Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ranje çok teşekkür ederim çok şükür rabbim hepimize bu mutluluğu güzelliği yaşatsın

• @özlemavci Amin , iyi dilekleriniz için teşekkürler.

• @özlemavci tebrikler, vizeniz hayırlı olsun

• Herkese merhabalar , uzun uzun anlatmayacam öncelikle Green cartı aldım öncesinde heyecan yapmayın . Malumunuz 2022 süreci orjinal bir yıl oldu bende ds formunu geç doldurdum haliyle mülakatımız gecikti Haziran mülakat dağıtımında mülakat alamayınca aos için 9 Haziran’da New York tan ABD’ye giriş yaptım yaklaşık 20 gün sonra aos sürecini başlattım 24 Ağustos’ta new jersey de mülakata girdim . Mülakat çok basit sorularla 10 dk sürdü.
    ABD daha hiç çalıştın mı , oy kullandın mı gibi aos için doldurduğumuz ı 485 formundaki soruları sordu. Benim mülakatımda önemli olan nokta adli sicil kaydı olmalı 2018 yılında Türksat internet aboneliğimi kapatmak için şubeye gittim her zaman olduğu gibi aboneliği açmak için can atanlar kapatmada hertürlü zorluğu çıkartıyorlar tartışma çıktı kapıyı kırdım maalesef kamu malına zarar vermekten ayrıca tartışmadan kaynaklı toplam iki ayrı suçtan 5 ay artı 5 ay hapis cezası aldım ancak bir tanesi hükmün gereği bırakılmasına diğer 5 ay da idari para cezasına çevrilip 3 bin TL ödeme yaptım . Bu adli sicil kaydımdan dolayı mülakat sonucum 5 iş günü gecikti . Uzun ve meşakkatli geçen 2 yıldan sonra nihayet 10 yılı aşkındır gitmek istediğim Amerika’ya geldim good luck

• ⭐⭐⭐

@acagatay Neye niyet neye kısmet dedikleri bu olsa gerek. Hayırlı uğurlu olsun.

• ⭐⭐⭐

@Adam Hayırlı uğurlu olsun. Azmetmişsiniz almışsınız.
    Bu arada imzanızda CN 2020 yazıyor. Hata var sanırım.

• ⭐⭐⭐

@acagatay Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@doğan Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci daha iyi takip etmeniz için faydalı olacaktır.

Ayrıcı DV 2023 için sorularınızı lütfen aşağıdaki başlıkta sorun.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScI0pAkb4BZcdWkUxklwdRL2WBsUOe_nTU_D767McMd02m0DA/viewform

• @Muhtaradana teşekkürler

• ⭐⭐

@acagatay @özlemavci Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• Mülakat hikayeleri okuması çok keyifli bir şey, buradan bütün forum arkadaşlarımı tebrik ediyorum, darısı bizlerin başına.
    Fakat, DV-2022'de problem yaşamış arkadaşların hikayelerine de bir o kadar üzülüyorum okudukça, üzüntülerini paylaşıyorum..
    Herkese iyi hafta sonları dilerim.

• ⭐⭐⭐

@özlemavci Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• @Muhtaradana teşekkür ederim

• @achillesoag tesekurler

• ⭐⭐

@özlemavci Merhaba, vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim 🗽🙏

• Merhabalar, 05.09.2022 gününde saat 10.05 geçe olan sağlık randevusuna 09.30 civarı ulaştım. Ankara'da yaşadığım için ulaşımı biliyordum. Dışarıdan gelenler için kızılaya gelip oradan yürüyerek 20 dk mesafede. Diğer şekilde de taksi ile de kolayca ulaşabilirler. Unganlar için 4. kata çıkıp giriş yapıp evrakları verdim. Erken gitmeme rağmen randevu saati gelmeden işlemlere başladılar. Kan alımı 5.kat göğüs filmi çin 3. kat ve sonradan tekrar 4. kata gelip boy kilo ölçümü yapıp siyah önlüğü giyerek doktor kontrolünü yaptı. Ödemeyi yaptım ve ertesi gün raporumu 15.30 gibi aldım.
    Konsolosluk görüşme tarihi 08.09.2022'de saat 08.45'de olan randevuya 08.00 gibi gittim ve sıraya girdim. Buraya metro ile ulaşım söğütözü durağında inip çukurambar tarafından çıktıktan sonra yaklaşık 250 metre yürüyünce kolayca ulaşılabiliyor. Uzun bir sıra bekledikten sonra pasaportu camlı bölmeli yere teslim ettim ve onlarda dosyalar ve avuç içine sürtmek için kağıt verdiler. Bu işlem bittikten sonra içeri girmek için kapıya yönlendirildim. Yanımda arkadaşım olduğu için elektronik malzemelerimi ona teslim ettim. Yanlış hatırlamıyorsam insanlar eczaneye emanet bırakabiliyorlardı. İçeri geçtikten sonra 330 dolar vize ücretini ödemesini yaptım. Verdikleri sıra numarasıyla önce istenilen belgeleri teslim ettim
    -Pasaport
    -Diploma Aslı ve Fotokopisi
    -2 adet fotoğraf
    -Askerlik durum belgesi
    -Nüfus kayıt örneği
    -Banka Hesap Dökümü
    -Sağlık Raporu
    Burada daha önce yurt dışında bulundunuz mu diye ve ais kaydını yaptınız mı diye sordular onun belgesini istemediler. Daha sonra mülakat için beklemeye başladım.
    Mülakat sırası geldiğinde yemin ettikten sonra;
    -Amerikada bulundunuz mu?
    -Evli misiniz?
    -Çocuğunuz var mı?
    -Nereye gideceksiniz?
    Tanıdığınız kişi kim?
    Ne iş yapacaksınız?
    İngilizce biliyor musunuz ?
    sorularını sordular ve cevapladım. Sonrasında vizenizi onaylıyorum dedi. Teşekkür ettim çıktım.
    Daha önceki arkadaşların deneyimlerini okumuştum onların deneyimleri faydalı oldu. Bu süreçte foruma ve diğer arkadaşlara katkılarından dolayı teşekkürler ederim.

• ⭐⭐

@Sinan-Akdoğan Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐

@Sinan-Akdoğan Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐

@Sinan-Akdoğan
    Merhaba, vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim🗽🙏

• @Erkand tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |