Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaşlar jacksonville kuzey floridada yaşayan varsa tecrübelerinden faydalanmak istiyorum memnunmusunuz havası nasıl, okul üniversite ve kolejleri hangisini tavsiye edersiniz. Bilgi verenlere şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@gülcan, içinde söyledi: Florida

arkadaşlar jacksonville kuzey floridada yaşayan varsa tecrübelerinden faydalanmak istiyorum memnunmusunuz havası nasıl, okul üniversite ve kolejleri hangisini tavsiye edersiniz. Bilgi verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Forumda arama yaptın mı bilmiyorum ama alttaki konu yardımcı olabilir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2037/jacksonville

• @hadi-BE teşekkür ederim arkadaşım o linki daha önce okumuştum farklı bişeyler yazan olur diye sordum. Sağolun

• Merhabalar, Lithia- Tampa'da 1+1 evde kalıyorum posta kodu 33547 o bölgeye bakabilirsiniz. ) En geç haziranın ilk haftası ile 10 Ağustos tarihine kadar Türkiye'de olacağım. evi kiraya vereceğim. 5 yaşında bir kızım var. onun yatagıda var. havuzlu güvenlikli bir sitedeyiz. bölge çok temiz ve güzel. ilgilenen olursa mesaj atabilir detay iletebilirim. @Muhtaradana referans olarak verebilirim 🙂

• Arkadaşlar merhaba

Bu sene kazananlar arasındayım. Bir aksilik olmazsa FL taşınmak istiyoruz.

Eşim TR de bankacı bu işi orada da yapabilir mi? Ben ticaret yapmak istiyorum. Kahveci olabilir pub tarzı başka bir işte olabilir. Ne yapacağımıza tam olarak karar veremedik.

Orlando - Tampa - Miami nereye yerleşeceğimize karar veremedik. Orlando düşünüyoruz ama bu iş tarzı için başka yerler de olabilir. Turistik bir yer olması önemli diyeceğim ama zaten her yer turistik.

Önerilere açığız. Bilgi verecek herkese teşekkür ediyorum.

• @uurse, içinde söyledi: Florida

Arkadaşlar merhaba

Bu sene kazananlar arasındayım. Bir aksilik olmazsa FL taşınmak istiyoruz.

Eşim TR de bankacı bu işi orada da yapabilir mi? Ben ticaret yapmak istiyorum. Kahveci olabilir pub tarzı başka bir işte olabilir. Ne yapacağımıza tam olarak karar veremedik.

Orlando - Tampa - Miami nereye yerleşeceğimize karar veremedik. Orlando düşünüyoruz ama bu iş tarzı için başka yerler de olabilir. Turistik bir yer olması önemli diyeceğim ama zaten her yer turistik.

Önerilere açığız. Bilgi verecek herkese teşekkür ediyorum.

@denizci10 kardeşimi takip et. Geçen hafta florida şehirlerini gezdi, şuan teksasta. Başka eyaletleri de gezecek. Gezdiği yerlerle ilgili bütün deneyimlerini yazacak foruma.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   J JackFoxy 

• Herkese merhaba,

Öncelikle bu sorumu Florida'da yaşayanlar cevaplarsa sevinirim. Florida araştırdığımız kadarı ile çok güzel bir eyalet fakat fırtına ve kasırgaları gözümüzü korkutuyor. Orada yaşan arkadaşlar bu fırtına ve kasırgalarda ne yapıyorsunuz hayatı nasıl etkiliyor. Bunun hakkında çok fazla bir yorum bilgi vs bulamadım.

• ⭐⭐

@bozyuruk, içinde söyledi: Florida

Herkese merhaba,

Öncelikle bu sorumu Florida'da yaşayanlar cevaplarsa sevinirim. Florida araştırdığımız kadarı ile çok güzel bir eyalet fakat fırtına ve kasırgaları gözümüzü korkutuyor. Orada yaşan arkadaşlar bu fırtına ve kasırgalarda ne yapıyorsunuz hayatı nasıl etkiliyor. Bunun hakkında çok fazla bir yorum bilgi vs bulamadım.

Kasirga gelmese bile ozellikle agustos ve eylul ayi asiri yagmurlu ve ruzgarli oluyor. Hurricane geldiginde onceden uyarilar yapiliyor. Millet markete ususup su konserve tuvalet kagidi gibi malzemeleri bitiiriyor. En onemlisi benzin ve tup gaz sikintisi olusuyor. Bizim sehri irma hurricane vurdu. Gelene kadar yavaslamisti ama baya tahrip etti. Uzun sure agaclari calilari kaldirmaya ugrastilar. Elektrik direkleri yikildi. Kasirga sirasinda can kaybi olmadi cunku onlemler onceden alinmisti. Ancak sonrasinda hayatin normale donmesi zaman aldi.

• Florida Bati yakasi sakinleri, buyuk ihtimalle kasirga olarak Ian size dogru gelmekte. Hazir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@MySea Amerika'da değilim, böyle bir durumu da yaşamadım. Ama sanırım baya ürkütücü bir durum olmalı. Evinizin duvarlarını zorlayan bir rüzgar ve aşırı bir yağmur. Tırsmamak mümkün değil. 🙂

• @Programmer Aynen oyle oluyor. Delaware'de kuzeyde olmamiza ragmen, iki defa uzerimizden kasirga gecti. Gerci buraya gelince tropical firtinaya donustu ama yagmur, ruzgar, gok gurultusu derken, kiyi bolgelerde maddi hasarlara yol acmislardi.

• Zone A için bugün evacuation zorunlu kılındı zaten. B için de öneriliyor. Yarın akşama doğru ve Perşembe günü etkili olup state'in kuzeyinden karaya vurup, etkisini kaybederek Georgia'ya ilerleyecek. Ekstra bir panik havası mevcut ama muhtemelen büyük bir yıkım olmadan ve umarım can kaybı olmadan atlatacağız.

• Bizim burada da hazirliklar devam ediyor . Cuma günü Ian bizim taraflara ulaşacak . Ağırlıklı olarak Savannahta sel ve şiddetli yağmur riskimiz var.

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 Filmlerde görürdük, pencerelere tahta filan çakılırdı. Yapılıyor mu bu tür şeyler? Yani su, gaz, konserve ve tuvalet kağıdı 🙂 dışında yapılan hazırlıklar nedir ?

• @Programmer Tahtalar çakılıyor .Giriş ve çıkışlar sınırlı alanlardan yapılacak şekilde ayarlama yapılıyor.,Kum torbaları olası sel tehlikesine karşı hazırlandı.Evlerde Çatıya çıkış veya tahliye kapıları için engeller kaldırıldı. Zarar verecek ağaçlar budandı. Çevre hazırlıkları yapılıyor. Yol altındaki büyük mangallar açıldı. Arabalara konmak üzere Hurricane tahliye kitleri update edildi. Sirenler denendi . Tüm herkesin telefonu County de kayıtlı Text mesaj sistemi çalışmaya başladı. Uyarılar ve tahliye işin bütün bilgiler text den geliyor şimdilik . Burası tedbir amaçlı işleri tamamladı. Biz konsolosluk olarak Miami’ye bağlıyız. Onlar sadece Miami’den sorumlu gibi hareket ediyorlar. Normalde eskiden email filan gelirdi. Anlamadım.

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 Allah kolaylık versin, inşallah bir şey olmaz. Siz Georgia'da mısınız ?

• ⭐⭐

Bizim bolgenin Cape Coral direct hit alma ihtimali var. Tampa’nin hemen altindayiz ve cone asagi dogru kivriliyor. Ev icin pencerelere tahta cakacagiz. Aksama dogru da yola cikip Miami Doral tarafindaki arkadasimiza gidecegiz.

• @Programmer, içinde söyledi: Florida

@redsat2000 Allah kolaylık versin, inşallah bir şey olmaz. Siz Georgia'da mısınız ?

Teşekkürler @Programmer . Savannah GA dayım. @goodluck tedbiri elden bırakmamak lazım. Şimdiden Geçmiş olsun .

• @goodluck Geçmiş olsun. Umarım sıkıntısız atlatırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐

@goodluck hocam Allah kolaylık ve sabır versin. İnşallah sağ salim atlatırsınız şu fırtınayı. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. Dikkat edin kendinize.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |