Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @thisnew merhabalar sürecim şöyle gelişti
    2018 yılında nişan yaptık 2019 da beraber yurt dışı tatili yaptık 2020 de başvurumuzu yaptık 2021 kasım 16 da ankara konsolosluğu ile görüşmem oldu ve AP ye kaldım 13 ekim 2022 de ap sürecim tamamlandı 23 kasım tarihin de amerikaya seyahatimi gerçekleştireceğim
    Uzun ve zorlu bir süreç yaşadık yani
    Burda ki arkadaşlara nacizane tavsiyem aileniz ve bir kaç dostunuz hariç sürecinizden kimseye bahsetmeyin sürecin kendisi uzadıkca zaten strese giriyorsunuz bir de üzerine etrafınızdaki insanların vereksiz konuşma ve yorumları iyice canınızı sıkıyor

• @crazycells dosya süreçleri bittikten sonra randevu mülakat kısmı için bizim yapmamız gereken bir şey var mı ? randevuyu biz mi alacağız siteden? gerekli bilgiler email ile geldiğinde bu konuda bilgi geliyor mu?

• @hakankar biz de süreç hızlı ilerlesin diye hemen başvurmak istiyoruz ama ilşkimiz 7 aylık ve bir kez görüştük. ilişkimiz gerçek elbette fakat bunu anlayabilirler mi bilmiyorum? ikinci kez görüşmek için beklesek en az bir yık geçecek, onun yerine vizeye k-1'e başvurup benim temelli amerikaya gitmemi planlıyoruz ama ya olmazsa diye korkuyorum.

• @thisnew ilişkiniz gerçek ve istenen şartları sağlıyorsanız olmama ihtimali yok.

Bakın arkadaşlar ilişkinize güveniyor ve vize için gerekli şartları sağlıyorsanız diğer etkenlerin bir önemi yok. Siz başvurunuzun gerektirdiği kanıtları Amerika’ya yollayıp onlarda onayladıktan sonra konsoloslukta ki görevli vizenizi verir. Bu vizeyi diğer vize türleri gibi düşünmeyin.

• @hakankar ozel degilse eger, AP’ye kalma sebebiniz neydi acaba?

• @suleo sebep bildirilmiyor

• @suleo piyango gibi bişey , bir arkadaş daha vardı burada 8 ayda onun sürdü.

• @Paşam-Oyun-Var ssn numarası olmadan çalışamazsınız. Her okuduğunuz bilgiye inanmayın. Çalışma izni en iyi ihtimalle 6-7 aydan önce gelmiyor. Yasal olarak çalışmak mümkün değil. Kayıt dışı çalışmadan bahsediyorsanız bilemem.

• @ob16222 Amerika’da evlendikten sonra çalışmak için 6-7 ay beklemek çok fazla değil mi ?

• @Paşam-Oyun-Var dostum bunu bana değil Amerikan devletine sormalısın. Gönül isterdi ki giriş yapıp evlendikten hemen sonra Çalışma iznini alalım ama maalesef öyle olmuyor. 6-7 ay bulunduğun eyaletin yoğunluğuna göre. Çok fazla göçmen varsa süre artabilir de. Ama ortalaması bu şekilde. Eğer kafanda farklı bir düşünce varsa onu şimdiden değiştirmeni tavsiye ederim. İllegal yollara bulaşmanı tavsiye etmem çünkü greencard mülakatında karşına çıkabilir bu durum belki çok daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsin istemediğin. O yüzden planını bu süreye göre yaparsan senin için daha iyi olur. Kısa olursa bu süre sana da sürpriz olmuş olur.

Tavsiyem sana şu , iyice düşün başvuru yaptın mı hatırlayamadım ama bu süreç uzun ve yorucu bir süreç. Herkesin kaldıracabileceği bir süreç değil ilk başlarda kolay geliyor zaman geçiyor hemen. Ama sonlara doğru kafayı yememek için kendini zor tutuyorsun. Her şey yolunda gidip eşin olacak kişi evlendikten sonra bir de orada ayrı bir süreç başlıyor oranın tek avantajı sevdiğin insan yanında olduğu için sana koymuyor. O yüzden artı ve eksileri iyi düşünmeni tavsiye ederim

• @ob16222 eline sağlık gerçekten araştırmaga devam ediyorum avukatsız devam etmeye karar verdik süreç çok karışık değil gibi.henüz başvurmadık yakında yapacağız.

• @crazycells yeminli tercüman kısmı hangi belgeleri kapsıyor ? Wp konuşmaları , otel faturaları , niyet mektubumuz , restorant fişleri varsa.

• @kewanee dostum niyet mektubu nasıl olmalı sürecin devam ediyor mu ?
    yeminli tercümana hangi evrakları çevirttirdin

• @Paşam-Oyun-Var sorduğun soruların bütün cevapları forumun ilk sayfasında var önce ilk sayfadan okumaya başla istersen hocam. Youtube da da bir sürü video var bununla ilgili.

• Bu AP kalan dosyalar neden kaliyor örnek verebilecek var mı bu konuyu açabilecek var mı

• ⭐⭐⭐

@Ssttkk-0, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Bu AP kalan dosyalar neden kaliyor örnek verebilecek var mı bu konuyu açabilecek var mı

Bunun sebebini kimse bilmiyor. AP süreci hakkınızda ABDde daha derin bi araştırma yapılması demek. İsim benzerliği en sık apye kalınan durum oluyor. Normal süreçte Türk vatandaşlarının apye kalma oranı %1

• arkadaşlar merhaba benim erkek arkadaşım k-1 vizesi için profesyonel bir yardım alacağını formları bir avukatla dolduracağını söylüyor. bu şekilde başvuran var mı? önerdiğiniz bir avukat var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thisnew forumda danışmanlık yapan hukuk bürosu ile görüşebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

buradan da bizzat kendilerine de ulaşabilirsin

Ofis: +1 413 935 18 84
    WHATSAPP: +1 413 237 73 87 (ÜCRETSİZ ARA)

• Merhaba herkese. Bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. Bizim dosyamız iki haftadir in transit olarak gozukuyor. Bu normal mi? Çoğu kisinin ki birkac gunde ready oluyor. Bu konuda yapmamiz gereken birsey var mi? Yardimci olursaniz cok sevinirim. Çok teşekkür ederim simdiden.

• @Valfry Merhaba endiselenecek bir durum yok. Benimki de 20 gun civari in transit olarak bekledi eylul ayinda. Ankara yogunluguna gore ready oluyor, surekli kontrol edin bir sure sonra ready olur 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |