Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Orlando`da yasayan veya daha once yasamis olan ve hakkinda detayli bilgi paylasabilecek olan var mi?

• Benimde listemde olan yerlerden beri , geçen hafta bir arkadaşım oradaydı , çok beğenmiş , özellikle universal studios ve disney world sayesinde yılda 80M turist çekmekteymiş. Tecrübesi olanlardan da dinlemek isteriz..

• Orlando'dan bence hak ettiği kadar bahsedilmiyor. Bi Houston'dır gidiyor ama Houston'a gidenler çok mutlu değil malesef. Orlando bana nedense inanılmaz turist potansiyeli, iklimi, iş imkanları, trafik olmayışı, dümdüz alana kurulmuş olması, tema parkları universal, disney, seaworld, kennedy space center'ıyla en önemlisi araştırılınca görüleceğe üzere insan kalitesi, güler yüzlü mutlu insanlarıyla yaşamaya değer bir yer gibi geliyor.

Kiralarda uçuk kaçık değil orada yaşayan youtuber genç arkadaş Okan Serbes'den gördüğüm kadarıyla uber ve lyft ile bile iyi para kazanılabiliyor ki bu kadar turist çeken bu kadar tema park, outlet merkezleri olan yerde iş imkanlarının çok geniş olduğu aşikar diye düşünüyorum.

• @fbazer Orlando içinde söyledi:

Orlando`da yasayan veya daha once yasamis olan ve hakkinda detayli bilgi paylasabilecek olan var mi?

bu arkadaş orada yaşıyor

• @korelle Orlando içinde söyledi:

Orlando'dan bence hak ettiği kadar bahsedilmiyor. Bi Houston'dır gidiyor ama Houston'a gidenler çok mutlu değil malesef. Orlando bana nedense inanılmaz turist potansiyeli, iklimi, iş imkanları, trafik olmayışı, dümdüz alana kurulmuş olması, tema parkları universal, disney, seaworld, kennedy space center'ıyla en önemlisi araştırılınca görüleceğe üzere insan kalitesi, güler yüzlü mutlu insanlarıyla yaşamaya değer bir yer gibi geliyor.

Kiralarda uçuk kaçık değil orada yaşayan youtuber genç arkadaş Okan Serbes'den gördüğüm kadarıyla uber ve lyft ile bile iyi para kazanılabiliyor ki bu kadar turist çeken bu kadar tema park, outlet merkezleri olan yerde iş imkanlarının çok geniş olduğu aşikar diye düşünüyorum.

Bahsetmişsiniz link attıktan sonra okudum. Ben de takip ediyorum o arkadaşı keyifli yaşadığı bariz belli..

• En çok gitmek istediğim yer😎😎😎

• Bizimde gitmeyi planladığımız yerlerden biri diğer seçenek ise daytona beach tarafı. Kiralarda çok uygun. Bir izmirli olarak çekilişi kazanırsak florida eyaleti bize hitap ediyor.

• @korelle houston maalesef bana biraz daha kasaba vari geliyor. Yaşayan arkadaşlar alınmasın. Beklentilerimiz farklı ondan olsa gerek

• @nilfersev Orlando içinde söyledi:

daytona beach

daha geçen daytona beach'e bakıyordum hatta zillow'dan kira araştırması yaptım. Evet deniz kenarı ve eğlenceli bir yer ama bu tarz yerler ufak olduğu için iş-kazanç gelir-hayatta kalma açısından sınıfta kalabiliyor. Keza virginia beach ve ocean city'de aynı şekilde yoksa turistlik, ufak sakin yerlerde yaşamak ister elbet insan. Bu arada araştırmadıysanız Florida'da St. Petersburg'da harika bir yere benziyor aklınızda bulunsun.

• Bu tarz yerlerde kira/saatlik kazanç oranı önemli. Çünkü saatlik asgari ücret 10$sa yasamda kiralarda daha ucuz oluyor ama ona göre kazanmış oluyorsunuz. Aslında bana elinize geçen oran açısından pek fark yokmuş gibi geliyor. Bir de şunu unutmayın ise başladığınız ücret her sene o kadar da artmıyor. Yaptıkları zam en fazla saatlik 1-2$ çünkü adamlarda enflasyon yok. O yüzden zam alırım artar gibi düşünmemek lazim. Ya da başlayabilecek en yüksek ücreti bulmaya çalışmak lazım. Naçizane tavsiyelerim 🙂

• @korelle evet oralarada bakmak lazım. Bu aralar bocaraton bölgesine takıldım kaldım. Miamide keza öyle. Daha gc çıkmadigi icin rahatız. Siz nerde yasiyorsunuz

• Merhabalar bende eğer green card çıkarsa Orlando civarına yerleşmeyi düşüyorum ama kiralar konusunda net bir bilgim yok sonuçta turistik bir yer olduğu icin biraz fazla olabilir diye düşünüyorum ayrıca yapılabilecek işler konusunda orada yaşayan biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim. (Teknik herhangi bir işte çalışmıyorum kamu görevlisiyim.)

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @edelweiss evet onu izliyorum ancak evlerinde 4 arkadaş yaşadıkları icin bana tam fikir vermiyor açıkcası. Çünkü onlar 4 kişi 1200 dolar + vergiler, sigorta 2100 dolar civarı kira veriyorlarmış. Ben gidersem ailemle gideceğim küçük çocuğum var ve eşim Suan çalışmıyor yani bana daha uygun kirası olan evler lazım olacak.

• @mehmet32 merhabalar . ben genelde ev kiralama olarak bu siteyi bölge bölge tarıyorum sizde bir bakın isterseniz.
    https://www.zillow.com/homes/for_rent/

• @nilfersev teşekkürler, bunun gibi başka sitelerde bulursanız buradan bana yazarsanız çok sevinirim.

• @nilfersev teşekkür ederim

• Merhabalar,
    6 Haziran’da Miami’ye iniyorum hayırlısıyla. Altamonte Springs’de işe başlayacağım lakin kalacak yer bulamıyorum. Türkiye’den baktığımda (oda bakıyorum) craigslist’den veya diğer uygulamalardan çözüm üretemiyorum çünkü benimle önce yüzyüze görüşme talep ediyorlar. Eğer aranızda varsa bana yardımcı olabilecek, yani Altamonte Springs’de yaşayan veya Orlando’da yaşayan kişiler çok makbule geçer. Zamanım kısıtlı umarım bir şey bulabilirim 🙏🏿

• @fbazer merhaba DS260 Submit ettikten sonra sağlık muayenesi arasında 4 ay var neden uzun bir süre problem konsolıoluk mu yoksa NVC de mi teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.2k

| | | |