Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar diyelim ki kasımda ABD'ye giriş planlıyorum. USCIS ücretini ne zaman ödemeliyim? şimdiden mi yoksa giriş yapmadan bir hafta önce de olur mu? şimdiden ödemenin bir avantajı olur mu?

• ⭐⭐⭐

@kapıpencere Gitmeden ödemenin faydası gidince kartların gelişini çok beklememek içindir. Ne kadar erken o kadar iyi.

• @agaslan estağfurullah çok teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LosSantosVagos bunun için endişe etmeniz gerek yok, vukuatlı nüfus kayıt örneğini götürmeniz yeterli.

• ⭐⭐

@erdemslife Yaptırdığınız herhangi bir tahlili 10 yıla kadar saklamak zorunda ilgili sağlık kuruluşu talep etmeniz durumunda size yeniden hazırlayıp vermek durumundalardır. Herhangi bir sebeple kaybolmuş veya hasar görmüş olabilir , bu durumda talep halinde yenisi ilgili sağlık kuruluşunca düzenlenip sizlere teslim edilir. Tekrardan hayırlı olsun şimdiden iyi yolculuklar.

• @Programmer, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@kapıpencere Gitmeden ödemenin faydası gidince kartların gelişini çok beklememek içindir. Ne kadar erken o kadar iyi.

teşekkür ederim

• 17.08.2022 sağlık raporu muayenesi deneyimimiz:

Sabah 10:30 ve 10:35 olmak üzere ben ve eşim için randevu almıştık. randevu saatinden yaklaşık 30 dk önce oradaydık. Randevu zamanımızı beklemedik, 4.kattaki Mehmet Ungan yazan çelik kapılı odaya girdik. İyi ki de öyle yapmışız çünkü randevu saatleri formalite. Sistemde randevunuzun olması yetiyor evrakları teslim etme sırasına göre çağırıyorlar sizi. Bizden önce yaklaşık 10 kişinin evrakları vardı masada sıraya konulmuş şekilde. 10:25 gibi bizi çağırdılar, resimlerimizi çektiler, ateşimizi ölçtüler. daha sonra laboratuvar formunu bize teslim edip 5.kattaki laboratuvara yönlendirdiler. orada bizden kan alıp 3. kattaki laboratuvara röntgen için yönlendirdiler. laboratuvarlar için kişi başı 47,5 dolar ödedik. röntgenden sonra 4. kat a geri geldik ve muayene için bekledik. bizi sırayla muayene odasına alıp önlük giydirdiler. Doktor bey diğer arkadaşların da belirttiği soruları sordu bir yandan muayene ederken.(Alkollü araç kullanırken ehliyetin alındı mı, Ameliyat geçirdin mi? vücüdünda herhangi bir iz, leke var mı? bana sormak istediğin birşey var mı vb.) muayeneden çıktık. kişi başı 310 dolar ödeme yapıp ayrıldık oradan. Ertesi gün 3-4 arası raporlarımızı alabileceğimizi söylediler. Her ne kadar yola çıkacağız daha erken alabilir miyiz desek de olmaz dediler. 3.20 gibi gittiğimizde raporumuz hazırdı.

İnşallah mülakatımız da sorunsuz geçer ve inşallah vize bekleyen herkese eylül ayında vize verilir. Herkese sabır diliyorum ve sabrının karşılığını almayı diliyorum.

• @achillesoag Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Başka yerde de okumuştum Unganlar bu konuda katı davranıyor. Biri yazmıştı Doktor evraklarına iyi bak kaybedersen benden bir daha alması zor olur mu ya da veremeyiz mi gibi bir şey söylemiş.

Bana da veremeyiz dediler Unganları ilk aradığımda, çok önemli olmadığı için üstelemedim. Ama sonra elçiliğin bana yazdığı maili gönderince Unganlara, Düzen Lab ile iletişime geçin diye mail attılar. Düzen Lab. ile iletişime geçtim, rica ettim, adresime kargo yapacak CD'leri. Çok yaşanacak bir durum değil zaten. Burada ekstra bilgi olsun diye paylaştım. Selamlar.

• Son sanslarimizi deniyoruz. Kazanan esim ve mulakat yeri degisikligi icin e-posta ile KCC ile iletisime gecmistik onceleri ve bizden istenen eksiksiz detaylar kafami karistiran kisim soyle :

Basvuru esnasinda esimin soyismi ile mi yoksa evlilik sonrasi DS-260 da degistirilmis guncel soy isimli olani ile mi beyan etmeliyim. Malum dogru beyan edilmezse isleme almiyorlar.

Cevap icin simdiden tesekkurler.

• İyi akşamlar bende meşakatli mülakat deneyimimi paylaşayım
    4 Ağustostaki mülakatımız için 3 ünde ankarada olduk devlet memuru olduğum için konsolosluğa yakın bir misafirhanemizde konakladık dv kazandıktan sonra evlendiğimiz için o gün aynı nedenle AP ye kalan arkadaşın telegram grubunda yorumunu görünce en yakın fotoğrafçıya giderek nikah ve öncesi sonrası fotoğraflarımızı çıkarttık. Ertesi gün sabah 7:30 da konsolosluğun kapısındaydık bizden önce yabancı uyruklu bekleyenler vardı randevumuzun 8:45 de olduğunu öğrenince güvenlik biraz daha beklememizi söyleyerek daha önce randevusu olan varsa alabilceğini söyleyerek bizi bekletmeye devam etti. Saat 8 gibi içeri alındık güvenlik güleryüzlüydü içeri girince sağdaki ilk bankoda pasaportlarımıza etiket yapıştırdılar ve sıra numarası verdiler banka bekleme salonunu andıran salonda numarımız yanmasını bekledik. İlk yandığından türk bir beyefendinin olduğu bankıda 5 kişi için 1650 dolar ödememizi yaptık. Tekrar yerimize dönüp numaramızı takibe başladık tekrar yanında evraklarımızı teslime geçtik orada da türk bir memur vardı. Ben hepimizin evraklarını konsolosluktan gelen maile göre sıralamıştım hanfendi baştan bize kalabalıksınız diyerek pek hoşlanmadı ben isteyeyim siz herkesin evrakını verin dedi eşim hiç memurlarla muhatap olmadığına kibarlığını da bozamadığından akademisyen adam kibar 🙂 peki dedi ama tarz ve usluba bozuldu ben araya girip eşim asıl talihli ama evrakları benle yapsak dedim iyi olur dedi bu grup sayesinde bu hanımefendi hakkında bilgi sahibiydim....İlk önce fotoğraflar dedi 5 x2 verdik tabi herkese ayrı dosya uğraşınca bu bile uzun sürdü böyle değil de zaten kişi kişi hazırladım ben öyle gitsek dedim sert bir bakış atıp siz nüfus kayıtları hazırlayın dedi hazırlarken kağıtlar çok ses yapıyor dikkatim dağılıyor yanlış giricem dedi mecbur bende sertleşip ben size herkesin dosyası hazır kişi kişi gidelim dedim iyi madem dedi başladık yapmaya bu arada çocuklara taktı siz orada iş vermemi bekliyorsunuz sanki deyip sağlık raporlarını açıp bana verin sizde dedi , evlerimize ait tapu kayıtlarını ve arabanın değerleme belgesini istemedi bankada gösterdiğimiz 20 bin dolar ve 300 gr altın göstermiştik onları yeterli buldu .Tekrar salona geçip artık mülakat için beklemeye başladık sıra numaramız yandığında mülakata geçtik hangi dile yapacağımızı sormadan türkçe olarak eşime işini ve nereye gideceğimizi sordu bunları cevapladıktan sonra birazda ingilice konuşalım diyerek ne zaman evlendiğimizi ve belgelerimizi istedi bizde fotoğraflarımızı gösterdik baktı baktı iyice inceledikten sonra eşime kolumdaki dövmenin ne zaman yapıldığını sordum adam tabi boş boş bakıp biz sevgili olduğumuzda vardı bilmiyorum dedi ben hemen atlayıp ben bile tarihi hatırlamıyorum ki dedim .....Durmak yok yola devam diyerek tatmin olmayarak ilk yemeğe nereye gittiniz dedi biz yine eşimle boş boş birbirimize baktık baktı olmuyor çocuklara geçti.... Hem eşimin hem de benim 2. evliliğimiz benim 2 kızım bizimle yaşadığı için eşimle kızların hem mezuniyet tören fotoğrafları hemde tatil fotoğrafları vardı baktı oradan yakalayamayacak fotoğrafı tek olmayan kişi eşimin oğluyla mülakata devam edeceğini söyledi tabi biz şaşkın ona neden bizimle yaşamadığını sordu direk oda başka şehirde üniversitede okuduğunu bu nedenle ayrı olduğunu belitrse de memure hanım ikna olmayarak sizi ap ye uğurluyorum dedi......Konsolosluktan üzgün çıktık bindik arabaya kimsede çıt çıkmıyor küçük kızım gelmek istemediği için o pek neşelendi gidip kahvaltı edelim bari sonra düşünürüz dedik gittik karnımız doyurduk bu esnada bize verdiği ap kağıdındaki istediği evraklara göz gezdirdik....
    Kendimize geldikten hemen sonra uğur @gucarslan beye biz nolacaz diye yazdım kendisine DV nin her aşamasındaki yönlendirmeleri karşılıksız yaptığı yardımlar ve desteği için ne kadar teşekkür etsem ne desem az gelir ayağına taş değmesin kalbinden geçen her güzellik önüne çıksın inşallah.....Dedi panik yok evrakları hazırlayıp hemen yarın yollayın alacaksınız merak etmeyin deyip ümitlendirdi .İstanbula dönüp hemen evrakları hazırladık istedikleri AP evrakları fotoğraflar , telefon detaylı dökümü, eposta kayıtlarıydı....EŞim ve benim 2 yıllık telefon dökümlerimizi aldık tek tek numaralarımızı çizdik , beraber tatile gittiğimiz otellere mail atarak konaklama kayıt belgelerimizi ve fatura dökümüyle kredi kartı ekstrelerini ekledik,eşim her hafta bana düzenli olarak çiçek yollar onlar aklımıza geldi nasıl bir psikopatlıksa ben de hiç notlarını atmazdım o notları sipariş malileri ve yine kredi kartı dökümlerini ekledik iyice psikopata bağladığımızdan duramaıyorduk nikah davetiyesi balayı tatilimize ait belgerli nikahta aile üyelerinin tüm fotoğraflarını da ekledik facebook paylaşımlarının tümünü ekledik en son hepsini basamayacağımızı anlayınca bir drive dosyası yaparak onu erişime açarak orayada videoları ekledik 8 ağustos pazartesi gününe hepsini hazır ederek 3 kilo gelen klasörü konsolosluğa yolladık salı günü teslim edildi mesajını aldık.

• Başladık beklemeye bu arada hemen AP telegram grubuna dahil oldum orası mükemmel insanlar sayelerinde süreci öğrendik tabi 5 aydan fazladır bekleyenleri görünce ümitsizliğe kapılmadık dersek yalan olur ceac güncelleme tarihi önemliymiş oradada ilk update 5 ağustosta refused olaraktı grupta nuray hanım saolsun her gün bizi motive etti sonraki update tarihleri 12 ve 18 ağustostu dosya inceleniyor ama hala refused devam edince stres daha da artmaya başladı ta ki dün sabah birden AP yazısını görene kadar eşimi aramadan önce heyecanla gruba yazdım 🙂 ve beklenen son bugün ıssued olduk ve akşam saat 18 de pasaportlarımızın ptt ye verildiği mesajı geldi umarım bekleyen herkes hayallarine kavuşur....
    Biraz uzunca yazdım kusura bakmayın ben buraki bilgilerin çok kıymetli olduğunu gördüm çok faydalandım o yüzden bütün detaylarıyla yazmaya gayret ettim ...

• @dsenol stresli bir bekleyişin ardından ne güzel bir sonuç hayırlı ve uğurlu olsun inşallah. Yeni hayatınızda sağlıkla ve huzurla geçecek nice güzel yıllarınız olsun ailecek 🙏🏻💐

• Sürecin son döneminde forumu keşfettim ve ilgi çekici, tutkulu hikayeler okudum. Çok heyecan verici olamasa da, sürecimi forumdaki arkadaşlarla paylaşmak istedim.
    New York’ta 2 yıl ve Kolombiya’da geçen 3 yılın ardından pandemi sürecinde İzmir’e döndüm. Karantina günlerinde hayatımda ilk kez Green Card çekilişine katıldım. Sonuçlar açıklandıktan bir kaç gün sonra öğrendim ve bingo! DS-260 formunu gönderdikten sonra uzun ve hiç birşey yapmadan beklenen sürenin sonunda mülakat tarihim açıklandı.
    2 Mart tarihinde Ankara’daki Unganlar polikliniğine gittim. 5-6 çocuklu Arap ailelerinin ardından hızlı bir şekilde muayene oldum, Doktor Bey kibar bir adam. Kısa bir sohbet ve aşıların ardından 280$ ödeme yaptım ve önce kaldığım otele ardından uçağa binip İzmir’e döndüm.
    Raporları görüşmeden bir gün önce
    8 Mart tarihinde teslim aldım. Tüm süreçte ve Ankara seyahatlerimde annem hep yanımdaydı, açıkçası bu da ayrı bir keyifti benim için.
    9 Mart sabah 9:00’da konsolosluğun önündeydim ve 20 dk sonra içeri girdim. Çok kalabalıktı. 40 dk bekledikten sonra işlemlere başladık. Sarışın, yeşil gözlü hanımefendiyle görüşmeyi İngilizce olarak gerçekleştirdik. New York’ta daha önce nerede yaşadığımı ve İspanyolca bilip bilmediğimi sordu. Bildiğimi söyledim. Kendisinin de biraz bildiğini ve çok işine yaradığını söyledi. Konu dışı kısa bir sohbetin ardından, umarım yeni hayatından keyif alırsın dedi, başvuruyu onayladı ve tüm süreci tamamlamış oldum.
    Sürecini tamamlamış veya bekleyen herkese yeni hayatlarında bol şans diliyorum.
    New York’tan sevgiler

• @dsenol çok geçmiş olsun,

Sürecin kısa sürede sonuçlanmasına çok sevindim. Amerikada hayatınızda mutluluklar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dsenol gözün aydın kardeşim, seni ve eşini kutlarım.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.
    umduğunuzdan daha güzel bir hayatınız olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brky tebrikler, abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.
    yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@dsenol Tebrikler, yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐

@dsenol @brky Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐

@brky Hayırlı olsun. Kolombiya macerası ne içindi acaba. Hep bu latin amerika ülkelerinde zaman geçirmek istemişimdir.

• @Programmer Tesekkürler, Kolombiyalı ortağımla birlikte tekstil ürünleri ticaretiyle uğraştım, ülkeden keyif alınca, kalmaya karar verdim. Bence gidip görülmesi gereken yerler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |