Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Dr. Mehmet Öz 8 Kasım 2022'deki Senatör seçiminde Cumhuriyetçi parti adayı

• @celica Bende öyle dediğini düşünüyorum çünkü Türkiye'nin tarihte ABD'ye yaşattığı bir travma yok ama öğrenmek istedim ABD'de yaşayan birisi olduğu için kendisi, ABD'de böyle bir olaya şahit oldu mu diye. Genel olarak Avrupa'da Türkiyeye karşı dönemden döneme değişen tutumlar olmuştur. Yunanistanla bile 1928-1935 arası çok iyi ilişkilerimiz olduğu bir dönem vardı. Fakat kesinlikle Ermenistan'ın hiç dinmeyen bir nefreti var bize karşı.

• Kiliselerde Kidden Circules / Black Magic öğretisi altında pagan ile ilgili kısımlardan uzak durulmasına yönelik eğitim veriliyor. Yada yılın bu dönemlerinde bu kısım anlatılıyor. Lütfen işaretlere bakın. Bizim geçmişteki kurulmuş devletlere , Ay yıldızlı beraber işaret yada çevremizdeki ülkelere ait bayrak figürleri var. Bu bilinçli bir eğitim mi bilmiyorum. Ancak bize hangi gözle baktıkları konusunda bir fikir verebilir. Yani Yahudiliği kendi dinlerinin bir kaynağı olarak incil nedeniyle görüyor. Ancak Müslümanlığın son din olması nedeniyle bir dinden öte paganlığın bir devamı kapsamında tutuyor. Haçlı seferlerinin Kudüs ile ilgili kısımların ve New Jerusalemin ve de Büyük Ortadoğu projesinin temelinde ne yazık ki politikalar haricinde dinsel temeller hep ön planda. Politika buna hizmet eden araç

• @hope123

abdlilere degil ama avrupalilara yasattik. beni dogru anladiniz. amerikada ermeni ve yunan lobileri turk dusmani sadece, halkinin dunyadan haberi ve fikri yok ve amerikan tipi ozel bir cehalet var. universite mezunu birinin kasap butcher nasil yazilir bilmemesi gibi. Turklerin tarihine goz atarsaniz veya attigim ikinci videoya goz gezdirirseniz avrupalilarda kavimler gocu ve sonrasi timurundan MK ya ciddi bir sure travma yarattigimizi gorebiliriz. Ermeniler arasindan yasli turkiye ile bagi olanlardan iki kisiye rastladimn ikisi de iyiydi. lubnan ve suriye ermenisiydiler. galiba genelde bu rus tarafindan olanlarda sikinti var.

abdlilerle calismaktan memnunum yuzeysel iliskide iyiler.

• @redsat2000 link calimsmadi request access yaziyor. public yaparsanis bakabiliriz

• PAKİSTANLI MÜSLÜMAN BİR BİLİM ADAMININ İLGİNÇ ARAŞTIRMASI..
    .
    Dünyada yalnızca 14 milyon Yahudi var;
    ~Amerika'da 7 milyon,
    ~Asya'da 5 milyon,
    ~Avrupa'da 2 milyon,
    ~Afrika'da 100 bin
    Adet Musevi yaşıyor..
    .
    Soru: Pekiyi de kaç adet Müslüman İnsan var?
    Cevap: 1,4 milyar Müslüman;
    ~1 milyar Asya,
    ~400 milyon Afrika,
    ~44 milyon Avrupa,
    ~6 milyon Amerika
    Kıt'asında Yaşıyor.
    .
    👉Yâni Dünyada 1 Musevi’ye Karşın 100 Müslüman Var...
    .
    İyi ama Yahudiler Müslümanlardan niçin 100 kat daha güçlü ve daha zengin ve daha eğitimli ve daha mucitler?
    .
    Tarafsız ve Bilimsel Yollarla tespit edilmiş nedenlerini öğrenmek istiyorsanız lütfen okumayı sürdürün.
    .
    👉Tüm zamanların en etkin bilim adamı Albert EİNSTEİN bir Yahudiydi.
    👉Psikanalizin babası Sigmund FREUD bir Yahudiydi.
    👉Karl MARKS Yahudiydi.
    .
    Tüm İnsanlığa zenginlik ve sağlık katmış Yahudilere bakalım;
    👉Benjamin Rubin insanlığa aşı iğnesini armağan etti.
    👉Jonas Salk ilk çocuk felci aşısını geliştirdi.
    👉Gertrude Elion lösemiye karşı ilaç buldu.
    👉Baruch Blumberg Hepatit-B aşısını geliştirdi.
    👉Paul Ehrlich frengiye karşı tedaviyi buldu.
    👉Elie Metchnikoff bulaşıcı hastalıklarla ilgili buluşuyla Nobel ödülü kazandı.
    👉Gregory Pincus ilk doğum kontrol hapını geliştirdi.
    👉Bernard Katz nöromasküler iletişim kaslarla sinir sistemi arası iletişim alanında Nobel ödülü kazandı.
    👉Andrew Schally endokrinoloji metabolik sistem rahatsızlıkları, diyabet, hipertiroid tedavilerinde kullanılan yöntemi geliştirdi.
    👉Aaaron Beck Cognitive Terapi’yi akli bozuklukları, depresyon ve fobi tedavilerinde kullanılan psikoterapi yöntemini geliştirdi.
    👉Gerald Wald insan gözü hakkındaki bilgilerimizi geliştirerek Nobel ödülü kazandı.
    👉Stanley Cohen embriyoloji embriyon ve gelişimi çalışmaları dalında Nobel aldı.
    👉Willem Kolff böbrek diyaliz makinesini yaptı.
    👉Peter Schultz optik lif kabloyu, Charles Adler trafik ışıklarını,
    👉Benno Strauss paslanmaz çeliği,
    👉Isador Kisse sesli filmleri,
    👉Emile Berliner telefon mikrofonunu,
    👉Charles Ginsburg ilk bantlı video kayıt makinesini geliştirdi.
    👉Stanley Mezor ilk mikro işlem çipini icat etti.
    👉Leo Szilard ilk nükleer zincirleme reaktörünü geliştirdi.
    .
    Peki, ama;
    ~Son 100 Yıl içinde Yahudiler sadece Bilimsel alanda 104 Nobel Ödülü kazanırken,
    ~1.4 milyar Müslüman neden yalnızca 3 Nobel kazandı
    .
    Yahudiler niçin bu kadar yaratıcı ve neden bu kadar güçlüler? Yahudi inancına bağlı ve küresel çapta büyüyüp tanınmış şu yatırımcılara ve işadamlarına ve markalarına bakalım;

• Ralph Lauren (Polo),
    • Levi Strauss (Levi's Jeans),
    • Howard Schultz (Starbuck's),
    • Sergei Brin (Google),
    • Michael Dell (Dell Bilgisayarları),
    • Larry Ellison (Oracle),
    • Donna Karan (DKNY),
    • Irv Robbins (Baskins & Robbins),
    • Bill Rosenberg (Dunkin Dougnuts),
    • Richard Levin (Yale Üniversitesi'nin kurucu başkanı).
      Yahudi inancına bağlı ve küresel çapta büyüyüp tanınmış şu sanatçılara bakalım:
    • Michael Douglas,
    • Dustin Hoffman,
    • Harrison Ford,
    • Woody Allen,
    • Tony Curtis,
    • Charles Bronson,
    • Sandra Bullock,
    • Billy Crystal,
    • Paul Newman,
    • Peter Sellers,
    • George Burns,
    • Goldie Hawn,
    • Cary Grant,
    • William Shatner,
    • Jerry Lewis,
      *Peter Falk...
      Yönetmenler ve Yapımcılar arasındaki Yahudiler:
    • Steven Spielberg,
    • Mel Brooks,
    • Oliver Stone,
    • Aaaron Spelling (Beverly Hills 90210),
    • Neil Simon (The Odd Couple),
    • Andrew Vaina (Rambo 1 /2 / 3),
    • Michael Mann (Starzky and Hutch),
    • Milos Forman (One Flew Over The Cuckoo's Nest, Amadeus),
    • Douglas Fairbanks (TheThief of Baghdat),
    • Ivan Reitman (Ghostbusters) ,
    • Kohen Kardeşler,
    • William Wyler.
    • William James Sidis
      .
      Sorun kendinize;
      250’lik IQ derecesiyle Dünyaya gelmiş en parlak insan hangi dine mensuptur?
      .
      Sorun kendinize;
      Neden Yahudiler bu kadar güçlüdür?
      .
      Cevabı şudur;
      Her çocuğa ve her gence kaliteli eğitim verirler...
      Bu eğitim türü sorgulayıcı (teslimiyetçi değil), araştırıcı (ezberci değil) ve yaratıcıdır (bilgi üretmek/bulmak içindir)
      .
      Soru:
      Neden Müslümanlar bu kadar güçsüzdür?
      .
      Cevap:
      Yanlış eğitim verdikleri ve gelişime yararı olmayan birer eğitim sistemi uyguladıkları için. Büyük oranda Din Eksenli, Sorgusuz, Araştırmasız, Ezberci ve Dayatmacı eğitim verdikleri için.
      .
      Oysa Gezegenimizde yaklaşık 1.477 Milyon Müslüman yaşamaktadır.
      Yani, toplam Dünya Nüfusu içinde;
      Her 5 kişiden biri Müslüman olup, Her bir Hindu'ya 2 Adet Müslüman düşmektedir ve
      her bir Budist'e karşılık 2 Müslüman vardır ve
      her bir Yahudi'ye karşılık 100 Müslüman bulunmaktadır..
      .
      Müslümanlar bu kadar kalabalıklar ama neden güçsüzler?
      .
      Nedeni eğitimsizliktir..!
      İslam Konferansı Örgütü'nün (OIC) 57 üyesi vardır ve ülkelerin tümünde sadece 500 adet üniversite bulunmaktadır. Yani üniversite başına 3 milyon Müslüman düşmektedir. Başka bir deyişle 3 milyon kişi için bir üniversite yapılmıştır. Bunların kalitesi de başka bir sorundur..
      .
      Fakat sadece ABD'de 5 bin 758 adet üniversite vardır.
      Shanghai Jiao Tong Üniversitesi tarafından 2004 yılında hazırlanan “Dünya Üniversitelerinin Akademik Deger Listesi”ne Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerin hiç birinden ilk 500’e giren tek bir üniversite yoktu.
      Neden?
      Yanıt; Kalitesiz ve ezberci eğitim...
      .
      OKUMA YAZMA ORANLARI DA ÇOK DÜŞÜK..
      .
      UNDP tarafından toplanan verilere göre Hıristiyan Dünyasında okuma, yazma bilenlerin oranı % 89’dur. Bunların %98’i ise en az ilkokul mezundur ve 100 kişiden 40’ı üniversite mezunudur. 15 Hıristiyan çoğunluğa sahip ülkedeki okuma, yazma oran ise %100’dür, yani bu 15 ülkede okuma, yazması olmayan tek kişiye rastlamak olası değildir..
      .
      Müslüman ülkelerde durum bunun zıddıdır: 100 kişiden sadece 40’ı okuma, yazma bilir ve herkesin okur, yazar olduğu bir tek Müslüman ülke bulunmamaktadır! Bunların %50’si ilkokul mezundur ve sadece %2’si üniversiteyi bitirmiştir..
      .
      BİLİM İNSANLARININ ORANLARI DA ÇOK DÜŞÜK..
      .
      ABD’de toplam bilim insanı sayısı 4.000, Japonya’da 5.000’dir. 57 Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerdeki toplam bilim adamı sayısı ise sadece 230 kişidir. Akademisyenlerin hepsi bilim insanı değildir. Bilim insanı demek, pozitif bilimlerle aktif olarak uğraşan kişi demektir. Her 1 milyon Müslüman kişiye sadece 1 bilim insanı düşmektedir.
      .
      Teknisyenler bakımından Müslüman çoğunluklu Arap ülkelerdeki durum daha da kötüdür.
      .
      Her 1 milyon Müslüman Arap nüfus içinde 50 teknisyen bulunmaktadır. Hıristiyan dünyasında ise her bir milyon kişi içinde 1000 teknisyen bulunmaktadır.
      NEDEN?..
      Yanıt: Kalitesiz, ezberci eğitim ve ARGE’ye araştırma geliştirmeye yeterli kaynak ayrılmaması.
      Çünkü Müslümanlar gayri safi milli gelirin yalnızca % 0,2’sini araştırma, geliştirme bütçesi olarak ayırıyor.
      Buna karşın Hıristiyan dünyası araştırma, geliştirmeye % 5 oranında, yani 25 kat daha fazla fon ayırmaktadır.
      .
      SONUÇ..
      İslam dünyası yeni bilgi üretebilecek kapasiteden yoksundur. Ayrıca dünyanın ürettiği bilgiyi kendi halklarına öğretmekte de başarısızdır. Bunun kanıtı ise ileri teknoloji ihracat rakamlarında saklıdır:
      ~Pakistan’ın ileri teknoloji ihracatının toplam ihracatın içindeki oran %1’dir.
      ~Suudi Arabistan, Kuveyt, Fas ve Cezayir’in ise % 0,3’tür.
      ~Hristiyan Singapur'da bu oran % 58'dir.
      .
      Gelecek Bilgi temelli toplumların olacaktır
      Ilginçtir, Müslüman 57 ülkenin gayri safi milli hâsılalarının toplamı 2 trilyon doların altındadır.
      .
      Buna karşın 310 milyonluk ABD tek başına 12 trilyon dolar değerinde mal ve hizmet üretmekte;
      Çin 8 trilyon dolar,
      Japonya 3,8 trilyon dolar ve Almanya 2,4 trilyon dolarlık üretim yapmaktadır. Satın alma gücü eşitlenerek hesaplama yapılmıştır.
      .
      Mal ve hizmet üretimi
      İspanya’da 1 trilyon doların üzerindedir.
      Katolik Polonya 489 milyar dolarlık mal ve hizmet üretimi gerçekleşmektedir.
      Budist Tayland 545 milyar dolar değerinde mal ve hizmet üretimi yapmaktadır.
      .
      İşin daha acıklı tarafı ise şudur:
      İslam Dünyasının gayri safi milli hâsılasının tüm dünya gayri safi milli hâsılası içindeki oranı hızla azalmaktadır.
      .
      O halde Müslümanlar neden bu kadar güçsüzdür?
      .
      Cevap: Eğitim Yoksunluğu. Tam anlamıyla söylersek; KALİTELİ ve ÇAĞDAŞ EĞİTİM YOKSUNLUĞU.
      Çok kesin biçimde söylersek;
      ~AKILCI OLMAYAN,
      ~EZBERCİ,
      ~TESLİMİYETÇİ,
      ~DİN EKSENLİ,
      ~ÇAĞDIŞI EĞİTİM.
      .
      Araştırmayı yapan:
      Dr. Faruk SALEEM
      İslamabat ~ PAKİSTAN

• @Doncarleone, içinde söyledi: Dr. Mehmet Öz 8 Kasım 2022'deki Senatör seçiminde Cumhuriyetçi parti adayı

@redsat2000 link calimsmadi request access yaziyor. public yaparsanis bakabiliriz

Uzun olduğu için link vermiştim. Ama mesaj olarak yayınlamak daha doğru olacak. Özellikle son sonuç kısımlarına odaklanmakta fayda var. Konuya duygusal bakmak yerine mantıksal ve bilimsel bakmakta fayda var.

• @redsat2000 Çok iyi ve akıllarda soru işareti bırakmayan bir araştırma olmuş, paylaşım için teşekkürler. Özellikle reform dönemi öncesi Hristiyanlıkta böyleydi, Endüljans,Enterdi gibi tamamen akıl dışı uygulamaları vardı Katolik Kilisesinin ama yatsınlar kalksınlar Martin Luther'e dua etsinler 😃 Dini duyguların istismar edilip bir baskı aracı olarak kullanıldığı her toplum geride kalmaya mahkumdur bence ve dini duygularını herkes kendi evinde veya ibadethanesinde yaşamalıdır.

• Buda Livaneli’nin Öz sendromu hakkındaki instagram hesabında yazdığı yorum

• @redsat2000 yazi icin tesekkurler buna birde kisaca yahudilerin soy temelli dine sahip olmasi ve birbirini tutmasinin yaninda, bunlar gittigi her yerde ayrimciliga ugrayan tipler oldugu icin genelde kucuk yerlerde yasamamislar ki, hemen mimlenmesinler diye, sehirlerde yasamislar. Bulunduklari devletlerde asker vb gorevlere gelmeleri zor olduklarindan ya ticarete atilmislar ya da egitim ile ugrasmislar ve her an bir yerlere goc edecekmis gibi olduklarindan likiditesi yuksek varliklari tutmuslardir. bazende icinde bulundugumuz sartlar bizi survival moda sokarsa buda basarili olmamizda ve sinirlari zorlamamizda bize yardimci olabilir. mesela ben suan hep alert durumdayim surekli firsat kolluyorum bosa zaman harcama yok turkiyedeki gibi buda biraz ait olmamadanda kaynaklanior olabilir.
    yoksa jewlerde araplarla hemen hemen ayni genlere sahip

• @redsat2000 O kadar hakli bir yazi ki. Iste kendi kendimizi egitecegiz, okuyacagiz. Baska cikar yol var mi ki.

• 1 saatlik bir İngilizce video . ortalarından itibaren seyretmenizi tavsiye ederim. Dünyanın patronları , aşı karşıtlığı ve yeni dünya düzenine geçişi anlatıyor.

• Livanelinin yazisina ithafen; Oz un secimi kaybetmesi dogu bati arasinda sikismisliktan degil, pennsylvania - Jersey arasinda sikismisliktan diye yorumladim sonuclari kendimce.
    Ara secimler icin en kritik eyaletlerden biri olan PA da, Oz un tv populerligini kullanmak isteyen Cumhuriyetci partinin Gokten inme, Steelers in macinin olup olmadigindan bir haber bir aday olmasiydi. Nitekim yaklasamadi bile Fetterman a. Ilk sonuclanan eyaletlerden oldu. Cok da guzel oldu.

• ⭐⭐

....baskan regan zamaninda bir olay olmustu,yani skandal, bir albayda bir cok evraklari dokumanlari imha etmisti, mahkemelik filan oldu,daha sonra bu albayi senator yapmak istediler,ne yaptilarsa adam senator olamadi, secilemedi.. o zamanin parasiyla 25 milyon dolar propaganda parasi harcandigi aklimsa kalmisti, o olaya istinaden jag diye tv dizisi yapilmist zannediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Warnock Kazandi. Ancak Demokratlarin kalesi olan Georgiada oy düşüşü var. Bu sefer Demokratların bu şansı iyi kullanması lazım. Aksi takdirde gelecek seçim kaydedebilir .

• @redsat2000 Redsat abim yazi icin tekrar tesekkurler cok faydali bir yazi. 2023 yilina girerken her Muslumanin ders cikarmasi gereken bir arastirma

Benzer Başlıklar

• 4
  • 12
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |