Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Sebep taşınma olsaydı , agustos eylül cok önemli zamanları turistlere neden açtılar..

• Arkadaşlar merhabalar sonunda nvc den onay aldık bugün. Konsolosluk interview için randevu ne zamana verir tahminen

• @intelcorei5 hayırlı olsun eylul ayinda randevu maili gelir ekimde gireriz gorusmelere diye umit ediyorum

• Selamlar, NVC'den Joint sponsorumuzla ilgili tekrar eksik evrak mesaji aldik. Joint sponsorumuz ABD'de kendi isini yapiyor ve bu sebeple w-2 ve 1099 formum yok demisti. Sadece 1040 ve turevleri dokumanlari yukledik. Fakat dun NVC'den asagidaki mesaji aldik.

Please submit every 2021 W-2/1099 form

Freelance veya kendi isini yapan kisiler de W-2 ve 1099 formu dolduruyor mu veya nereden alabilirler?

• @intelcorei5 hayirli olsun NVC sureci ne zaman baslamisti.

• Merhaba, bugün eşimin çalıştığı yere biri gelip soy isminde değişiklik yapıp yapmadığını sormuş göçmenlik işlemleri için. Nerden bilgi aldığı hakkında hiçbir bilgim yok. Soyisminde değişiklik yapmamız gerekiyor mu? I-130'da Full name kısmına benim soyismimi, Other names kısmına kendi soyismini yazdık. Receipt notice'de (NOA1) benim soyismim yazıyor. Pasaportunda kendi soyismini kullanıyor.

• @Samet-Ünlü degisiklik yapmaya gerek yok. Amerika'da ben kendi soyismimi, Turkiye de esimin soyismini kullaniyorum hic problem olmadi. Siz ABD ya geldikten sonra o soyismini degistirmek isterse Social Security ofisine basvurmasi lazim en once.

• Merhaba, Benım 2 sorum olacaktı.
    1* joint sponsorluk için I 864 formu ve tax return belgesi dışında herhangi bir şey yüklemek gerekir mi

2* geçen gün NVC den mail aldık doğum belgemde sorun varmış. Doğum belgemi ve joint sponsor ile ilgili bekleri yükledik. sizce tekrar yüklenen belgeler için yeni mail ne kadar sürede geliyor yine aynı süreyi mş beklemek gerek

Çok teşekkür ederim

• Konsolosluk hizmete acilmis bakalım mailler gelebilir bu hafta

• Okuduguma gore dv23 lerde ekim ranvedularini bekliyormus. Bakalim sira bize gelecekmi

• @mertdzkr inşallah yarın da tatiller bakalım ne zaman gelecek

• @CuckooFlower-Daisy ilk sorunuzun cevabından emin olmamakla birlikte sadece onlar yeterli bilen arkadaşlar düzeltebilir 2. Sorunuzu bizzat yaşadığım için evet yeniden başa dönüyo 2,5 ay gibi bi süre sonra yeniden dosyanız kontrol edilip eksik yoksa onaylanır

• @CuckooFlower-Daisy merhaba, nvc timeframe diye ararsanız ya googledan ya da başvuruyu yaptığınız resmi immigration sayfasından, sizin gönderdiğiniz ek belgelere ne zaman NVCnin review yapacağını tahmin edebilirsiniz. Diğer cevaba katılıyorum, en az 2 ay bekliyorsunuz tekrar sıraya girmek için.

• @CuckooFlower-Daisy joint sponsor icin case inizi guclendirmek adina verification of employment, recent paystubs 2022, bir de proof of citizenship/residency oneririm.

• Merhaba,

NVC aşamasında, I-864'te belirttiğimiz banka hesabındaki parayı kanıt olarak yüklememize gerek var mı?

• @ekdodo merhaba, banka hesabi icin kanita gerek yok,en azindan bizden istemediler.

• ⭐⭐

@crazycells sayın crazycells bey burada uscis evrak dili İngilizce olmalı demişsiniz akabinde nvc ye online yüklenecek dosyalar Türkçe olabilir demişsiniz yanlış mı anladım nvc de belgeleri inglizce istemiyor mu ? Mesela hotel rezervasyonları yazışmalar uçak bileğileri nüfusu kayıt örnegi gibi gibi

• @emirgenco NVC aşamasında otel rezervasyonları vs gerekmiyor. Onlar Uscis aşamasının evrakları. Saydıklarınızdan sadece nüfus kayıt örneği gerekiyor NVC için. O da türkçe olabiliyor zaten NVC ye gönderdiğiniz dökümanları asıl konsolosluk inceleyecek. NVC civil documentslara sadece tam mı doğru mu diye bakıyor bir de Affidavit of Support olayını önemsiyor. Kısacası ben NVC ye yüklediğim dökümanlardan alabildiğimi (adli sicil e devletten ingilizce alınabiliyor) ingilizce yükledim. Kalan her şey nüfus kayıt dahil türkçe idi. Kabul edildi.

• @GMT şöyle bir durum var joint sponsor amerikan vatandaşı fakat orada yaşamıyor ve orada da çalışmıyor şuan. dediğiniz belgeleri yinede yüklemem gerekiyor mu yani verification of employment vs tarzında. w 2 ve 1099 formlarına baktım kendisi freelance çalışıyor böyle bir formda yok elinde o yüzden ne yapacağımızı bilemedik.

• @drserdar izninizle şöyle bir düzeltme yapayım adlı sicil kaydı ingilizcesinde artık arşiv kaydı yoktur ibaresi bulunmuyormuş o sebeple biz onuda türkçe olarak yükledik. Bundan dolayı sorun yaşayan insanlar oldu. Önceden bu ibare bulunduğu için kabul ediliyormuş. Diğer tüm verdiğiniz bilgiler hala güncel bizde tum evrakları türkçe yükledik ve uscise gönderdiğimiz kanıtları nvc ye yüklemedik.

Benzer Başlıklar

• 1235
  • 2
  • 1476
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |