Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @LordBolton sırada beklerken pek anlayamadım ama çıkışta asansörde 4 kişiydik. 3 tekil başvuru ve bir de 4 kişilik bir aile. aile red almıştı. diğer 3 başvuru onaylanmıştı.

• @LordBolton eh inşallah hadi bakalım.

• @kugutex bende de 1 adet schengen vizesi bulunuyor du pasaportumda, ayrıca yaşım 25. Belgelerime bile bakılmadan vizeyi aldım. Sizin de şansınız yüksek bence

• ⭐⭐⭐

@farukuygun hayırlı olsun vizeniz. Boş pasaport risk olarak görünüyor ama sağlam bağlar var
    var ise oluyor demek ki. 🎉 Bunu görmüş olduk teşekkür ederiz.

• @Hyller Çok teşekkür ederim. evet ben de tedirgin oldum boş pasaporttan dolayı, tahminimce bana bu kadar soru sormaları da bundan dolayıydı. Ama dediğiniz gibi ideal bir vize verilecek insan profilim var :)). Umarım dileyen herkese nasip olur :))

• @tuncayarat benim yaş 52. İngilizce çok az var. Umarım sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐

Türkçe de mülakatı yapabilirsiniz @kugutex

• @waterman artık mecbur öyle yapıcam . bu arada aslında randevum ağustos 2023 İstanbul du. Birader boşluk bulmuş herhalde ekim ankara yapmış. Bayağı erkene almış olduk

• ⭐⭐⭐

@kugutex, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@tuncayarat benim yaş 52. İngilizce çok az var. Umarım sorun olmaz.

@kugutex mülakatı zaten Türkçe yapmanız daha uygun turist olarak gideceğiniz bir ülkenin dilini bilmek gerekmiyor 😁

• Bu ileti silindi!

• @kugutex 62 yaşında annem sıfır İngilizce ile aldı. İngilizce bilmenize gerek yok. Görevli sizi anlamazsa tekrar ettiriyor söylediğini ve yavaş yavaş söyleyin diyor. Çok karışık cümleler kurmamaya özen gösterin yeterli.

• @farukuygun Hocam benimde 1 ay sonra bende memurum umarım alırım.Hayırlı olsun Kaç yıl verildi vize 10 yıl mı ?

• @metedemir01, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@farukuygun Hocam benimde 1 ay sonra bende memurum umarım alırım.Hayırlı olsun Kaç yıl verildi vize 10 yıl mı ?

Turist vizesi 10 yıl veriliyor.

• ⭐⭐⭐

@denizci10 bizim görüşmeye girdiğimiz görevliyle yapmışlar mülakatı, okuduğum kadarıyla ondan red alan görmedim😬 Mülakatın başından beri onay vereceğini anlamıştım, o kadar onay vermeye istekli bir tavrı var gerçekten 👍🏻

• ⭐⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@farukuygun hayırlı olsun vizeniz. Boş pasaport risk olarak görünüyor ama sağlam bağlar var
    var ise oluyor demek ki. 🎉 Bunu görmüş olduk teşekkür ederiz.

Bence yurtdışı seyahat konusuna gerçekten önem veriyorlar çünkü biz italya ve Almanya dememize rağmen bastırarak ‘başka’ diye sordu ben de sakince çocuklarımız artık büyüdü ve gezmeye yeni başladık dedim. Elbet yurtdışı geçmişi olmadan da alan vardır ama çok küçük bir oran diye düşünüyorum

• Arkadaşlar selam.
    ds160 formunu başvuru yaptıktan sonra pdf halini kaydettim zannediyordum. Meğerse kaydetmemişim. Formuma tekrar gelip print application yapıp pdf yapmak istedim ama sönük "deactive" halde. Bunun için e-mail atıp talep edebilir miyim konsolosluktan?

• Merhaba arkadaşlar,
    Benim birkaç sorum olacak, cevaplayabilen olursa çok sevinirim.

• 2013 yılında 10 yıllık turist vizesi aldım. 2015 yılında evlendim soyadım değişti.
    • 2022 yılında yeni pasaport aldım. Dolayısıyla vizem eski geçersiz pasaportta kaldı.
      -Sorum şuki; eski pasaportumda olan soyadımın farklı olduğu vize ile çocuklarıma vize başvurusu yapabilir miyim?
    • Vize bitimine 6 ay kaldı, kendim için yenileme yapabilir miyim posta yoluyla?
    • Kocam turist vizesine başvuracak, benim vize sahibi olmam bir avantaj olur mu?
      Çok teşekkürler.

• @denizci10 pasaportumun süresine daha 8 yıl falan var bitmesine..Şuanki haliyle vizeye başvuracağım eğer yakın bir zamana vize görüşmesi verilirse nüfusa gidip bu durumu gösterir birazda üstelerim.Kimlik randevusu siz kayıp çalıntı olarak mı randevu alıp gittiniz ?

• ⭐⭐⭐

Göçmen olmayan vizelerin süresi İstanbul konsolosluğu için 206 güne düşürüldü. Bu rakam nerden baksanız 150 gün kadar düşürüldü. Eski dosyaların daha hızlı kapatılıp Ankara’nın göçmen olmayan vize almaya başlaması ile sanıyorum biraz daha düşer ve normal rutine döner. Konu ile alakalı tablo oluşturmaya çalışacağım.

• @dytmelek hangi görevli oluyor o kişi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |