Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba

Ds260 formunu doldurup gönderdim fakat bu noktada aklıma takılan bir sorum var, yardımlarınızı rica edeceğim.

Ds260 sonrasında herhangi bir yere para yatırmamız gerekmekte midir?
    Vize görüşmesi için 330$ yatırmamız gerektiğini biliyorum ama öncesinde yapmam gereken bir ödeme var ise bilgi verebilir misiniz?

Diğer bir sorum ise vize bültenine ulaşamıyorum, doğru olduğunu düşündüğüm sayfayı buluyorum fakat listeye ulaşamıyorum. Konu hakkında bilgi bir arkadaşın yardımlarını rica ederim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• @entelman

Merhaba

Vize bültenlerine nasıl ulaşabilirim, yardımcı olabilir misiniz?
    Sayfaya ulaşıyorum fakat listelere ulaşamıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• @mertyilmaz DS260 doldurulması sonrası herhangi bir para yatırmanıza gerek yok. Şu aşamada yapmanız gereken tek şey numaranızın current olması. Current olduktan sonra muayene ücreti ve vize görüşmesi harcı ödeyeceksiniz ilk etapta.

Ay ay bültenleri ise şu linkten ulaşabilirsiniz.

• @entelman

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, iyi günler

• @entelman

Zahmet olmaz ise birşey daha sormak istemiştim.
    Bu linkini gönderdiğiniz sayfada listeyi nerede bulabilirim.
    Bizleri ilgilendiren kısım eklediğim fotoğraftaki kısım diye biliyorum fakat listeye ve tarihlere bereden ulaşabileceğimi bilmiyorum.

İlgin için şimdiden teşekkürler

0_1537012538649_13464707-1065-4CAA-959B-A777BA62F439.jpeg

• @mertyilmaz Orada ay ay listeye bakmanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertyilmaz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba

Ds260 formunu doldurup gönderdim fakat bu noktada aklıma takılan bir sorum var, yardımlarınızı rica edeceğim.

Ds260 sonrasında herhangi bir yere para yatırmamız gerekmekte midir?
    Vize görüşmesi için 330$ yatırmamız gerektiğini biliyorum ama öncesinde yapmam gereken bir ödeme var ise bilgi verebilir misiniz?

Diğer bir sorum ise vize bültenine ulaşamıyorum, doğru olduğunu düşündüğüm sayfayı buluyorum fakat listeye ulaşamıyorum. Konu hakkında bilgi bir arkadaşın yardımlarını rica ederim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Sadece bu konunun ilk post'unda yazilanlari takip etmeniz gerekiyor.

• "Green Card cekilisine basvuru yapip, basvurudan sonra evlenmis ve kazandigini ogrendigi zaman evli olan birinin yapmasi gereken tek sey, DS260 sayfasinda esi icin yeni bir form acmak ve onu doldurmak."
    Çekilişte green card a hak kazandıktan sonra ve DS260 formunu doldurmadan önce evlendiğimizde, aşama yine yukarıda belirtildiği şekilde midir? Eşin doldurması gereken başka bir form var mıdır?
    Formda spouse seçip eşimi ekledikten sonra 60 dk bekleme süresi verildi. Evlilik sonrası değişen soyadımı nasıl güncelleyebilirim? Yoksa başvurduğum önceki soyadımla mı formu tamamlayacağım?

• tekrar merhaba ds260 son gonderım tarıhı nedır

• şimdi banka hesabında bulunması gereken para için ben şuanda öğrenciyim o kadar parayı arkadaşlardan dostlardan para toplayıp hesap çıktısını alıp götürecem bu paranın mülakat esnasında veya mülakata yakın tarihlerde hesapta bulunması gereklimi bu hesaptaki para olayını çok aşırı didikliyorlarmı yani ben hesap çıktısı alıp götürsem bir sıkıntı çıkarırlarmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcualtay DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

"Green Card cekilisine basvuru yapip, basvurudan sonra evlenmis ve kazandigini ogrendigi zaman evli olan birinin yapmasi gereken tek sey, DS260 sayfasinda esi icin yeni bir form acmak ve onu doldurmak."
    Çekilişte green card a hak kazandıktan sonra ve DS260 formunu doldurmadan önce evlendiğimizde, aşama yine yukarıda belirtildiği şekilde midir? Eşin doldurması gereken başka bir form var mıdır?
    Formda spouse seçip eşimi ekledikten sonra 60 dk bekleme süresi verildi. Evlilik sonrası değişen soyadımı nasıl güncelleyebilirim? Yoksa başvurduğum önceki soyadımla mı formu tamamlayacağım?

Evet, kendisi icin yeni bir DS260 formu doldurmaniz yeterli.

Bilgilerinizi yazdiginiz ilk sayfada degistirebiliyor olmaniz lazim ama eger degismiyorsa, alias kisminda simdiye kadar kullandiginiz butun isimlerinizi belirtebilirsiniz. Ayrica konsoloslukta formdaki isminizi degistirmelerini rica edersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustapha DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

tekrar merhaba ds260 son gonderım tarıhı nedır

Boyle bir son tarih yok, fakat butun sureci 30 Eylul 2019'a kadar tamamlamis olmalisiniz. Hicbir sorun yasamamak adina 2019 yili gelmeden gondermis olmanizi tavsiye ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

şimdi banka hesabında bulunması gereken para için ben şuanda öğrenciyim o kadar parayı arkadaşlardan dostlardan para toplayıp hesap çıktısını alıp götürecem bu paranın mülakat esnasında veya mülakata yakın tarihlerde hesapta bulunması gereklimi bu hesaptaki para olayını çok aşırı didikliyorlarmı yani ben hesap çıktısı alıp götürsem bir sıkıntı çıkarırlarmı ?

Eger supheli bulurlarsa paranin kaynagini sorabilirler, genelde bankadaki para konusunda cok fazla soru sorulmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Eşimin ailevi sebeplerden mülakata katılamayacağını ve benim (hak sahibi) mülakata geleceğimi Ankara Büyük elçiliğine bildirdim. Ayrıca bunun ile ilgili bir iptal prosedürü olup olmadığını sordum. Cevabi mesaj aşağıdadır.
    qte
    Sayin Kilinc,
    Esiniz gorusmesine gelmeyebilir.bunun icin herhangi bir islem yapmaya gerek yoktur.
    Ancak sadece bosanma ve olum halinde esinizin kaydi dosyanizdan cikarilabilir.

Saygilar
    Gocmen Vize Bolumu
    unqte

Not: Bu gibi durumda olanlar için bilgilendirme maksadıyla gönderiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells
    Eşimin ailevi sebeplerden mülakata katılamayacağını ve benim (hak sahibi) mülakata geleceğimi Ankara Büyük elçiliğine bildirdim. Ayrıca bunun ile ilgili bir iptal prosedürü olup olmadığını sordum. Cevabi mesaj aşağıdadır.
    qte
    Sayin Kilinc,
    Esiniz gorusmesine gelmeyebilir.bunun icin herhangi bir islem yapmaya gerek yoktur.
    Ancak sadece bosanma ve olum halinde esinizin kaydi dosyanizdan cikarilabilir.

Saygilar
    Gocmen Vize Bolumu
    unqte

Not: Bu gibi durumda olanlar için bilgilendirme maksadıyla gönderiyorum.

Bilgilendirme icin tesekkurler, evet aynen dedikleri gibi Green Card almayacak kisinin DS260 formu doldurmasina, eger doldurmussa teslim etmesine, eger teslim etmisse bile mulakata katilmasina gerek yok. Sadece butun islemleri tamamlayan kisiler Green Card alabilir. Dosyada esinizin olmasi, sizin vize surecinizi etkilemez.

• Merhaba arkadaşlar DV 2019 talihlisiyim yaşım 25 birkaç sorum olucaktı fikirlerinizi söyleyebilirseniz sevinirim belki forumda vardır cevapları ama ben bulamadım burdan sorma gereği duydum

1- Numaram 198XX lerde sizce ortalama kaç ay daha beklemem gerekir ve beni mülakat için ankaradaki konsolosluğa çağırmaları 2019 un nisan mayıs aylarını bulurmu veya şubat mart gibi gidebilirmiyim abd ye sizce ortalama bi süre söylenecekse benim tr de kafadan 8 ayım daha var denilebilinir mi abd ye gitmeden?
    2- Biliyorsunuz bedelli askerlik çıktı ben de faydalanabiliyorum yasadan sizce amerikaya gitmeden askerliği 21 gün aradan çıkartmak mantıklı mı yoksa abd de 3 sene yaşayip dövizli mi yapmak daha mantıklı? Diğer bir sorumda ds 260 da askerliğimi yapmadığımı belirtmiştim şimdi yaparsam konsoloslukta yaptığımı söyleyince yalan beyana girmez değil mi?
    3-Bedelli kışladayken o 21 günün içerisinde beni konsolosluğa çağırma ihtimalleri varmıdır çünkü böyle bir durumda askerliği bırakıp konsolosluğa gidemeyeceğim için sıkıntıya gireceğimi düşündüm sizce bunun olma ihtimali yok denecek kadar az mıdır yoksa bu sebepten dolayı bedelli yapmamalı mıyım?

Teşekkürler

• DV2018 başlığında diğer bir arkadaşın anlattığı gibi , goruşmeye katılmayan birey için 6 aylık sure içinde tekrar randevu alınıp goruşemeye katılıp green kart'a dahil olma şansı devam ediyor sanıyorum.
    yani benim yılan hikayesine dönen durumumda kızımı dosyama dahil edip goruşmeye giremesse bile , ben ve ailem green kart alıp amerikaya gittikten sonra kızım için tekrar randevu alıp green karta dahil etmem mumkun gorunuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertcan-ekmekci DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar DV 2019 talihlisiyim yaşım 25 birkaç sorum olucaktı fikirlerinizi söyleyebilirseniz sevinirim belki forumda vardır cevapları ama ben bulamadım burdan sorma gereği duydum

1- Numaram 198XX lerde sizce ortalama kaç ay daha beklemem gerekir ve beni mülakat için ankaradaki konsolosluğa çağırmaları 2019 un nisan mayıs aylarını bulurmu veya şubat mart gibi gidebilirmiyim abd ye sizce ortalama bi süre söylenecekse benim tr de kafadan 8 ayım daha var denilebilinir mi abd ye gitmeden?
    2- Biliyorsunuz bedelli askerlik çıktı ben de faydalanabiliyorum yasadan sizce amerikaya gitmeden askerliği 21 gün aradan çıkartmak mantıklı mı yoksa abd de 3 sene yaşayip dövizli mi yapmak daha mantıklı? Diğer bir sorumda ds 260 da askerliğimi yapmadığımı belirtmiştim şimdi yaparsam konsoloslukta yaptığımı söyleyince yalan beyana girmez değil mi?
    3-Bedelli kışladayken o 21 günün içerisinde beni konsolosluğa çağırma ihtimalleri varmıdır çünkü böyle bir durumda askerliği bırakıp konsolosluğa gidemeyeceğim için sıkıntıya gireceğimi düşündüm sizce bunun olma ihtimali yok denecek kadar az mıdır yoksa bu sebepten dolayı bedelli yapmamalı mıyım?

Teşekkürler

1. Tahmin yaparken su cizelgeden yararlanabilirsiniz:
      https://yesilkartforum.com/bulten/

2. Bu tamamen sizin tercihinize kalmis. Durumunuza gore ikisi de mantikli olabilir. Aradaki en buyuk fark birinde 21 gun askerlik yapiyor olmaniz, digerinde ise 21 gun online egitim almaniz. Buna gore karar verebilirsiniz, fakat bedelli askerlik sansindan yararlanmak istiyorsaniz en gec 3 Kasim'da basvuru yapmalisiniz sanirim. Ayrica bedelli askerlik icin yapacaginiz 21 gun askerligin ne zaman oldugu da onemli olacak, ben uygulamalari bilmiyorum ama bundan 1 yil 1.5 yil sonra askere cagiracaklarsa 21 gunlugune ve o durumda ABD'de yasiyorsaniz gelmeniz zor olabilir. Kendi hayatiniza ve beklentilerinize gore tercihi yapmalisiniz.
      Yalan beyana girmez.

3. DV2019 mulakatlari Ekim ayinda baslayacak ve Eylul 2019'a kadar devam edecek. Bedelli uygulamalarinda kisilerin ne zaman askere cagirildiklari ve tahmini mulakat zamaniniza bakarak karar verebilirsiniz. Tam bu sure icerisinde mulakat tarihi alirsaniz gidemezsiniz ama mulakatinizi erteleyebilirsiniz. Konsolos bu durumu dert etmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DV2018 başlığında diğer bir arkadaşın anlattığı gibi , goruşmeye katılmayan birey için 6 aylık sure içinde tekrar randevu alınıp goruşemeye katılıp green kart'a dahil olma şansı devam ediyor sanıyorum.
    yani benim yılan hikayesine dönen durumumda kızımı dosyama dahil edip goruşmeye giremesse bile , ben ve ailem green kart alıp amerikaya gittikten sonra kızım için tekrar randevu alıp green karta dahil etmem mumkun gorunuyor.

DV2019 surecinin sonuna kadar aile uyelerinizin vize alma sansi devam ediyor.

• @crazycells pasaport gelmesi 30 Eylül geçebilir Kasım'da ds260 göndersem sıkıntı olurmu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |