Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@bilbo CASE NO ERROR ile ilgili mesaj atmıştım. Alınan cevap aşağıdadır. Genel bir sorun var sanırım

ANKARA USA Büyük elçiliğe sorulan sorum

Dear Sir /Madam,

I received an error message when I enter my case number into the system. Also I tried status check several times and I still received an error message again. Please kindly inform me for error status and solve IT software problem.
    Best Regards

Ugur KILINC

GELEN CEVAP

Dear Sir,

Please do not check your status through that website since it is only for applicants who had their interviews.

Yours sincerely,Immigrant Visa Unit
    Official UNCLASSIFIED

• Merhabalar tekrar, daha öncede bahsettiğim gibi CN 27xxx civarlarında ve geçen sene olan talihsizliğe bakarsak bu sene benimde mülakata girememe gibi bir durumum olabilir. İyi bir üniversiteden onur derecesi ile mühendis olarak mezun oldum ve şuanda GC olacakmış gibide olmayacakmış gibide hareket edemiyorum. Benim sormak istediğim şey eğer ben GC mülakat tarihime kadar başka bir ülkede mühendis olarak çalışmaya gitsem herhangi bir sıkıntı çıkar mı ve çıkmazsa mülakata girip GC aldıktan sonra bu kartı dondurma şansım var mı ? Yoksa 6 ay içerisinde ülkeye mutlaka giriş yapmak zorunda mıyım?

Aylık bültenleri beklerken resmen psikolojim bozuldu. Hiç bir şey yapamıyorum şu GC yüzünden 🙂 keşke belli olsada ona göre hareket etsek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar tekrar, daha öncede bahsettiğim gibi CN 27xxx civarlarında ve geçen sene olan talihsizliğe bakarsak bu sene benimde mülakata girememe gibi bir durumum olabilir. İyi bir üniversiteden onur derecesi ile mühendis olarak mezun oldum ve şuanda GC olacakmış gibide olmayacakmış gibide hareket edemiyorum. Benim sormak istediğim şey eğer ben GC mülakat tarihime kadar başka bir ülkede mühendis olarak çalışmaya gitsem herhangi bir sıkıntı çıkar mı ve çıkmazsa mülakata girip GC aldıktan sonra bu kartı dondurma şansım var mı ? Yoksa 6 ay içerisinde ülkeye mutlaka giriş yapmak zorunda mıyım?

Aylık bültenleri beklerken resmen psikolojim bozuldu. Hiç bir şey yapamıyorum şu GC yüzünden 🙂 keşke belli olsada ona göre hareket etsek

Baska bir ulkede calisabilirsiniz, sorun olmaz. Maalesef karti donduramazsiniz, GC'den sonraki asama icin su sayfayi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Arkadaşlar merhaba,
    DV2019 talihlisiyim, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Mülakat tarihim 1 kasım(case no:3xxx), ptt kaydımı yaptım ve mail geldi, ama ptt barkodlu bir sayfa çıkmadı. Bu sonra mı gelecek?
    Diğer bir konu da Ankara ya ptt ile göndereceğimiz evrak listesi ile ilgili bir mail gelecek mi? Zamanımız çok az olduğu için kafamız karıştı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @bthndv19 randevu maili geldikten sonra PTT kaydınızı yapıp mutlakat tarihini bekleyeceksin iz. Ancak mülakatta önce unganlar dan da randevu alıp, sağlık raporunuzu almanız gerekiyor. Mülakata giderken sağlık raporunuz yanınızda olmalı..

• @sfati Cevap için tşk ederim. Unganlardan randevu aldık. Ancak ben ptt ile 15 gün önceden konsolosluğa gönderilecek evraklar ile ilgili maili sormak istedim. O mail ne zaman gelecek ya da gelecek mi? Çünkü biz mülakata gittiğimizde gönderdiğimiz evraklar ilgili memurun önünde oluyor diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.

• Ankara'ya PTT ile belge göndermeyeceksiniz, mülakata giderken belgelerinizi yanınızda götüreceksin iz..

• @bthndv19

Bu linkten sırasıyla ne yapman gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsin

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari?page=1

• @sfati Tmm tşk ederim. Ben yesilkartforumları okudum. Ancak 2017 talihlisi bir arkadaşıma evrak hazırlarken gelen yönerge mailinde evrakların gönderileceği yazıyordu ve15 gün önceden evrak göndermişti mülakata gitmeden. Asıllarını da yanına almıştı. Belki değişmiştir. Formlara tekrar bir bakarım. Bir de ptt kaydından sonra barkodlu bir sayfa çıktısı almıştı 2 kopya. Biri Ankara'ya mülakat öncesi göndereceği evraklar için biri de Ankaradan gelecek pasaportlar içindi.

• @bthndv19 PTT yle evragi, eğer mülakatta eksik evraginiz olursa ve isterlerse gönderiyorsun, onun dışında PTT yi eğer vizeniz onaylanirsa sadece pasaportları almak için kullanacaksınız..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bthndv19 DV2016 süreci sırasında postayla önceden evrak gönderme kaldırıldı. Artık böyle bir uygulama yok.

• @knnrn Tmm tşk ederim.

• Herkese merhaba, Ben Dv2019 basvuru formunu doldururken soyadi kismina adimi, isim kisminada soyadimi yazmisim.Ve green card kazandigimi ogrendim.Sizce bu durum sorun olurmu? Daha once ayni sorun basina gelmis olan varmi? Yardimci olursaniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@askin DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba, Ben Dv2019 basvuru formunu doldururken soyadi kismina adimi, isim kisminada soyadimi yazmisim.Ve green card kazandigimi ogrendim.Sizce bu durum sorun olurmu? Daha once ayni sorun basina gelmis olan varmi? Yardimci olursaniz sevinirim.

Su an yapabileceginiz tek sey DS260 formunu dogru bilgilerle doldurmak.

• Randevu tarihimizi ogrendiğimiz sayfa
    "You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2019"
    mesajını aldığımız sayfa değilmi ? DV2019 a başvururken verilen numara ile girdiğimiz sayfa yani ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash evet

• ⭐⭐⭐⭐

2019 mülakat sezonu açılmıştır. Bugün mulakati sorunsuz hallettim. Yarın itibariyle girecek tüm arkadaşlara başarılar . Ayrıntılı olarak 2019 mülakat kisminda anlattım.

• ⭐⭐

@redsat2000 tebrikler hangi eyalete gitmeyi düşünüyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka Güneydoğu Bölgesi Houston Florida New Orleans

• merhabalar,

2 kasımda mülakatım var. evlilik işlemlerini yetiştirmeye çalışıyoruz 7 ekimde de resmi nikah yapacağız. bir kaç sorum olacak.

*eşimin expire olmuş pasaportu var, case i atırıp o pasaportla işlem yapıp daha sonra update etsek mi iyi olur yoksa yenisini mi beklemeliyiz. pasaportsuz sağlık raporu için randevu dahi alamıyoruz. yetişmez diye endişeleniyoruz açıkçası.

*ptt/ais işlemlerini henüz yapmadım. eşimin case ini beklemeli miyim bunun için yoksa kendiminkini yapsam daha mı iyi.

*kendi pasaportum 2021e kadar geçerli onu evlendiğim için yenilemem gerekir mi?

çok teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |