Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos belge eksiklğine düşürüp ekstra zaman isteyebilir miyiz ? O zaman süreç sıkıntı yaşar mı var mı böyle bir ihtimal ve tahmini mülakattan sonra ne kadar bekleriz? çok teşşekür ederim yardımlarınız için

• @lumos bu konuyu yanlış öğrenmişsiniz, yanlış bilgiyi düzeltiyorum ⬇
    Mülakat sonrası evlenip konsolosluktan eşiniz için mülakat tarihi alıp mali yıl içerisinde vize alabilirsiniz.Bu işlemin bir çok örneği var. Sadece bu işlemi mali yılın son aylarına bırakırsanız konsolosluk yoğunluk sebebiyle eşinize mülakat tarihi vermeyebilir,buna dikkat etmek lazım.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba herkese, bir sorum olacak.

DV2023 lotosu çıktı ve Kasım ayının başında vize aldım, Mayıs başına kadar vizem geçerli. Ben Amerika'ya gitmeden erkek arkadaşımla evlenirsem, Amerika'ya gittikten sonra Greencard'ımı alınca evliliğimi de ortaya koyarak erkek arkadaşıma da başvuru yaptırabiliyor muyum? Yoksa evlendikten sonra belli bir sürecin geçmesi gerekiyor mu? Ne zaman evlendiğimi ibraz etmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecisso merhaba, vizeniz için tebrikler.
    tavsiyem eğer evlilik niyetiniz varsa bunu abd'ye giriş yapmadan yapın ve mustakbel eşinize vize talep edin. bu sayede abd'ye giriş yapmadan ona da vize almış olursunuz, mali yıl bitmeden.

eğer evlenir ve siz abd'ye giriş yaptıktan sonra eşinize vize talep etmek isterseniz F2A sürecini yurutmeniz gerek bu da ciddi zaman alan bir süre. (ort. 2 ~3 yıl)

eğer evlilik niyetiniz kesinse resmi nikahınızı yapıp ankara konsolosluğundna eşiniz için tekrar bir randevu talebinde bulunun.

süreç için ve neler yapmanız gerektiğine dair ben yine buradna destek olurum size.

• @gucarslan merhaba tekrardan, bana vize çıkmış olması evlendikten sonra kızlık soyadımla olan vizemi etkiler mi? Benim de tekrardan vize talebinde bulunmama gerek var mı? Çünkü pasaport yenileme gibi bir durumla karşılaşır mıyım Mayıs sonuna kadar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecisso evliliğiniz sonrası siz de vizenizi yenileyeceksiniz ama mülakata gerek kalmayacak.
    sadece 330$ daha vize ücreti ödemeniz gerek hepsi bu.. 🙂
    ama bunu konsolosluğa mail atıp sorun, belki gerek olmadan da devam etmenize izin verirler.
    [email protected] adresine mail atıp sorabilir, gerekli işlemi buna göre yapabilirsiniz.

• Merhabalar 3 aylık nişanlıyım Nisanlim Türkiye'ye geldi ve geri dönüp davetiye yollayip beni Amerika'ya istiyor ve orada evlenmek istiyorum.nasil bir yol izlemem gerekiyor.lutfen acil dönüş yaparmisiniz.cok heyecanliyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrsuzen, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar 3 aylık nişanlıyım Nisanlim Türkiye'ye geldi ve geri dönüp davetiye yollayip beni Amerika'ya istiyor ve orada evlenmek istiyorum.nasil bir yol izlemem gerekiyor.lutfen acil dönüş yaparmisiniz.cok heyecanliyim.

bu konunun ilk iletisini incelemeyi unutmayin.

ABD'de evlenmek icin hizlica alabileceginiz bir vize yok maalesef, ya nisanli olarak K1 vizesi alacaksiniz ve ABD'de evleneceksiniz ya da Turkiye'de evlenip ABD'ye gitmek icin IR1/CR1 gocmen vize basvurusu yapacaksiniz.

Eger siz baska bir nedenle ABD'ye girebiliyorsaniz, o durumda evlenerek islemleri ABD'de gerceklestirebilirsiniz. Herhangi bir ABD vizeniz var mi?

Ilk iletide bahsettigim tum konularin linklerini bulabilirsiniz.

• Hayır hiç vizem yok başvuru yapmalimiyim

• Yada K1 vizesimi?

• @emrsuzen nişanlınız amerikan vatandaşı sanırım. Basvurabileceginiz k1 nişanlılık vizesi buradan vize alıp gidip orada belirli bir süre içinde evliliginizi yaptığınız, yada cr1 evlilik yolu ile direk burada tüm işlemleri başlatıp süreci burada tamamlayabileceginiz vize türleri var. Ben turist vizesiyle gidip evleneyim derseniz bunu yapanlar var hali hazırda vizesi olup yada hiç bir işleme başlamadan turist yada öğrenci vizesiyle gidip evlenenler onlarda orada aos sureci başlatıyorlar. Ama burada iki önemli nokta var. Birincisi abd bu vize türlerinin amacı dışında kullanılmasını istemiyor yani yapanlar var ama yapılmaması gerekiyor aslında. Ikincisi ise siz bu nişanlılık yada evlilik vizesine başvuru yaptıktan sonra artık konsolosluktan her hangi bir vize türünü alabilmeniz imkansiza yakın çünkü göçmenlik niyetiyle bir başvurunuz olduğu için konsolosluk vermiyor genelde. Size tavsiyem k1 olsun cr1 olsun aos başlıkları dahil hepsini iyice okuyup kendinize uygun olana karar verin. Özellikle başlıkların ilk iletilerinde çok detaylı ve güzel bir anlatim var tavsiye ederim. Kolaylıklar diliyorum.

• Merhaba

Bir arkadasim burada ABD vatandasi birisiyle evlenmek istiyor. Suan ogrenci statusunde ve bu statuyu evlense de korumak istiyor. Çünkü ilerde ne olacagini bilmedigi icin guvenemiyor. Evlendikten sonra ogrenci statusunde kalmak mumkun mu?

• ⭐⭐⭐

@niko green carda başvurmadığı sürece sorun olacağını düşünmüyorum. ABD vatandaşı ile evli olup ABD’de yasamak istemeyen bir sürü insan var ve bazılarında turist vizeside var.

• @niko hayir karta da basvurabilir statusunu de devam ettirebilir. Tanidigim insanlardan yola cikarip evli kalip GC i alana kadar ogrenciligini evlilikten onceki gibi devam ettirip kartini aldiktan sonra ogrenciligi bitirenler var. guvenmedigi biriyle evliligi ileride kotu sonuclar dogurmaz umarim. Ama olur da bosanma olur kart basvurusu yapilir ogrenci statusu devam eder mi onu bilmiyorum bir avukata 15 dk lik danismanlik alarak sormakta fayda var.

• ⭐⭐⭐

@mazk2104 bence arkadaşın dusundugu şey su eğer evlilik yolu ile green card başvurusu yapar, evliliği istediği gibi gitmez öğrenci statüsündeyken göçmenlik niyeti gösterip belki de ileride baska yollarla alabileceği green card sürecinde sorun yaşayıp yaşamayacağı. Ya da ben cok detay düşündüm 😅😂

• @uguran, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba, forumda araştırdım ama aynı durumda olan biri ile karşılaşmadım.

2020 yılında abd ye varır varmaz hava alanında sorguya alındım ve bir onceki gelişimde izinsiz çalıştıgıma kanaat getırılerek cbp officer tarafından vizem revoke edildi (over stay durumum yoktu) ve geri gonderildim, 2 yıl sonra da abd vatandaşı kız arkadaşımla Turkıye de evlendım, bu ay i-130 u USCIS den online doldurduk ve sureci başlattık. Benım sorum şu;
    Benım gibi hava alanında benım ile aynı bahane ile Tourist vizesi revoked edilip Trye geri gonderilen birisi varmı buralarda?? Varsa eğer, bu surceten sonra tr de evlilik yapıp abd ye gocmenlık surecı baslattıktan sonra extra bir ban kaldırmak çin form doldurdu mu? kısacası 5 yıllık ban için af formu doldurmam gerekıyor mu yoksa gerekmiyormu bunu ogrenmek ıstıyorum. Kısıtlı bilgilere ulaşabilsemde, araştırmalarım, 5yıllık banın abd vatandaşı ile evlenince otomatık olarak affedıldıgı sonucuna varmama sebep oldu. Green kartlı bırıyle evlılıkte af olmuyormuş hatta araştırmalarımda bunu kesın olarak ogrenebıldım, ancak abd vatandaşı ile evlılıkte bu tür basit vize ihlalleri af oluyor sanırım. Yınede bu durumu yaşayıp akabinde evlilik yolu ile turkıyede goçmenlik vizesi başvurusu yapmış, tecrube etmişve kesin bilgi sahibi bırılerı varsa eger kendi süreclerinin hakkında bana bilgi verirlerse çok sevinirim.
    Teşekkür ederim....(başka bir başlıkta yazdım bu iletiyi fakat siteyi tam kullanmayı bilmedeğimden dolayı yeni balkık topluluk tarafından yeterince gorünür oldu mu bunu bilemediğim için buraya da yazdım:)

hiç mi bu durumda olan biri yok tecrübesini paylaşabiliecek??

• @uguran merhaba sorunuz hakkında bir bilgim yok malesef. Ama bence online bir göçmenlik avukatıyla görüşüp danışmanlık alın tek seferlik en azından kesin bilgi alırsınız. Forumdada hukuki sorularla ilgili bir başlık vardı sanırım ama ismini hatırlayamadım şuan sayın @crazycells daha net bilgiler verebilir kendisine danışmanız faydalı olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@uguran, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@uguran, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba, forumda araştırdım ama aynı durumda olan biri ile karşılaşmadım.

2020 yılında abd ye varır varmaz hava alanında sorguya alındım ve bir onceki gelişimde izinsiz çalıştıgıma kanaat getırılerek cbp officer tarafından vizem revoke edildi (over stay durumum yoktu) ve geri gonderildim, 2 yıl sonra da abd vatandaşı kız arkadaşımla Turkıye de evlendım, bu ay i-130 u USCIS den online doldurduk ve sureci başlattık. Benım sorum şu;
    Benım gibi hava alanında benım ile aynı bahane ile Tourist vizesi revoked edilip Trye geri gonderilen birisi varmı buralarda?? Varsa eğer, bu surceten sonra tr de evlilik yapıp abd ye gocmenlık surecı baslattıktan sonra extra bir ban kaldırmak çin form doldurdu mu? kısacası 5 yıllık ban için af formu doldurmam gerekıyor mu yoksa gerekmiyormu bunu ogrenmek ıstıyorum. Kısıtlı bilgilere ulaşabilsemde, araştırmalarım, 5yıllık banın abd vatandaşı ile evlenince otomatık olarak affedıldıgı sonucuna varmama sebep oldu. Green kartlı bırıyle evlılıkte af olmuyormuş hatta araştırmalarımda bunu kesın olarak ogrenebıldım, ancak abd vatandaşı ile evlılıkte bu tür basit vize ihlalleri af oluyor sanırım. Yınede bu durumu yaşayıp akabinde evlilik yolu ile turkıyede goçmenlik vizesi başvurusu yapmış, tecrube etmişve kesin bilgi sahibi bırılerı varsa eger kendi süreclerinin hakkında bana bilgi verirlerse çok sevinirim.
    Teşekkür ederim....(başka bir başlıkta yazdım bu iletiyi fakat siteyi tam kullanmayı bilmedeğimden dolayı yeni balkık topluluk tarafından yeterince gorünür oldu mu bunu bilemediğim için buraya da yazdım:)

hiç mi bu durumda olan biri yok tecrübesini paylaşabiliecek??

Vizenin revoked edilmesi giriş yasağınız oldugu veya ban aldığınız anlamına gelmez. Zaten memurda tekrar vize almanız gerekir der genelde. Bu durumda waiver almanıza gerek yok diye biliyorum

• cevap için teşekkür ederim, 5 yıl ban var 235(b)(1) or 240 of the Act kapsamında, geri gönderme kağıdımda yazıyor. çok araştırdım ama kesin cevabı kesınlıkle bulamadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |