Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Özlem-K-K o iltica konusu biraz farklı bizim süreç gibi değil

• @Özlem-K-K ıce.gov dan aldığım bilgi "ülkeden çıkarılmanın iptali, statünün değiştirilmesi, iltica hakkı, ülkeden çıkarılmanın ertelenmesi, ya da İşkence ve Aşağılayıcı Davranış ve Cezaya ya da diğer İnsanlık Suçlarına Maruz Kalanlarıiçeren Anlaşma gereğince verilen izinlerden yararlanma
    hakkı şeklinde olabilir"bu başlıklarda bulunanların kuvvetli delilleri olanlara veriyorlar greencardı geçim sıkıntısı için geldik diyenler alamıyor bu geçerli bir yanıt savunma olmuyor.

• Uscis sonunda dosyamızı onayladı arkadaşlar. Şaka gibi 248 gün (8 ay). Şimdi NVC'den haber bekleyeceğiz sanırım. Bu aşamada evraklarla alakalı bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.

• @Emly gözünüz Aydın nvc sürecinde bol şans 1-2 güne msj gelir muhtemelen siz o sırada evraklarınızı hazırlayın

• Merhabalar, ABD vatandasi esim ile 1.5 yildir evliyiz. Greencard basvurularimi tamamlamaya calisiyorum. i130 ve i130a belgelerini elimden geldigince doldurdum fakat cok sorum birikti. ilk 30 sayfayi okudum fakat 300 sayfayi tek tek okuyacak zamanim yogunlugumdan dolayi su anda yok. Surecin basindan sonuna kadar hayrina veya ucreti dahilinde yardimci olabilecek varsa mutlu olurum. 1 saatlik bir call yapsak tum sorulari hallolur. sorularimi buraya yaziyorum, yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

I-130

1. Esimin soyadi evlenince degisti, ABD'de bu soyismi kullanmak isterse degistirecek yoksa ABD ismi seklinde basvuru yapacak diye okudum dogru mudur?
    2. ABD'de ogrenci olarak bulundum. Sorularda Travel document number ibaresine F1 vizesinde sag altta yer alan kirmizi numarayi girdim dogru mudur?
    3. Gocmen vizesi sadece Ankara'dan alindigi icin ankara elciligini sececegiz galiba?
    4. Kendi dilinde beneficiary ismi diye bir alan var. Isim soyisim adres ve tel no ekledim wordde. bu hali ile imzasiz yuklesem sorun olur mu veya farkli birsey mi yapacagiz?
    5. Tum dokumanlarin hem orjinali hem de yeminli tercumanca cevrilmis hali yuklenmeli midir? yuklenen dosya tek 1 pdf olarak mi yuklenmelidir?
    6. Eklenecek fotoda arkasi imzali diyor, online basvuruda nasil bir yol izlemem lazim?
    7. Adres bilgilerinde su andaki adreste son oturma tarihi var fakat guncel olarak oturdugumuz ev tarihini sisteme belge yukledigimiz gunu mu girelim?
    8. esinizle en son ne zaman birlikte yasadiniz alani var. Burada baslangic tamam ama bitis tarihine yine belge yukleme tarihimizi mi girelim?

I-130A

1. Allien numberim yok galiba zamaninda ABD'de ogrenci olarak bulundum, varsa bulabilecegim bir site var midir?
    2. Latest physical adresim ve current adresim ayni. yine buradaki baslangic tasinma tarihimiz ama bitis yok bos mu birakmam lazim?

Simdiden cok tesekkurler

• @cokbekledik86 Teşekkür ederim, evet şimdi onları toparlayacağız inşallah.

• @timtim tesekkurler.

• @Emly eger gelecek olan mesaji ve ne tur evraklar istediklerini paylasirsaniz bizler icin faydali olacaktir, tesekkurler, hayirli olsun.

• Arkadaşlar çok şükür 19 ocağa randevüm verildi

• ⭐⭐⭐

@cokbekledik86, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar çok şükür 19 ocağa randevüm verildi

Tebrik ederim inşallah süreciniz sorunsuz geçer artık ailenize kavuşursunuz.

• @waterman çok teşekkür ederim inşallah Diğer arkadaşlarada gelmiştir

• Ocak 10 interwiew date hayirli olsun be 😂

• Tebrikler Temmuz Dq lari Ocak 23 e randevu aldiysa , Agustos / Eylul / Ekim Dq lari da tahminimce Subat sonrasina alir heralde

• @cokbekledik86 gözünüz aydın tebrikler darısı bizlerin başına 🙏🏼 Bir ışık göründü sonunda 🙂

• @cokbekledik86 çok sevindim darısı başıma evli ve çocuklu aileler olarak kendim çıkmış gibi sevindim🥰duâ etde bizede çıksın inşaallah 😢
    Birşey farkettim hepsinin california centerdemiydi dosyaları ama hep ilk noa1 aldıkları tarihe denk gelmiş sanırım.

• Merhabalar.
    Allah'a şükür bizim de konsolosluk görüşmesi için tarihimiz 5 Ocak 2023 oldu.

• Mailleri gelen, dosyaları onaylanan herkes için hayırlı olsun inşAllah.
    Her duyduğum güzel haberde seviniyorum Allah biliyor.
    Herkesin süreci sorunsuz, güzel bir şekilde ve en kısa zamanda hayırlısıyla sonuçlanır inşAllah.

• @MYusuf çok teşekkürler arkadaşlar herkesin gözü aydın

• Temmuz ayında dq olanlara hayırlı olsun! Ağustos ayında dq olanlardan haber yok mudur?

• Kanki sanirim onumuzdeki donemlerde randevu tarihleri dq dan sonra 4.5 ay sonrasina verilecek diye tahmin ediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |