Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba herkese.Son günlerde Meksika’dan kaçak girişlerden dolayı havalimanından gelen türkleri geri gönderiyolarmış bu doğrumu???Biz turist vizesine başvurucaktık bunu duyunca çok şaşırdım.Böyle bişey varmı?

• ⭐⭐⭐⭐

@sny22 hayır bu tarz hurafelere inanmayın. illa ki deport edilenler olmuştur ama bu genel bir uygulama değil bireysel uygulamadır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sny22 konuyu meksika olarak değil ama genel olarak bir cevap vermek isterim izninizle;

her zaman söylediğimiz ve mümkün olduğunca dile getirdiğimiz hatta basılan vizenizin içinde ayrı bir evrakta yazılı olarak size teslim edilen bir kural var; "bu vize ülkeye girişinizi garanti etmez."

abd özelinde konuşursak durum tamamen CBP görevlililerinin inisiyatifindedir.
    geçmiş yıllarda aldığı göçmen vizesi ile (dv) ülkeye alınmayan arkadaşımız bile oldu. düşünün neredeyse 1,5 yıl bütün geçmişi didik didik ediliyor, DS260 formunda 16 yaşından beri kaldığınız adresleri bile yazıyorsunuz, polis kayıtlarınızı veriyorsunuz ve bunlara karşı da konsolosluk size abd'de süresiz kalmanızı / çalışmanızı sağlayacak bir vize veriyor.

sonra uçağa binip abd'ye gidiyorsunuz ve CBP diyor ki ben seni ülkeye alamam.
    kısaca konsolosluğun verdiği vize onun ülkeye girmesine yetmedi.

bu durum aslında çoğu ülke için geçerli.
    ülkeler arasındaki politik ve askeri durumlar, bireylerin geçmişleri bu tür durumları kesinlikle etkiler.

bu yüzden bu ihtimallerin her zaman olduğunu bilip ona göre hareket etmek en doğrusu olacaktır.

• @gucarslan kesinlikle katılıyorum. Araçla Yunanistan sınırından geçerken Yunan görevli ile yaşadığımız ufak bir sürtüşmede o şengen umrumda değil seni istersem burdan geri gönderirim demişti. Tabi orada tartışma son bulmuştu 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |