Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kralice Elizabeth bugun yerel saatle oglenden sonra vefat etmis. En uzun tahtta kalan kisiydi. Isiklar icin uyusun!

Yerine Kral Charles tahta cikti. Yasasin yeni Kral!

• ⭐⭐⭐⭐

Kanada vizesine başvuru yapmıştım pazartesi günü şimdi Kanada Konsolosluğu da kapalı olacak. Neyse ölünün arkasından konuşulmaz zaten ben severdim kendisini. Kocasına kavuştu en azından. Toprağı bol olsun.

• ⭐⭐⭐

Bir yerde okumuştum, ilk tahta geçtiğinde zorlu süreçlerden geçmiş. Kadın tam 15 başbakan görmüş. Bir devir kapandı.

• ⭐⭐⭐⭐

@Programmer netflix de çok güzel bir dizi var kraliyet ailesini özellikle de kraliçe yi anlatıyor. The Crown herkese tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@denizci10 Valla uzun bir süre dizi izleyemeyeceğim. Bitirmem gereken ingilizce ve mesleki eğitimler var. Onlar da baya sürecek gibi. Not alıyorum ama izlemek istediklerimi. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

Rest in peace🥀

• Toprağı bol olsun. Britanya için zor bir durum taziyelerimizi iletelim. Charles kral olduysa daha sıkıntılı bir kraliyet ailesi olacak. Britanya daha fazla ayrışır bence. Elizabeth toparlayıcı bir kraliçeydi.

• ⭐⭐⭐⭐

Kraliçe Elizabeth için herkes bir şeyler yazıyor veya sosyal medyada paylaşıyor. Bazıları bu konuya hayretle bakıyor. İngiliz hayranlığı diye suçluyor. Ancak büyük gerçek var . Hayatımızın bugüne kadar ki bölümünde bu kadın hep vardı. Babamız içinde dedemiz içinde durum hep aynı. Dilek olay 96 yıl dan bahsediyoruz. Normal insan ömrü kadar bir süre olan 70 yıl dünyaya hükmetmiş biri. Diğer ülkelere baktığımızda ise , tarihte kaç Cumhurbaşkanları , Liderler geçti ancak o hep taht ‘ta idi. O açıdan bu saygıyı hakediyor. Esasında bu dönemin bitişi nedeniyle 2000 li yıllarda da olsak biz geçmiş yüzyılı daha yeni kapadık.

Saygıda kusur etmem ancak Gönlümüzün kraliçesi Diana’nın bugün hayatta olmamasına sebep olduğu için ona kızgınım , kırgınım . Çünkü bizden hayallerimizi aldı ve o malum olayla eski sempatisini İngilizlerin katı bürokrasisi altında kaybetti. Artık onun sempatik görüntüsü yerini İngilizlerin sevimsiz ve kuralcı devlet yüzüne bıraktı. Diana’nın bugün hayatta olmasını isterdim . Onun kraliçe olmasını ve dünyayı sihirli değneğiyle değiştirmesini hayal ederdim. Artık hesaplaşma zamanı bu ölümlü dünyada Elizabeth için de geldi çattı. İlahi adalet herkes gibi onun içinde geçte olsa geldi.

• ..., diana ile prens charles arasinda yas farki vardi,charles ilk askini unutamayip,ilk askiyla dianayi aldatti,prenses diana da ayni sekilde aldatma yonune gitti ve bir cok kisilerle beraberlik yasadi bir tanesinde pakistanli musluman doktordu,yani kimse melek degildi, diananin hayatini kaybettigi trafik kazasi,normal bir kazamiydi yoksa planlanmis bir olaymiydi bu bolum senelerdir mechul kaldi belki bir infazdi belki gercek kazaydi,, simdiyse sarayin istenmeyen gelini meghan oldu harry nin esi,kadinin cok dik kafali ve her istedigi seyin aninda yapilmasini isteyen bir karakterde oldugu soyleniyor.

• ⭐⭐⭐

Bu arada kraliçenin üç ismi varmış. II. Elizabeth (Elizabeth Alexandra Mary) Windsor. Alman kökenleri varmış. Wikipedia'da şöyle yazıyor:

Windsor hanedanı (1917'den beri) Büyük Britanya kraliyet ailesi'dir.[1] Birinci Dünya Savaşı sırasında ailenin Alman kökleri ve Alman İmparatorluk ailesi ile olan akrabalığı iç politikada baskıya neden olduğundan, V. George 17 Temmuz 1917'de ailenin 1901'den beri taşıdığı Almanca ismi Sachsen-Coburg-Gotha'yı (Sachsen-Coburg und Gotha hanedanından gelir) şimdiki adı olan Windsor olarak değiştirdi. Windsor adı, Berkshire kontluğunda bulunan Windsor şehri ve içinde kraliyet ailesinin rezidansının bulunduğu Windsor Sarayı'nı temsil ediyor.

• @sir-altan diana öldüğünde evli değildi, dolayısıyla aldatma diyemeyiz. Bence asıl sorun ingiltere prensesi olmuş kadının göstere göstere başka bir sevgili (hem de müslüman) yapmasıydı..

1992 yılında ayrılıp 1996 yılında ise resmi olarak boşanmışlar. (Diana'nın ölümü 97)

• ⭐⭐⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: Ingiltere Kralicesi Elizabeth

Bu arada kraliçenin üç ismi varmış. II. Elizabeth (Elizabeth Alexandra Mary) Windsor. Alman kökenleri varmış. Wikipedia'da şöyle yazıyor:

Windsor hanedanı (1917'den beri) Büyük Britanya kraliyet ailesi'dir.[1] Birinci Dünya Savaşı sırasında ailenin Alman kökleri ve Alman İmparatorluk ailesi ile olan akrabalığı iç politikada baskıya neden olduğundan, V. George 17 Temmuz 1917'de ailenin 1901'den beri taşıdığı Almanca ismi Sachsen-Coburg-Gotha'yı (Sachsen-Coburg und Gotha hanedanından gelir) şimdiki adı olan Windsor olarak değiştirdi. Windsor adı, Berkshire kontluğunda bulunan Windsor şehri ve içinde kraliyet ailesinin rezidansının bulunduğu Windsor Sarayı'nı temsil ediyor.

Bir de Lilibet diye bir ismi daha var . Kraliçe olana kadar bu ismi kullanmış

• ⭐⭐ Yasaklı

üçüncü dünya gördükleri üstüne cullanılacak ülkelere demokrasi demokrasi diye dayatmalar içinde zorbalık yapan ingilizlerin halkının cenaze geçitlerindeki ortacag aromalı monarsi hayranlıgı türkiyenin kurulus mucadelesini ve felsefesini biraz düşünebilen kişileri gam yükü haline ceviriyor... Simdi hasbelkader kanada vatandası olsak Ege isgalcisi yünan ordu komutanı Andreanın torununa baglılık yemini mi edicez?? İzdirap ben edemem

• ⭐⭐

Şu fakire forumca yardım toplasak diyorum.

EB8DDA00-AD37-49C8-93DA-99EE164B8A9A.jpeg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |