Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan cevabınız için çok teşekkür ederim. Bu arada kuzenimin eşi greencard sahibi değil, Abd vatandaşıymış ve davet mektubu yazması umarım bi nebze güven oluşturur.

• @airyucel b2 vizesi için davet mektubun açıkcası çok bir önemi olmuyor Amerika için Green kart kazananı olduğunuz ve ds260 formunu doldurduğunuz için potansiyel göçmensiniz bu sebeple vize alma şansınız çok düşük bir ihtimal 2023 DV süreci bitmeden vize alabileceğinizi düşünmüyorum ama yinede şansınızı deneyebilirsiniz tabi ki.

• Selamlar, I485 formu ile ilgili birsey danismak istiyorum. Ben DS-260'i ilk once konsolosluk icin doldurdum, bu ara KCC'ye mail atip AOS yapmak istedigimi belirteceğim. Fakat aklima takilan bir nokta var. Part 3'te bir soru var su sekilde;

Screenshot 2022-12-14 at 9.45.16 PM.png

Ilk olarak DS-260'i konsolosluk icin doldurdugum icin, bu soruya evet demek gerekir mi? Sacma bir soru olduysa kusura bakmayin lütfen.

• Ilkinin cevabini beklerken bir soru daha sorayim 🙂
    Uluslararasi aile cuzdaninin en arkasinda ceviri anahtari da var. Bos sayfalar dahil hepsini taratsak ceviri yapmaya gerek kalir mi? Yoksa her turlu ilk uc sayfanin cevirisini yaptirmak sart mi?

• Merhaba, haziran ayında california'dan aos başvurusu yapmak hakkında ne düşünüyorsunuz? eylül ayına yetişmeme ihtimali var mı? hiç risk almadan başka bir eyalete başvurmak daha mı mantıklı olur?

• @senamd Haziran basini gecirmemeye calisin , riskinizi minimumda tutun .

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• Selamlar,

Esim turist vizesiyle giris yapti ve usade evlendik. Gecen hafta butun formlari gonderdik ancak avukat Medical exami gondermek basvuru sirasinda zorunlu olmadigini soyledigi icin, medical exami basvuru formunda dahil etmedik. Basvuruda da covid 19 dan dolayi alamadigimizi ve gorusmeye cagirilirsak yanimizda goturecegimiz ibaresini ekledik. 12/23 te gonderdigimiz dosyalar Chicagoya ulasti ve teslim alindi gozukuyor. Ancak esimin vizesi subat ayinin oratasinda bitecegi icin tereddutteyim.
    Daha once ayni durumda dosyalari onaylanan var mi? Ya da ek belge istenirse vize bitisine kadar arrival notice`i almis olur muyuz?
    Bir de tecrubelerinize gore arrival notice kac gunde geliyor?

Simdiden tesekkurler.

• @metin144, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Selamlar,

Esim turist vizesiyle giris yapti ve usade evlendik. Gecen hafta butun formlari gonderdik ancak avukat Medical exami gondermek basvuru sirasinda zorunlu olmadigini soyledigi icin, medical exami basvuru formunda dahil etmedik. Basvuruda da covid 19 dan dolayi alamadigimizi ve gorusmeye cagirilirsak yanimizda goturecegimiz ibaresini ekledik. 12/23 te gonderdigimiz dosyalar Chicagoya ulasti ve teslim alindi gozukuyor. Ancak esimin vizesi subat ayinin oratasinda bitecegi icin tereddutteyim.
    Daha once ayni durumda dosyalari onaylanan var mi? Ya da ek belge istenirse vize bitisine kadar arrival notice`i almis olur muyuz?
    Bir de tecrubelerinize gore arrival notice kac gunde geliyor?

Simdiden tesekkurler.

Arrival notice nedir tam olarak? Anlayamadım.

Eşinizin turist vizesinin bitiyor olması artık bir önem arz etmiyor. Çünkü vize geçerliliğini kaybetti. Yani “ adjustment of status” durumuna geçti kendisi, yani green card bekleyen kişi diyeyim. Yani çıkmasına gerek yok. Çıkarsa işlemlere Tr’de devam etmeniz gerekir.

Medical exam alamama nedeniniz covid asiniz olmaması mı? Covid asiniz yoksa zaten yetkili Dr da muayenehaneye kabul etmiyor. Aşılarınızı proof etmeniz gerekiyor randevu anında.

• @Tugba arrival notice i yanlis yazmis olabilirim, ceki cash edip eve ve gonderilen onay noticeinden bahsediyorum. Bu notice verildikten sonra kacaga dusmuyorsunuz diye biliyorum. Evraklariniz onaylanmaz, ekstra belge isterlerse vs vize bitmeden cikis yapilmasi gerekmiyor mu?

Esimin covid asisi var ancak Medical exam i dedigim gibi mulakatta goturebilecegimiz opsiyonu var diye dusunmustuk bundan dolayi belgelerle birlikte gondermedik.

• @metin144, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Tugba arrival notice i yanlis yazmis olabilirim, ceki cash edip eve ve gonderilen onay noticeinden bahsediyorum. Bu notice verildikten sonra kacaga dusmuyorsunuz diye biliyorum. Evraklariniz onaylanmaz, ekstra belge isterlerse vs vize bitmeden cikis yapilmasi gerekmiyor mu?

Esimin covid asisi var ancak Medical exam i dedigim gibi mulakatta goturebilecegimiz opsiyonu var diye dusunmustuk bundan dolayi belgelerle birlikte gondermedik.

Öncelikle tekrar ediyorum. Vize bitmeden diye bir durum yok, eşiniz i485 paketi gönderdiği ve bu paket uscis tarafından teslim alındığı anda mevcut ziyaretçi vizesi geçerliliğini zaten kaybetti, statü değişikliğine başvurarak göçmen olma isteğini belirtti ve su an yeni statüsünü bekleyen kişi konumunda.

Red gelse bile itiraz hakkınız var. Evliliğiniz gerçek ise ve bunu belgeyen her türlü kanıt uscise sunulmuşsa red almak için sebep yok.

Medical exam sonra da gönderilebilir evet. İlerleyen zamanlarda uscis size notice göndererek hazırlamanızı isteyecek zaten. Fakat hemen olmasını beklemeyin. 6-8 ay alacaktır.

• @Tugba Change status pending iken AOS a basvurusu yapbiliyor muyuz bilginiz var mi acaba?(lottery talihlisiyim)

• @bgurcan yapabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bgurcan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Forumda geçen senelerde j-1 dan f-1 a başvurup AoS ile pending süresince lotteryden kazanılan greencardını alabilen var mı acaba? Forumda aradım ama denk gelemedim. Konuştuğum danışman ve avukatlardan farklı cevaplar alıyorum sürekli kimisi statüsüz kalmayacağım için sorun olmayacağını söylüyor, kimisi pending sürecinin sorun olacağını söylüyor, sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Evet, I-539 pending surecindeyken out-of-status sayilmiyorsunuz, o nedenle AOS'ye basvuru yapabilirsiniz. Onemli olan AOS formunun yani I-485 formunun alindigini gosteren I-797 belgesi. Bu belgeyi basvuru sonrasi 2-3 hafta icinde alirsiniz ve bu formu alana kadar statunuzu kaybetmemeniz yeterlidir. Bu mektubu aldiktan sonra I-539 sureciniz red olsa bile AOS surecine devam edebilirsiniz ve bu formu ABD'deki kalisiniz icin gosterebilirsiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Emre Kurtulmuş Emre Kurtulmuş 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crown, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

AOS yapaları ds260 doldurmasına gerek yok değil mi? Ülkede cs number current olunca aos adımlarını izlemesi yetiyor mu?

Hangi kategoriden gocmen vize aliyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz tebrikler, gozunuz aydin. bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asley_s tebrikler gozunuz aydin. bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenk-öztürk, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar tekrar.Aos Sureciyle basvuru yaptim.fakat parmak izi bildiriminden sonra yaklasik 40 gundur hic geri donus almadim Ucsis den. Amerikadan baska basvuru yapip geri donus yapan var mi ? yoksa ucsis case statusden baska case mizi sorgulayacaigimiz bir platform var mi sormak istedim ? Sizce ucsis le iletisime gecmelimiyim ? cunku gordugum kadariyla parmak izinden 2 hafta sonra genelde gorusme tarihi yolluyorlar

basvuru surecinizi imzaniza tasimanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yecow, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Selamlar. Ben DS-260 formunu Ankara icin gonderdim fakat halihazirda ABD'deyim. Ayni durumda olan arkadaslar cevaplayabilirse sevinirim, KCC'ye mail atip dosya tasima islemi mi yaptınız yoksa direkt olarak i-485 mi doldurdunuz?

I-485 ile AOS surecine baslayabilirsiniz ve KCC'yi durumdan haberdar edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, nişanlım için K1 vizesi aldık. Amerikaya geldi ve evlendik. Şimdi AOS ye başvuracağız fakat I797 approval notice miz yok. AOSi I 797 olmadan nasıl yapabiliriz veya I-797 nasıl alabiliriz? Service request oluşturdum. Yaklaşık 1 ay sonra cevap vereceklerini söylüyor. Bunu daha hızlı alabilmemizin bir yolu var mı ?
    Bir de I-797 yerine geçen belgeler okudum yukarıda ama her AOS farklı olduğu için benim durumuma hangisi olduğunu kestiremedim.

K1 surecini baslattiginizda yaptiginiz I-129 formunun onay formundan bahsediyor. Bu formu almadiniz mi? Almis olmalisiniz yoksa K1 vizesi alamazdiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bgurcan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@gunka_n mulakat zorunlu degil mi ?

Eskiden her kategori icin gerekmiyordu, Trump doneminde hepsi icin tekrar gerekmeye basladi; ama Trump sonrasinda eskisi gibi bazi dosyalarda gerektirmiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |