Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika muslumanlar icin daha cok secenek sunuyor aslinda, ben hic bankadan kredi cekip faiz odemeden aylik taksitler ile 3 yada 4 yilda aeaba alabiliyorum.

Leasing yontemi sayesinde arabayi 36 veya 48 ay aylik odeme ile kiraliycam sonrada anlasmam bittiginde odesigim paradan geri kalani nakit verip son model arac sahibi olacagim.

Suan 2023 model subaru crosstrek veya Toyota Corolla almayi dusunuyorum aylik odemeleri yaklasik $400/mo 3 sene sonrada $15k yaklsip verip arabayi alicam.

Faizsiz kredisiz en kral aracin alirim 😁 bu yontem cok iyi para biriktirmeyide tesfik ediyor. Hepinize tavsiye ederim.

• @nicely teşekkürler bilgi için. 👍

• @nicely , Leasing yöntemi ile sadece sıfır araç mi alabiliyoruz ikinci el araçlarda da bunu yapabilir miyiz?

• @mexido Ikinci el araclarda devir yontemiyle olabiliyor ancak malesef sirketler direkt bunu bir cozum olarak sunmuyor. Arac sahibini kendiniz bulmaniz lazim, bu durumdada arac secenegi azaliyor, yani malesef yok gibi blrsey

• @nicely, içinde söyledi: Faizsiz, taksitli sifir araba almanin en guzel yolu

@mexido Ikinci el araclarda devir yontemiyle olabiliyor ancak malesef sirketler direkt bunu bir cozum olarak sunmuyor. Arac sahibini kendiniz bulmaniz lazim, bu durumdada arac secenegi azaliyor, yani malesef yok gibi blrsey

@nicely, içinde söyledi: Faizsiz, taksitli sifir araba almanin en guzel yolu

@mexido Ikinci el araclarda devir yontemiyle olabiliyor ancak malesef sirketler direkt bunu bir cozum olarak sunmuyor. Arac sahibini kendiniz bulmaniz lazim, bu durumdada arac secenegi azaliyor, yani malesef yok gibi blrsey

Anladim hcam teşekkürler bilgilendirme için.👍

• @nicely Sayın nicely, leasing yöntemiyle ödeyeceğiniz faiz kredi ile ödeyeceğiniz faizden daha yüksektir. Leasing yani Türkçesiyle kiralama yöntemi faizsiz bir alışveriş değil aksine faizin babasının talep edildiği bir yöntemdir.

• 36 ay, 48 ay, 60 aylık kiralamalarda ki taksit farkları sürenin uzamasından oluşan faiz ve amortisman farklılıklarıdır.

• leasing bana bir turlu mantıklı gelmiyor ya kesin turk kafasıyla düşündüğüm icin 🙂 verdigim para havaya ucucakmis gibi. en mantiklisi sene sonunu bekleyip düşükken apr ile araba sahibi olmak sanırım. birde karşı tarafın kesinlikle araba ihtiyacınız oldugunu sezmemesi lazım. beğenmezsem cikarim kafasıyla girdiğiniz zaman 50 kere teklif sunuyorlar.

• @egesahinkaya Türk kafasıyla alakası yok doğru düşünüyorsunuz basit bi matematik hesabıyla leasingin mantıklı olmadığını anlayabilir ve sayın @DonTurcos un dediği gibi finance den daha fazla faiz ödersiniz.

Benzer Başlıklar

• 10
  • 1
  • 2736
  • 29
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |