Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 Hayır en azından sitedeki karşııgı henüz bu case cut-off olmadı ya da mülakat verilmedi olmalıydı invalid kelimesi yanlış olmuş gibi.

• @baran-bozdogan

Merhaba, sanırım küçük bir yanlış anlaşılma var. Dosyanızın ne durumda olduğunu öğreneceğiniz yer ds260 formunu doldurduğunuz alan. Linkte verilen alanda sadece IV ile yapılan işlemleri görebilirsiniz. Yani basılmış bir IV sahibiyseniz ona bakabilirsiniz.

burdan tüm girişleri yapıp sağ üst köşede yer alan status kısmına bakarsanız ne durumda olduğunuzu görebilirisiniz.

Bol şans

• @Mr-Yavuz evet onu biliyordum ama arkadaşın söylediğinde tanım yanlışı var o yüzden uymuyor herkese genel cevap niyeliğinde değil.

• @baran-bozdogan orada yazan örnek kısmında da hatta MTLxxxxx diye bir ibare var. Bu şu demek vize basılan konsolosluk kodu (MTL Montreal mesela) dolayısıyla sizin yazdığınız 2023EUxxxx formatı '' invalid '' olarak yazacak çünkü sizin Issued bir vizeniz yok.

• @baran-bozdogan 1 Ocaktan sonra Dv2023 talihlileri ceac da durum sorgulaması yapabilir. O tarihe kadar sorgulama yapamazsınız.Daha fazla detay için ilgili başlığı inceleyebilirsiniz ⬇

CEAC Status Check / Visa Status Check (NIV & IV) https://yesilkartforum.com/forum/post/240589

• @Muhtaradana 1 Ocak 2023 e kadar alternatif olarak https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ konsolosluğun durum kontrol sistemini kullanabilirsiniz. Bu siteye veriler ceac bağlantılı mı yoksa konsolosluk memurları tarafından manuel mi giriyor emin değilim.Ceac dan bağımsız veri girişi olup olmadığını öğrenmek istersek dileyen Dv2023 te Ekim ayında mülakat tarihi almış bir kişi case numarasını şu anda kontrol ederse ready olduğunu görmesi gerekecek.

Not:Seach yaparken site çok fazla hata verebilir Ekim ayına mülakat tarihi almış bir Dv2023 talihlisi kontrol etmek isterse durum
    kontrolünde sonuç almak için biraz fazla deneme yapması gerekebilir

Normalde bu siteyi mülakat sırasında AP ye kalan kişiler için kullanıyoruz ama çalışıyorsa ceac verileri siteye yüklenene kullanabiliriz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde Ankarada mülakata girmiş refused durumunda olan bir Af dosyanın durumunu görebilirsiniz.

Screenshot_20220917-193948_Chrome.jpg

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Muhtaradana 1 Ocak 2023 e kadar alternatif olarak https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ konsolosluğun durum kontrol sistemini kullanabilirsiniz. Bu siteye veriler ceac bağlantılı mı yoksa konsolosluk memurları tarafından manuel mi giriyor emin değilim.Ceac dan bağımsız veri girişi olup olmadığını öğrenmek istersek dileyen Dv2023 te Ekim ayında mülakat tarihi almış bir kişi case numarasını şu anda kontrol ederse ready olduğunu görmesi gerekecek.

Not:Seach yaparken site çok fazla hata verebilir Ekim ayına mülakat tarihi almış bir Dv2023 talihlisi kontrol etmek isterse durum
    kontrolünde sonuç almak için biraz fazla deneme yapması gerekebilir

Normalde bu siteyi mülakat sırasında AP ye kalan kişiler için kullanıyoruz ama çalışıyorsa ceac verileri siteye yüklenene kullanabiliriz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde Ankarada mülakata girmiş refused durumunda olan bir Af dosyanın durumunu görebilirsiniz.

Screenshot_20220917-193948_Chrome.jpg

Bu siteye girmeye çalışıyorum fakat sürekli Error veriyor ve case number not found diyor. Case numaram bulunmadı diyor. Sebebi ne olabilir?

• @cemalerhan mülakat tarihi alıp dosyamız konsolosluğa gelmemişse hata almamız normal. Hatta dosyası konsoloslukta olan kişilerde sürekli hata alabilir, sonuç alana kadar search lemek gerekiyor. Her zaman sorunlu bir siteydi zaten

• @Muhtaradana teşekkür ederim.

• selamlar, lotterye başvururkenki pasaportumun süresi doldu ve yeni pasaport çıkarttım. yeni pasaport bilgilerini ve üniversite mezuniyet tarihi(ay ve gün olarak yanlış girildi) gibi ds260'ta yaptığım küçük hatalar için formumu açmama gerek var mı yoksa mülakat esnasında belirtmem yeterli olur mu?

• @flankes0 açtırmanıza gerek yok,şu anda ds260 submit tarihlerini mülakatlar için esas aldıkları için açtırma işlemini yapmayın. Bahsettiğiniz sorunlar evet mülakatta düzeltilebilecek sorunlar. Ayrıca mülakat tarihi aldıktan sonra konsolosluğa formunuzu açmaları için ulaşabilirsiniz, açmazlarsada mülakatta düzelttirebilirsiniz.

• @Muhtaradana mülakat tarihi aldım zaten imzamda belirttim, verdiğiniz cevaba göre formu açtırmama gerek olmadığını varsayıyorum. mülakata eski ve yeni pasaportla gideceğim. teşekkür ederim cevabınız için.

• @flankes0 üzgünüm dikkat etmedim, mülakat tarihi için tebrik ederim. Konsolosluğa ulaşmak isterseniz [email protected] adresine isim-soyisim, doğum tarihi ve case numarasınızıda yazarak e-mail atabilirsiniz, ikinci bir yöntemde göçmen vize soru formundan ➡https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/ ulaşmak.Sorunsuz kolay bir mülakatınız olsun.

• @Muhtaradana teşekkür ederim.

• @gucarslan @Muhtaradana selamlar,

Çok teşekkür ederim. Tekrar email gönderdim cevap beklemekteyim basit bir dille onların KCC ile kontak kurmaları gerektiğini anlattım ve belgelerimi tekrar yolladım. Yalnız inanılmaz korkuyorum bu transfer olayını yapamıcaklar ve hakkımı kaybedeceğim mülakat alamayacağım diye. Bu transfer durumlarında daha önce hiç böyle bir şey yaşanmış mıydı ben gerçekten anlamadım insan işini bilmez mi ya konsolosluk çalışanları nasıl acaba bilmiyor bu durumu acaba ben transferden vaz mı geçsem hakkımı kaybetmemek için? Havada kalacakmış gibi geliyor benim mülakatım sırf bu transfer olayı yüzünden... Aşırı üzgünüm 😞

• @gucarslan @Muhtaradana ve şu durumu da anlamış değilim aslında benim 12 aylık tam zamanlı çalışma ve yaşama vizem var permanent residency'im yok, ama yasal olarak bu ülkede yaşıyorum yasal olarak hostelde kalıyorum yasal olarak çalışıp iş kontratım üzerinden Yeni Zelanda hükümetine vergi ödüyorum. Yani basitçe herşey yasal ancak residency'den kasıt nedir bu bir residency sayılıyor mu mesela bunu asla çözemedim... Çünkü residency kalıcı bir şey ve alması zaten inanılmaz zor başka ülkelerden, regular bir job veya sponsor gerekli residency için yani residency yalnızca ikamet mi yoksa beklenen başka bir şey midir?

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için çok meşgul ettim sizleri biliyorum ancak gerçekten ihtiyacım var bu bilgilere, internette bulabildiğim bilgiler değiller malesef...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugce-0 ilk olarak tekrar ediyorum; sakin olun lütfen.
    kaybedeceğiniz, hakkınızın gideceği, elde edemeyeceğiniz bir şey yok. 30 eylül 2023 tarihine kadar hakkınız baki ve siz istemediğiniz sürece kimse sizin hakkınızı elinizden alamaz. eğer bile isteye mülakata gitmezseniz o başka tabi..

bu durumu her yıl defalarca yaşıyoruz, ilk defa siz yaşamadınız, yalnız değilsiniz.

yapmanız gereken;
    sürekli, ısrarla, defalarca ilgili talebinizi yenilemek ve tekrarlamak.
    konsolosluk sonunda bunu kendilerinin yapması gerektiğini anlayacak, bunu daha önce yüzlerce kere yaşadık.

şimdi ilgili durumu bir kere de KCC'ye deneyelim.
    yani konsolosluktan gelen maili KCC'ye gönderip konuyu anlamadıklarını, onların konsoloslukla iletişime geçip yapmalarını rica edin.

bundan da bir cevap alamazsanız yine eskisi gibi konsolosluğa mail atmalı ve talebinizi dile getirmelisiniz.

eğer imkanınız varsa konsolosluğa giderek talebinizi yineleyin.
    evet belki görüşmek istemeyecekler ama güvenliğe, IV departmanından bir officer ile görüşmek istediğinizi aktarın. belki insaflı birine denk gelip görüşme şansı elde edebilirsiniz.

tekrar ediyorum, hiçbir hakkı kaybetmiyorsunuz.
    sakin kalıp amacınıza odaklanın.

• Mülakat tarihleri ne zaman gelir tahmini? Bu ay sonun doğru mu?

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan Merhaba Cemal Bey,

İsterseniz Buradan excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

• Selamlar tekrardan herkese. Sıra numaran 5XXX'lerde. Mülakat maili tahmini olarak ne zaman edinebiliriz sizce? Excel dosyasını inceledim fakat hala 4500'lere kadar gelmiş mülakat tarihi. Bi tahmininiz var mıdır acaba? 🙂 Heyecanlıyız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |