Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İyi günler,
    Ailecek ds160 formu doldurup B1 / B2 turist vizesine başvurucam. Fakat çocuklarımın pasaport vize tarihi bitmiş durumda , zaman kazanmak açısından , bir an önce randevu alabilmek için, ds160 formuna bitmiş pasaport bilgilerini girip, yeni pasaportları geldiğinde , yeni pasaport bilgilerini ds160 formuna güncelleyerek girsem bir sıkıntı olur mu?

• ⭐⭐⭐

@leony3553 yalan beyana girer bence hızlıca pasaporta başvurun 2-3 günde geliyor bu ara çok zaman kaybı yaşamazsınız.

• Teşekkürler bilgi için pazartesi başvuru yapıp pasaportları beklemek doğru olan sağolun. @tolgasatir

• Merhaba. DS-160 formunu doldurdum randevu alacaktım ama sonradan değişiklik yapmam gerekti farklı ülkeden randevu alıcam bunun için yeniden DS-160 formu doldursam sıkıntı olurmu.

• merhabalar; benim 10 yıllık amerika vizem var, kız arkadaşım için ocak 2023 tarihinde ds 160 formu doldurmuştuk şubat ayında evlendik ve soyadı değişikliği sebebiyle pasaportu yenilendi, bu durumda ne yapmalıyız? Mayıs 2023'te vize görüşmesi var. yardımcı olursanız memnun olurum.

• ⭐⭐⭐

@AYKAN DS160 formunu güncelliyorsunuz tabiki, bu kadar büyük değişiklik olmasa bile bir süre önce güncellemekte fayda olduğu söylenmekte her zaman. yeni doldurduğunuz DS160 formunun çıktısı ile içeri girdiğinizde DS160 da güncelleme yaptım bunu dikkate alın demeniz yeterli başka bir işlem yapmıyorsunuz güncelleme için.

• çok teşekkür ederim tolga bey. sağolun

• Merhaba,

K1 vizesi için Ankarada gireceğim görüşme için doldurduğum DS160 formunu İstanbul için submit ettiğime dair konsolosluktan mail aldım. Dosyamı oluşturamadıklarını söylüyorlar.. 14 gün sonra vize görüşmem var. DS160 formunu tekrar doldurun demişler.

DS160 formuma baktığımda yer kısmında Ankara yazıyor. Sorular arasında farklı bir yerde daha konsolosluk yeri soruluyor muydu? Hatırlayamadım. Acaba onlar mı karıştırıyor.. Randevumu kaybetmek istemiyorum. Çok zor uğraşlar sonucu aldım. Ne yapmam gerekiyor? Çok endişeliyim.

IMG_2640.PNG
    IMG_2642.jpg

• ⭐⭐⭐

@Aycadan buna en iyi cevabı @denizci10 @gucarslan verebilir sanırım

• ⭐⭐⭐⭐

@Aycadan evet son soruda konsolosluk seçimi yapıyorsunuz İstanbul veya Ankara olarak. Ama dosyanızla ilgili bir bilgiye sahip değilim maalesef.

• @denizci10 merhaba. Ds160 formumun cevaplarini kayit etmistim. Kontrol ettim ve zaten o son soruyu ankara olarak secmisim. Ayrica de formumun confirmation goruntusunde de ankara yaziyor. Formun istanbula submit edildigi bilgisine nereden vardilar anlayamadim. Ayni gun ayrica gerekli evraklar ve ptt adresi secmeyi unutmamam ile alakali 2 farkli e mail daha gonderildi. Konsolosluga 2 gundur, ayni maile cevap olarak, ds formumu zaten ankaraya submit ettigimi, tekrar kontrol etmelerini istedigimi ifade ettigim 2 mail gonderdim. Hic birine yanit alamadim. Ve acikcasi zaman daraldikca geriliyorum. Tekrar yeni bir form yapip, onlara e mail atip, mail ciktisini ve yeni da formunu yanimda goturmeyi planliyorum. Randevum iptal olmaz ise tabiki…

Neden boyle bir sey yasandi anlayamiyorum. Hata nerede goremedim. Onlar mi karistiriyor diye dusunuyorum. Keske telefon ile ulasmanin bir yolu olsa….

• Bu ileti silindi!

• Merhaba vize yenilemek için Ds160 formu doldurup başvuru yaptım. Görüşme tarihini çok uzun zamana veriyorlar diye belirli bir seyahat planım yok ama tahmini seyahat tarihim Eylül 2024 yazdım. Ancak başvuruyu tamamladıktan sonra farkettim ki pasaportumun süresi Ocak 2025 te bitiyor. Bu arada vize yenileme olduğu için mülakat istemeden direk pasaportu kurye ile gönderin dediler. Seyahat tarihimi öne çekmek istiyorum. Yeni bir DS 160 formu doldurmam mı gerekiyor.

• ⭐⭐

@Aycadan Formu doldurmaya başlamadan önce sorulan ilk sorudan bahsediyor olabilirler. "Select a location where you will be applying for this visa"

Dilerseniz "TURKEY, ANKARA" lokasyonunu seçerek yeni bir DS160 formu doldurun. Ekran görüntüsünü ekledim. Görüşmeye yeni formu götürmeniz ve görevliye iletmeniz yeterli olacaktır.

Bu yorumu formu tek seferde hızlıca doldurmuş ve ilk soruya "TURKEY, ISTANBUL" cevabını vermiş olma ihtimalinize göre yaptım. Eğer daha önce formu “retrieve application” diyerek çağırdıysanız zaten bu lokasyon bilgisini güvenlik sorularından önce size her seferinde sorduğunu ve doğruladığını görmüş olmanız lazım. Bu bilgi sonradan güncellenemiyor sanırım. Yeni form doldururken veya mevcut formu çağırmak için ilk ekranda soruluyor sadece. ( son sorunun normalde bu bilgiyi güncellemesi lazım ama belki sistemsel bir sorun olmuştur )

Screenshot 2023-04-27 at 10.02.13.png

• Merhabalar,
    Şuanda J vizesi ile nonresident olarak Amerikada bulunuyorum. Yanıma gelecek olan ailem için turist vize randevusunu bir yıl önce almıştım. DS160 doldurduğum sırada Türkiyedeydim Amerikada tanıdık var mı sorusunu yok demiştim ailem için. Şimdi ben burada olduğum için bu soru yanlış beyana girecek. Birde seyahat tarihlerini daha erken zamana çekmek istiyoruz. Bu durumda ds160 formunu yeniden doldurmamız gerekiyor mu? Birde ben burada nonresident statüde olarak onlara davet mektubu yollayabiliyor muyum? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐

@SEDA-KARAGOZ-ZEREN DS160 formu güncel bilgiyi içermeli. Görüşmeden önce dilediğiniz kadar yeni form doldurabilirsiniz. ( ais randevu kaydındaki ds160 id si ile eşleşmesine gerek yok) Formu güncellediğiniz bilgisini görüşme gününde görevliye söylemeniz ve yeni ds160 confirmation sayfasını vermeniz yeterli olacaktır. Formda mutlaka gerçek ve güncel bilgiler olmalı. "amerikada tandığınız var mı?" sorusuna "evet" demeniz gerekiyor. (eğer aileniz sizin yanınıza geliyorsa "U.S. Contact Information" kısmına kendi bilgilerinizi yazabilirsiniz ) Burada en önemli konu seyahat planı / amacı ve Türkiye'ye geri dönmeyi gerektirecek güçlü bağlar. Bildiğim kadarıyla turistik gezi için bir davet mektubuna gerek yok. Daha çok iş ziyareti için gerekli olan bir durum bu.

• @tufank Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Evet ds160 id güncellemesi olmadığından randevu esnasındaki id ile yeni id uyuşmayınca sorun olur mu bilmediğimden danışmak istedim. Aslında tamamen turistik amaçlı hem benim yanımda kalacaklar hem de bir kaç yeri ziyaret edekler Newyork, Miami gibi oralarda otel rezervasyonları da mevcut daha öncesinde zaten oraların adres beyanını sunmuştum. Yeni bir ds form ile güncelleme yapacağım budurumda. Teşekkürler

• Merhaba iyi akşamlar. Arkadaşlar buhün bi video izledim yotubeden. Bi arkadaş diyor ki , pasaportunuz eski yani mülakata doluyorsa ve ya hiç yoksa. Ds doldurdugunuz zaman other travel document veya eski yani daha dolmamış pasaportla doldurulabilir dedi. Buraya kadar ok. Ama arkadaş diyor ki mülakat zamanı açıklamdıktan sonra kccden ds açtırmanız lazım ve kendiniz pasaport bilgilerini güncellemen lazım diyor. Bu doğrumu acaba. Ben mülakata gittiğin zaman förevliye güncelletebiliyordun diye biliyordum. Teşekkürler. Cevaplardanoz sevinirim çünkü benim durumum öyle

• @crazycells konsolosluktaki görevli ne diye soruyor acaba yeni pasaportla ilgili. Benim mesela 24ün sonuna kdar süresi var ama yeni pasaportumla gelmek istiyorum. Görevli pasaportu sorduğu anda ikisini de veriyim. Yoksa görevli sormazsa bile yeni pasaportum benim bu. Ds 260daki bilgilerimi güncellemek istiyorum mu diyecem. Nasıl oluyor acaba açıklık getiri misniz hiç bir detayı atlamak istemiyorum teşekkürler

• ⭐⭐

@Abdullah-1 bu konu göçmen olmayan vize türleri için doldurulan DS-160 formu ile ilgili. Sizin bahsettiğiniz konu DS-260 formu. Mülakat tarihi aldıktan sonra ilgili konsolosluğa mail atarak formu açtırmayı talep ediyorsunuz. Bu sayede pasaport bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

154

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |