Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tolgasatir sabah bakın direkt haftaya pazartesi gününün randevuları açılıyor. Her sabah bakın

• @goyro666 dün o excel dosyasına bakıp 1.de çıkanların oranlarının ne kadar yüksek oldugunu düşünüp azıcık umutlanmış olabilirim 🙄 eşimle ayrı ülke kontejanlarından katılıyor olmamız da hani belki bir nebze şansı arttırır falan 🙂

• @tolgasatir bursa için ben pzt sabah 8 de baktığımda hala aynı güne bulabiliyordum, 1 kaç dk sonra haftaya attı. sabah 7 de bakarsanız aynı hafta bulabilirsiniz, bence, İstanbul için de.

• Az önce Green Card çekilişiyle ilgili bir şey öğrendim.
    Biz hep en az lise mezunu olmalı yoksa sıkıntı çıkabilir diyoruz ama meğer çok yüksek niteliklere sahip olunca da sıkıntı çıkabiliyormuş.
    Bu tarz kişileri diğer vize türlerine yönlendirmeyi amaçladıkları için aşırı nitelikli kişilerin başvuruları geçersiz sayılabiliyormuş.
    Ne kadar doğru bilmiyorum ama bizi çok etkilemeyecektir diye düşünüyorum.:)))

• @melihguney o zaman çekiliş mantığı nerede kaldı?! çekiliş başvurusunda mesleğimizi vs de yazmıyoruz, yani bilemedim .. beni etkilemiyor tabi o ayrı 😁

• @WhiteK Benim o konuda soru işaretlerim var zaten. Mesela çekilişe katılma kriteri lise mezunu olmak veya mesleki tecrübe sunabiliyor olmak. Fakat başvuru formunda çok detaylı eğitim bilgisi soruyorlar.

Normal şartlar altında lise mezunu musunuz demeleri yetecekken doktorasına kadar soruyor. Lise mezunu olduktan sonra ha liseden mezun olmuşsun ha doktora yapmışsın ne farkeder? Seni niye ilgilendiriyor bu? Fakat ameriga bunu soruyor.

Bana bu noktada bir seçim durumu var gibi geliyor. Nitelikli ya da niteliksiz adamları seçiyorlar demiyorum ama eğitim durumuna göre bir takım kotalar uygulanıyor olabilir diye düşünüyorum.

Yani kazananların yüzde 20'si lise mezunu, yüzde 20'si üniversite mezunu gibi. Bu durum çekilişinin rastlantısallığına bir etki etmiyor nihayetinde.

Bilemiyorum Altan bilemiyorum.:)

• ⭐⭐

@inr bence de oyle, kiralik odalarda surunup saatlik 13 dolar kazanip tum ay patates yemeye bile razi benim bunye

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@inr bence de oyle, kiralik odalarda surunup saatlik 13 dolar kazanip tum ay patates yemeye bile razi benim bunye

Katılıyorum. Önemli olan gitmek zaten. Ben de maalesef 2024 başvurumdan kendimi eledim. Birkaç sene sonra okulumun bitmesine yakın başvuracağım. Ondan önce de Work And Travel şansımı deneyeceğim.

• ⭐⭐⭐

@kaanayhan83 Evet doğru anlamışsınız. 6 mayıs 2023'te sonuçlara bakmaktan başka bir seçenek yok.

• ⭐⭐

Artık ne instagram ne de twitter keyif veriyo sürekli buraya girerken buluyorum kendimi konulardan konulara geziyorum 😂

• ⭐⭐

@kaanayhan83 onay kodunu aldıktan sonra mayısa kadar elinden hiç bir şey gelmez. doğru anlamışsın.

• ⭐⭐⭐

@forgondor, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu pasaport randevuları hangi günler açılıyor bilen var mı ? Tüm istanbulda bir tane randevu bulamadım 🥺

bu sene başvuru için pasaport koşulu yok diyorlardı

Yok zaten ama geçen sene gördük ki DS-260 formunu erken dolduran bir adım önde hem çıkmasa bile yıl başında zam gelecek yarı fiyatına yaptırmak lazım şimdiden

• ⭐⭐⭐

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir sabah bakın direkt haftaya pazartesi gününün randevuları açılıyor. Her sabah bakın

Aynen sabah 6:30 a alarm kurdum zaten o saatte kalkıyorum da uyku sersemi unutmıyayıö diye pasaport diye hatırlatıcı kurdum 😂

• ⭐⭐⭐

@sytahmt bende bende 😂😂

• @ayvalik10 teşekkürler bilgi için

• @WhiteK allah affetsin ama ben biraz kiskandim bu durumu hem yalnizim hem 5. basvurum falan olacak biz garibanlarin yüzü gülsün siz zaten kazanmissiniz be daha ne istiyonuz 😂

• Salı günü bende başvurumu yapıcam ilk işim fotoğrafıçıda fotoğraf çektirmek. Ben ve arkadaşım yurtdışına resmi yollarla gitmek için her türlü yolu arıyoruz. Gerçekten çok bunaldık.

• ⭐⭐

@fredyjones, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Salı günü bende başvurumu yapıcam ilk işim fotoğrafıçıda fotoğraf çektirmek. Ben ve arkadaşım yurtdışına resmi yollarla gitmek için her türlü yolu arıyoruz. Gerçekten çok bunaldık.

Zenginler hariç kim bunalmadı ki valla şu ülkede yaşamaktan..

• ⭐⭐

Güüünaaydıııın arkadaşlar ☀

• @melihguney şöyle bişeyde benim dikkatimi çekti kazananların çoğunun bi sebeble ABD ile ilişkisi olmuş daha önce. Ya wat yapmış ya ailesi orada ya eğitim görmüş vs.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |