Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @keysnambır Evet 2021 ve 2022 çekilişine katılıp, kazanan birine rast gelmiştim forumdan. Bi sakıncası yokmuş.
    Case No düşük olmasına rağmen ne olur ne olmaz diye başvurmak aklımdan geçmişti benimde.

• Benim ABD'de hiç tanıdığım bulunmamakta, eğer olsa idi green card'ı kazanırsak daha yumuşak bir geçiş süreci yaşayacağımız forumdaki pek çok iletide yazılmış. Lakin tanıdık yok diye oturup ağlayacak halimiz yok. Benim çok sevdiğim ve hayatımda uygulamaya gayret gösterdiğim bir söz var '' "Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?"Hiç bilmediğimiz bir ülkede hiç bilmediğimiz insanlarla yeni bir hayata başlamaktan endişe duyabiliriz bu endişe bilinmezlikten kaynaklı. Aslında aynı şekilde çözüm de biz de oluyor bilinmezlikte donup kalmaktansa küçükte olsa bir ışık yakmak gerek en zor adım her daim ilk adım olmuştur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paşa bu forumun gücünden haberiniz yok anlaşılan. Bu forum sadece bilgi alma verme yeri değildir. Bu forum da dostluk - arkadaşlık - kardeşlik - abilik kısacası aile sıcaklığı samimiyeti var. Bu yüzden sen dahil kimse amerika da tanıdığım adresim yok demesin. Siz sadece eyalete karar verin mayıs ayında kazandığınızı gördükten sonra o bölge de yaşayan kişiler aile üyeleri oldukları için sana yardımcı olurlar. Ondan dolayı lütfen bu karamsarlığa girmeyin artık

• ⭐⭐

Açıkcası hiç korkum yok gittiğim yerde her türlü düzenimi kurup gemimi yürütürüm. Tanıdık olmasını ister miydim daha gitmeden konuşmak zor ama sanki tanıdığım olsa adaptasyon anlamında iyi olsa da hep sanki ona güvenerek bişeyler yaparmışım gibi geliyor. Kafamda her şeyi ayarladım zaten gidince @semavi abiden bi araba alıp evi de ayarlayınca tutabilene aşkolsun 🙂

• @ayvalik10 haklısınız forumda şimdilik yeni sayılırım, elimden geldikçe okuyup öğrenmeye tanımaya çalışıyorum. İlginiz için müteşekkirim umarım parçası olduğum bu aileye ben de katkıda bulunabilirim. Yazmış olduğum iletide karamsar olduğum anlaşıldı ise ifade ederken hata yapmışım kusuruma bakmayın lütfen, ben sadece insanların bilinmezlikten korkabileceğini ama bunu aşmanin bizim elimizde olduğunu paylaşmak istemiştim. Sizin gibi kıymetli insanların olduğu yerde karamsarlığa düşmek haddime düşmez 🙂

• Valla ilk başvurumuzu yaptık. Keşke daha önceden görebilseymişim bu forumu.
    Tanıdık olmamasını çok önemsemiyorum açıkcası. Bir şekilde ayak uydurmayı öğrenmiş insanoğlu. Heyecan var mı? evet. Umarım güzel olacak. (ilk başvuruda çıkan var mıdır bilmiyorum ama bende heyecanı başladı bile.)

• Ben de bu sene başvuru yapanlardanım. İngilizcem kötü ama uzun bir süreç var önümde öğrenirim. Elimde 2 farklı mesleğim 2 farklı diplomam var. Girişkenim ve çalışkanım. Belli bir birikimim de var. Allah korusun başıma bir şey gelmediği sürece şuan ki durumumla çekilişi kazanırsam gram korkmam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CptBarbo kara inci tekneni amerika da alırsın

• @ayvalik10 umarım çıkar, ben alırım ve birlikte gezeriz 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CptBarbo tüplü dalış hocasıyım dalış yaparız

• @ayvalik10 bir kere yaptım ve çok zevk aldım. kesinlikle yaparız hocam

• Kesinlikle korkmuyorum. 2009-2011 yıllarında Afganistan'a gitmiştim 2 yıl kaldım. Oraya giderken korkmadım Amerika'da asla korkmam. Şuanda hayatımda istediğim tek şey oraya gidip yerleşmek ve insani standartlarda bir yaşam sürmek. Evet farklı bir dil, kültür ama kısa sürede adapte olurum.

• Korkunun ecele faydası yok. Şakır Şakır ahenkli güncel ve de espirili İngilizce öğrenin . Çevrenizle iyi iletişim kurun . Tek başına değilsiniz . Dostluklar ve arkadaşlıklar Sizin çabanızla kazanılır. Akdeniz insanı olma avantajını kullanın . Ama karşınızdan aynı sıcaklığı hemen beklemeyin. O zamanla oturacaktır. Ama kurduğunuz ilişkiler dostluklar çok sağlam olacaktır. Multifamily yaşama alışmanız lazım. Stratejik olun ve herkese aynı mesafede davranın .

• gundelik hayata ve para kazanmaya yetecek kadar diliniz var ise korkmamak icin yeterince sebebiniz var... Gerisi sizin giriskenliginize kalmis...

• @CptBarbo Tüplü dalış hocasısınız sanırım.
    olası greencard çıkması durumunda belgeleriniz amerikada geçerli mi.?
    bununla ilgili bir araştırma yaptınız mı.?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seroler dalış hocası olan benim PADI olduğu için tüm dünyada geçerlidir. PADI ingiltere merkezlidir ondan dolayı kabul edilmeme gibi bir durumu yoktur.

• @ayvalik10 merhaba,

CMAS için durum nasıl. birçok disiplin var dalış için. bunlardan hangisi amerika için daha geçerli onu araştırıyorum bir süredir ama tam anlamıyla bir fikir sonucuna varamadım.

şimdilik 3 yıldız dalıcıyım. arama kurtarma dalgıcı olarak çalışıyorum.
    2023 yılı hedeflerimde 1 yıldız eğitmen seviyesine çıkmak.

olası GC çıkması durumunda sahip olduğum ve olacağım belgelerin konsolosluk görüşmesinde ve sonrasında elimi kolaylaştırabileceğini düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 araştırmaya devam edeceğiz.
    teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 141
  • 67
  • 15
  • 49
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |