında tam olarak. İlk başvuruda belirtmiş olmalıydınız ve kızınız o formda otomatik çıkmalıydı 21 yaşından büyük olduğu için sizinle gelemeyecekti ama sisteme çocuğunuz olduğunu belirtmiş olacaktınız.

• @achillesoag Çocuk 21 yaşından büyükse başvuruda girme şansı yok. Çocuk sayısını yazdığınızda diğer sayfada sizden çocuğun bilgilerini girmenizi istiyor. Orada doğum tarihi 21 yaştan büyük olacak şekilde girdiğinizde hata veriyor. İlerlemenin tek yolu çocuğu seçmemek.

İlk mesajdan anladığım kadarıyla eşini de ilk başvururken yazmamış. Belki ondan oldu.

• ⭐⭐

@ahmet_ Başvuru esnasında yaş şartını karşılıyor ise ekleyebiliyorsunuz durum o şekilde olmuş olabilir tabi kazandığınızı 7-8 ay sonra öğrendiğiniz için yaş geçmiş olabiliyor. Kendisi 22 yaşında olduğunu belirtmiş bir önceki mesajda.

• ⭐⭐⭐

@felemez, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Bugün mülakatımız vardı. Yemin ettikten sonra malesef diskalifiye oldugumuzu söylediler. Kendi resmim yerine kızımın resmini yüklemişim. Böyle bir hata yaptığıma hala inanamiyorum. Yazım hatası olsa anlarım... Çok kötü bir duygu, tarif edemiyorum. Allah kimseye yaşatmasın.

Görevli isterseniz bir avukata danışın, kötü niyetle yaptığını düşünmüyorum dedi. Hayırlısı kısmet degilmiş demek ki...

Cok üzücü kendimi sizin yerinize koyuyorum, cok acı geçmiş olsun

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@cemalerhan o zaman ilk başvuruda yazmamışsınız demek ki cemal bey, ekleseniz ilk ekranda çıkar karşınıza.
    konsolosluğun yaptığı işlem doğru.

inanın çok üzgünüz. bu kadar kolay olmamalıydı. sonucta o formları ingilizce doldurduk böyle basit bir hata yapmış olabileceğimizi düşünemiyorum bile. bu kadar kolay elenmek inanın çok üzücü

• @achillesoag, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@cemalerhan Cemal bey ilk mülakat aldığınızda hatırlarsanız sizlere bu konuyu detaylıca sorduk kızınızın DS260 ekranında çıkıp çıkmadığı veya sizin add applicant ile ekleyip eklemediğiniz sorma amacımız bu konuydu aslında tam olarak. İlk başvuruda belirtmiş olmalıydınız ve kızınız o formda otomatik çıkmalıydı 21 yaşından büyük olduğu için sizinle gelemeyecekti ama sisteme çocuğunuz olduğunu belirtmiş olacaktınız.

evet hatirladım. ama inanın biz kazaninca ne yapacağımizı ds 260 nasıl doldurulur bilmediğimiz için hicbirseyin farkında değildik. applicant yaparak ekleneceğiniz zannediyorduk. tamamen cahilce ve bilmeden ilerledik.ya nasıl olur nasıl boyle bir hatadan eleniriz hala inanamıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |