Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @birisi olmaz olur mu... kesinlikle oluyor. O sebeple tekrardan emeğinize sağlık. 🌷
    Bu yazdığınız bilgilerden dolayı başvurumu ocak ayında yapacağım maksat ds-160 forumunu tekrar aç kapat ile uğraşmamak.

• Bence şuan yapın, en azindan randevunuzu alırsınız ve onu öne çekmeye çalışırsınız, sonrasında randevudan birkaç gün önce formu güncellersiniz. Formu dolduruyorsunuz ve güncel halini konsoloslukta görevliye verip güncelletebilirsiniz, bende hem eşim hem kendim için bu şekilde yaptım.
    Tabiki karar sizin, bende size nazik sözleriniz için çok teşekkür ederim

• @birisi Ben teşekkür ederim alakanız için (bu hafta sonuna kadar düşünüp kesin kararımı verecegim gibi, çünkü sizin söylediğiniz de doğru)

• @Çağlar-Genceldi yogun olabilirler bu donem. Zaman zaman oluyor. Siz isterseniz bi arayin veya email gonderin girdiginiz konsolosluga veya buyukelcilige

• @lbsryts Muhtemelen,telefonla ulaştım net bir süre vermiyorlar. Onaylandığında email ile haber verileceğini söylüyorlar. Halbuki mülakatı gerçekleştirdiğim kişi Christmasa yetişir demişti. Acaba son zamanlarda onay alıp bu kadar bekleyen oldu mu onu merak ediyorum

• @Çağlar-Genceldi başka bir kaç gruptada takip ediyorum herkes söyleniyor bu konuda. Geçen haftabaşı onay alıp hala ptt ye verilmemiş pasaportlar varmış. Sanırım bir yoğunluk var herhalde ama bugün baya kişi de ptt den mesaj geldiğini de söyleyenler var. Birisi şanslı ki dün onay alıp bugün ptt den mesaj gelmiş. (Ah ben onay alsam da tek derdim bu olsa 🙂 )

• İçime su serptiniz.hangi gruptan takip ediyorsunuz, bu arada darısı başınıza inşallah en kısa zamanda alırsınız 🙂

• Vize randevusunu geri geçmek istiyorum fakat hiç boşluk açılmıyor, hangi saatlerde ne sıklıkla kontrol etmem gerekiyor yardımcı olabilir misiniz

• Az önce vize başvurusunda bulundum.
    Ankara için Ağustos, İstanbul için Kasım ayına randevu atıyor.
    Neredeyse 1 sene sonrasına veriyor randevuyu.
    Yalnız şöyle ilginç bir şey var.
    Ekim 2022'den sonra vize için ödenen ücretler 365 gün geçerli olacak diye bir uyarı yazmışlar siteye.
    Bu gidişle randevu alamadan vize ücreti yanacak.:)

• @melihguney siz sürekli sistemi kontrol edin, randevuyu öne alırsınız merak etmeyin, ben ilk önce Mayıs 17, sonra Şubat ayına ardından ise 16 Aralık 'a çektim, bu arada randevuyu Kasım 20 gibi almıştım

• @melihguney sık sık sistemi kontrol edin. Bende ilk önce Temmuz sonra Şubat’a çektim

• Randevu tarihlerinizi şu kadar değiştirebilirsiniz diye bir kural var mı acaba yani 7-8 kere tarih değişikliği yapabilir miyiz
    @ayvalik10 @denizci10

• ⭐⭐

@yenihayaletadam Ben dört kere değiştirdim. Temmuz'dan geri gele gele en son Aralık ayına aldım. Sonra tekrar baktığımda değişime açıktı. Sayı sınırlaması yok sanırım.
    Şimdiden hayırlı olsun, güzel haberlerinizi bekliyoruz.

• @Serap-2 bende 4-5 kere yaptım ocakta randevum onu bekleyeceğim. Arkadaş hazirana kadar 4 kere falan çekti acaba son hak olayı var mı bazı yerlerde 5 kere diye duydum o yüzden bekliyoruz şuan emin olamadık. İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim sağolun 🙂

• @yenihayaletadam sınır yok dilediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. 9 defa değiştiren biliyorum 🙂

• @ob16222 çok teşekkür ederim sağolun 🙂

• arkadaşlar merhaba 17 şubat 2023 ankarada eşim ile birlikte vize görüşmemiz olcak formda güncelleme yapmam gereken yerler var bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    1- daha önce green carda başvuru yaptım(bekarken) forma başvuru yapmadın işaretledim bunu düzeltcem bi sorun olurmu green kart bi göçmenlik başvurusu mu?
    2 eşimiz abisi abd vatandaşı oldu yeni onun ismini ve adresini vermiştik onun ülkedeki durumunu değiştircez bizim için olumlu veya olumsuz bi durum teşkil eder mi
    3-bedelli askerlik yaptım ama formda askerlik tarih yer zaman istedğii için yapmadm dedim bi problem olurmu
    4 e-mail adresimin 2 tane 1 tane yazdım bunuda güncelleyeceğim bi sorun olurmu
    son olarakda ikimiz devlet memuruyuz toplamamız evraklar listesi nelerdir şimdiden yanıt veren arkadaşlara çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@ugur-avluklu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

arkadaşlar merhaba 17 şubat 2023 ankarada eşim ile birlikte vize görüşmemiz olcak formda güncelleme yapmam gereken yerler var bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    1- daha önce green carda başvuru yaptım(bekarken) forma başvuru yapmadın işaretledim bunu düzeltcem bi sorun olurmu green kart bi göçmenlik başvurusu mu?
    2 eşimiz abisi abd vatandaşı oldu yeni onun ismini ve adresini vermiştik onun ülkedeki durumunu değiştircez bizim için olumlu veya olumsuz bi durum teşkil eder mi
    3-bedelli askerlik yaptım ama formda askerlik tarih yer zaman istedğii için yapmadm dedim bi problem olurmu
    4 e-mail adresimin 2 tane 1 tane yazdım bunuda güncelleyeceğim bi sorun olurmu
    son olarakda ikimiz devlet memuruyuz toplamamız evraklar listesi nelerdir şimdiden yanıt veren arkadaşlara çok teşekkür ederim

1- Eğer green card çekilişini kazanıp ds260 doldurduysanız buna evet demeniz gerekir onun dışında hayır demeniz gerekiyor green carda başvurmak demek adınıza göçmenlik başvurusu yapıldığı anlamına gelmiyor bilginize.

2- hangi yollarla gittiği önemli olabilir. İltica veya göçmen olmayan vize ile gidip kendini kalıcı bi hale getirdiyse bu konu irdelenebilir ama vatandaş olduysa doğrusunu yazmanız gerekir.
    3- hayır olmaz sorun yok
    4- ulaşabilecekleri bi mail adresi yeterli kime ait olduğu önemli değil.
    5- ABD konsolosluğu evrak istemez , siz ne olur ne olmaz izne çıkacağınıza dair belgeleri , finansal dökümanları yanınızda götürün.

• Merhaba, geçtiğimiz 15 gün içerisinde çalıştığım şirketten 2 kişi görüşmeye girdi. 1 onay 1 ret şeklinde sonuçlandı. Onay alan kişi evli erkek boş pasaport ilk yurtdışı seyahat. Ret alan genç bekar erkek boş pasaport. Şimdi 6 ocak benim görüşme tarihim. Onay alan kişiyle benzer profildeyim. Evli 2 çocuk sahibiyim, çocuklar burada babaannede kalacak ve ben bu iş seyahatime eşimle gitmek istedim ve onun için de form doldurup aynı gün randevu aldık, aynı anda gireceğiz görüşmeye.
    Takıldığım konu iş seyahatine eşimle gitmek istemem bir problem yaratır mı ? Ne tavsiye edersiniz? bu tip bir görüşme gerçekleştirmiş kişiler var ise tecrübelerinden faydalanmak isterm.

• ⭐⭐⭐

@eskiciugur eşinizle gitmek istemenizde herhangi bi problem yok gibi gözüküyor , işyeri bütün masraflarınızı karşılıyorsa muhakkak bundanda bahsetmenizi tavsiye ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |