Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@volkan62 Evet, hayat Amerika'dan ibaret değil, insanın kendini kaptırmaması ruh sağlığı açısından iyidir. Ama buradaki insanlar bir an önce huzurlu bir yaşama kavuşmak istiyorlar. Bu tür tepkiler yaşadığımız ortamdaki olumsuzluklardan kaynaklanıyor. Hoş görmek lazım.

• @volkan62 Hayat tabikide amerikadan ibaret değil de insanların eline göç etmek için en basit yöntemlerden bi şans geçmiş, neden sonuna kadar değerlendirmeyelim ? kafasına koymuş bir insan için artık buralar insanı darlar hale geliyor, ben şahsen GC den öncede kafama koymuştum lakin GC çıktı ve şans yüzüme bi nebze de olsa güldü. Sonuna kadar kovalamak, tüm ihtimalleri değerlendirmek hakkım. Ayrıca benim gibi sadece ekonomik olarak taşınmak istemeyen çok talihli olduğuna eminim. Amerika sosyal bir devlet değil lakin farklı bir hayat tecrübesi farklı bir mücadele farklı fırsatların olması beni cezbediyor heyecanlandırıyor. Göç etmek meşakatli bir iş ama bir o kadarda heyecan verici. kesinlikle 50-55 yaşından sonra tekrar türkiyeye gelip emeklilik hayatı yaşamak isterim ama 30 yaşında gençliğimin elimden yavaş yavaş kaydığı zamanlarda doya doya yeni maceralara atılmak ve ekonomik sıkıntılarla boğuşmadığım bir hayatı sonuna kadar kovalamaktan vazgeçmem

• @gucarslan Uyarınız ve detaylı açıklamanız için teşekkürler. Ama anladığım kadarıyla bu sapma pozitif durum oluşturur. Yani tabloya göre önümüzde 50 kişi varsa dışarıdakilerle 100-110 kişi ise süreçten vazgeçenlerle bu örneğin 75 e düşebilir.
    Ocak verisini sabırla bekleyeceğiz.

• Herkese iyi akşamlar. Unganlardan randevumuzu aldık. Randevuyu immigrate diyerek ve ds260 barkod kodumuz ile aldık. Herhangi bir yanlışlık yok değil mi? Orada diversty şıkkı da vardı yanılmıyorsam. Ama biz bunları girince randevumuzu aldık. Hatalı değiliz değil mi?

• Merhabalar herkese iyi akşamlar dilerim. Benim CN 24 bin lerde ve DS260 formunu 13 ağustosta doldurdum. Sizce bana mülakat gelir mi? Eğer gelirse ne zaman gelir. Şimdiden teşekkür ederim herkese

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalerhan "diversity" olarak almanız lazım, adı üzerinde "diversity visa" alacaksiniz.

yine de sorun değil, bu şekilde de muayene olabilirsiniz.
    sonrasında muayene randevusu alacak arkadaşlara bilgi olması açısından yazıyorum;

dv çekilişi için muayene olacak arkadaşlar ilgili seçeneği "diversity" secmeliler.

• @ahmet_ Bence bu sene dosya taşıma işi üç beş kişi yüzünden hepinize hayal olacak gibi geliyor bana...

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan "diversity" olarak almanız lazım, adı üzerinde "diversity visa" alacaksiniz.

yine de sorun değil, bu şekilde de muayene olabilirsiniz.
    sonrasında muayene randevusu alacak arkadaşlara bilgi olması açısından yazıyorum;

dv çekilişi için muayene olacak arkadaşlar ilgili seçeneği "diversity" secmeliler.

İptal edip diversity olarak alayım mı yoksa böyle kalsın mı? Ne dersiniz. Bir sorun çıkmasın orada

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan gerekli cevabı aynı iletisinde verdi Uğur bey zaten

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz bu yönde düşünmenizin nedenini de yazarsanız dosya taşıma düşünen arkadaşlar için referans ve öneri olabilir

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmet_ Bence bu sene dosya taşıma işi üç beş kişi yüzünden hepinize hayal olacak gibi geliyor bana...

Ne demek istediniz tam olarak ?

• @sanaldeniz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmet_ Bence bu sene dosya taşıma işi üç beş kişi yüzünden hepinize hayal olacak gibi geliyor bana...

Dosya taşıyanlar oldu bu sene bildiğim kadarıyla. Biz de şansımızı deneriz en azından.

• @Emre-Kurtulmuş oturum izni olmadan dosya transferini toplu olarak yapmaya calismak genelde olumsuz sonuclanir. Bu biraz da transfer edilmek istenen konsoloslugun kapasitesi ile alakali. @sanaldeniz bundan dolayi yazmis olabilir.

• Konu sıcakken sorayım.

Eşimden dolayı Rusya'da oturum alma şansım var. Biraz uzun sürüyor ama çıkıyor. Polonya'ya taşımak istesem, sen zaten Türksün Ankara'da girebiliyorsun derler mi acaba? 🙂 Yani demek istediğim bu hak sadece Rus vatandaşlarına mı verildi yoksa orada oturumu olan herkes Polonya'da girebiliyor mu?

Bir de tabii şengen lazım olacak ama Ruslar nasıl gidiyor mülakata? Acaba mülakat verilince giriş kolay mı oluyor?

• ⭐⭐⭐

@ahmet_, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Konu sıcakken sorayım.

Eşimden dolayı Rusya'da oturum alma şansım var. Biraz uzun sürüyor ama çıkıyor. Polonya'ya taşımak istesem, sen zaten Türksün Ankara'da girebiliyorsun derler mi acaba? 🙂 Yani demek istediğim bu hak sadece Rus vatandaşlarına mı verildi yoksa orada oturumu olan herkes Polonya'da girebiliyor mu?

Bir de tabii şengen lazım olacak ama Ruslar nasıl gidiyor mülakata? Acaba mülakat verilince giriş kolay mı oluyor?

2022 dv sürecinde gördüğümüz üzere oturumsuzda dosyalar taşındı. Eğer oturum iznini çıkarırsanız taşıyabilirsiniz. Ankara’yı biraz daha gözlemlemek lazım 😅

• Merhaba arkadaşlar,
    Greencard lottery kazanmis ve cn’si 31k da olan arkadasim adina bu soruyu soruyorum. Cevaplandirirsaniz mutlu olurum. Dosya tasimayi currenct olduktan sonra mı yoksa once mi yapmak dogru ve avantajli? Ayrica tecrubesi olan arkadaslar cevaplandirirsa sevinirim. Oturum izni olmadan da dosya tasinabilir mi?

• Merhabalar Excel listesinde ocak ayı için farklı 3 güne randevu verildiğini görüyorum. ilk iki ay sadece 1 güne randevu verilmişti. Şimdi asıl sormak istediğim şu 1 güne verilen randevularda atıyorum 100 kişiye mülakat veriliyorsa Ankara, ocak ayında 2 3 güne verdiği randevuları yine 100 kişiye mi veriyordur yoksa daha fazla kişiye mülakat verebilmek için mi yapıyordur bunu ? ( kendini biraz daha rahatlatmak için mi yapıyordur yoksa sürecin hızlanması için daha fazla mülakat verebilmek adına mı yapıyordur?) bilgisi olan varsa daha önceki senelerden falan cevaplarsa çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar,
    Greencard lottery kazanmis ve cn’si 31k da olan arkadasim adina bu soruyu soruyorum. Cevaplandirirsaniz mutlu olurum. Dosya tasimayi currenct olduktan sonra mı yoksa once mi yapmak dogru ve avantajli? Ayrica tecrubesi olan arkadaslar cevaplandirirsa sevinirim. Oturum izni olmadan da dosya tasinabilir mi?

Bu işin erbabı @gucarslan ancak bildiğim kadarı ile current olmadan dosyanı açtıramıyorsun yada taşıyamıyorsun, yani current olması işleme hazır hale gelmesi aslında mülakatı alabileceği anlamına gelmiyor, dolayısı ile current olmadan işlem yapamaz, DS260 formunu hangi tarihte göndermiş

• ⭐⭐

@Ahmet-Demetgül Merhaba öncelikle lütfen Buradan Sürecinizi imzanıza taşıyın ve Buradan Excel listesine dahil olabilirsiniz. Mülakat alıp alınamayacağı konusuna cevap verebilmek için henüz erken fakat ilk dağıtımlar 16 mayıs ve öncesi submit edenlere dağıtıldı. İlerleyen zamanlarda bu durum değişebilir bunu söylemek için henüz erken.

• ⭐⭐

@MuRtY Merhaba arakdaşınızı forum'a ve excel listesine davet edebilirsiniz. Dosya taşımayı cutoff olmadan önce yapmak isterse oturumu ile beraber Kcc ile iletişime geçerek yapabilir , Cutoff olduktan sonra bu işlemi konsolosluk ile yapabilecektir.

Benzer Başlıklar

• 12170
  • 27
  • 6430
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |