Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @wanti

Yukaridaki senaryo size uyuyor mu?
    Turkiye'ye duzenli olarak USD yollayacaksaniz degerlendirmenizi oneririm.

Ote yandan su senaryoyu test etmis bir forumdasimiz var midir acaba?

🇺🇸 💸 🇹🇷

TEB'de acilmis bir USD hesabina ait ATM karti/bankamatik kart ile ABD'deki bir Bank of America ATM'sinden USD yatirmak.

ATM'lerden para yatirmak (cekmek ile karsilastirildiginda) cok ayri bir surec, o nedenle gerceklesme ihtimalini dusuk goruyorum. Ancak olur da calisirsa ABD'de yasayan biri Turkiye'deki yakinlarinin TEB USD hesabina kolaylikla ve masrafsiz para yatirabilir.

Turkiye'deki TEB USD hesap sahibi yakini da hesabina gelen parayi online olarak kullanabilir veya ATM'den USD olarak cekebilir (Turkiye'de kredi kartlarina vadesiz hesap baglanabiliyor veya bazen banka ayni hesaba bagli birden fazla ATM karti verebiliyor).

• @Sharm
    Yok bana uymuyor. Türkiye de kart yok birde birilerini uğraştırmak gerek git çek geri yatır vs.. Para tekrar kendi hesabıma gireceği için birde vergi vs çıkarmı kestiremedim.

Wise da USA -> TR yönünde Doalr -> Dolar gönderilemiyor galiba. İlla TR ye TL geçecek. Dolar olursa avantajı kayboluyor sanki.

• @Sharm

🇺🇸 💸 🇹🇷

Bank of America ve TEB arasindaki anlasmaya veya TEB ATM'lerine bagli kalmak istemeyenler icin baska bir oneri:

Schwab Bank High Yield Investor Checking account

Schwab, yatirimlarinizin disinda bankacilik islemleri icin de kullanabileceginiz hizmetler sunuyor. Bu checking account sahibi iseniz:

• ABD disindaki ATM'lerden (detaylar Schwab web sitesinde mevcut) USD olarak para cektiginizde ya masraf odemiyorsunuz ya da yerel ATM sahibi banka masraf kesti ise Schwab size geri oduyor. Turkiye'de Denizbank, Garanti Bankasi ve QNB Finansbank ATM'lerinden USD cektigimde kesilen tutari Schwab iade etmisti. Bu arada en az masrafi Denizbank ATM kesiyordu.

• Schwab Debit Card ile yine ABD disindayken (ve Turkiye'de) odeme yaptiginizda veya ATM'den yerel para biriminde para cektiginizde Schwab'a "Foreign Transaction Fee" odemiyorsunuz (bazi kredi kartlari da odemelerde "No Foreign Transaction Fee" ile sizden ek ucret almiyorlar).

Schwab.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sharm göremedim yazdım dedin bir üstünde ki ileti zaten bahsettiğin olayın günlük para çekme limiti yazısıdır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wanti teb bankası 2 tane hesap açma kısmı var teb ikincisi de cepteb artık şubeye git evrak hesap aç bitti artık pandemiden sonra İnternet'e anında hesap açıyorsun zaten bofa kartı ile Amerika yada Türkiye de çekebileceksin Türkiye de TL olarak çekmek istersen yine karta gerek yok qr kod çekiyorsun kısacası senin için uygun ben yapamam dersen o başka bir mesele

• Qnb ile online bankaciliktan 10000USD gonderdim swift ile , 2 gun valorlu olarak 20USD masraf kesti. Chase e gonderdim, gelince 25USD de o kesecek bildigim kadari ile. 10000 USD de 45 dolar odemiş olacagim. Arada ekstra birsey cikarsa update ederim.

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@Sharm göremedim yazdım dedin bir üstünde ki ileti zaten bahsettiğin olayın günlük para çekme limiti yazısıdır

Sn. @ayvalik10 tam olarak ne demek istediginizi anlayamadim.

• @Sharm cekilmeye izin verilen limite bagli olarak, Turkiyedeki aile buyuklerine kendi kartinizi vererek onlarin ucretsiz para cekmesini saglamak iyi fikir aslinda .

• @wanti

Anliyorum.

Wise ABD ➡ Turkiye transferinde

• "International" Secenegi ile ilerlerseniz USD->TRY donusturuyor. Boylelikle SWIFT sistemine girmeden transferi gerceklestirmis oluyor.

Wise_Int_.png

• "Same Currency" Secenegi ile ilerlerseniz de USD->USD olarak SWIFT sistemi uzerinden transferi gerceklestirmis oluyor.

Wise_SameCurrency_.png

👉 Wise-Sending USD to countries outside the US

👉 Wise-What countries can I send USD to?

• ⭐⭐⭐

Bitcoin meselesine giricem ama bilmiyorum 😃

• @cnpist

BoA Debit Card ile TEB ATM'sinden gunde $1,000 USD cekilebiliyor (belirlediginiz "ATM cash withdrawal limit"e bagli anladigim kadariyla).

Buradaki tek cekince, aile buyugunu/uyesini mumkun oldugunca az ugrastirmak. Benim durumumda kendi hesaplari baska bir bankada ve TEB ile bu bankanin ATM'si yan yana. Bir ATM'den alip yanindakinden kendi hesaplarina yatiriyorlar.

Eger TEB hesaplari olsaydi, ayni ATM'den BoA Debit Card ile USD cekip, kendi TEB kartlariyla kendi hesaplarina yatirabilirlerdi.

Yukarida ikinci senaryo olarak bahsettigim TEB ATM kartiyla, ABD'de BoA ATM'sinden, TEB USD hesabina para yatirma senaryosunu henuz deneyemedim. Bu yontem ABD ➡ Turkiye USD transferi icin herseyi cok kolaylastirirdi.

• @Haliax Şöyle anlıyorum o zaman
    Vpn ile yaptığımda çok rahat bir şekilde tarayıcıdan Türkiye'deymiş gibi işlem yapabiliyorum.
    Önerebileceğin bir vpn var mıdır peki ?
    Teşekkürler

• @Aykut5935 Dogrudur. Proton VPN’i ozellikle oneririm. Ucretsiz secenekleri var. Ornegin konum olarak ucretsiz Hollanda sunucularindan birini sectigimde problemsiz islem yapabiliyorum.

• Çok teşekkür ederim @Haliax
    Takıldığım bir yer olursa sizden yardım rica edebiliriim 🙂

• @cnpist, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Qnb ile online bankaciliktan 10000USD gonderdim swift ile , 2 gun valorlu olarak 20USD masraf kesti. Chase e gonderdim, gelince 25USD de o kesecek bildigim kadari ile. 10000 USD de 45 dolar odemiş olacagim. Arada ekstra birsey cikarsa update ederim.

Chase bankasına bugun geldi ve onlar da 15USD kestiler. Sonucta 10000USD icin 35USD masraf odedim.

• Arkadaşlar şuan en karlısı nakiti enparaya yatırıp ordan swift ile göndermek midir?

• @Furkan-Aydın, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Arkadaşlar şuan en karlısı nakiti enparaya yatırıp ordan swift ile göndermek midir?

öyle gözüküyor. Bende öyle yaptımdı.

• USA > TR içinde western union ile gönderdim. 500 usd yi 0 komisyonla gönderdi. Belki ilk sefer diye öyledir. TR hesaba direkt TL olarak geçti. Kullandığı kurda bankalardan daha avantajlı bir kurdu. 4 günde vardı para.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wanti acil olarak göndermedin ondan almadı aynı gün 1-2 saatte geçsin deseydin alırdı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

şimdi yeni bir gönderme reklamı çıktı direk ana sayfa da hesaplama girdim. Türkiye - amerika 5.000 dolar kesinti 1 dolar yazıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |