Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Ben ABD vatandaşı olan kızımdan dolayı green card sürecine başlamıştım. 17 Ağustos'ta 3 dakika bile sürmeyen mülakatta elime beyaz bir form verildi üzerinde vizemin geçici olarak reddedildiği ve AP sürecine kaldığım yazıyordu. Evraklarımda hiç bir eksik olmadığı söylendi. DS-5535 formunu hemen doldurup gönderdim ancak halen bekleme sürecindeyim. Merak ettiğim konu şu: Bu sürecin sonunda tamamen ret alma ihtimalim var mı? Bir de normalde 5 senelik turist vizem vardı. Şu anda onunla ABD'ye girebiliyor muyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulsum67 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba,
    Ben ABD vatandaşı olan kızımdan dolayı green card sürecine başlamıştım. 17 Ağustos'ta 3 dakika bile sürmeyen mülakatta elime beyaz bir form verildi üzerinde vizemin geçici olarak reddedildiği ve AP sürecine kaldığım yazıyordu. Evraklarımda hiç bir eksik olmadığı söylendi. DS-5535 formunu hemen doldurup gönderdim ancak halen bekleme sürecindeyim. Merak ettiğim konu şu: Bu sürecin sonunda tamamen ret alma ihtimalim var mı? Bir de normalde 5 senelik turist vizem vardı. Şu anda onunla ABD'ye girebiliyor muyum?

cok gecmis olsun, red olma ihtimali var ama gercek bir neden lazim reddedilmeniz icin. Yani bu biraz size ve gecmisinize bagli. Sureciniz yakin zamanda sonuclanir diye umuyorum.

Bence su an hicbir vizenizi kullanmayin, gecici ya da kalici olarak iptal edilmis olabilirler. Eger acil bir durum varsa ve ABD'ye gecici bir seyahat planiniz varsa, Ankara Konsoloslugu gocmen vize bolumuyle iletisime gecip sormanizi (bir nevi izin almanizi) tavsiye ederim:

• @crazycells öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Geçmişim ile ilgili aslında olumsuzluk değil aksine olumlu bir durum var. Yani Geçmişte ABD de 8 yıl yaşadım ve oradan SSN bile almıştım. Oradaki sicilim ve buradaki sicilim de temiz. O yüzden bu durum beni endişelendirdi. Burada 9 ay bekleyen arkadaşları görünce daha da tedirgin oldum. En sonunda tam ret alırsam, turist vizem de iptal olmuş mu olacak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulsum67 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Geçmişim ile ilgili aslında olumsuzluk değil aksine olumlu bir durum var. Yani Geçmişte ABD de 8 yıl yaşadım ve oradan SSN bile almıştım. Oradaki sicilim ve buradaki sicilim de temiz. O yüzden bu durum beni endişelendirdi. Burada 9 ay bekleyen arkadaşları görünce daha da tedirgin oldum. En sonunda tam ret alırsam, turist vizem de iptal olmuş mu olacak?

o halde telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok. buyuk ihtimal yakin zaman icinde olumlu sonuclanacaktir.

Red alirsaniz, turist vizenizin iptal olup olmayacagina konsolos karar verecek, ama red almaniz o kadar kolay degil.

• Bu sene uzun süreli APlerin hepsi bitti. APsi biten herkesi tebrik ederim. Yeni hayatlarında başarılar dilerim. ' 3 aydır çok yoğun olduğumdan vakit ayırmadım. En kısa zaman boş bir anımda ilk sayfayı güncelleyeceğim.

• @orhanvegs Forumda takılan arkadaşlardan AP'si bitmeyen, AP'den ötürü hakkını yitiren olmadı sanırım? DV2018 sürecinde sadece bir süre beklediler 🙂

• Herkese merhaba, 31 Temmuz'da F-1 vizesi için görüşmem vardı. Gişedeki memur yeşil bir kağıt verip "bir süre vize başvurunu kontrol edeceğiz, daha sonra sana mail atacağız" gibisinden bir şeyler dedi. Ertesi gün mail geldi ve ds5355 formunu doldurup gönderdim. 2 ağustostan beri bekliyorum fakat herhangi bir değişiklik olmadı. 1 Ekim'de konsolosluğa durumumu sormak için mail attım fakat hala ap'de olduğumu ve işlem tamamlanınca bana pasaportumu onlara göndermem gerektiğini belirten bir mail atacaklarını söylediler. Sizce bu kadar uzaması normal mi ? Tekrar mail atmam doğru olur mu ? şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@regretful DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Herkese merhaba, 31 Temmuz'da F-1 vizesi için görüşmem vardı. Gişedeki memur yeşil bir kağıt verip "bir süre vize başvurunu kontrol edeceğiz, daha sonra sana mail atacağız" gibisinden bir şeyler dedi. Ertesi gün mail geldi ve ds5355 formunu doldurup gönderdim. 2 ağustostan beri bekliyorum fakat herhangi bir değişiklik olmadı. 1 Ekim'de konsolosluğa durumumu sormak için mail attım fakat hala ap'de olduğumu ve işlem tamamlanınca bana pasaportumu onlara göndermem gerektiğini belirten bir mail atacaklarını söylediler. Sizce bu kadar uzaması normal mi ? Tekrar mail atmam doğru olur mu ? şimdiden teşekkürler

idari islemlerin cogu 60 gun icinde tamamlaniypr ama -ilk post'ta da gorebildiginiz gibi- daha uzun da surebiliyor, maalesef su an beklemek disinda yapabileceginiz bir sey yok. Isterseniz email atabilirsiniz ama guncel bir email adresi verdiyseniz zaten islemler biter bitmez kendileri size donus yapacaklardir. Bol sabirli beklemeler dilerim.

• @crazycells merhaba idari işlem den bir sonuç yok halen. Tam red alma ihtimalime karşı dvlottery 2020 başvuruları bitmeden çekilişe ben de başvurayım mı ne dersiniz? İdari işlem sürecinde bunu yapmak sıkıntı olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba idari işlem den bir sonuç yok halen. Tam red alma ihtimalime karşı dvlottery 2020 başvuruları bitmeden çekilişe ben de başvurayım mı ne dersiniz? İdari işlem sürecinde bunu yapmak sıkıntı olur mu?

evet, basvuru yapabilirsiniz. Bir sikinti olmaz.

• Selamlar,
    Ben amerikan vatandasi oldugum icin babama yesil kart basvurusunda bulunduk, Ocak 2018 de olan mulakat sonrasi ek idari isleme takildik ve hala bir cevap almadik , surec 1 seneyi gecti.Konsolosluk emaillere beklemeye devam edin cevabi veriyor.Bu kadar uzun sure bekleyen varmi? Yapmamiz gereken bir sey varsa tavsiyeleinizi bekliyorum.Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jozer7 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Selamlar,
    Ben amerikan vatandasi oldugum icin babama yesil kart basvurusunda bulunduk, Ocak 2018 de olan mulakat sonrasi ek idari isleme takildik ve hala bir cevap almadik , surec 1 seneyi gecti.Konsolosluk emaillere beklemeye devam edin cevabi veriyor.Bu kadar uzun sure bekleyen varmi? Yapmamiz gereken bir sey varsa tavsiyeleinizi bekliyorum.Tesekkurler

Maalesef yapabileceginiz baska bir sey yok. Sadece konsoloslugun haberini beklemelisiniz. Bol sabirli beklemeler.

• @regretful merhaba anladığım kadarıyla Amerikan vatadandasinin 21 yaş üstü cocugusun vize gorusmende neler sordular acaba herhangi bir sorunun varmiydi Türkiye'de

• Arkadaslar 28 haziranda k1 vize gorusmem vardi gorusmeden sonra adli sicil kaydimda cikan sabika kaydi nedeniyle detayli mahkeme kagitlari istediler gonderdim iki hafta sonra bana pasaportumu ve bi kagitta idari islemlere kaldigimi belirttiler kacak akaryakittan dolayi 1 yil 8 ay ertelenmis hapis cezam vardi 5 yil gecti ustunden sizce ne olur sorun olurmu bu belirsizlik beni deli edecek nolur yardim edin

• Dosyayi sorguladigimda under review (inceleme altinda) yaziyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33 @crazycells dahil sana kimse kesin bir cevap veremez. çünkü kesinleşmiş bir ceza erteleme girmiş iş ciddi daha öncekiler de basit suçlardı ondan beklemekten başka hiçbir şey yapamazsın

• @ayvalik10 hic red olmus k1 vizesi oldumu bunu merak ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 sucum sahibi oldugum tirin deposunda bulunan kacak mazot sadece bu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Arkadaslar 28 haziranda k1 vize gorusmem vardi gorusmeden sonra adli sicil kaydimda cikan sabika kaydi nedeniyle detayli mahkeme kagitlari istediler gonderdim iki hafta sonra bana pasaportumu ve bi kagitta idari islemlere kaldigimi belirttiler kacak akaryakittan dolayi 1 yil 8 ay ertelenmis hapis cezam vardi 5 yil gecti ustunden sizce ne olur sorun olurmu bu belirsizlik beni deli edecek nolur yardim edin

Sizin dosyaniz su nedenden dolayi incelemeye kalmis olabilir:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

Sorulara bu konudan devam edebilirsiniz.

Bu arada, evet, K1 vizesi basvurusu da reddedilebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |