Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mr-bozturk merhaba, bununla ilgili herhangi birşey söyleyemem, ben sürekli kontrol ettim. Ama geri çektiğim tarihleri saat 22:00'dan sonra çektim fakat gün içinde de boşluklar açılıyor.

Bazen birkaç gün boşyer hiç açılmıyor. Fakat unutmayın arka arkaya sürekli sayfayı yenilerseniz size 5 saat yasak koyuyor ve bu süre boyunca boş yerleri göremiyorsunuz.

• @ibrahimasar GC çıkması negatif bir etki de oluşturabilir. Bununla alakalı şöyle bir yorum duymuştum. GC'ye başvurmanız göçmenlik niyetinizin olduğunu gösteriyor. GC'de mülakat aşamasında Amerika'ya gidişiniz kesinleşmediği için de GC negatif bir etki yaratabilmektedir.

Tabii bu tamamen duyumsal bir şey.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melihguney bahsettiğin duyum burada mülakata giren kişilerin karşılarına direk çıkan engeldir. Yaşanmış olay yani

• @eskiciugur önce vize başvurusu olanların pasaportlarını girişe teslim ediyorsunuz.Çocuklarınız için vize başvurunuz yoksa içeriye alamazsınız.Sadece pasaportları teslim edilenler girebiliyor.14 yaş altı vize başvurusu varsa,pasaportunu içeriye vermiş olsanız bile giriş zorunluluğu yok.İsterseniz girebilir deniliyor.Biz 12 yaş çocuğumuz psikolojisi etkilenmesin diye görüşmeye almamıştık,bahçede beklemişti.Pasaportunu içeri teslim etmiştik.Ona da vize basıldı.Benim size tavsiyem çocuklarınız için vize başvurusunda bulunmadıysanız boşuna götürmeyin.İçeri almazlar.Havalarda soğudu,bahçede 2 saat beklemeleri sıkıntı olur.

• Merhaba. 4 Ocak'da vize randevum var. Bir kaç sorum olacak daha önce yanıtlarını okudum fakat emin olmak istiyorum. Öncelikle 8.15'de Ankara'da gireceğim. DS160 formunu tekrardan yazmak zorunda kaldım çünkü yapacağım seyahatin bilgileri netleşti ve bunun sonucunda bazı bilgileri güncellemem gerekti.

1- Güncellemiş olduğum DS160 formunu nereye teslim etmem gerekecek ve güncellenmesi için ekstra bir şey söylememe gerek var mı?

2- Yeni yaptığım DS160 formunda "Purpose of Trip to the U.S." kısmına "TEMP. BUSINESS PLEASURE VISITOR(B)" seçtim. Daha sonrasında ise B1/B2 yerine aceleyle "TOURISM/MEDICAL TREATMENT(B2) seçmişim. Çok büyük bir sorun mudur? DS160'u tekrardan doldurmalı mıyım?

• @melihguney GC çıkması negatif etki oluşturmaz. GC çıktı ise ve ds260 doldurulduysa negatif etki oluşturur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mülakatta hiç yurtdışı deneyimi olmayan kişiler de alsa da yine de yurtdışına çıkanlar daha fazla şansı oluyor diye aşağıdaki vizeyi bir inceleyin.

digital nomad vizesi

• ⭐⭐

@redsat2000 süpermiş bu her sene yapıyorlar herhalde bunu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 Evet her sene oluyor

• Merhaba, son zamanlarda seyahatleri için iş yerinden yazı alan kişiler gördüm. Bu yazı, ABD'ye yalnız iş amaçlı gidenler için mi alınıyor? Ben gezimin tamamen turistik amaçlı olması ve yaz tatilinde gerçekleşecek olması nedeniyle böyle bir yazı almayı düşünmüyordum ama vizeye olumlu bir katkısı olur mu? Ya da benim şartlarımda almak mantıklı mı?
    ABD'nin normalde herhangi bir belge talep etmediğini biliyorum ama yine de tedirgin oluyorum.

• ⭐⭐⭐

@charlotte açıkçası almasanız da olur gönlünüz rahat olucaksa alın tabi.

• @charlotte ben sadece içim rahat etsin diye alıcam. %95 bakmıcaklar bence…

• @waterman @historian @uzaysan anlıyorum, teşekkürler.

• ⭐⭐

@charlotte, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, son zamanlarda seyahatleri için iş yerinden yazı alan kişiler gördüm. Bu yazı, ABD'ye yalnız iş amaçlı gidenler için mi alınıyor? Ben gezimin tamamen turistik amaçlı olması ve yaz tatilinde gerçekleşecek olması nedeniyle böyle bir yazı almayı düşünmüyordum ama vizeye olumlu bir katkısı olur mu? Ya da benim şartlarımda almak mantıklı mı?
    ABD'nin normalde herhangi bir belge talep etmediğini biliyorum ama yine de tedirgin oluyorum.

Amaciniz tamamen turistik olsa bile sirketinizden, "Bu kisi Turkiyede bizde calisiyor. Seyahat sonunda Turkiyeye geri gelecek" tarzi bir belge alinabilir. Ne kadar faydali olur bilmiyorum ama. Benim belgelerin hicbirine bakmamislardi.

• ⭐⭐

@charlotte, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@waterman @historian @uzaysan anlıyorum, teşekkürler.

Bu nasil oldu ya? Mesajima yanit verilmis gibi ama benim mesajimdan once atilmis mesaj. Duzenleme gecmisi de yok.

• @uzaysan sizin de cevabınızı görünce hala ileti kuyruğunda olan mesajı düzenledim. biraz geç yayınlanıyor.

• Merhabalar,
    sizin vize sonucu ne oldu ? Benimde 06.01.2023 tarihinde

• Arkadaslar merhaba ben 2023 22 agustos tarıhınde B1 vıze gorusmesı almıstım ama randevu ozete baktıgım zaman vıze tarıhım 15 hazıran 2022 olarak gorunuyor ve bunu bılmıyordum dogal olarak kacırdım vıze gorusme gununu bunu nasıl duzeltebılırım lutfen yardımcı olur musunuz

• @mr-bozturk merhaba ben iki defa başvuru süreci yaşadım ikisinde de bir yıl sonraya randevu almıştım. Fakat daha sonra hemen hemen hergün sabah, öğle, akşam ve gece farklı saatlerde sürekli girip kontrol ettim. ve çok kısa bir zamanda (her iki defada) sabah 08:30 ile 10:30 saatleri rasında işteyken denk geldi ve girdiğim tarihten hemem 3 hafta sonrasına randevu buldum ve kısa zamanda başvuru ve vize işlemlerim gerçekleşmiş oldu.

• @mehmetsaıt kaçırdıysanız yapacak bir şey yok. Yeniden randevu oluşturmak zorundasınız. Bazen sistem kendiside tarihleri değiştiriyor o yüzden bir dahaki sefere sık sık kontrol edersiniz..

Benzer Başlıklar

• 31
  • 5
  • 28
  • 187
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |