Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@m-sefin Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells dediğiniz gibi en mantıklısı çekiliş öbür türlü yıllar alan bir süreç olur. merak ettiğim diğer konu ise f1 vizesi veya turist vizesi alırken akrabam orada diye bana vize vermeme durumları olurmu daha önce babannemin turist vizesi başvurusu 3 kez reddedildi

Bu tek basina olumlu ya da olumsuz bir durum degil, soyle bir konu da var, bakmanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1335/abd-vatandasi-ve-gocmen-yakinlarinin-b1-b2-vize-basvurulari

Onemli olan konsolosu geri donecegine ikna edebilmek.

F1 vizesi icin durum soyle, eger dil okulu icin gidiyorsaniz elenme sansi master/doktora programi icin gidenlere gore cok daha yuksek. Gocmenlik sureci devam ederken bile master programi icin F1 vizesi kabul edilen kisi taniyorum.

• @m-sefin Merhaba.. Ben sizin mesajınızı okudum ve aklıma takılan şey: Dedeniz Amerikan vatandaşı ise, neden babaanneniz turist vizesine başvurıyor? Dedeniz ona sponsor olamıyor mu? Green card çıkarabilir babaannenize.. Teşekkürler..

• @banu-camci merhaba dedemin green cardı varken turist vizesine başvurmuştu ozaman reddedilmişti vatandaşlığı alınca oda green card için başvurdu zaten

• Merhaba,
    Ben cok kisa bir zaman once evlendim ve esim American vatandasi. Kendim icin ve 20 yasinda ki kizim icin green card basvurusu yapma hazirligindayim. Kendim icin gerekli belgeleri forumda buldum fakat kizim icin gerekli basvuru formlarini bulamiyorum yada yok. Bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim. Simdiden cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celik Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhaba,
    Ben cok kisa bir zaman once evlendim ve esim American vatandasi. Kendim icin ve 20 yasinda ki kizim icin green card basvurusu yapma hazirligindayim. Kendim icin gerekli belgeleri forumda buldum fakat kizim icin gerekli basvuru formlarini bulamiyorum yada yok. Bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim. Simdiden cok tesekkurler.

Suradaki konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/250/abd-vatandasi-ile-turkiye-de-evlilik-sonrasi-cocuklar-icin-ir2-cr2-vizesi

Ayrica CR1 (ya da IR1) ve CR2 (ya da IR2) basvurulari ayni sureclerden geciyor, yani size yaptiginiz gibi cocugunuz icin de I-130 doldurup gondermeniz gerekecek.

edit: evlilikten sonra uvey cocugun IR2 gocmenlik surecine baslayabilmesi icin anne-babanin cocuk 18 yasina varmadan evlenmis olmasi gerekiyor.

• @onurnb sorunuzu bu konuda sorabilirsiniz. Forum duzenine uygun bir sekilde soru sorarsaniz seviniriz.
    Diger konularinizi siliyorum.

• öncelikle merhaba,adım onur ve umarım bana yardımcı olursunuz.benim olayım şu şekilde;annem 2013 yılında abd vatandası oldu ve hemen benım ıcın Gc da basvuru yaptı statüm 21yas ustu evlenmemiş cocuklar.5,5 sene sonra 2018 agustosta case numberım geldı fakat ben 2017 yılında evlendim.esımde benle beraber Gc sahibi olabılıyormu.yani ds260 formunu doldururken bır tanede eşim için mi acmam gerekiyor .normalde lotoda bekar olarak basvuran ve bir ay sonra evlenen ardındanda 8ay sonra lotodan gc alan kısı esınede ds260 doldurup sorunsuz bır sekılde gc alabiliyorlar.loto ile aynı prosedur mü gecerli yoksa ben statümden dolayı tekrar bır statü degişikliği yapıp bir bes sene daha mı beklicem basvuru ıcınde 12ay surem var.aklım cok karısık ne yapacagımızı bılmıyoruz lütfen yardım. simdiden cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onurnb Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

öncelikle merhaba,adım onur ve umarım bana yardımcı olursunuz.benim olayım şu şekilde;annem 2013 yılında abd vatandası oldu ve hemen benım ıcın Gc da basvuru yaptı statüm 21yas ustu evlenmemiş cocuklar.5,5 sene sonra 2018 agustosta case numberım geldı fakat ben 2017 yılında evlendim.esımde benle beraber Gc sahibi olabılıyormu.yani ds260 formunu doldururken bır tanede eşim için mi acmam gerekiyor .normalde lotoda bekar olarak basvuran ve bir ay sonra evlenen ardındanda 8ay sonra lotodan gc alan kısı esınede ds260 doldurup sorunsuz bır sekılde gc alabiliyorlar.loto ile aynı prosedur mü gecerli yoksa ben statümden dolayı tekrar bır statü degişikliği yapıp bir bes sene daha mı beklicem basvuru ıcınde 12ay surem var.aklım cok karısık ne yapacagımızı bılmıyoruz lütfen yardım. simdiden cok tesekkur ederim.

Evlendiginiz zaman sizin kategoriniz F1'den F3'e degisti. USCIS'e bu konuda bilgilendirme yapmanizi tavsiye ederim.

Bekar olmadiginiz icin, konsolosluk su an ne size ne de esinize vize vermez diye dusunuyorum.

• Merhabalar i-130 başvurusu sonucunda i-864w dolduracağım kızımlarım için ama formu doldururken tüm bilgileri kızlarım adına mı dolduracağım benimle ilgili bir kısım yok sanırım daha önce dolduran veya bilgisi olan var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sembul Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Merhabalar i-130 başvurusu sonucunda i-864w dolduracağım kızımlarım için ama formu doldururken tüm bilgileri kızlarım adına mı dolduracağım benimle ilgili bir kısım yok sanırım daha önce dolduran veya bilgisi olan var mı

dogrudur.
    Gocmen olacak kisi dolduruyor, neden exempt oldugunuza dair ilgili belgeleri eklemeyi unutmayin.

• Çok teşekkürler biri 6diğeri 17 yaşında bu formlar onlar adına dolduracağım ama ben imzalayacağım değil mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sembul Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Çok teşekkürler biri 6diğeri 17 yaşında bu formlar onlar adına dolduracağım ama ben imzalayacağım değil mi

17 yasinda olan aslinda kendisi de imzalayabiliyor sanirim, ama isterseniz legal guardian olarak ikisini siz de imzalayabilirsiniz.

• @crazycells tekrar merhaba, ben evliligimi yaptigimda kizim 20 yasindaydi bu durumda yeni de kizima da ayni anda basvuru yapabiliyormuyum? Bugun duydugum birseye gore evlilik yapildiginda cocuklar 17 yas ve altindaysa ancak birlikte basvurulabiliyor bu dogru mu? Bununla ilgili bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celik Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

@crazycells tekrar merhaba, ben evliligimi yaptigimda kizim 20 yasindaydi bu durumda yeni de kizima da ayni anda basvuru yapabiliyormuyum? Bugun duydugum birseye gore evlilik yapildiginda cocuklar 17 yas ve altindaysa ancak birlikte basvurulabiliyor bu dogru mu? Bununla ilgili bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Cok tesekkurler.

edit: dogru aciklama icin hemen iki asagidaki cevaba bakabilirsiniz...

hayir, 21 yasinin altindaki butun cocuklarinizi eklemelisiniz (evlenmemis olanlari). Eger ikinci evliligi yapmissaniz yine de hem esinizin hem de kendinizin onceki evliliklerinden 21 yas alti cocuklarinizi eklemelisiniz. Velayeti sizde olmasa bile.

• @crazycells tekrar merhaba,
    Bugun bir avukattan aldigim email de soyle diyor
    “ Also if she was over the age of 17 when you married your husband he is not your husband 's step daughter under the law so your wife cannot file for her. “
    Sizin bana daha onceki mesajisinizda gonderdiginiz evraklari doldurmalimiyim yoksa kanunlarda bir degisiklik mi oldu bu yas durumuyla ilgili olarak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tekrar merhaba,
    Bugun bir avukattan aldigim email de soyle diyor
    “ Also if she was over the age of 17 when you married your husband he is not your husband 's step daughter under the law so your wife cannot file for her. “
    Sizin bana daha onceki mesajisinizda gonderdiginiz evraklari doldurmalimiyim yoksa kanunlarda bir degisiklik mi oldu bu yas durumuyla ilgili olarak?

Sayin @celik, sizin yazdiginiz dogru, ben yukarida yazdiginizi yanlis anlamisim maalesef. Cekilisle ilgili soru zannedip, o sekilde cevap verdim. Fakat sizin durumunuz farkliydi; evet, dediginiz dogru siz evlilik yaptiginizda 18 yasindan kucuk cocuklariniz gocmenlik icin direkt IR2'ye basvuru yapabiliyor, 18 yasindan buyuk cocuklar ise siz Green Card sahibi olduktan sonra F2B'ye basvuru yaparak Green Card alabiliyorlar. (Normalde F2A olmasi lazim ama siz Green Card sahibi olunca kendisinin 21 yasinda olacagini farzederek F2B diyorum) F2A-F2B konusunda bilgiyi bu konunun ilk iletisinde bulabilirsiniz.

Gocmenlik amaciyla resmi cocuk tanimi soyle:

(1) The term "child" means an unmarried person under twenty-one years of age who is-

(...)

(B) a stepchild, whether or not born out of wedlock, provided the child had not reached the age of eighteen years at the time the marriage creating the status of stepchild occurred;

(...)

kaynak

• @crazycells oncelikle tum sorulara buyuk bir itina ve ozveriyle cevap verdiginizi goruyorum ve bu takdire deger gercekten bunun icin cok tesekkur ederim. Ben green kartimi aldiktan sonra kizim icin sponsor olup evrajklarini iceriye verdigimiz zaman kizim 21 yasina girmediyse eger bu surec ne kadar surer?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells oncelikle tum sorulara buyuk bir itina ve ozveriyle cevap verdiginizi goruyorum ve bu takdire deger gercekten bunun icin cok tesekkur ederim. Ben green kartimi aldiktan sonra kizim icin sponsor olup evrajklarini iceriye verdigimiz zaman kizim 21 yasina girmediyse eger bu surec ne kadar surer?

rica ederim. 21 yasina gelmediyse basvurunuz F2A oluyor 1 yillik bir bekleme zamani var maalesef su an icin, o nedenle kiziniz beklerken 20 yasini dolduracak ve21'e gececek, dolayisiyla F2A olan kategorisi F2B olarak degisecek.

Bu nedenle, simdiden planlari sanki 21 yasindan buyukmus gibi yapmaniz daha gercekci olur.

• Bir şey soracağım,
    Önceden de bahsettiğim gibi benim anneme cikti green card ds 260 doldururken listede babam ben annem ve ablam çiktı ben 20 yasindayim ablam 22 yasinda formda adi kendiliğinden cikti (20 ocak 96 doğumlu) ben onun bilgilerini doldurmakla hata mı yaptım.

Yani sorun olur mu sistemde ben add applicant a basıp eklemedim orada adı yaziyordu diye doldurdum gönderdim zamanında bu bize sorun cıkarır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitgumus Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) içinde söyledi:

Bir şey soracağım,
    Önceden de bahsettiğim gibi benim anneme cikti green card ds 260 doldururken listede babam ben annem ve ablam çiktı ben 20 yasindayim ablam 22 yasinda formda adi kendiliğinden cikti (20 ocak 96 doğumlu) ben onun bilgilerini doldurmakla hata mı yaptım.

Yani sorun olur mu sistemde ben add applicant a basıp eklemedim orada adı yaziyordu diye doldurdum gönderdim zamanında bu bize sorun cıkarır mı?

evet, cekilis talihlileri icin su konuyu kullanmalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Ayrica 21 yas icin su konuyu incelemelisiniz (sorunuzu bu konuya tasiyin, orada cevaplayayim)
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |