Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @archer2 Ben de ayni durumdan muzdaribim. Adres degisikligi beyani bile online olarak bu sekilde yapamadim, sadece form doldurdum ama sonuc nedir goremiyorum. Mail/call-center vb hicbir sekilde cozum bulunamadi. Ustelik ayni hatayi esim, kendim ve cocuguma ait 3 farkli hesaptan da aliyorum. Cozebilen olursa eger paylasirsa ben de takipteyim 🙂

• @boraozc Biz de benim olmadı ama eşimin sorunsuz verified oldu. (Muhtemelen biliyorsunuzdur ama sadece DOS number'ı yazarken 0'lar olmadan yazmak gerekiyor, başka dikkat edecek bir şey yok bildiğim 🙂 )

Ben de call center vs yolu ile çözmeye çalışıyorum, bir şekilde halledebilirsem bilgi paylaşırım ama sanırım çözemeyeceğiz bu şekilde.

İyi günler dilerim.

• @archer2 merhaba, biz ilk degisiklik yaptigimiz zaman aynisi bizde de olmustu. Yine benim uzerimden verified olmamisti ama esimin uzerinden uygulama calismisti. Sonra hepsi birden calismamaya basladi, ilginc bir sistem gercekten.

Bir hata kodu falan verse yine bir sekilde elde bir veri olur ama sanki o anlik bir hataymis gibi cikiyor sadece.

Tesekkurler.

• @boraozc anladım, ben de direkt girdiğiniz A number ve/veya DOS number uyuşmuyor diyor, ama ne yapabiliriz bilmiyorum. Belki AOS yapanlar özel böyle bir problem oluyor, bir aos yapan daha arkadaşa rica ettim, o hata alıyor ama çözümü henüz yok malesef.

Umarım en kısa sürede çözebiliriz, çünkü inbox'ın açılması faydalı olacak.

• 📢 USCIS - Tools Outage

myUSCIS uzerinden bu gunlerde odeme yapmayi planlayan forumdaslarin dikkatine..

Screenshot 2022-11-15 at 12.48.31 PM.png

• Merhaba arkadaslar, Uscis ödemelerini yaptıktan sonra adres değişikliği için kendim, eşim ve çocuk icin ayrı ayrı hesaplar açtım. Kendim ve eşimin adres değişikliğini yaptım fakat çocuğun hesabında verify' a tikladigimda yeniden giriş sayfasına yönlendiriyor. Bununla ilgili bilgisi olan var midir?

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhabalar. Öncelikle yeni talihlileri tebrik ederim, sürecin en başından beri her platformda bizleri aydınlatmaya devam eden adminlere de tekrardan saygılar sevgiler 🙂 Kısa bir sorum olacak;

USCIS Fee ödemesi sonrası alınan son ekran çıktısında şöyle bir başlık var;
    "Confirm Your U.S. Mailing Address To Receive Your Green Card
    Now that you have paid your USCIS Immigrant Fee, USCIS will prepare to mail your Green Card to the U.S. mailing address you gave the Department of State (DOS) at your visa interview. To ensure that we send your Green Card to your correct address, create a USCIS Online Account to verify or update your U.S. mailing address."

Henüz amerikaya giriş yapmadık fakat ödemeyi gerçekleştirdik ve çıktıyı aldık. Bu aşamadan sonra üyelik oluşturup adresi verify etmek durumunda mıyız? yoksa herhangi bir şey yapmadan, amerika girişi sonrası zaten daha önce mülakatta verdiğimiz adrese gönderilecek mi kartımız ?

• @SndlMr Account olusturup verify ederseniz, verdiginiz adresi gormeniz mumkun. Ayrica adres degisikligi de yapabilirsiniz.

Edit: Odeme yaptiktan sonra gelen emailde IOE ile baslayan bir numara olmasi gerekiyor ve bu numara ile Green Card in durumunu takip edebilirsiniz.

Uyelik

Status Check

• @datanist çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SndlMr ds 260 formu doldurduğun adresi 2 yerde değiştirmediğin sürece evet bu adrese gelecek. Bu iki yer ya mülakata gidince konsoloslukta yada ilk havalimanında senden sarı zarfı aldıkları zaman değiştirebiliyorsun hiç değişiklik yoksa bu adrese gelecek.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• usciscovid.jpg

An itibariyle bende ödedim. Anasayfada covid-19 ile ilgili böyle bir uyarı var.

• Burada ekran görüntülerinden bahsedilmiş başlıkta, ben mi göremiyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dorstenevi aşağıdaki linki okuyarak yapabilirsin

• sayfaya erişemiyorum zam gelmeden ödemeleri yapalım yoksa geldi mi zam 22 ocakta giriş yapacağım

• ⭐⭐⭐

@istavrit Zamların uygulanması Mayıs ve sonrasında olacak. Şimdilik sorun yok yani.

• Merhabalar ödemeyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz Kredi kartımdan ödemeye çalıştığım halde öde tuşuna bastığımızda ''Could not query receipt number data" hatası veriyor forumda araştırdım bu şekilde hata alan görmedim kartla ilgili bir sorun olabilir mi sizce ?

• Merhabalar. Kendim için ödemeyi yaptım. ailemin süreç uzadı biraz. Bir iki güne giriş yapacağız. Onların ödemesini yapmak istiyorum. a number ve case ıd lerimiz aynı. daha önce ödeme yaptığım için benim ödeme yaptığıma dair ekran çıkıyor. çocuklar için add yapıyorum ama bu numaralar kayıtlı diyor. çocukların ödemesini nasıl yapacağım. ilginiz için teşekkür ederim

• Merhabalar,
    25 Ocak itibariyle giriş yapacağız. Öncesinde bugün ödeme Uscis'e fee ödemesini yapmak için girdiğimde aşağıdaki gibi bir hatayla karşılaşıyorum sayfaya bağlanamıyuorum.
    Farklı internet portlarına da bağlandım/telefondan da denedim ancak hepsinde aşağıdaki gibi hata aldım. Bu durum başına gelen oldu mu acaba? Nasıl bir yol izlediniz?

hata sayfası.JPG

• ⭐⭐⭐

@dedefaf Telefonunuzun mobil verisini acın ödemeyi öyle yapın sorun çözülüyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |